Рекламу показываем только НЕзарегистрированным пользователям. Войдите или зарегистрируйтесь на Бухфоруме
    .

Материальная помощь и НДФЛ

Путеводитель по разделу. Налогообложение выплат физлицам (зарплата, подряд). Всё об ЕСВ. Индексация заработной платы.

Модератор: ФЛ7

UNREAD_POST lutishka » 04 июл 2016, 22:11

sllena19 писал(а):т.е. только 1930 грн, не облагаем, а на 8070 грн удерживаем НДФЛ и ВС?
:a_g_a: :arrow:
Предоставляем нецелевую благотворительную помощь в 2016 году
02.02.2016
В соответствии с Законом №909 с 1 января 2016 года некоторые изменения претерпели и правила налогообложения нецелевой благотворительной помощи
Замість 1710 грн минулого року - тепер 1930 грн.
Загальна норма щодо оподаткування наданої нецільової благодійної діяльності не змінилась. Відповідно до пп. 170.7.3 ПКУ не включається до оподатковуваного доходу сума нецільової благодійної допомоги, у тому числі матеріальної, що надається резидентами - юридичними або фізичними особами на користь платника податку протягом звітного року сукупно у розмірі, що не перевищує суми граничного розміру доходу, визначеного згідно з абз. 1 пп. 169.4.1 ПКУ, встановленого на 1 січня такого року.
У 2016 році сума нецільової благодійної допомоги, що надається благодійником – юридичною особою фізичній особі, не оподатковується ПДФО, а відповідно й військовим збором, у розмірі не більше 1930 грн. (Нагадаємо, що минулого року ця сума становила не більше 1710 грн; докладно про всі тонкощі та особливості трьох видів допомоги - матеріальної нецільової, благодійної цільової і допомоги на лікування та медичне обслуговування - ми писали тут).
А якщо розмір наданої допомоги більше?
Сума перевищення нецільової допомоги над вказаним розміром у 1930 грн включається до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку як інші доходи, і підлягає оподаткуванню ПДФО та військовим збором на загальних підставах.
Тобто, якщо така допомога надається у грошовій формі, то базою утримання ПДФО і військового збору є сума такого перевищення. Відповідно до змін, внесених до п. 167.1 ПКУ нормами Закону №909, ставка ПДФО для оподаткування таких виплат встановлено на рівні 18% незалежно від суми перевищення. Ставка для оподаткування військовим збором та правила оподаткування не зазнали змін. Ставка військового збору, як і раніше, у 2016 році становить 1,5%.
А ось якщо допомога надається у негрошовій формі, то базою утримання ПДФО є сума такого перевищення, збільшена на натуральний коефіцієнт. У 2016 році він становить 1,2195.
Військовий збір при цьому утримується з суми перевищення без збільшення на такий коефіцієнт. Але податківці у підкатегорії 103.25 ЗІР наголосили, якщо сума нецільової благодійної допомоги протягом звітного податкового року перевищує її граничний розмір, то сума перевищення підлягає оподаткуванню як додаткове благо. При цьому не вказано, що правила стосуються тільки допомоги, наданої у негрошовій формі.
Відображення у формі № 1 ДФ
Сума нецільової благодійної допомоги, що надається резидентами – юридичними особами на користь платника податку протягом звітного 2016 року сукупно у розмірі, що не перевищує 1930 грн, відображається у формі № 1 ДФ під ознакою доходу «169». Якщо ж сума нецільової благодійної допомоги протягом 2016 року перевищить 1930 грн, то сума такого перевищення відображається у формі № 1 ДФ під ознакою доходу «126» як додаткове благо.
Відомості щодо доходів оподаткування військовим збором відображаються у розділі ІІ податкового розрахунку форми № 1 ДФ, а саме у рядку «Військовий збір» загальна сума нарахованого доходу, загальна сума виплаченого доходу, загальна сума нарахованого військового збору та загальна сума перерахованого до бюджету військового збору відображаються у грошовій формі, вираженій у національній валюті (у гривнях з копійками). При цьому відомості про фізичну особу – платника податку, якій нараховані доходи, з яких утримується військовий збір, не зазначаються.
Обкладання ЄСВ сум нецільової благодійної допомоги
Оскільки нецільова благодійна допомога не належить до основної або додаткової зарплати та інших заохочувальних, компенсаційних виплат, то вона не є базою для нарахування ЄСВ. https://news.dtkt.ua/taxation/pdfo/37389

За это сообщение автора lutishka поблагодарил:
sllena19
Аватар пользователя
lutishka
 
Сообщений: 2302
Зарегистрирован: 24 ноя 2012, 11:47
Благодарил (а): 958 раз.
Поблагодарили: 1058 раз.

UNREAD_POST Marlboro » 24 мар 2017, 11:46

Колеги. Є фізособа, яка отримувала від двох юросіб нецільові матеріальні допомоги. Кожна окрема допомога не перевищує порогу неоподаткування, але разом вони цей поріг перевищують. Чи повинен фізик подати деку і заплатити ПДФО/ВЗ?

В ПКУ є таке:
170.7.3....
У разі отримання нецільової благодійної допомоги від благодійника - фізичної чи юридичної особи платник податку зобов'язаний подати річну податкову декларацію із зазначенням її суми, якщо загальна сума отриманої нецільової благодійної допомоги протягом звітного податкового року перевищує її граничний розмір, установлений абзацом першим підпункту 169.4.1 пункту 169.4 статті 169 цього Кодексу.

Але не зрозуміло - річ про перевищення допомоги по одному благодійнику, чи сумарно по всіх?
Свідомість - це місце зустрічі душі з земним життям
Аватар пользователя
Marlboro
 
Сообщений: 4817
Зарегистрирован: 05 июл 2012, 19:26
Благодарил (а): 323 раз.
Поблагодарили: 1212 раз.

UNREAD_POST minibuh » 24 мар 2017, 14:00

я прихожу к выводу,что главным критериям декларирования является именно общая сумма помощи полученная за год. А количество благодетелей значения не имеет.
Но надо еще посмотреть как оно в декларации идет.
minibuh
 
Сообщений: 2285
Зарегистрирован: 28 дек 2011, 14:00
Благодарил (а): 1254 раз.
Поблагодарили: 908 раз.

Пред.

  • Похожие темы
    Ответов
    Просмотров
    Последнее сообщение

Вернуться в НАЛОГ С ДОХОДОВ, ЕДИНЫЙ СОЦИАЛЬНЫЙ ВЗНОС

Кто сейчас на форуме

Зарегистрированные пользователи: Gb, Ya