Рекламу показываем только НЕзарегистрированным пользователям. Войдите или зарегистрируйтесь на Бухфоруме
    .

Расходы (приобретения у единоналожника, в т.ч. ОС)

Путеводитель по разделу. Ставка 0 %, доходы, расходы, амортизация, декларация. Переходное.

Модератор: Печкин

UNREAD_POST n@ti » 14 дек 2010, 13:38

Добрый день! Правильно ли я поняла ,что в валовые расходы не попадут товары,услуги приобретенные у ФЛП на ЕН? т.е. и товары и услуги?
n@ti
 
Сообщений: 1
Зарегистрирован: 14 дек 2010, 12:50
Благодарил (а): 0 раз.
Поблагодарили: 0 раз.

UNREAD_POST nikki » 14 дек 2010, 13:42

Все правильно понимаете.

Вот, например, ГНАУ тут http://buhforum.com/viewtopic.php?f=12&t=103 разъясняет:

Щодо змін, на які фізичним особам – підприємцям передусім необхідно звернути увагу:
- відповідно до п.п.139.1.12 п.139.1 ст.139 розділу ІІІ «Податок на прибуток підприємств» не включаються до складу витрат витрати, понесені у зв’язку із придбанням товарів (робіт, послуг) та інших матеріальних і нематеріальних активів у фізичної особи-підприємця, що сплачує єдиний податок (крім витрат, понесених у зв’язку із придбанням робіт, послуг у фізичної особи - платника єдиного податку, яка здійснює діяльність у сфері інформатизації).


Причем разъясняют все верно, только почему-то нигде не оговаривается, что эти ограничения заработают лишь с 01.04.11 г.
А до этого момента (т.е. в I кв 2011 г.) работаем по налогу на прибыль по-старому, признавая ВР от предпринимателей-упрощенцев.
nikki
 
Сообщений: 1118
Зарегистрирован: 25 ноя 2010, 11:27
Благодарил (а): 117 раз.
Поблагодарили: 379 раз.

UNREAD_POST методолог » 14 дек 2010, 13:51

n@ti писал(а):Добрый день! Правильно ли я поняла ,что в валовые расходы не попадут товары,услуги приобретенные у ФЛП на ЕН? т.е. и товары и услуги?


Ограничения вступают в силу с 01.04.11 г. (см. п. 1 Подраздела 4 "Особливості справляння податку на прибуток підприємств" Раздела "ПЕРЕХІДНІ ПОЛОЖЕННЯ" НК):

1. Розділ III цього Кодексу застосовується під час розрахунків з бюджетом починаючи з доходів і витрат, що отримані і проведені з 1 квітня 2011 року, якщо інше не встановлено цим підрозділом.


А ограничения о которых вы говорите указаны в пп. 139.1.12, который находится как раз в разделе III.
методолог
 
Сообщений: 71
Зарегистрирован: 21 ноя 2010, 12:46
Благодарил (а): 1 раз.
Поблагодарили: 16 раз.

UNREAD_POST методолог » 14 дек 2010, 13:52

nikki снова опередил :)
методолог
 
Сообщений: 71
Зарегистрирован: 21 ноя 2010, 12:46
Благодарил (а): 1 раз.
Поблагодарили: 16 раз.

UNREAD_POST Печкин » 18 дек 2010, 00:53

Обратите внимание, что это ограничение на расходы при приобретении у ЧПЕНов будет работать уже в 1 кв 2011 г. для целей формирования расходов предпринимателей- общесистемщиков.

см. подробнее здесь http://buhforum.com/viewtopic.php?f=8&t=77
живу на Бухфоруме
Аватар пользователя
Печкин
 
Сообщений: 6649
Зарегистрирован: 18 ноя 2010, 13:03
Благодарил (а): 73 раз.
Поблагодарили: 2891 раз.

UNREAD_POST Печкин » 18 дек 2010, 01:01

nikki писал(а):Причем разъясняют все верно, только почему-то нигде не оговаривается, что эти ограничения заработают лишь с 01.04.11 г.
А до этого момента (т.е. в I кв 2011 г.) работаем по налогу на прибыль по-старому, признавая ВР от предпринимателей-упрощенцев.


То же самое и в Единой базе знаний:

Чи враховуються при визначенні оподатковуваного прибутку витрати, понесені у зв'язку з придбанням товарів (робіт, послуг) та інших матеріальних і нематеріальних активів у платника ЄП (ФО або ЮО)?
Повна відповідь : Відповідно до пп. 139.1.12 п. 139.1 ст. 139 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року №2755-VI при визначенні опоuacдатковуваного прибутку не враховуються витрати, понесені у зв'язку із придбанням товарів (робіт, послуг) та інших матеріальних і нематеріальних активів у фізичної особи — підприємця, що сплачує єдиний податок (крім витрат, понесених у зв'язку із придбанням робіт, послуг у фізичuacної особи — платника єдиного податку, яка здійснює діяльність у сфері інформатизації). Витрати, понесені у зв'язку із придбанням товарів (робіт, послуг) та інших матеріальних і нематеріальних активів у юридичної особи, що сплачує єдиний податок, враховуються при визначенні оподатковуваного прибутку на загальних підставах.


Ни слова о втором квартале :)
живу на Бухфоруме
Аватар пользователя
Печкин
 
Сообщений: 6649
Зарегистрирован: 18 ноя 2010, 13:03
Благодарил (а): 73 раз.
Поблагодарили: 2891 раз.

UNREAD_POST nikki » 18 дек 2010, 01:03

Скоро будем обсуждать учитываются ли ОФ (или их ремонты), приобретенные у ЧПЕНа :)
nikki
 
Сообщений: 1118
Зарегистрирован: 25 ноя 2010, 11:27
Благодарил (а): 117 раз.
Поблагодарили: 379 раз.

UNREAD_POST Шалфей » 07 фев 2011, 13:02

перенесена

Покупки у ФОП_ЕН не дают расходов. А амортизация по ОС купленным у тех же ФОП_ЕН (единщиков) признается расходами?
Шалфей
 
Сообщений: 15
Зарегистрирован: 28 янв 2011, 14:16
Благодарил (а): 1 раз.
Поблагодарили: 0 раз.

UNREAD_POST налоговик » 07 фев 2011, 13:15

В случае приобретения основных у ФОН на едином налоге амортизация в расходы не попадает.
Аватар пользователя
налоговик
 
Сообщений: 5776
Зарегистрирован: 20 ноя 2010, 23:29
Благодарил (а): 835 раз.
Поблагодарили: 2637 раз.

UNREAD_POST Шалфей » 07 фев 2011, 13:22

Если Вас не затруднит, обоснуйте пожалуйста...
Шалфей
 
Сообщений: 15
Зарегистрирован: 28 янв 2011, 14:16
Благодарил (а): 1 раз.
Поблагодарили: 0 раз.

UNREAD_POST налоговик » 07 фев 2011, 13:23

Амортизация по налоговому кодексу - это расходы (а не так как раньше)
Формирование расходов при покупкам от единоналожников не допускается

За это сообщение автора налоговик поблагодарил:
Шалфей
Аватар пользователя
налоговик
 
Сообщений: 5776
Зарегистрирован: 20 ноя 2010, 23:29
Благодарил (а): 835 раз.
Поблагодарили: 2637 раз.

UNREAD_POST Vetal' » 07 фев 2011, 13:27

налоговик писал(а):Амортизация по налоговому кодексу - это расходы (а не так как раньше)
Формирование расходов при покупкам от единоналожников не допускается


Поддерживаю.
Vetal'
 
Сообщений: 2852
Зарегистрирован: 27 янв 2011, 11:57
Благодарил (а): 440 раз.
Поблагодарили: 1152 раз.

UNREAD_POST налоговик » 07 фев 2011, 13:44

Vetal'

Тут более интересный вопрос - покупки основных прошлых (позапрошлых) лет :)
Вот как наложат табу на амортизацию по ним. Ну я молчу (хотя "проведени" расходы раньше и все дела).

+ и о переходящих товарах.
Аватар пользователя
налоговик
 
Сообщений: 5776
Зарегистрирован: 20 ноя 2010, 23:29
Благодарил (а): 835 раз.
Поблагодарили: 2637 раз.

UNREAD_POST Шалфей » 07 фев 2011, 13:52

налоговик писал(а):Vetal'

Тут более интересный вопрос - покупки основных прошлых (позапрошлых) лет :)
Вот как наложат табу на амортизацию по ним. Ну я молчу (хотя "проведени" расходы раньше и все дела).

+ и о переходящих товарах.


Судя по всему уже наложили
Шалфей
 
Сообщений: 15
Зарегистрирован: 28 янв 2011, 14:16
Благодарил (а): 1 раз.
Поблагодарили: 0 раз.

UNREAD_POST Vetal' » 07 фев 2011, 14:06

налоговик писал(а):Тут более интересный вопрос - покупки основных прошлых (позапрошлых) лет Вот как наложат табу на амортизацию по ним. Ну я молчу (хотя "проведени" расходы раньше и все дела).


Думаю, с этим должно быть все в порядке, по крайней мере, хотелось бы... Как по мне то, ограничение должно касаться расходов, понесенных после даты вступления в силу третьего раздела ПКУ. На это наталкивает и отсутствие в этой части каких-либо специальных указаний по старым ОС. Например, при инвентаризации отсеять такие ОС... Хотя не исключаю, что такая идея кому-то в голову и придет...


налоговик писал(а):+ и о переходящих товарах.

Тут бы для начала почитать внятный ответ ГНАУ на вопрос можо ли переходящие остатки товаров по п.5.9 Закона о прибыли учесть в расходах при их дальнейшей продаже :)

Захарченко явно не в ударе был :)

Чи відноситься до складу витрат (шляхом включення в собівартість) вартість матеріальних цінностей, які віднесено раніше до складу валових витрат, але які враховуються при перерахунку матскладової згідно з п. 5.9 Закону про прибуток? Адже вартість таких ТМЦ в результаті не вплинула на об'єкт оподаткування, доход буде визнаний після продажу готової продукції і, як наслідок, використання таких ТМЦ у виробництві такої продукції.

Відповідно до п. 138.1 ст. 138 Податкового кодексу України витрати, що враховуються при обчисленні об'єкта оподаткування, складаються, зокрема, із витрат операційної діяльності, які включають собівартість реалізованих товарів, виконаних робіт, наданих послуг та інші витрати.

Пунктом 138.4 ст. 138 ПКУ витрати, що формують собівартість реалізованих товарів, виконаних робіт, наданих послуг, визнаються витратами того звітного періоду, в якому визнано доходи від реалізації таких товарів, виконаних робіт, наданих послуг.

Згідно з п. 138.5 ст. 138 ПКУ інші витрати визнаються витратами того звітного періоду, в якому вони були здійснені, з урахуванням такого:

датою здійснення витрат, нарахованих платником податку у вигляді сум податків та зборів, вважається останній день звітного податкового періоду, за який проводиться нарахування податкового зобов'язання з податку та збору;

датою збільшення витрат платника податку від здійснення кредитно-депозитних операцій, у тому числі субординованого боргу, є дата визнання процентів (комісійних та інших платежів, пов'язаних зі створенням або придбанням кредитів, вкладів (депозитів), визначена згідно з правилами бухгалтерського обліку. Для цілей цієї статті під субординованим боргом розуміються звичайні незабезпечені боргові капітальні інструменти (складові елементи капіталу), які відповідно до договору не можуть бути взяті з банку раніше п'яти років, а у випадку банкрутства чи ліквідації повертаються інвестору після погашення претензій усіх інших кредиторів;

витрати, понесені платником податку, у вигляді благодійних чи інших внесків та/або вартості товарів (робіт, послуг) до неприбуткових організацій, які згідно з нормами цього розділу враховуються для визначення об'єкта оподаткування платника податку, включаються до складу витрат за датою фактичного перерахування таких внесків та/або вартості товарів (робіт, послуг). 

Віталій Захарченко, 
Голова Державної податкової служби України
Vetal'
 
Сообщений: 2852
Зарегистрирован: 27 янв 2011, 11:57
Благодарил (а): 440 раз.
Поблагодарили: 1152 раз.

След.

  • Похожие темы
    Ответов
    Просмотров
    Последнее сообщение

Вернуться в НАЛОГ НА ПРИБЫЛЬ

Кто сейчас на форуме

Зарегистрированные пользователи: Ads, Gb