Рекламу показываем только НЕзарегистрированным пользователям. Войдите или зарегистрируйтесь на Бухфоруме
    .

Издательская льгота: налог на прибыль

Путеводитель по разделу. Ставка 0 %, доходы, расходы, амортизация, декларация. Переходное.

Модератор: Печкин

UNREAD_POST Vetal' » 29 апр 2011, 08:12

ГНАУ не стимулирует, как пишет Баланс, а тупо цитирует НКУ. Вот и все. В п. 17 подраздела 5 р. 20 НКУ четко указана дата - 01.01.11 г., вот они, как попугаи, и повторяют. Так что такой вывод делать, имхо, преждевременно. :)
Vetal'

Благодарил (а): 440 раз.

UNREAD_POST Dendy » 07 июн 2011, 15:45

Здравствуйте! Вот есть такие вопросы:
Відповідно до п.18 підрозділу 4 розділу ХХ «Перехідні положення» Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року №2755- VI (далі - ПКУ) тимчасово, до 1 січня 2015 року, звільняється від оподаткування прибуток видавництв, видавничих організацій, підприємств поліграфії, отриманий ними від діяльності з виготовлення на території України книжкової продукції, крім продукції еротичного характеру. Зазначений пункт застосовуються з урахуванням такого: суми коштів, що вивільнені від оподаткування, спрямовуються підприємствами - платниками податку на збільшення обсягів виробництва (надання послуг), переоснащення матеріально-технічної бази, запровадження новітніх технологій, пов'язаних з основною діяльністю такого платника податку, та/або повернення кредитів, використаних на зазначені цілі, і сплату процентів за ними. В связи с этим есть два вопроса:
1.Я - издательство, но печатает мне весь сторонняя типография из моих материалов. У меня нет печатных мощностей. Подхожу ли я по критерию "діяльність з виготовлення"?
2.Будет ли в свете этого приобритение материалов для печати новых тиражей считаться " збільшення обсягів виробництва"?
Dendy

Благодарил (а): 2 раз.

UNREAD_POST КЛЕР » 07 июн 2011, 20:53

Dendy писал(а):Здравствуйте! Вот есть такие вопросы:.......................................
1.Я - издательство, но печатает мне весь сторонняя типография из моих материалов. У меня нет печатных мощностей. Подхожу ли я по критерию "діяльність з виготовлення"?
2.Будет ли в свете этого приобритение материалов для печати новых тиражей считаться " збільшення обсягів виробництва"?

1. Для вас ключевая фраза не "діяльність з виготовлення", а "видавництв, видавничих організацій" - конечно, в привязке к "книжкової продукції, крім продукції еротичного характеру".
Т.о., если ваша деят-сть заключается в издательстве книг (кроме эротического направления) - лит.редактирование, корректура, худ.оформление и проч...., и при этом вы ЮЛ (поскольку для ФОПов тут ничего не сказано), то вполне можете свой издательский проект тиражировать в типографии (полиграф.предприятии) и пользоваться данной льготой.

ПС. Лично я бы еще ввела в этот перечень издателей периодической печати (газет, журналов). Но это так, мечты... :P

2. А что вы называете "приобритение материалов для печати новых тиражей"???
Приобретение авторских материалов/текстов (выплата гонораров)? - не думаю, что прокатит.
Покупка бумаги для тиража? - это проблема полиграфистов, а вы - издательство...
КЛЕР

Благодарил (а): 13 раз.

UNREAD_POST Dendy » 08 июн 2011, 12:04

Ну так бумагу наше предприятие закупает самостоятельно и передает на давальческой основе полиграфии...
Dendy

UNREAD_POST Dendy » 08 июн 2011, 12:07

КЛЕР писал(а):2. А что вы называете "приобритение материалов для печати новых тиражей"???
Приобретение авторских материалов/текстов (выплата гонораров)? - не думаю, что прокатит.
Покупка бумаги для тиража? - это проблема полиграфистов, а вы - издательство...

Ну так бумагу наше предприятие закупает самостоятельно и передает на давальческой основе полиграфии... Собственно, и вот Вам расширение объемов производств. По-моему, должно покатить
Dendy

UNREAD_POST Dendy » 14 июн 2011, 12:39

Может еще кто-нибудь сможет ответить??? Есть здесь бухгалтера издательских предприятий? :))) Как у Вас с этим дела обстоят. Поделитесь опытом. Спасибо.
Dendy

UNREAD_POST Печкин » 14 июн 2011, 17:10

Думаю пока ни у кого никак не обстоят. Нет практики.

По поводу льготы - да изготовление.

По поводу использования.

Раньше подобная формулировка звучала так:

Суми коштів, вивільнених у зв'язку з наданням податкових пільг, спрямовуються суб'єктом господарської діяльності - платником податків на переоснащення видавничо-поліграфічної бази, розроблення і запровадження новітніх технологій, розширення виробництва книжкової продукції в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.

И ее толковали в основном как использование средств на капитальные вложения. Думаю, примерно так же будет и на сей раз.
живу на Бухфоруме
Печкин

Благодарил (а): 73 раз.

UNREAD_POST Dendy » 15 июн 2011, 09:26

Это-то как раз я знаю, как звучало раньше, но сейчас то звучит по-другому. Вот и интересуюсь. Ведь поди предыдущим термином "розширення" можно понимать ведь не только капитальные инвестиции.
Dendy

UNREAD_POST nikki » 15 июн 2011, 10:57

Я бы пока до появления определенности в таком достаточно скользком вопросе не горячился. Время пока еще есть. Насколько я помню там проблемы только при неиспользовании до 1 апреля 2012.
nikki

Благодарил (а): 116 раз.

UNREAD_POST Dendy » 16 июн 2011, 16:56

nikki писал(а):Я бы пока до появления определенности в таком достаточно скользком вопросе не горячился. Время пока еще есть. Насколько я помню там проблемы только при неиспользовании до 1 апреля 2012.

Что Вы имеете ввиду... поподробнее, пожалуйста. :roll:
Dendy

UNREAD_POST nikki » 16 июн 2011, 17:21

ПОРЯДОК використання коштів, вивільнених від оподаткування у зв'язку з наданням відповідно до пунктів 15, 17 - 19 підрозділу 4 розділу X "Перехідні положення" Податкового кодексу України пільг з податку на прибуток підприємств

ЗАТВЕРДЖЕНО постановою Кабінету Міністрів України від 28 лютого 2011 р. N 299 

....

4. Платник податку за результатами кожного звітного (податкового) періоду:

складає звіт про використання вивільнених коштів за формою, затвердженою Державною податковою службою;

подає зазначений звіт відповідному органові державної податкової служби разом з декларацією з податку на прибуток підприємств.

5. У разі невикористання платником податку залишків вивільнених коштів станом на 1 квітня року, що настає за періодом звільнення від обкладення податком на прибуток підприємств, передбаченим пунктами 15, 17 - 19 підрозділу 4 розділу XX "Перехідні положення" Податкового кодексу України, його податкові зобов'язання із зазначеного податку за I квартал такого року підлягають збільшенню на суму залишку.
nikki

Благодарил (а): 116 раз.

UNREAD_POST Vetal' » 16 июн 2011, 22:04

Dendy писал(а):
nikki писал(а):Я бы пока до появления определенности в таком достаточно скользком вопросе не горячился. Время пока еще есть. Насколько я помню там проблемы только при неиспользовании до 1 апреля 2012.

Что Вы имеете ввиду... поподробнее, пожалуйста. :roll:

nikki писал(а):ПОРЯДОК використання коштів, вивільнених від оподаткування у зв'язку з наданням відповідно до пунктів 15, 17 - 19 підрозділу 4 розділу X "Перехідні положення" Податкового кодексу України пільг з податку на прибуток підприємств
ЗАТВЕРДЖЕНО постановою Кабінету Міністрів України від 28 лютого 2011 р. N 299 
....

4. Платник податку за результатами кожного звітного (податкового) періоду:
- складає звіт про використання вивільнених коштів за формою, затвердженою Державною податковою службою;
- подає зазначений звіт відповідному органові державної податкової служби разом з декларацією з податку на прибуток підприємств.

5. У разі невикористання платником податку залишків вивільнених коштів станом на 1 квітня року, що настає за періодом звільнення від обкладення податком на прибуток підприємств, передбаченим пунктами 15, 17 - 19 підрозділу 4 розділу XX "Перехідні положення" Податкового кодексу України, його податкові зобов'язання із зазначеного податку за I квартал такого року підлягають збільшенню на суму залишку.

Тут, ИМХО, ключевые слова: "У разі невикористання платником податку залишків вивільнених коштів станом на 1 квітня року, що настає за періодом звільнення від обкладення податком на прибуток підприємств, передбаченим пунктами 15, 17 - 19 підрозділу 4 розділу XX "Перехідні положення" Податкового кодексу України".

Не знаю, что хотели сказать, но сказали: в случае неиспользования по состоянию на 1 апреля года, следующего за периодом действия льготы. Т.е., например, на 1 апреля 2021 года (если взять льготу по п. 15 подраздела 4...) :)
Vetal'

UNREAD_POST Печкин » 17 июн 2011, 09:44

Доброе утро.
Интересно. Это почти в ляпы :)

Но я бы конечно читал (или считал, что "хотели сказать"):

"звільнення від обкладення податком на прибуток підприємств, передбаченим ...."

Т.е. речь не о "периоде, предусмотренном", а об "освобождении, предусмотренном". Но окончания веселые, конечно :)
живу на Бухфоруме
Печкин

UNREAD_POST Vetal' » 17 июн 2011, 10:43

Доброе утро. Не знаю, написано то, что написано. Хотя ,вроде бы и не логично, ведь стимула нет увеличивать, переоснащать, внедрять и возвращать... Но с другой стороны, зачем спешить - капвложения серьезные. Поэтому пока больше склоняюсь к своему варианту толкования, на ошибку не похоже. Хотят, пусть разъясняют что неучи... :)
Vetal'

UNREAD_POST Печкин » 23 июн 2011, 16:30

К теме по поводу даты начала использования льгот:

Відповідно до статті 17 підрозділу 4 Розділу XX тимчасово. Починаючи з 1 січня 2011 року строком на 10 років надається пільга з податку на прибуток. Чи може підприємство мати зазначену пільгу в I кварталі 2011 року та відображати її в рядку 10 декларації з податку на прибуток I кварталу 2011 року? В довіднику пільг на 2011 рік буде відображена дана пільга?

Відповідно до пункту 17 підрозділу 4 розділу ХХ Податкового кодексу пільги запроваджені зазначеним пунктом запроваджуються тимчасово строком на 10 років, починаючи з 1 січня 2011 року.

Разом з тим, пунктом 21 підрозділу 4 розділу ХХ Кодексу встановлено, що підпункти 15 - 19 цього підрозділу застосовуються з урахуванням такого:

суми коштів, що вивільнені від оподаткування, спрямовуються підприємствами - платниками податку на збільшення обсягів виробництва (надання послуг), переоснащення матеріально-технічної бази, запровадження новітніх технологій, пов'язаних з основною діяльністю такого платника податку, та/або повернення кредитів, використаних на зазначені цілі, і сплату процентів за ними;

з метою оподаткування суми вивільнених від оподаткування коштів визнаються доходами одночасно з визнанням витрат, понесених за рахунок цих коштів, у розмірі таких витрат;

порядок цільового використання вивільнених від оподаткування коштів встановлюється Кабінетом Міністрів України;

у разі порушення вимог щодо цільового використання вивільнених від оподаткування коштів платник податку зобов'язаний збільшити податкові зобов'язання з цього податку за результатами податкового періоду, на який припадає таке порушення, а також сплатити пеню, нараховану відповідно до Кодексу.

Що стосується порядку цільового використання коштів вивільнених від оподаткування у зв’язку з наданням пільг з податку на прибуток, то відповідний порядок затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 28 лютого 2011р. №299 "Про затвердження Порядку використання коштів, вивільнених від оподаткування у зв'язку з наданням відповідно до пунктів 15, 17 - 19 підрозділу 4 розділу XX "Перехідні положення" Податкового кодексу України пільг з податку на прибуток підприємств", яка набирає чинність з дня опублікування і діє до 1 квітня 2021 року.

При цьому слід зазначити, що постанова Кабінету Міністрів України від 28 лютого 2011р. №299 "Про затвердження Порядку використання коштів, вивільнених від оподаткування у зв'язку з наданням відповідно до пунктів 15, 17 - 19 підрозділу 4 розділу XX "Перехідні положення" Податкового кодексу України пільг з податку на прибуток підприємств" офіційно опублікована в газеті Урядовий кур’єр від 29.03.2011 №56.

Это опять отсюда:
...на семінарі за участю представників Мінфіну, ДПА, Академії фінансового управління на тему: "Сплата податку на прибуток у контексті Податкового кодексу України".

Достаточно конкретный ответ :D
живу на Бухфоруме
Печкин

Пред.