Рекламу показываем только НЕзарегистрированным пользователям. Войдите или зарегистрируйтесь на Бухфоруме
    .

Подарочный сертификат и налог на прибыль с 01.04

Путеводитель по разделу. Ставка 0 %, доходы, расходы, амортизация, декларация. Переходное.

Модератор: Печкин

UNREAD_POST vikakool » 31 май 2013, 15:14

Чому ж? можна піти іншим шляхом - припустити, що саме працівник цієї юрособи прийшов за товаром з ПС.

Тоді мова йде лише про розрахунок коригування.
vikakool
 
Сообщений: 4218
Зарегистрирован: 18 янв 2011, 10:56
Благодарил (а): 923 раз.
Поблагодарили: 647 раз.

UNREAD_POST Мишка » 31 май 2013, 15:28

vikakool писал(а):Чому ж? можна піти іншим шляхом - припустити, що саме працівник цієї юрособи прийшов за товаром з ПС.

Тоді мова йде лише про розрахунок коригування.


але ж тоді у працівника повинна бути довіреність на отримання цінностей від юрособи.

та й у юрособи слід буде коригувати податковий кредит (якщо він відображався, хоча навряд чи).
Аватар пользователя
Мишка
 
Сообщений: 220
Зарегистрирован: 30 дек 2011, 16:31
Благодарил (а): 5 раз.
Поблагодарили: 16 раз.

UNREAD_POST vikakool » 31 май 2013, 15:46

Ну...якщо юрособа не переймається коригуванням, то так їй і треба:)))
vikakool
 
Сообщений: 4218
Зарегистрирован: 18 янв 2011, 10:56
Благодарил (а): 923 раз.
Поблагодарили: 647 раз.

UNREAD_POST Мишка » 31 май 2013, 16:06

vikakool писал(а):Ну...якщо юрособа не переймається коригуванням, то так їй і треба:)))


ну то загалом її справи.
а для продавця логічніше робити коригування.
хоча повністю ця ситуація не врегульована.
і мова може йти тільки про точки зору. про якусь логіку.
Аватар пользователя
Мишка
 
Сообщений: 220
Зарегистрирован: 30 дек 2011, 16:31
Благодарил (а): 5 раз.
Поблагодарили: 16 раз.

UNREAD_POST vikakool » 31 май 2013, 16:10

В будь-якому випадку дякую за цікаву дискусію!

За это сообщение автора vikakool поблагодарил:
Мишка
vikakool
 
Сообщений: 4218
Зарегистрирован: 18 янв 2011, 10:56
Благодарил (а): 923 раз.
Поблагодарили: 647 раз.

UNREAD_POST bur » 13 май 2014, 11:11

ПОДАРОЧНЫЙ СЕРТИФИКАТ И НДС

Продажа и бесплатная поставка подарочных сертификатов облагается НДС

Объектом обложения НДС являются операции по поставке товаров и услуг, место поставки которых находится на таможенной территории Украины.

База налогообложения определяется исходя из их договорной стоимости с учетом установленных общегосударственных налогов и сборов.

В состав договорной (контрактной) стоимости включаются любые суммы средств, стоимость материальных и нематериальных активов, передаваемых плательщику налога непосредственно покупателем или через любое третье лицо в связи с компенсацией стоимости товаров/услуг. В состав договорной (контрактной) стоимости не включаются суммы неустойки (штрафов и пени), три процента годовых и инфляционные, полученные плательщиком налога вследствие невыполнения или ненадлежащего выполнения договорных обязательств.

Таким образом, операции по продаже и бесплатной поставке другим лицам подарочных сертификатов, которые предусматривают их обмен на товары/услуги, облагаются НДС в общеустановленном порядке по основной ставке.

С таким разъяснением Миндоходов можно ознакомиться в общедоступном информационном ресурсе «ЗІР» (раздел 101.02).Коротка:
Операції з продажу та безоплатного постачання іншим особам подарункових сертифікатів, які передбачають їх обмін на товари/послуги, оподатковуються ПДВ в загальновстановленому порядку за основною ставкою.
Повна:
Згідно із п. 185.1 ст. 185 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами та доповненнями (далі – ПКУ) об’єктом оподаткування є операції платників податку з постачання товарів та послуг, місце постачання яких розташоване на митній території України, відповідно до ст. 186 ПКУ.
Відповідно до п. 188.1 ст. 188 ПКУ база оподаткування операцій з постачання товарів/послуг визначається виходячи з їх договірної вартості (у разі здійснення контрольованих операцій - не нижче звичайних цін, визначених відповідно до ст. 39 ПКУ) з урахуванням загальнодержавних податків та зборів (крім збору на обов’язкове державне пенсійне страхування, що справляється з вартості послуг стільникового рухомого зв’язку, податку на додану вартість та акцизного податку на спирт етиловий, що використовується виробниками - суб’єктами господарювання для виробництва лікарських засобів, у тому числі компонентів крові і вироблених з них препаратів (крім лікарських засобів у вигляді бальзамів та еліксирів).
До складу договірної (контрактної) вартості включаються будь-які суми коштів, вартість матеріальних і нематеріальних активів, що передаються платнику податків безпосередньо покупцем або через будь-яку третю особу у зв’язку з компенсацією вартості товарів/послуг. До складу договірної (контрактної) вартості не включаються суми неустойки (штрафів та/або пені), три проценти річних та інфляційні, що отримані платником податку внаслідок невиконання або неналежного виконання договірних зобов’язань.
Таким чином, операції з продажу та безоплатного постачання іншим особам подарункових сертифікатів, які передбачають їх обмін на товари/послуги, оподатковуються ПДВ в загальновстановленому порядку за основною ставкою.
bur
 
Сообщений: 1434
Зарегистрирован: 13 сен 2013, 16:25
Благодарил (а): 116 раз.
Поблагодарили: 425 раз.

UNREAD_POST налоговик » 14 дек 2016, 16:12

Реалізація подарункових сертифікатів
Який порядок визначення податкових зобов’язань з ПДВ та складання податкових накладних за операціями з реалізації подарункового сертифіката підприємством, яке здійснює роздрібну торгівлю з використанням РРО, та у разі оплати таким сертифікатом придбаної продукції?

Алла Кононова , начальник отдела рассмотрения обращений по НДС Управления методологии косвенных налогов Департамента методологической работы по вопросам налогообложения Государственной фискальной службы Украины
Георгий Нечипоренко , главный государственный инспектор
Оксана Гермаковская , главный государственный ревизор-инспектор отдела рассмотрения обращений по НДС

Відповідно до п. 187.1 ст. 187 Податкового кодексу датою виникнення податкових зобов’язань з постачання товарів/послуг вважається дата, яка припадає на податковий період, протягом якого відбувається будь-яка з подій, що сталася раніше:
дата зарахування коштів від покупця/замовника на банківський рахунок платника податку як оплата товарів/послуг, що підлягають постачанню, а в разі постачання товарів/послуг за готівку — дата оприбуткування коштів у касі платника податку, а в разі відсутності такої — дата інкасації готівки у банківській установі, що обслуговує платника податку;
дата відвантаження товарів, а в разі експорту товарів — дата оформлення митної декларації, що засвідчує факт перетинання митного кордону України, оформлена відповідно до вимог митного законодавства, а для послуг — дата оформлення документа, що засвідчує факт постачання послуг платником податку.
Отже, у разі реалізації платником податку подарункового сертифіката у магазині роздрібної торгівлі з використанням РРО податкові зобов’язання визначаються на дату оприбуткування коштів, сплачених за такий подарунковий сертифікат, у касі платника податку (це є першою подією). При цьому оплата таким сертифікатом придбаної продукції буде другою подією, яка не має податкових наслідків у частині визначення податкових зобов’язань з ПДВ.
На дату виникнення податкових зобов’язань платник податку зобов’язаний скласти податкову накладну в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, електронного підпису уповноваженої платником особи та зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі — ЄРПН) у встановлений Податковим кодексом термін (п. 201.1 ст. 201 цього Кодексу).
Згідно з п. 201.4 ст. 201 Податкового кодексу податкова накладна може бути складена за щоденними підсумками операцій (якщо податкова накладна не була складена на ці операції) у разі:
здійснення постачання товарів/послуг за готівку кінцевому споживачеві (який не є платником податку), розрахунки за які проводяться через касу/РРО або через банківську установу чи платіжний пристрій (безпосередньо на поточний рахунок постачальника);
виписки транспортних квитків, готельних рахунків або рахунків, які виставляються платнику податку за послуги зв’язку, інші послуги, вартість яких визначається за показниками приладів обліку, що містять загальну суму платежу, суму податку та податковий номер постачальника (продавця), крім тих, форма яких встановлена міжнародними стандартами;
надання платнику податку касових чеків, що містять суму поставлених товарів/послуг, загальну суму нарахованого податку (з визначенням фіскального та податкового номерів постачальника).
При цьому у податковій накладній, яка складається за щоденними підсумками операцій у разі здійснення роздрібної торгівлі товарами з використанням РРО, суми розрахунків за касовими чеками, надрукованими протягом дня, та суми ПДВ за такими розрахунками зазначаються загальною сумою, що відповідає фактичній сумі виторгу та сумі ПДВ, яка відображена у Z-звіті.
Таким чином, сума реалізації подарункового сертифіката включається до податкової накладної, складеної за щоденним підсумком операцій на дату такої реалізації (перша подія).
На дату фактичного отримання продукції з оплатою таким подарунковим сертифікатом (друга подія) вартість такої продукції не включається до податкової накладної, що складатиметься за щоденним підсумком операцій на цю дату (у разі якщо вартість такої продукції дорівнює вартості подарункового сертифіката).
Якщо вартість продукції, що оплачується подарунковим сертифікатом, перевищує вартість подарункового сертифіката, то різниця між вартістю такої продукції та вартістю подарункового сертифіката, що оплачується покупцем додатково, відображається у податковій накладній, яка складається за щоденним підсумком операцій на дату фактичного отримання продукції з використанням подарункового сертифіката.
Якщо вартість продукції, що оплачується подарунковим сертифікатом, менше вартості подарункового сертифіката, то різниця між вартістю такої продукції та вартістю подарункового сертифіката покупцю не повертається, а тому вважається, що продукцію продано за вартістю, що дорівнює вартості подарункового сертифіката. При цьому податкові зобов’язання, сформовані на дату реалізації подарункового сертифіката (перша подія), не коригуються.
Аватар пользователя
налоговик
 
Сообщений: 5778
Зарегистрирован: 20 ноя 2010, 23:29
Благодарил (а): 835 раз.
Поблагодарили: 2641 раз.

UNREAD_POST valriva » 28 апр 2017, 11:56

Здравствуйте. Наша организация (юр.лицо на общей системе) получила в подарок за осуществления подписки подарочный сертификат. Номинальная стоимость 250грн. В накладной нам отписали его по 0,01грн. По какой стоимости мы должны его учитывать?
valriva
 
Сообщений: 30
Зарегистрирован: 06 ноя 2012, 14:49
Благодарил (а): 1 раз.
Поблагодарили: 1 раз.

UNREAD_POST VOA » 14 авг 2018, 19:11

К сообщению выше:
ДФС передумала и после отоваривания подарочного сертификата хочет видеть РК к н/н по второму событию.
ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ

від 27.06.2018 р. N 2869/6/99-99-15-03-02-15/ІПК

Про оподаткування ПДВ

Державна фіскальна служба України розглянула звернення щодо особливостей складання підприємством роздрібної торгівлі податкових накладних за операціями з реалізації подарункових карток та розрахунків коригування до податкових накладних у разі оплати такими картками продукції/послуг та, керуючись статтею 52 Податкового кодексу України (далі - ПКУ, повідомляє.

Відповідно до пункту 187.1 статті 187 ПКУ датою виникнення податкових зобов'язань з постачання товарів/послуг вважається дата, яка припадає на податковий період, протягом якого відбувається будь-яка з подій, що сталася раніше:

а) дата зарахування коштів від покупця/замовника на банківський рахунок платника податку як оплата товарів/послуг, що підлягають постачанню, а в разі постачання товарів/послуг за готівку - дата оприбуткування коштів у касі платника податку, а в разі відсутності такої - дата інкасації готівки у банківській установі, що обслуговує платника податку;

б) дата відвантаження товарів, а в разі експорту товарів - дата оформлення митної декларації, що засвідчує факт перетинання митного кордону України, оформлена відповідно до вимог митного законодавства, а для послуг - дата оформлення документа, що засвідчує факт постачання послуг платником податку.

На дату виникнення податкових зобов'язань платник податку зобов'язаний скласти податкову накладну в електронній формі та зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі - ЄРПН) у встановлений ПКУ термін (пункт 201.1 статті 201 ПКУ).

Перелік обов’язкових реквізитів, які зазначаються у податковій накладній, зазначено у підпунктах "а" - "і" пункту 201.1 статті 201 ПКУ, зокрема такими реквізитами є:

опис (номенклатура) товарів/послуг та їх кількість, обсяг;

код товару згідно з УКТ ЗЕД, для послуг - код послуги згідно з Державним класифікатором продукції та послуг (далі - ДКПП); платники податків, крім випадків постачання підакцизних товарів та товарів, ввезених на митну територію України, мають право зазначати код товару згідно з УКТ ЗЕД або код послуги згідно з ДКПП неповністю, але не менше ніж чотири перші цифри відповідного коду.

З метою забезпечення єдиного тлумачення і застосування УКТ ЗЕД в Україні запроваджено Пояснення до УКТ ЗЕД, затверджені наказом Державної фіскальної служби України від 09.06.2015 р. N 401.

Класифікація товарів згідно з УКТ ЗЕД здійснюється з урахуванням Основних правил інтерпретації УКТ ЗЕД, відповідних приміток до розділів та груп, текстового опису товарних позицій та тих характеристик товару, які є визначальними для класифікації, а саме: склад товару, спосіб його приготування, призначення, маркування, пакування щодо, а також з урахуванням поданих документів, результатів митного огляду та, у разі потреби, результатів лабораторних досліджень конкретного товару.

Отже, у разі реалізації платником податку подарункової картки податкові зобов'язання з ПДВ визначаються на дату сплати коштів за таку подарункову картку ("перша подія"). Обмін такої картки на товари/послуги для цілей оподаткування ПДВ буде "другою подією", яка не зумовлює податкових наслідків в частині визначення податкових зобов'язань з ПДВ.

При цьому з огляду на те, що подарункові картки можуть бути виготовлені, зокрема, з паперу або пластику та містити магнітну полосу, то у податковій накладній, складеній на дату реалізації такої картки ("перша подія"), зазначається код згідно з УКТ ЗЕД та номенклатура подарункової картки.

Статтею 192 ПКУ визначено порядок коригування податкових зобов’язань та податкового кредиту платників у разі зміни суми компенсації вартості поставлених товарів/послуг, включаючи наступний за постачанням перегляд цін, перерахунок у випадках повернення товарів/послуг особі, яка їх надала, або при поверненні постачальником суми попередньої оплати товарів/послуг. Таке коригування здійснюється на підставі розрахунків коригування до податкових накладних, зареєстрованих платником в ЄРПН.

Крім того, розрахунок коригування до податкової накладної складається також і у випадках, зокрема, зміни номенклатури товарів/послуг, яка також передбачає зміну коду згідно з УКТ ЗЕД чи коду ДКПП.

Враховуючи викладене, на дату фактичного отримання продукції або послуг в обмін на подарункову картку ("друга подія") номенклатура та код товару згідно з УКТ ЗЕД, зазначені у податковій накладній, виправляються шляхом складання постачальником товарів/послуг розрахунку коригування до такої податкової накладної, в якому:

зі знаком "-" зазначаються показники щодо номенклатури та коду згідно з УКТ ЗЕД подарункової картки. При цьому у графі 1 такого розрахунку коригування в обов’язковому порядку вказується N за порядком рядка податкової накладної, що коригується (номенклатура якого анулюється);

зі знаком "+" в окремих рядках зазначаються показники номенклатури товарів/послуг, що додаються (нові товарні позиції) товарів/послуг, які фактично придбаваються за рахунок такої картки. У графі 1 розрахунку коригування таким новим товарним позиціям присвоюються нові чергові порядкові номери рядків, яких не було в податковій накладній, що коригується.

При цьому у розрахунку коригування зазначається причина коригування - "Зміна номенклатури".

Згідно зі статтею 52 ПКУ податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.
http://stopfake.org/ Бывают такие решения, после принятия которых тараканы в голове аплодируют стоя.
Аватар пользователя
VOA
 
Сообщений: 5458
Зарегистрирован: 07 сен 2012, 21:37
Благодарил (а): 1860 раз.
Поблагодарили: 2152 раз.

Пред.

  • Похожие темы
    Ответов
    Просмотров
    Последнее сообщение

Вернуться в НАЛОГ НА ПРИБЫЛЬ

Кто сейчас на форуме

Зарегистрированные пользователи: Ads, Gb, Ya