Рекламу показываем только НЕзарегистрированным пользователям. Войдите или зарегистрируйтесь на Бухфоруме
    .

5% с ОБОРОТА сигарет, алкоголя платит розница

Путеводитель по разделу. Ставка 0 %, доходы, расходы, амортизация, декларация. Переходное.

Модератор: Печкин

UNREAD_POST iryna11 » 01 окт 2015, 21:27

minibuh писал(а):Значит у вас все правильно

Я уже думала щось не так роблю. Ви також з цієї статті вважаєте що у мін ціну включений акциз????
iryna11

Благодарил (а): 23 раз.

UNREAD_POST minibuh » 01 окт 2015, 21:47

iryna11 писал(а):
minibuh писал(а):Значит у вас все правильно

Я уже думала щось не так роблю. Ви також з цієї статті вважаєте що у мін ціну включений акциз????

Вони зазначають,що у склад мiн роздрiбноi цiни враховано акциз i ваша цiна реалiзацii за якою ви продаете алкоголь
=закупка+нацiнка +5% повинна дорiвнювати або бути бiльшою за мiн цiну

За это сообщение автора minibuh поблагодарил:
iryna11
minibuh

Благодарил (а): 1256 раз.

UNREAD_POST iryna11 » 02 окт 2015, 10:51

А ще я знайшла ось що:
За якими цінами здійснюється продаж алкогольних напоїв у роздрібній мережі з 01.07.2015 р.? Мінімальна роздрібна ціна+акциз чи мінімальна роздрібна ціна і в т.ч. акциз?
Ответ:
Механизм формирования отпускной цены в розничной торговле при условии осуществления торговли подакцизными товарами специалисты ГФС изложили в своем письме «Об обеспечении уплаты акцизного налога с розничной продажи» от 20.01.15 г. №1519/7/99-99-19-03-03-17. С тех пор позиция контролирующих органов не изменилась, а механизм формирования отпускной цены остался прежним.

В этом письме приведены две формулы, предназначенные для расчета отпускной цены розничными торговцами, которые являются плательщиками НДС и тех, которые этот налог не уплачивают. Рассмотрим оба варианта:

1. Для плательщиков НДС формула для расчета отпускной цены следующая:

Оц = (Пц / 100 * 120) / 100 * 105, где:

Оц – отпускная цена для продажи в розницу;

Пц – продажная цена, установленная в розничной торговле торговцем.

2. Для не плательщиков НДС формула для расчета отпускной цены следующая:

Оц = Пц / 100 * 105, где

Оц – отпускная цена для продажи в розницу;

Пц – продажная цена, установленная в розничной торговле торговцем.

Таким образом, как видно из приведенных формул, сумма акцизного налога для розничных торговцев не входит в состав минимальной розничной цены на алкогольные напитки, а должна рассчитываться отдельно, в процессе формирования отпускной цены при непосредственной реализации.

І остаточно заплуталась?????
iryna11

UNREAD_POST minibuh » 02 окт 2015, 11:27

iryna11, де ви це знайшли?у цій статі вони посилаються на лист ДФС де роз"яснюється формування відпускної ціни для тютюнових виробів.
Цей лист є на форумі 5% с ОБОРОТА сигарет, алкоголя платит розница
Розглядається формування максимальної ціни на тютюнові вироби із врахуванням 5% акцизу в роздріб.
Я б не брала до уваги цю статтю.
У ЗІР ДФС писали що мінімальна ціна= відпускна ціна. За формулою із попередньої статті Вц = Пц / 100 * 105
Відпускна ціна- остаточна ціна продажу з усіми надбавками та податками, що вибивається в чеку. Ось вона не може бути меншою за мінімальну.
Ціна продажу (ПЦ)- ціна встановлена власником для продажув роздріб без врахування акцизу (база).
Последний раз редактировалось minibuh 02 окт 2015, 11:55, всего редактировалось 1 раз.

iryna11
minibuh

UNREAD_POST iryna11 » 02 окт 2015, 11:35

minibuh писал(а):iryna11, де ви це знайшли?у цій статі вони посилаються на лист ДФС де роз"яснюється формування відпускної ціни для тютюнових виробів.
Розглядається формування максимальної ціни на тютюнові вироби із врахуванням 5% акцизу в роздріб.

я її там і взяла, і чомусь була впевнена що це на 100% стосується алкоголю :shock:
iryna11

UNREAD_POST minibuh » 02 окт 2015, 12:03

iryna11 писал(а):
minibuh писал(а):iryna11, де ви це знайшли?у цій статі вони посилаються на лист ДФС де роз"яснюється формування відпускної ціни для тютюнових виробів.

я її там і взяла, і чомусь була впевнена що це на 100% стосується алкоголю :shock:

У гілці знайти не можу . Чи ви її на сайті ДФС взяли?
Пропоную писати лист для остаточного вирішення питання.

iryna11
minibuh

UNREAD_POST iryna11 » 02 окт 2015, 17:04

minibuh писал(а):
iryna11 писал(а):

У гілці знайти не можу . Чи ви її на сайті ДФС взяли?
Пропоную писати лист для остаточного вирішення питання.

Я знайшла це на форумі Дт Кт, на сайті ДФС тільки та відповідь яку я скинула раніше 115.06
iryna11

UNREAD_POST dmn » 18 дек 2015, 10:04

В податковій по нашому підприємству за минулі роки є заборгованість по акцизу, при сплаті поточного акцизу за листопад 2015 вони зараховують його в заборгованість, хоча ставлю в призначенні *;101;ЄДРПОУ;Акциз за листопад 2015;;;
В чому моя помилка? Як уникнути зарахувань на погашення боргу, яки ми погасимо в свій час коли трохи фінанси дозволять

Питання знято, щойно заходив податківець, каже що в них програмно так, тобто програмі всеодно, що я пишу в призначенні, воно гасить мінус
dmn

Благодарил (а): 104 раз.

UNREAD_POST minibuh » 18 дек 2015, 11:10

dmn писал(а):В податковій по нашому підприємству за минулі роки є заборгованість по акцизу, при сплаті поточного акцизу за листопад 2015 вони зараховують його в заборгованість, хоча ставлю в призначенні *;101;ЄДРПОУ;Акциз за листопад 2015;;;
В чому моя помилка? Як уникнути зарахувань на погашення боргу, яки ми погасимо в свій час коли трохи фінанси дозволять

Питання знято, щойно заходив податківець, каже що в них програмно так, тобто програмі всеодно, що я пишу в призначенні, воно гасить мінус

Вам потрібно звернутися до податкового органу про відстрочку сплати податкового заобовязання ( заборгованість по акцизу). Поки ви цього не зробите усі гроші будуть йти на погашення заборогованості за акцизного податку .
Якщо є перпелати з інших податків можна поросити , щоб вони перекинули їх на погашення акцизу.

dmn
minibuh

UNREAD_POST налоговик » 18 дек 2015, 11:17

dmn писал(а):В податковій по нашому підприємству за минулі роки є заборгованість по акцизу, при сплаті поточного акцизу за листопад 2015 вони зараховують його в заборгованість, хоча ставлю в призначенні *;101;ЄДРПОУ;Акциз за листопад 2015;;;

Почему так? Смотрите

87.9. У разі наявності у платника податків податкового боргу контролюючі органи зобов'язані зарахувати кошти, що сплачує такий платник податків, в рахунок погашення податкового боргу згідно з черговістю його виникнення незалежно від напряму сплати, визначеного платником податків. У такому ж порядку відбувається зарахування коштів, що надійдуть у рахунок погашення податкового боргу платника податків відповідно до статті 95 цього Кодексу або за рішенням суду у випадках, передбачених законом.

Была отдельная тема про очередность уплаты налогового долга: Есть налоговый долг - всё уплаченное идет на его погашение

+ поддержу совет от уважаемой коллеги minibuh
Cоветы бухгалтеру. Телеграмм-канал "Бухфорум". Подписывай и читай!

За это сообщение автора налоговик поблагодарил:
dmn
налоговик

Благодарил (а): 820 раз.

UNREAD_POST bur » 05 янв 2016, 14:41

Акцизный налог на реализацию субъектами хозяйствования розничной торговли подакцизных товаров теперь не включают в базу налогообложения (п. 188.1 НКУ)
bur

Благодарил (а): 116 раз.

UNREAD_POST iralis » 14 янв 2016, 12:15

Подскажите, что с акцизом на розничную продажу топлива с 01.01.16???
Осталось 5% или уже действует 0,49 евро с 1л???
Нужно регистрировать НН, а какой акциз снимать не могу найти официальной информации,
наши налоговики не могут дать ответ!!!
iralis

Благодарил (а): 8 раз.

UNREAD_POST iralis » 16 янв 2016, 09:32

АУ плательщики розничного акциза???? Изв. 0,042 евро
iralis

Благодарил (а): 8 раз.

UNREAD_POST Galla » 17 янв 2016, 13:44

В части розничного акциза ставка осталась прежней – 5 %. А вот для розничной торговли горючим ставка акцизного налога составит 0,042 евро за каждый литр реализованного товара.
© "Information-analytical center "LIGA" Ltd, "LIGA ZAKON" Ltd, 2016
Galla

Благодарил (а): 597 раз.

UNREAD_POST налоговик » 22 янв 2016, 14:46

ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ЛИСТ

21.01.2016 №1903/7/99-99-19-03-03-17

Про порядок декларування акцизного податку

Державна фіскальна служба України у зв’язку із прийняттям Закону України від 24 грудня 2015 року № 909-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році» (далі – Закон №909) та численними запитами платників податку щодо набрання чинності окремими нормами зазначеного закону, а також порядку декларування податкових зобов’язань з акцизного податку з 01.01.2016 повідомляє таке.

Серед новацій, внесених Законом №909 до Податкового кодексу України (далі – Кодекс), передбачено запровадження системи електронного адміністрування реалізації пального та введення акцизної накладної як обов'язкового електронного документа, який складатиметься при здійсненні всіх операцій з реалізації пального на внутрішньому ринку. Відповідно до цієї норми до платників акцизного податку, які здійснюють реалізацію пального, крім виробників, імпортерів та суб’єктів роздрібної торгівлі пальним, віднесено осіб, які реалізують пальне (п.п.212.1.15 п.212.1 ст.212 Кодексу).

Відповідно до п.1 розділу ІІ Закону №909 норми (щодо доповнення Кодексу статтями 231 та 232) про запровадження акцизних накладних при реалізації пального, Єдиного реєстру акцизних накладних та системи електронного адміністрування реалізації пального набирають чинності з 1 березня 2016 року.

Отже, для платників, визначених підпунктом 212.1.15 пункту 212.1 статті 212 Кодексу, – осіб, які реалізують пальне, – першим звітним (податковим) періодом буде березень 2016 року.

Таким чином, зазначені платники акцизного податку будуть зобов’язані, після затвердження Порядку ведення реєстру платників акцизного податку з реалізації пального та Заяви про реєстрацію платника акцизного податку з реалізації пального, зареєструватися платником акцизного податку та до 20 квітня 2016 року подати декларацію з акцизного податку за звітний (податковий) період – березень 2016 року за формами, встановленими Міністерством фінансів України .

Повідомляємо, що Порядок ведення реєстру платників акцизного податку з реалізації пального, Порядок ведення Єдиного реєстру акцизних накладних, Порядок електронного адміністрування реалізації пального та відповідні зміни до форм декларації з акцизного податку розробляються та найближчим часом будуть оприлюднені на веб-порталах ДФС та Міністерства фінансів України.

До запровадження нових форм звітності виробники, імпортери та особи – суб’єкти господарювання роздрібної торгівлі, які здійснюють реалізацію підакцизних товарів, зокрема пального, та відповідно до пп.212.1.1, 212.1.2, 212.1.11 п.212.1 ст.212 Кодексу є платниками акцизного податку, подають декларацію з акцизного податку за звітні (податкові) періоди 2016 року за формами, затвердженими наказом Міністерства фінансів України від 23.01.2015 №14 «Про затвердження форми декларації акцизного податку, Порядку заповнення та подання декларації акцизного податку», зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 30.01.2015 за № 105/26550.

Головним управлінням ДФС в областях, м. Києві, Міжрегіональному головному управлінню ДФС - Центральному офісу з обслуговування великих платників терміново довести зазначений лист до відома платників податків і підпорядкованих підрозділів для врахування в контрольно-перевірочній роботі.

Голова Р.М. Насіров
Cоветы бухгалтеру. Телеграмм-канал "Бухфорум". Подписывай и читай!
налоговик

Благодарил (а): 820 раз.

Пред.След.