Рекламу показываем только НЕзарегистрированным пользователям. Войдите или зарегистрируйтесь на Бухфоруме
    .

Роялти и ЕСВ

Путеводитель по разделу. Налогообложение выплат физлицам (зарплата, подряд). Всё об ЕСВ. Индексация заработной платы.

Модератор: ФЛ7

UNREAD_POST vins » 27 дек 2010, 18:04

Подскажите, плиз.

У нас есть выплаты роялти физлицу (без свидетельства - не предприниматель).
Читаю, что услуги от физлиц теперь облагаются ЕСВ. Раньше Пенсионным мы не облагали.
Нужно ли сейчас будет платить 34,7%+2,6% :shock: ?
Аватар пользователя
vins
 
Сообщений: 6654
Зарегистрирован: 27 дек 2010, 12:38
Благодарил (а): 2704 раз.
Поблагодарили: 2891 раз.

UNREAD_POST vins » 27 дек 2010, 18:07

+ и пойдут ли они на валовые расходы в следующем году (и особенно интересует по НК). Слышал, что вроде запретили роялти в расходы относить.
Аватар пользователя
vins
 
Сообщений: 6654
Зарегистрирован: 27 дек 2010, 12:38
Благодарил (а): 2704 раз.
Поблагодарили: 2891 раз.

UNREAD_POST методолог » 27 дек 2010, 23:30

Действительно, ЕСВ будут облагаться вознаграждения за работы (услуги) по гражданско-правовым договорам (п. 1 ч. 1 ст. 7 ЗУ об ЕСВ).

Примерно то же самое было о ранее по ПФУ: " Об'єктом для нарахування страхових внесків до солідарної системи є суми виплати винагород фізичним особам за виконання робіт (послуг) за угодами цивільно-правового характеру, що підлягають обкладенню податком на доходи фізичних осіб" (хотя ПФУ за услуги не гонял).

Но весь фокус в том, что роялти не является услугой (равно как и работой). Поэтому ЕСВ можно будет с чистой совестью не начислять.

Тут можно припастись письмом хотя и по пенсионному, но не утратившем значения:

ПЕНСІЙНИЙ ФОНД УКРАЇНИ
ЛИСТ
від 06.12.2004 р. N 12353/04

Щодо нарахування внесків до Пенсійного фонду на суми авторської винагороди
...
Ураховуючи наведене, об'єктом для нарахування внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування у розмірі 32 відсотки є винагороди, отримані за виконання авторського договору замовлення!!!, оскільки лише в цьому випадку автор зобов'язується створити у майбутньому твір відповідно до умов договору і передати його замовникові.
У разі якщо твір автора придбано без укладення вищезазначених договорів, страхові внески до Пенсійного фонду при здійсненні такої операції не нараховуються та не сплачуються".

Идея в том, что если обеъкт авторского права уже создан, то выплата идет не за услуги или работы. Ведь никаких услуг или работ человек не оказывает. Все уже создано. Такая же примерно ситуация с арендой. Ведь аренда это тоже не услуга и не работа (правда в налоговых целях отнесена, но это к ЕСВ не имеет никакого отношения).
методолог
 
Сообщений: 71
Зарегистрирован: 21 ноя 2010, 12:46
Благодарил (а): 1 раз.
Поблагодарили: 14 раз.

UNREAD_POST Oksana » 28 дек 2010, 16:03

методолог писал(а):Действительно, ЕСВ будут облагаться вознаграждения за работы (услуги) по гражданско-правовым договорам (п. 1 ч. 1 ст. 7 ЗУ об ЕСВ).


Насколько я понимаю, ЕСВ начисляется на вознаграждение за работы (услуги) по ГПД не для всех плательщиков, а только для тех, кто удовлетворяет пп. 1 (кроме абзаца 7), 2,3,6,7,8. Из них к физ. лицу (не предпринимателю) применим п.3:

3) фізичні особи, які виконують роботи (надають послуги) на підприємствах, в установах та організаціях, в інших юридичних осіб, зазначених в абзаці другому пункту 1 цієї частини, чи у фізичних осіб - підприємців або осіб, які забезпечують себе роботою самостійно, за цивільно-правовими договорами (крім фізичних осіб - підприємців, якщо виконувані ними роботи (надані послуги) відповідають видам діяльності, зазначеним у свідоцтві про державну реєстрацію їх як підприємців);

Плательщики, указанные в п. 1 - підприємства, установи та організації, інші юридичні особи, утворені відповідно до законодавства України...

Вопрос: как быть, если плательщик роялти - нерезидент? Он же не является юр. лицом, созданным согласно укр. закон-ву? Корректно ли в таком случае применение данной нормы? Или более правильно относить к другой категории плательщиков:
5) особи, які забезпечують себе роботою самостійно - займаються незалежною професійною діяльністю, а саме науковою, літературною, артистичною, художньою, освітньою або викладацькою, а також медичною, юридичною практикою, в тому числі адвокатською, нотаріальною діяльністю, або особи, які провадять релігійну (місіонерську) діяльність, іншу подібну діяльність та отримують дохід безпосередньо від цієї діяльності, за умови, що такі особи не є найманими працівниками чи підприємцями;

И тогда база обложения ЕСВ рассчитается таким образом:
для платників, зазначених у пункті 4 (крім фізичних осіб - підприємців, які обрали спрощену систему оподаткування) та 5 частини першої статті 4 цього Закону, - на суму доходу (прибутку), отриманого від їх діяльності, що підлягає обкладенню податком на доходи фізичних осіб,
т.е. включая и роялти, ведь роялти подлежит обложению НДФЛ?
Oksana
 
Сообщений: 4
Зарегистрирован: 27 дек 2010, 14:11
Благодарил (а): 0 раз.
Поблагодарили: 0 раз.

UNREAD_POST konsult » 28 дек 2010, 16:45

Вы, я так понимаю, с другой строны хотите зайти - что получатель роялти должен сам зарегиться в ПФУ и платить ЕСВ со своих доходов.
Но тогда нужно смотреть, осуществляет он по факту такую деятельность , как указана в Законе о ЕСВ:
- предпринимательскую;
- незалежною професійною діяльністю, а саме науковою, літературною, артистичною, художньою, освітньою або викладацькою, а також медичною, юридичною практикою, в тому числі адвокатською, нотаріальною діяльністю, або особи, які провадять релігійну (місіонерську) діяльність, іншу подібну діяльність та отримують дохід безпосередньо від цієї діяльності, за умови, що такі особи не є найманими працівниками чи підприємцями.

Если фактически лицо осуществляет такую деятельность, оно действительно должно зарегится в ПФУ (в порядке, прописанном в Постанове 21-6) и платить ЕСВ со своих доходов , если нет, то нет.
Регистрационная заява в таком случае подается (для "независимых профессионалов"):
4.2. Платники єдиного внеску (фізичні особи), на яких не поширюється дія Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців", беруться на облік в органах Пенсійного фонду за місцем проживання не пізніше наступного робочого дня з дня отримання від них заяви за формою згідно з додатком 2 або 3.

Заява зазначеними платниками подається в 10-денний термін із дня початку провадження відповідної діяльності або укладення трудового договору з найманим працівником чи укладення договору цивільно-правового характеру з фізичною особою.


PS Если никому не известно, что вы занимаетесь такой деятельностью, очевидно об этом не нужно спешить ставить в известность и ПФУ.
Аватар пользователя
konsult
 
Сообщений: 694
Зарегистрирован: 25 ноя 2010, 14:51
Благодарил (а): 197 раз.
Поблагодарили: 271 раз.

UNREAD_POST Oksana » 28 дек 2010, 17:22

Я действительно рассматриваю вопрос с противоположной стороны, т.к. я буду получателем роялти от нерезидента. И поэтому меня волнует вопрос необходимости в данном случаеуплаты ЕСВ с дохода в виде роялти.
Oksana
 
Сообщений: 4
Зарегистрирован: 27 дек 2010, 14:11
Благодарил (а): 0 раз.
Поблагодарили: 0 раз.


  • Похожие темы
    Ответов
    Просмотров
    Последнее сообщение

Вернуться в НАЛОГ С ДОХОДОВ, ЕДИНЫЙ СОЦИАЛЬНЫЙ ВЗНОС

Кто сейчас на форуме

Зарегистрированные пользователи: Gb, Ya