Рекламу показываем только НЕзарегистрированным пользователям. Войдите или зарегистрируйтесь на Бухфоруме
    .

Податок з фрахту

Путеводитель по разделу. Ставка 0 %, доходы, расходы, амортизация, декларация. Переходное.

Модератор: Печкин

UNREAD_POST ioanna_zv@mail.ru » 10 сен 2015, 14:14

Помогите, надо перечислить иностранному перевозчику за доставку груза в Украину. Чисто иностранец, представительства в Украине нет, 6% надо платить или нет.
ioanna_zv@mail.ru
 
Сообщений: 2
Зарегистрирован: 10 сен 2015, 14:11
Благодарил (а): 0 раз.
Поблагодарили: 0 раз.

UNREAD_POST ioanna_zv@mail.ru » 10 сен 2015, 15:00

Помогите, надо перечислить иностранному перевозчику за доставку груза в Украину. Чисто иностранец, представительства в Украине нет, 6% надо платить или нет.
ioanna_zv@mail.ru
 
Сообщений: 2
Зарегистрирован: 10 сен 2015, 14:11
Благодарил (а): 0 раз.
Поблагодарили: 0 раз.

UNREAD_POST налоговик » 10 сен 2015, 16:00

ioanna_zv@mail.ru писал(а):Помогите, надо перечислить иностранному перевозчику за доставку груза в Украину. Чисто иностранец, представительства в Украине нет, 6% надо платить или нет.


При выплате нерезиденту за перевозку нужно заплатить налог с фрахта, если иное не предусмотрено соглашением об избежании двойного налогообложения со страной нерезидента.
Аватар пользователя
налоговик
 
Сообщений: 5778
Зарегистрирован: 20 ноя 2010, 23:29
Благодарил (а): 835 раз.
Поблагодарили: 2640 раз.

UNREAD_POST налоговик » 16 сен 2015, 14:17

ЛИСТ ДФС УКРАЇНИ ВІД 08.09.2015 Р. № 19202/6/99-95-42-03-15


ЩОДО УТРИМАННЯ ТА СПЛАТИ ПОДАТКУ З ДОХОДІВ НЕРЕЗИДЕНТА ЗА ДОГОВОРАМИ ПЕРЕВЕЗЕННЯ (ФРАХТУ)

Державна фіскальна служба України розглянула лист щодо утримання та сплати податку з доходів нерезидента за договорами перевезення (фрахту) і повідомляє таке.
Відповідно до ст. 316 Господарського кодексу України та ст. 929 Цивільного кодексу України за договором транспортного експедирування одна сторона (експедитор) зобов’язується за плату і за рахунок другої сторони (клієнта) виконати або організувати виконання визначених договором послуг, пов’язаних з перевезенням вантажу.
Договором транспортного експедирування може бути встановлений обов’язок експедитора організувати перевезення вантажу транспортом і за маршрутом, вибраним експедитором або клієнтом, укладати від свого імені або від імені клієнта договір перевезення вантажу, забезпечувати відправку і одержання вантажу, а також виконання інших зобов’язань, пов’язаних із перевезенням. Договором транспортного експедирування може бути передбачено надання додаткових послуг, необхідних для доставки вантажу (перевірка кількості та стану вантажу, його завантаження та вивантаження, сплата мита, зборів і витрат, покладених на клієнта, зберігання вантажу до його одержання у пункті призначення, одержання необхідних для експорту та імпорту документів, виконання митних формальностей тощо).
Статтею 8 Закону України від 01 липня 2004 року № 1955-IV «Про транспортно-експедиторську діяльність» (далі - Закон) встановлено, що експедитори надають клієнтам послуги відповідно до вимог законодавства України та держав, територією яких транспортуються вантажі, згідно з переліком послуг, визначеним у правилах здійснення транспортно-експедиторської діяльності, а також інші послуги, визначені за домовленістю сторін у договорі транспортного експедирування. До одного з видів транспортно-експедиторських послуг, які надаються експедиторами за дорученням клієнтів, належить фрахтування транспортних засобів.
До виконання зобов’язань за договором транспортного експедирування експедитором можуть залучатись інші особи, у відносинах з якими експедитор може виступати від свого імені або від імені клієнта (ст. 9 Закону). Згідно з п.п. 14.1.260 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України (далі - Кодекс) фрахт - це винагорода (компенсація), що сплачується за договорами перевезення, найму або піднайму судна або транспортного засобу (їх частин) для: перевезення вантажів та пасажирів морськими або повітряними суднами; перевезення вантажів залізничним або автомобільним транспортом.
Відповідно до п.п. 141.4.4 п. 141.4 ст. 141 Кодексу сума фрахту, що сплачується резидентом нерезиденту за договорами фрахту, оподатковується за ставкою 6 відсотків у джерела виплати таких доходів за рахунок цих доходів.
При цьому:
базою для оподаткування є базова ставка такого фрахту;
особами, уповноваженими справляти податок та вносити його до бюджету, є резидент, який виплачує такі доходи, незалежно від того, чи є він платником податку, а також суб’єктом спрощеного оподаткування.
Базова ставка фрахту - це сума фрахту, включаючи витрати з навантаження, розвантаження, перевантаження та складування (схову) товарів, збільшена на суму витрат за рейс судна або іншого транспортного засобу, сплачуваних (відшкодовуваних) фрахтувальником згідно з укладеним договором фрахтування (п.п. 14.1.12 п. 14.1 ст. 14 Кодексу).
Підпунктом 141.4.2 п. 141.4 ст. 141 Кодексу визначено, що резидент або постійне представництво нерезидента, що здійснюють на користь нерезидента або уповноваженої ним особи (крім постійного представництва нерезидента на території України) будь-яку виплату з доходу з джерелом його походження з України, отриманого таким нерезидентом від провадження господарської діяльності (у тому числі на рахунки нерезидента, що ведуться в національній валюті), утримують податок з таких доходів, зазначених у п.п. 141.4.1 цього пункту, за ставкою в розмірі 15 відсотків (крім доходів, вказаних у підпунктах 141.4.3 - 141.4.6 цього пункту) їх суми та за їх рахунок, який сплачується до бюджету під час такої виплати, якщо інше не передбачено положеннями міжнародних договорів України з країнами резиденції осіб, на користь яких здійснюються виплати, що набрали чинності.
Відповідно до п. 1 ст. 8 Конвенції між Урядом України і Урядом Королівства Бельгії про уникнення подвійного оподаткування та попередження податкових ухилень стосовно податків на доходи і майно прибутки, одержані резидентом Договірної Держави від експлуатації морських або повітряних суден у міжнародних перевезеннях, будуть оподатковуватись лише в цій Державі.
Згідно з п. 1 «h» ст. 3 у розумінні цієї Конвенції термін «міжнародне перевезення» означає будь-яке перевезення морським або повітряним судном, що експлуатується підприємством Договірної Держави, за винятком тих випадків, коли морське або повітряне судно експлуатується виключно між пунктами в другій Договірній Державі.
Порядок застосування міжнародного договору України про уникнення подвійного оподаткування стосовно повного або часткового звільнення від оподаткування доходів нерезидентів із джерелом їх походження з України визначено ст. 103 Кодексу.
Підставою для звільнення (зменшення) від оподаткування доходів із джерелом їх походження з України є подання нерезидентом з урахуванням особливостей, передбачених пп. 103.5 і 103.6 ст. 103 Кодексу, особі (податковому агенту), яка виплачує йому доходи, довідки (або її нотаріально засвідченої копії), яка підтверджує, що нерезидент є резидентом країни, з якою укладено міжнародний договір України (далі - довідка), а також інших документів, якщо це передбачено міжнародним договором України (п. 103.4 ст. 103 Кодексу).
Довідка видається компетентним (уповноваженим) органом відповідної країни, визначеним міжнародним договором України, за формою, затвердженою згідно із законодавством відповідної країни, і повинна бути належним чином легалізована, перекладена відповідно до законодавства України (п. 103.5 ст. 103 Кодексу).
Разом з цим, оскільки висновки щодо утримання та сплати податку з доходів нерезидента за договорами перевезення (фрахту) з урахуванням норм міжнародного договору України про уникнення подвійного оподаткування можуть надаватися за результатами детального вивчення умов, суттєвих обставин здійснення відповідних операцій та всіх первинних документів, оформленням яких вони супроводжувались, пропонуємо звернутись до територіального органу ДФС за місцем реєстрації разом з відповідними документами (копіями документів) щодо укладених договорів.
Голова Р.М. НАСІРОВ
Аватар пользователя
налоговик
 
Сообщений: 5778
Зарегистрирован: 20 ноя 2010, 23:29
Благодарил (а): 835 раз.
Поблагодарили: 2640 раз.

UNREAD_POST VOA » 05 июл 2016, 14:49

Коллеги, подскажите, пожалуйста - впервые сталкиваюсь.

Платим за услуги перевозки и экспедирования резиденту Германии за доставку груза из Германии в Украину (до Германии груз доставлен морем, но не выделена отдельно устоимость услуг - есть только стоимость ТМЦ, поэтому не нужно на эту часть путешествия товара заморачиваться фрахтом, т.к. я не знаю конечного бенефициара этих услуг - верно?). Пока в раздумьи: кто будет из Германии в Украину доставлять груз - резидент Германии или резидент Украины (сравниваем стоимость услуг и пока не выбрали).
Я правильно понимаю, что услуги автоперевозки от нерезидента Германии для меня в любом случае фрахт согласно определения НКУ из 14.1.260 (хоть по ТТУ, хоть нет)?
Читаю Конвенцию - я правильно понимаю, что справкой резидента я могу отбиться от уплаты фрахта немецкому перевозчику?
И ОНР 610 всё ещё действительна?
http://stopfake.org/ Бывают такие решения, после принятия которых тараканы в голове аплодируют стоя.
Аватар пользователя
VOA
 
Сообщений: 5420
Зарегистрирован: 07 сен 2012, 21:37
Благодарил (а): 1857 раз.
Поблагодарили: 2134 раз.

UNREAD_POST налоговик » 08 ноя 2016, 14:44

vikakool писал(а):Коллеги, возник вот такой вопросик по налогу на репатриацию.

А если я не выплачиваю доход деньгами, а делаю взаимозачет? по идее ж, его удерживать не нужно?

В самом НКУ вроде как речь идет о выплате, перечислении и пр. - т.е. подразумеваются живые деньги, а не просто погашение задолженности или прекращение обязательств.

Но вот в этом письмеце ГНАУ делает совершенно противоположный вывод:


Лист ДПС України от 20.3.2008 № 2531/6/15-0216
Об отдельных вопросах налогообложения (извлечение)

(…)

2. Об удержании налога с доходов нерезидента по ставке 15% (в соответствии с п. 13.2 ст. 13 Закона Украины «О налогообложении прибыли предприятий» (далее — Закон №334), если доход выплачивается нерезиденту — юридическому лицу в неденежной форме и засчитывается в счет встречных обязательств нерезидента перед резидентом (то есть денежные средства нерезиденту за границу не перечисляются).

Согласно п. 1.21 ст. 1 Закона №334 доходы с источником их происхождения из Украины — это любые доходы, полученные резидентами или нерезидентами от любых видов их деятельности на территории Украины, включая проценты, дивиденды, роялти и любые другие виды пассивных доходов, выплаченных резидентами Украины, доходы от предоставления резидентам или нерезидентам в аренду (пользование) имущества, расположенного в Украине, включая подвижной состав транспорта, приписанного к портам, расположенным в Украине, доходы от продажи недвижимого имущества, расположенного в Украине, доходы, полученные в виде взносов и премий на страхование и перестрахование рисков на территории Украины, а также доходы страховщиков-резидентов от страхования рисков страхователей-резидентов за пределами Украины, другие доходы от хозяйственной деятельности на таможенной территории Украины или на территориях, находящихся под контролем таможенных служб Украины (в зонах таможенного контроля, на специализированных лицензионных таможенных складах и т. п.).

В соответствии с п. 13.1 ст. 13 Закона №334 любые доходы, полученные нерезидентом с источником их происхождения из Украины, от осуществления хозяйственной деятельности (в том числе на счета нерезидента, которые ведутся в гривнях) облагаются налогом в порядке и по ставкам, определенным этой статьей.

(…)
Гражданским законодательством Украины определены основания и виды прекращения обязательств между контрагентами, в том числе путем зачисления встречных однородных требований, срок выполнения которых наступил, а также требований, срок выполнения которых не установлен или определен моментом предъявления требования (ст. 601 Гражданского кодекса Украины).

Следовательно, зачет встречных однородных требований может быть одним из видов прекращения обязательства арендатора-резидента по уплате (начислению) нерезиденту-арендодателю арендной платы, являющейся доходом такого нерезидента, который облагается налогом в соответствии с правилами, определенными ст. 13 Закона №334.

Учитывая вышеизложенное и то, что п. 13.2 ст. 13 Закона №334 не содержит никаких оговорок относительно формы выплаты нерезидентам доходов с источником их происхождения из Украины, считаем, что при начислении нерезидентам доходов в виде дивидендов с их последующим реинвестированием и арендной платы, которая засчитывается в счет встречных однородных требований, налогообложение таких доходов осуществляется в соответствии с указанной нормой Закона №334.


При этом в письме от 04.11.2008 г. N 22496/7/22-2017 о применении штрафных санкций за неудержание налога на репатриацию налоговики впрямую говорят именно о денежной выплате:
Враховуючи вищевикладене, у разі коли платник податків здійснює грошові виплати нерезиденту без попереднього нарахування та сплати відповідного податку, відповідальність за перерахування якого та обов'язковість сплати передбачені зокрема, п. 16.13 Закону про прибуток, до такого платника застосовуються штрафні санкції відповідно до зазначених вище норм Закону N 2181.


Что вы об этом думаете?


Львовский апелляционный суд считает что при зачете налога на репатриацию нет
если применять, то осторожно :)

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

05 жовтня 2016 року Справа № 876/3903/16

Львівський апеляційний адміністративний суд у складі:

Судом першої інстанції безспірно встановлено, що згідно із договором позики № 16 від 17.11.2010 року ТОВ «Універсальна бурова техніка» отримало від нерезидента «SILVERTIP VENTURES LIMITED» кредит під 7% річних. Всього було нараховано 607872,21 грн. відсотків.

Позивачем було представлено лист про зарахування зустрічних однорідних вимог від 01.12.2012 року, згідно з яким «SILVERTIP VENTURES LIMITED» Кіпр (Сторона 1) та ТОВ «Універсальна бурова техніка» (Сторона 2) уклали угоду про таке. Сторона 1 має перед Стороною 2 непогашене грошове зобов'язання у сумі 607872,21 грн., що згідно з курсом НБУ становить на 01.12.2012 року 76050,57 дол. США, яке виникло за договором доручення № 52Ф від 24.01.2011 року, підтверджене актом приймання-передачі послуг № 1 від 07.02.2011 року. Сторона 2 має перед Стороною 1 непогашене грошове зобов'язання у сумі 724986,84 грн., що згідно з курсом НБУ становить на 01.12.2012 року 90702.72 дол. США, яке виникло за договором позики № 16 від 17.11.2010 року. Строк виконання зобов'язань (оплати послуг) згідно з договором доручення № 52Ф настав 04.02.2011 року. Строк виконання зобов'язань згідно з договором позики № 16 настав 01.05.2012 року. Сторони підтверджують обсяг взаємних заборгованостей станом на 01.12.2012 року, що вказані в п.п.1 та 2 цієї угоди. Сторони дійшли згоди зарахувати зустрічні однорідні вимоги за зобов'язаннями, вказаними в п.п.1 та 2 цієї угоди в сумі 607872.21 грн., що згідно з курсом НБУ становить на 01.12.2012 76050,57 дол. США.

Відповідно до приписів ст. 601 Цивільного кодексу України зобов'язання припиняється зарахуванням зустрічних однорідних вимог, строк виконання яких настав, а також вимог, строк виконання яких не встановлений або визначений моментом пред'явлення вимоги. Зарахування зустрічних вимог може здійснюватися за заявою однієї із сторін.

Будь-яких доказів про незгоду нерезидента «SILVERTIP VENTURES LIMITED» із припиненням зобов'язання позивача шляхом зарахування зустрічних вимог матеріали справи не містять і податковим органом не здобуто.

При цьому суд апеляційної інстанції погоджується із думкою суду першої інстанції про те, що системний аналіз приписів пп. 14.1.27 та пп. 14.1.56 п.14.1 ст.14; п.160.1 ст.160 ПК України дає підстави для висновку про те, що при зарахуванні зустрічних однорідних вимог нерезидент «SILVERTIP VENTURES LIMITED» не отримує доходу, а отже висновки податкового органу про необхідність нарахування та сплати позивачем до держбюджету податку з доходу нерезидента за ставкою 15% є безпідставними.

За это сообщение автора налоговик поблагодарил:
vikakool
Аватар пользователя
налоговик
 
Сообщений: 5778
Зарегистрирован: 20 ноя 2010, 23:29
Благодарил (а): 835 раз.
Поблагодарили: 2640 раз.

Пред.

Вернуться в НАЛОГ НА ПРИБЫЛЬ

Кто сейчас на форуме

Зарегистрированные пользователи: Gb, Ya