Страница 1 из 2

Спецодежда

UNREAD_POSTДобавлено: 02 фев 2011, 22:34
Анастасия
Подскажите пожалуйста, как правильно оформить рабочую одежду на предприятии (10% ЕН), чтобы не попасть под налог на доходы? Есть ли какие-то нормы списания рабочей одежды? Стоимость комплекта 450,00 грн. Какие сопутствующие внутренние документы нужны? Может приказ какой-то? Никогда не имела с этим дела, что делать с этой одеждой? Спасибо за раннее всем, кто откликнется.

Re: Рабочая одежда для работников

UNREAD_POSTДобавлено: 02 фев 2011, 23:02
налоговик
165.1. До загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку не включаються такі доходи:

165.1.9. вартість... спеціального (форменого) одягу та взуття, що надається роботодавцем у тимчасове користування платнику податку, який перебуває з ним у трудових відносинах. Порядок забезпечення, перелік та граничні строки використання спеціального одягу, спеціального взуття та інших засобів індивідуального захисту встановлюються спеціально уповноваженим центральним органом виконавчої влади з нагляду за охороною праці за участю професійних спілок і Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України. Порядки видачі спеціального (форменого) одягу та взуття, його переліки та граничні строки використання затверджуються Кабінетом Міністрів України;


По поводу конкретных норм - нужно отраслевые документы смотреть + есть Норм безплатної видачі спеціального одягу, спеціального взуття та інших засобів індивідуального захисту працівникам загальних професій різних галузей промисловості, наказ Державного комітету України з промислової безпеки, охорони праці та гірничого нагляду від 16 квітня 2009 року N 62.

Re: Рабочая одежда для работников

UNREAD_POSTДобавлено: 02 фев 2011, 23:42
Печкин
Что касается оформления на предприятии всего этого, то нужно руководствоваться Положенням про порядок забезпечення працівників спеціальним одягом, спеціальним взуттям та іншими засобами індивідуального захисту, Наказ Державного комітету України з промислової безпеки, охорони праці та гірничого нагляду від 24 березня 2008 року N 53.

В нем это есть, в т.ч. карточка учета спецодежды.

Но это все спецодежда (которая идет и в валовые расходы). По форменной с ВР дела обстоят чуть хуже (хотя под "обмундирование" должна попадать).

Re: Рабочая одежда для работников

UNREAD_POSTДобавлено: 22 июн 2011, 22:52
Печкин
РАСХОДЫ НА СПЕЦОДЕЖДУ В ДЕКЛАРАЦИИ О ПРИБЫЛИ

в какую строку декларации следует включать расходы на приобретение спецодежды - 06.1 (с расшифровкой в стр. 06.1.9 "Витрати на охорону праці, техніку безпеки...") или 06.5?

Расходы на приобретение спецодежды Вам необходимо включать в строку 06.1. 9 декларации по налогу на прибыль.
Данные расходы относятся в состав прочих расходов - общепроизводственные расходы(пп..138.10.1 п.138.10 ст138 Налоговый кодекс Украины от 02.12.2010, № 2755-VI)

Начальник ГНИ в Ленинском районе города Харькова, Владимир Борисенко

Re: Спецодежда

UNREAD_POSTДобавлено: 23 июн 2011, 07:51
Аll
Спецодежда спецодежде рознь.

Если это уборщицы убирают админпомещения - то 92 (общехозяйственный персонал).

В торговле нет общепроизводственных расходов (91) , т.к.к ничего не производится. Спецодежда работников сбыта - 93.

Спецодежда, как правильно отразить в учете?

UNREAD_POSTДобавлено: 28 окт 2011, 14:07
Selenka
Подскажите, как быть в следующей ситуации:

Наш работник получил комплект спецодежды (ОЗ-1 отработаны в учете, спецодежда введена в эксплуатацию на счет 112*).

В следующем месяце после ввода спецодежды в эксплуатацию работник увольняется, спецодежду сдает на склад завхозу.

Какие действия необходимо отразить в учете и какие первичные документы необходимо составить в данной ситуации?

Re: Спецодежда, как правильно отразить в учете?

UNREAD_POSTДобавлено: 28 окт 2011, 14:26
налоговик
Предварительно такая информация (пока особо не рылся)

4.10. Видача працівникам і повернення ними ЗІЗ має обліковуватися в особистій картці обліку спеціального одягу, спеціального взуття та інших засобів індивідуального захисту, форма якої наведена в додатку 1 до Положення.
Положення про порядок забезпечення працівників спеціальним одягом, спеціальним взуттям та іншими засобами індивідуального захисту

Наказ Державного комітету України з промислової безпеки, охорони праці та гірничого нагляду
від 24 березня 2008 року N 53

Re: Спецодежда, как правильно отразить в учете?

UNREAD_POSTДобавлено: 28 окт 2011, 14:32
Selenka
Карточки у нас есть!

Меня интересует именно бухгалтерский и налоговый учет. Сейчас спецодежда числиться на счете 112.

По идее если работник ее вернул на склад (практически новую), то надо делать проводку Д-т ??? 15 К-т 112, так что-ли?

Re: Спецодежда, как правильно отразить в учете?

UNREAD_POSTДобавлено: 02 ноя 2011, 11:14
Selenka
Selenka писал(а):Подскажите, как быть в следующей ситуации:

Наш работник получил комплект спецодежды (ОЗ-1 отработаны в учете, спецодежда введена в эксплуатацию на счет 112*).

В следующем месяце после ввода спецодежды в эксплуатацию работник увольняется, спецодежду сдает на склад завхозу.

Какие действия необходимо отразить в учете и какие первичные документы необходимо составить в данной ситуации?


Повторюсь с вопросом! Может кто в курсе, как это правильно сделать?

Re: Спецодежда

UNREAD_POSTДобавлено: 05 ноя 2011, 21:58
vins
ЕДИНАЯ БАЗА НАЛОГОВЫХ ЗНАНИЙ

Чи враховуються при обчисленні об’єкта оподаткування витрати на забезпечення працівників спеціальним одягом, спецвзуттям та іншими засобами індивідуального захисту?
Підпунктом 140.1.1 п.140.1 ст.140 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року №2755-VI із змінами та доповненнями (далі - ПКУ) встановлено особливості віднесення витрат подвійного призначення до складу валових втрат платника податку, зокрема, при визначенні об’єкта оподаткування враховуються витрати платника податку на забезпечення найманих працівників спеціальним одягом, взуттям, спеціальним (форменим) одягом, мийними та знешкоджувальними засобами, засобами індивідуального захисту, що необхідні для виконання професійних обов'язків, а також продуктами спеціального харчування за переліком, що встановлюється Кабінетом Міністрів України. Відповідно до статті 8 Закону України від 14 жовтня 1992 року № 2694-XII "Про охорону праці" та статті 163 Кодексу законів про працю України на роботах із шкідливими і небезпечними умовами праці, а також роботах, пов'язаних із забрудненням або несприятливими метеорологічними умовами, працівникам видаються безоплатно за встановленими нормами спеціальний одяг, спеціальне взуття та інші засоби індивідуального захисту. Пунктом 5 Переліку заходів та засобів з охорони праці, витрати на здійснення та придбання яких включаються до витрат, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 27 червня 2003 року N 994, передбачено забезпечення працівників спеціальним одягом, взуттям та засобами індивідуального захисту відповідно до встановлених норм. Наказом Державного комітету України з промислової безпеки, охорони праці та гірничого нагляду від 24.03.08 №53, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 21.05.08 №446/15137, затверджено Положення про порядок забезпечення працівників спеціальним одягом, спеціальним взуттям та іншими засобами індивідуального захисту, норми якого поширюються на підприємства, установи, організації, для працівників яких є обов'язковим застосування під час трудового процесу спеціального одягу, спеціального взуття та інших засобів індивідуального захисту. Відповідно до зазначеного Положення засоби індивідуального захисту видаються на роботах із шкідливими та небезпечними умовами праці, а також на роботах, що пов'язані із забрудненням, або таких, що виконуються в несприятливих температурних умовах, робітникам і службовцям тих професій та посад, що передбачені у відповідних виробництвах, цехах, дільницях та видах робіт Типовими галузевими нормами безплатної видачі працівникам спеціального одягу, спеціального взуття та інших засобів індивідуального захисту або відповідними галузевими нормами, що введені на підставі типових. З урахуванням викладеного, витрати на забезпечення працівників спецодягом, спецвзуттям та іншими засобами індивідуального захисту, що необхідні для виконання професійних обов’язків, платник податку – юридична особа вправі врахувати при визначенні об’єкта оподаткування у складі витрат, якщо ці засоби включено до переліку спеціального одягу, що затверджено Кабінетом Міністрів України, та передбачено Типовими галузевими нормами безплатної видачі працівникам спеціального одягу, спеціального взуття та інших засобів індивідуального захисту.

Re: Спецодежда, как правильно отразить в учете?

UNREAD_POSTДобавлено: 06 ноя 2011, 11:04
kollega
Selenka писал(а):Карточки у нас есть!

Меня интересует именно бухгалтерский и налоговый учет. Сейчас спецодежда числиться на счете 112.

По идее если работник ее вернул на склад (практически новую), то надо делать проводку Д-т ??? 15 К-т 112, так что-ли?

Со сч 112 она не уходит ( только если Вы ее будете списывать после окончания срока службы), делается накладная на внутреннее перемещение с Иванова на Петрова, а когда Петров увольняется, обратно на Иванова (это завхоз, кладовщик или другое материально ответственное лицо).
Налоговый учет довольно прост: если находите свою спецодежду в списке Кабмина ( и еще по Вашей галузи :) ), то берете в расходы, если нет - не берете. Завтра скину ссылки на все возможные документы, письма и т. д. У меня их целый список. 8-)

Re: Спецодежда, как правильно отразить в учете?

UNREAD_POSTДобавлено: 07 ноя 2011, 10:04
Selenka
kollega писал(а):
У меня их целый список. 8-)


Спасибо большое, буду ждать!

Re: Спецодежда

UNREAD_POSTДобавлено: 07 ноя 2011, 11:12
kollega
Вот основные, они есть в Лиге:
1.Письмо ГНАУ №13818/6/15-1415 от 29.07.2011
2.Кабмин Постанова №994 от 27.06.2003
3.Приказ Госкомитета Украины по промышленной безопасности, охране труда и горному надзору №53 от 24.03.2008
4.Приказ Госкомитета Украины по промышленной безопасности, охране труда и горному надзору №62 от 16.04.2009

Re: Спецодежда, как правильно отразить в учете?

UNREAD_POSTДобавлено: 07 ноя 2011, 15:29
Selenka
Спасибо за информацию!

Хочу уточнить на каком этапе я отношу на расходы, в моей ситуации? При поступлении спецодежды от поставщика, если спецодежда есть в списке то беру на расходы, если нет - то нет, так?
kollega писал(а):Налоговый учет довольно прост: если находите свою спецодежду в списке Кабмина ( и еще по Вашей галузи :) ), то берете в расходы, если нет - не берете. Завтра скину ссылки на все возможные документы, письма и т. д. У меня их целый список. 8-)


1. Поступила спецодежда от поставщика (если есть в списке, то отношу эту сумму на расходы)
Д-т 15 К-т 631

2. Введена в эксплуатацию
Д-т 112 К-т 15

3. Внутреннее перемещение (возврат спецодежды на склад от Иванова к Петрову)
Д-т 112 К-т 112

Re: Спецодежда, как правильно отразить в учете?

UNREAD_POSTДобавлено: 07 ноя 2011, 16:37
kollega
Selenka писал(а):Спасибо за информацию!
Хочу уточнить на каком этапе я отношу на расходы, в моей ситуации? При поступлении спецодежды от поставщика, если спецодежда есть в списке то беру на расходы, если нет - то нет, так?
kollega писал(а):Налоговый учет довольно прост: если находите свою спецодежду в списке Кабмина ( и еще по Вашей галузи :) ), то берете в расходы, если нет - не берете. Завтра скину ссылки на все возможные документы, письма и т. д. У меня их целый список. 8-)

1. Поступила спецодежда от поставщика (если есть в списке, то отношу эту сумму на расходы)
Д-т 15 К-т 631
2. Введена в эксплуатацию
Д-т 112 К-т 15
3. Внутреннее перемещение (возврат спецодежды на склад от Иванова к Петрову)
Д-т 112 К-т 112

Да, верно. В НУ при признании расходов еще учитывайте п.138.4 НКУ.