Рекламу показываем только НЕзарегистрированным пользователям. Войдите или зарегистрируйтесь на Бухфоруме
    .

Возвратная финансовая помощь (займ): налог на прибыль

Путеводитель по разделу. Ставка 0 %, доходы, расходы, амортизация, декларация. Переходное.

Модератор: Печкин

UNREAD_POST serw » 15 мар 2015, 22:45

Анна Сергеевна писал(а):
Печкин писал(а):Доброе утро.
Vetal' писал(а):А вот с отступным можно нарваться на неприятности. Особенно, если оно в неденежной форме. Хотя логика поможет разрулить и эту ситуацию.

Да, поэтому лучше всего возвращать займ деньгами (особенно, если займ от неплательщика был, от плательщика все-равно). Иначе проблемы могут быть.

Мы вернули возвратную помощь зачетом встречных однородных денежных требований - за счет денежного взноса в уставной фонд предприятия ,котрое нам предоставило эту помощь.
Д 377 К 14 - закрыли задолженность по возвратной помощи финансовой инвестицией.Договор составили и решения собственников обоих предприятий оформили.Проблем не будет ?!

С опозданием но все же на будущее, практика в этом вопросе не меняется остается стабильной.
ВИЩИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА


13 серпня 2014 року Справа № 905/7653/13

Вищий господарський суд України у складі колегії суддів:


Судами враховано, що строк виконання зобов'язань ТОВ "Онко Дженерікс" перед Компанією Інмодал Компані Лімітед (Inmodal Company Limited) за додатковою угодою №2 від 18.01.2012 до договору позики від 05.08.2008 року на суму 1446823, 13 грн. наступав 20.02.2012 року, тоді як вказане зобов'язання було припинено шляхом зарахування зустрічних однорідних вимог 16.02.2012 року, тобто фактично внаслідок укладення указаної угоди були припинені зобов'язання, строк виконання яких був встановлений, але не настав.

Згідно ст. 530 ЦК України якщо у зобов'язанні встановлений строк його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк. За таких обставин безпідставним є твердження скаржника про те, що встановлений у договорі позики строк - до 20.02.2012 є диспозитивним.

Окрім того, вимоги про зарахування яких укладено спірний правочин, не є однорідними, адже зобов'язання із внесення коштів до статутного фонду товариства має іншу правову природу та матеріальний зміст, ніж зобов'язання позивача повернути суму позики. (как по мне вопрос спорный, считаю что эти требования все таки однородны ).

До того ж, ст. 144 ЦК України встановлено пряму заборону щодо припинення шляхом зарахування вимог до товариства зобов'язання учасника товариства з обмеженою відповідальністю щодо внесення вкладу до статутного капіталу товариства.

За это сообщение автора serw поблагодарил:
налоговик
Аватар пользователя
serw
 
Сообщений: 19
Зарегистрирован: 08 фев 2013, 09:08
Благодарил (а): 3 раз.
Поблагодарили: 5 раз.

UNREAD_POST налоговик » 16 мар 2015, 16:09

Спасибо. С вашего позволения скопирую и сюда

Зачет встречных требований (однородность и прочее)
Аватар пользователя
налоговик
 
Сообщений: 5698
Зарегистрирован: 20 ноя 2010, 23:29
Благодарил (а): 806 раз.
Поблагодарили: 2594 раз.

UNREAD_POST налоговик » 28 апр 2015, 17:53


Питання
Чи здійснюється коригування фінансового результату на суму поворотної фінансової допомоги, отриманої платником податку до 01.01.2015 від осіб, які не є платниками податку на прибуток або мають пільги з цього податку, у разі її повернення?
Відповідь
Коротка:
Чинними нормами Податкового кодексу України не передбачено коригування фінансового результату на суму поворотної фінансової допомоги, отриманої платником податку до 01.01.2015 від осіб, які не є платниками податку на прибуток або мають пільги з цього податку, у разі її повернення.
Повна:
Відповідно до п.п. 14.1.257 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI (далі - ПКУ) під поворотною фінансовою допомогою розуміють суму коштів, що надійшла платнику податків у користування за договором, який не передбачає нарахування процентів або надання інших видів компенсацій у вигляді плати за користування такими коштами, та є обов’язковою до повернення.
Законом України від 28 грудня 2014 року № 71-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи», який набрав чинності з 01.01.2015, розділ ІІІ «Податок на прибуток підприємств» ПКУ викладено у новій редакції.
Згідно з п.п. 135.5.5 п. 135.5 ст. 135 ПКУ у редакції, що діяла до 01.01.2015, суми поворотної фінансової допомоги, отриманої платником податку у звітному податковому періоді, що залишаються неповерненими на кінець такого звітного періоду, від осіб, які не є платниками цього податку (в тому числі нерезидентів), або осіб, які згідно із ПКУ мають пільги з цього податку, при визначенні оподатковуваного прибутку враховувались у складі інших доходів. У разі повернення в наступних звітних податкових періодах такої суми поворотної фінансової допомоги (її частини) особі, яка її надала, такий платник мав збільшити суму витрат на суму такої поворотної фінансової допомоги (її частини).
Починаючи з 01.01.2015 об’єкт оподаткування податком на прибуток визначається шляхом коригування (збільшення або зменшення) фінансового результату до оподаткування (прибутку або збитку), визначеного у фінансовій звітності підприємства відповідно до національних положень (стандартів) бухгалтерського обліку або міжнародних стандартів фінансової звітності, на різниці, які виникають відповідно до положень розд. ІІІ ПКУ.
При цьому чинними нормами ПКУ не передбачено коригування фінансового результату на суму поворотної фінансової допомоги, отриманої платником податку до 01.01.2015 від осіб, які не є платниками податку на прибуток або мають пільги з цього податку, у разі її повернення.


Возможно ситуация изменится

Проект Закону про внесення змін до Податкового кодексу України щодо коригування фінансового результату підприємств до оподаткування податком на прибуток на суми повернутої поворотної фінансової допомоги (її частини), отриманої платником податку до 01.01.2015 року від осіб, які не є платниками податку на прибуток або мають пільги з цього податку
http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb2/webp ... 3511=54979

За это сообщение автора налоговик поблагодарили: 2
Galla, Selena
Аватар пользователя
налоговик
 
Сообщений: 5698
Зарегистрирован: 20 ноя 2010, 23:29
Благодарил (а): 806 раз.
Поблагодарили: 2594 раз.

UNREAD_POST bozhena » 07 май 2015, 11:32

Подскажите, пожалуйста, налоговые последствия.
Был взят процентный займ у нерезидента. Проценты отнесены на расходы.
Теперь мы переводим часть долга на нашего контрагента в счет зачета однородных требований (долг по поставке товаров).
Подскажите, пожалуйста, мы не потеряем уже начисленные проценты в составе расходов? Или их нужно будет корректировать?
bozhena
 
Сообщений: 37
Зарегистрирован: 11 июл 2014, 15:35
Благодарил (а): 4 раз.
Поблагодарили: 6 раз.

UNREAD_POST налоговик » 07 май 2015, 15:04

bozhena писал(а):Подскажите, пожалуйста, налоговые последствия.
Был взят процентный займ у нерезидента. Проценты отнесены на расходы.
Теперь мы переводим часть долга на нашего контрагента в счет зачета однородных требований (долг по поставке товаров).
Подскажите, пожалуйста, мы не потеряем уже начисленные проценты в составе расходов? Или их нужно будет корректировать?


Не потеряете. Пользование займом до момента перевода долга было.
Аватар пользователя
налоговик
 
Сообщений: 5698
Зарегистрирован: 20 ноя 2010, 23:29
Благодарил (а): 806 раз.
Поблагодарили: 2594 раз.

UNREAD_POST сашок » 16 июл 2015, 14:12

Подскажите, может ли тов дать займ физ лицу не предпринимателю и не сотруднику тов?
Последний раз редактировалось сашок 16 июл 2015, 14:20, всего редактировалось 1 раз.
сашок
 
Сообщений: 3
Зарегистрирован: 16 июл 2015, 14:07
Благодарил (а): 0 раз.
Поблагодарили: 0 раз.

UNREAD_POST lala555 » 16 июл 2015, 14:19

конечно
lala555
 
Сообщений: 408
Зарегистрирован: 03 июн 2013, 14:34
Благодарил (а): 220 раз.
Поблагодарили: 12 раз.

UNREAD_POST сашок » 16 июл 2015, 14:23

какие документы нужны кроме договора о займе?
сашок
 
Сообщений: 3
Зарегистрирован: 16 июл 2015, 14:07
Благодарил (а): 0 раз.
Поблагодарили: 0 раз.

UNREAD_POST сашок » 16 июл 2015, 14:37

сашок писал(а):Подскажите, может ли тов дать займ физ лицу не предпринимателю и не сотруднику тов?

Нужен ли протокол учередителей о разрешени на выдачу займа?
сашок
 
Сообщений: 3
Зарегистрирован: 16 июл 2015, 14:07
Благодарил (а): 0 раз.
Поблагодарили: 0 раз.

UNREAD_POST Galla » 16 июл 2015, 16:43

сашок писал(а):
сашок писал(а):Подскажите, может ли тов дать займ физ лицу не предпринимателю и не сотруднику тов?

Нужен ли протокол учередителей о разрешени на выдачу займа?

подивіться в статут, що може ваш дир робити самостійно
Galla
 
Сообщений: 746
Зарегистрирован: 21 июн 2012, 11:20
Благодарил (а): 593 раз.
Поблагодарили: 260 раз.

UNREAD_POST ksy-m » 21 окт 2015, 21:58

Юр.лицо предоставило своему сотруднику беспроцентный займ 100 000 грн. согласно заключенного договора возвратно-финансовой помощи. Подскажите обязательно ли, чтобы данная операция была прописана в коллективном договоре и какие последствия, если в коллективном договоре не прописана возможность предоставления сотруднику возвратно-финансовой помощи?
ksy-m
 
Сообщений: 10
Зарегистрирован: 06 июл 2011, 22:59
Благодарил (а): 4 раз.
Поблагодарили: 3 раз.

UNREAD_POST Елешка » 23 окт 2015, 10:51

Подскажите пожалуйста!

Можно вернуть возвратную фин. помощь, полученную от учредителя, на его зарплатную карточку? Нет в этом каких-то подводных камлей?
Елешка
 
Сообщений: 33
Зарегистрирован: 23 дек 2011, 11:56
Благодарил (а): 39 раз.
Поблагодарили: 0 раз.

UNREAD_POST alex88 » 23 окт 2015, 11:17

Елешка писал(а):Подскажите пожалуйста!

Можно вернуть возвратную фин. помощь, полученную от учредителя, на его зарплатную карточку? Нет в этом каких-то подводных камлей?

Можно. Пропишите просто подробно, что возвращаете именно ФП, по какому договору.
“Taxation is just a sophisticated way of demanding money with menaces.”(с)

За это сообщение автора alex88 поблагодарил:
Елешка
Аватар пользователя
alex88
 
Сообщений: 822
Зарегистрирован: 16 дек 2011, 09:45
Благодарил (а): 398 раз.
Поблагодарили: 423 раз.

UNREAD_POST lala555 » 03 ноя 2015, 10:37

03.07.14 и 23.10.14 получили от учредителя фин. помощь в договоре срок возврата до 03.07.16 и 23.10.16, фин помощь уже вернули но не в полном размере, подскажите, в 2015 г. суммы невозвращенной фин. помощи включаются в доход? (в 2014 не ставили ни в доход ни в расход)?
lala555
 
Сообщений: 408
Зарегистрирован: 03 июн 2013, 14:34
Благодарил (а): 220 раз.
Поблагодарили: 12 раз.

UNREAD_POST lutishka » 03 ноя 2015, 11:37

lala555 писал(а):в 2015 г. суммы невозвращенной фин. помощи включаются в доход?
нет, если оставшаяся сумма подлежит возврату в 2016г.

За это сообщение автора lutishka поблагодарил:
lala555
Аватар пользователя
lutishka
 
Сообщений: 2299
Зарегистрирован: 24 ноя 2012, 11:47
Благодарил (а): 950 раз.
Поблагодарили: 1055 раз.

Пред.След.

  • Похожие темы
    Ответов
    Просмотров
    Последнее сообщение

Вернуться в НАЛОГ НА ПРИБЫЛЬ

Кто сейчас на форуме

Зарегистрированные пользователи: Ads, Gb, lutishka, vikakool, Ya