Рекламу показываем только НЕзарегистрированным пользователям. Войдите или зарегистрируйтесь на Бухфоруме
    .

Расходы на уплату налогов и сборов

Путеводитель по разделу. Ставка 0 %, доходы, расходы, амортизация, декларация. Переходное.

Модератор: Печкин

UNREAD_POST vins » 24 мар 2011, 11:55

Плата за землю относится в расходы, даже если размещенные на ней ОС не используются в хоздеятельности

Чи включаються до складу витрат при визначенні об’єкта оподаткування податком на прибуток плата за земельну ділянку, на якій розташовані основні засоби, що не використовуються у господарські діяльності?
Діє з 01.04.2011 При обчисленні об’єкта оподаткування платник податку має право відносити до складу витрат витрати на сплату земельного податку, а також орендну плату за земельні ділянки державної і комунальної власності за умови належного документального оформлення договору придбання землі або договору користування землі.
vins

Благодарил (а): 2704 раз.

UNREAD_POST Vetal' » 24 мар 2011, 12:12

Разумный подход. Право на расходы по налогам, по идее, не должно зависеть от того, в связи с чем они уплачены (если, конечно, нет прямого запрета). Имхо, так должно было быть и по Закону о прибыли.

За это сообщение автора Vetal' поблагодарил:
vins
Vetal'

Благодарил (а): 440 раз.

UNREAD_POST nikki » 24 мар 2011, 12:18

Не очень согласен.
На право на расходы по налогам накладываются общие ограничения.
Если мы ввозим бильярдный стол для развлечения сотрудников, то пошлина пойдет на ВР? Я думаю нет. Равно как и не должен идти на ВР пенсионный по нехозяйственной мобильной связи.
nikki

Благодарил (а): 116 раз.

UNREAD_POST Vetal' » 24 мар 2011, 13:42

Вопрос, конечно, спорный. Но, по идее, сама уплата денег государству в виде налога должна попадать в расходы (естественно, по операциям осуществляемым сами предприятием - в связи в этим с пенсионкой по личным разговорам сотрудников я бы, конечно, не рисковал :) ). Но я прекрасно понимаю, что можно все это прогнать через определение расходов. Но этого можно и не делать :) Есть же прямо упомянуты разные пожертвования неприбам и т.п.
Была когда-то в Лиге интересная статья по этому вопросу из Бухгалтера, пару лет назад встречал - они тоже допускали это для смелых зайцев :) . Хотел выложить, но не нашел, да и вообще чего не осталось их материалов Лиге, убили что-ли... Если откопаю, зацитирую...
Vetal'

UNREAD_POST nikki » 24 мар 2011, 13:48

Vetal' писал(а): Есть же прямо упомянуты разные пожертвования неприбам и т.п.

По неприбам ситуация иная.

А. Налоговый кодекс

139.1. Не включаються до складу витрат:
139.1.1. витрати, не пов'язані з провадженням господарської діяльності, а саме витрати на:

організацію та проведення прийомів, презентацій, свят, розваг та відпочинку, придбання та розповсюдження подарунків (крім благодійних внесків та пожертвувань неприбутковим організаціям, визначених статтею 157 цього Кодексу, та витрат, пов'язаних із провадженням рекламної діяльності, які регулюються нормами підпункту 140.1.5 пункту 140.1 статті 140 цього Кодексу).

Б. Закон о прибыли

5.3. Не включаються до складу валових витрат витрати на:

5.3.1. Потреби, не пов'язані з веденням господарської діяльності, а саме:

організацію та проведення прийомів, презентацій, свят, розваг та відпочинку, придбання та розповсюдження подарунків (крім благодійних внесків та пожертвувань неприбутковим організаціям, визначеним пунктом 7.11 цього Закону, та витрат, пов'язаних з проведенням рекламної діяльності, які регулюються нормами підпункту 5.4.4 цієї статті). Обмеження частини другої цього підпункту не стосуються платників податку, основною діяльністю яких є організація прийомів, презентацій і свят за замовленням та за рахунок інших осіб;
nikki

UNREAD_POST Vetal' » 24 мар 2011, 13:53

Но кроме пп. 5.2.2 (хотя там не только неприбы), есть еще и пп.5.2.3 и пп. 5.2.13 и пп. 5.2.17, которые в это "крім" не вписываются :) . Я неприбами просто хотел подчеркнуть, что не все в расходах хозяйственное. :)
Vetal'

UNREAD_POST nikki » 24 мар 2011, 15:56

Vetal' писал(а):Но кроме пп. 5.2.2 (хотя там не только неприбы), есть еще и пп.5.2.3 и пп. 5.2.13 и пп. 5.2.17, которые в это "крім" не вписываются :) . Я неприбами просто хотел подчеркнуть, что не все в расходах хозяйственное. :)

Я понял, что да - не все валовые (расходы) - хозяйственны :) Но по неприбыльным ситуация как раз опровергает этот подход, т.к. содержит четкие нормы предполагающие исключение из хозяйственности.

По 5.2.3 и 5.2.13 согласен. Есть недостатки юридической техники :) по 5.2.17 вроде покрываются 5.3.1.
Но есть и другие примеры в пользу расходности нехозяйственных. Но мне кажется в тех случаях дозволение на включение бесплатного в расходы само по себе предполагает отсутствие критерия хозяйственности.

В целом согласен, что вопрос неопределенный :)
Бухгалтер, скорее всего, писал о нескольких подходах. Один из которых - хозяйственность не влияет :)
Я помню в очень древние времена Иванов в Бухгалтерии писал, что влияет.
nikki

UNREAD_POST Печкин » 24 мар 2011, 16:24

А я не знаю как тут правильнее.
Кое-где специально уточнялется, что конкретные расходы должны быть связаны с хоздеятельностью (например, проценты по кредитам, пп. 5.5.1). Но говорит ли это в пользу необязательности хозяйственности в других случаях? Не знаю.

Понятно, что вопрос даже шире чем в отношении налогов. Например, что с оплатой труда?..

PS
перенес все это дело из амортизационной темы.
живу на Бухфоруме
Печкин

Благодарил (а): 73 раз.

UNREAD_POST Слава » 29 июн 2011, 11:12

Относится ли к валовым расходам двукратка по сбору за специальное водопользование и чем это регламентируется :?
Слава

Благодарил (а): 0 раз.

UNREAD_POST Печкин » 29 июн 2011, 11:29

Слава писал(а):Относится ли к валовым расходам двукратка по сбору за специальное водопользование и чем это регламентируется :?

Чи включається до складу витрат сума збору за спеціальне використання води (у разі отримання відповідного дозволу) та за використання води для потреб гідроенергетики і водного транспорту?

Згідно із п.328.8 ст.328 розділу ХVІ „Збір за спеціальне використання води” Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року №2755-VI (далі – Податковий кодекс) у межах встановленого в дозволі на спеціальне водокористування ліміту використання води збір включається до складу витрат згідно з розділом ІІІ Податкового кодексу, а за понадлімітне використання справляється з прибутку, що залишається у розпорядженні водокористувача після оподаткування.

Збір за спеціальне використання води для потреб гідроенергетики і водного транспорту повністю включається до складу витрат згідно з розділом ІІІ Податкового кодексу.

ДПА в Тернопільській області
за матеріалами Єдиної бази податкових знань ДПА України

+ ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА АДМІНІСТРАЦІЯ УКРАЇНИ
ЛИСТ
04.01.2011 № 12/7/15-0817
Про особливості адміністрування збору за спеціальне використання води в умовах дії Податкового Кодексу України

12. У межах встановленого в дозволі на спеціальне водокористування ліміту використання води збір включається до складу витрат згідно з розділом III Кодексу, а за понадлімітне використання справляється з прибутку, що залишається у розпорядженні водокористувача після оподаткування.
Збір за спеціальне використання води для потреб гідроенергетики і водного транспорту повністю включається до складу витрат згідно з розділом III Кодексу.
живу на Бухфоруме
Печкин

UNREAD_POST Слава » 29 июн 2011, 11:33

Предприятие насчитывает и платит сбор в размере, прописанном ст 326.10 раздела 16 ПКУ(двукратный размер в связи с отсутствием приборов учета воды). А можно ли относить к валовым расходам сумму двукратки??
Слава

Благодарил (а): 0 раз.

UNREAD_POST Luka » 04 ноя 2011, 11:53

У вересні 2011 року підприємство подало уточнюючий розрахунок з орендної плати за землю на підставі отриманої оновленої довідки нормативної оцінки земельної ділянки (видачу довідки затягували держоргани). В результаті доплатили ~4000 грн. за 6 місяців 2010 року і ~4000 грн. за 6 місяців 2011 року плюс штрафи.

Чи має право підприємство включити собі у витрати суму самостійно донарахованого і сплаченого податку?
Luka

Благодарил (а): 72 раз.

UNREAD_POST Печкин » 04 ноя 2011, 12:49

В части налога ограничений на включение в расходы не вижу. Думаю, можно включать.
живу на Бухфоруме

За это сообщение автора Печкин поблагодарил:
Luka
Печкин

UNREAD_POST Luka » 04 ноя 2011, 13:02

Податковий кодекс:
"138.5.1. датою здійснення витрат, нарахованих платником
податку у вигляді сум податків та зборів, вважається останній день
звітного податкового періоду, за який проводиться нарахування
податкового зобов'язання з податку та збору;"

... не цікавить, бо останній день є простроченим :) ? Правильно?
Luka

Благодарил (а): 72 раз.

UNREAD_POST Печкин » 04 ноя 2011, 13:04

Да, я думаю, что это ошибочно неучтенные расходы предыдущих (исходя из текста вопроса) периодов, т.к. "за який", а не "в якому".
живу на Бухфоруме

За это сообщение автора Печкин поблагодарил:
Luka
Печкин

След.