Рекламу показываем только НЕзарегистрированным пользователям. Войдите или зарегистрируйтесь на Бухфоруме
    .

Публичное обещание без ЕСВ !!!

Путеводитель по разделу. Налогообложение выплат физлицам (зарплата, подряд). Всё об ЕСВ. Индексация заработной платы.

Модератор: ФЛ7

UNREAD_POST bur » 18 июн 2014, 17:42

ПЕНСІЙНИЙ ФОНД УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 22.09.2013 р. N 12617/09-10


ПФУ розглянув звернення банку щодо сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування (далі - ЄСВ) та повідомляє таке.

Відповідно до абзацу другого п. 1 частини першої ст. 4 Закону України від 08.07.2010 р. N 2464-VI "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" (далі - Закон N 2494) роботодавці підприємства, установи та організації, інші юридичні особи, утворені відповідно до законодавства України, незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання, у тому числі філії, представництва, відділення та інші відокремлені підрозділи зазначених підприємств, установ і організацій, інших юридичних осіб, які мають окремий баланс і самостійно ведуть розрахунки із застрахованими особами, які використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, чи за цивільно-правовими договорами, є платниками ЄСВ.

Виходячи зі змісту ст. 7 Закону N 2464 сума винагороди за виконання робіт (надання послуг) за цивільно-правовими договорами є базою нарахування ЄСВ.

Частиною першою ст. 626 ЦКУ передбачено, що договором є домовленість двох або більше сторін, спрямована на встановлення, зміну або припинення цивільних прав та обов'язків. Договір укладається шляхом пропозиції однієї сторони укласти договір (оферти) і прийняття пропозиції (акцепту) другою стороною (частина друга ст. 638 ЦКУ).

Виходячи з аналізу ст. 1144 - 1149 ЦКУ публічна обіцянка винагороди без оголошення конкурсу - це звернена до невизначеного кола осіб обіцянка майнової винагороди за досягнення обумовленого результату тому, хто досягне цього результату.

За своєю юридичною природою публічна обіцянка винагороди належить до недоговірних зобов'язань (підрозділ 2 розділу III книги п'ятої ЦКУ) та є умовним одностороннім правочином, що містить елементи двох односторонніх правочинів, які мають зустрічний характер і повинні відповідати один одному, здійснення яких не означає укладення договору. Причому обіцянка винагороди не є офертою, а досягнення результату не є акцептом.

Від звичайного заробітку, премій та інших аналогічних виплат винагорода, передбачена публічною обіцянкою, відрізняється тим, що вона заснована не на договірних відносинах, а встановлюється шляхом одностороннього волевиявлення та її розмір визначається не за домовленістю сторін, а в односторонньому порядку.

Таким чином, на суми, виплачені відповідно до публічної обіцянки винагороди, ЄСВ не нараховується.

Заступник Голови правлінняА можно так пообещать оплату тому кто починит кран?

За это сообщение автора bur поблагодарил:
Marlboro
bur
 
Сообщений: 1434
Зарегистрирован: 13 сен 2013, 16:25
Благодарил (а): 116 раз.
Поблагодарили: 425 раз.

UNREAD_POST Marlboro » 18 июн 2014, 18:32

Интересная позиция, интересный вопрос, и не менее интересная аргументация ПФУ.
Очень обширная трактовка именно в части ГКУ - что не свойственно "органам".
ИМХО, позиция неправильная, по факту выполнения услуги/работ (если она была предметом публичного обещания) нужно облагать ЕСВ.
Свідомість - це місце зустрічі душі з земним життям
Аватар пользователя
Marlboro
 
Сообщений: 4846
Зарегистрирован: 05 июл 2012, 19:26
Благодарил (а): 324 раз.
Поблагодарили: 1244 раз.

UNREAD_POST Marlboro » 18 июн 2014, 18:49

Бегленько посмотрел судебную практику - очень скудно.
Примечательным показалось такое решение:
http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/38238422

ВИЩИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ
УХВАЛА ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"27" березня 2014 р


Судами встановлено, що у період отримання пенсії ОСОБА_1 між позивачем та ПАТ КБ "ПРИВАТБАНК" укладений договір про банківське обслуговування, в рамках якого банком публічно запропоновано усім клієнтам виплати за залучення нових клієнтів. Банком запроваджено нову систему та затверджені Правила, згідно з якими розширені права клієнтів та визначено випадки, за яких банком проводяться виплати клієнтам, що надали інформацію, необхідну для випуску банківського продукту або послуги та для залучення нового клієнта діють спеціальні умови, які є частиною умов та правил надання банківських послуг.

На думку відповідача (пенсионный фонд - прим.Мальборо), вказані правовідносини між банком та позивачем є трудовими, внаслідок чого позивач кваліфікується як працевлаштований пенсіонер, що ним було приховано, у зв'язку з чим надміру виплачений розмір пенсії органом пенсійного фонду має бути повернений в розмірі 2 554,32 грн.

Частково задовольняючи позовні вимоги, суд першої інстанції, з висновком якого погодився суд апеляційної інстанції, виходив з безпідставності наведених міркувань відповідача.

З такими твердженнями судів погоджується також колегія суддів.

Відповідно ст. 1144 ЦК України особа має право публічно пообіцяти винагороду (нагороду) за передання їй відповідного результату (передання інформації, знайдення речі, знайдення фізичної особи тощо). Обіцянка винагороди є публічною, якщо вона сповіщена у засобах масової інформації або іншим чином невизначеному колу осіб.

Публічна обіцянка нагороди - це звернена до невизначеного кола осіб обіцянка майнової винагороди за досягнення обумовленого результату тому, хто досягне його. Обіцяння винагороди, позбавлене майнового змісту, породжує інші відносини: умовою одержання нагороди є надання визначеного результату, на який вказувала особа, яка обіцяє нагороду. Нагорода обіцяна за здійснення правомірної дії, яка може бути виконана не одною, а необмеженим колом осіб.

Кодекс законів про працю України визначає трудовий договір як угоду між працівником і власником установи чи фізичною особою, за якою працівник зобов'язується виконувати роботу, визначену цією угодою, з підляганням внутрішньому трудовому розпорядкові, а власник установи або уповноважений ним орган чи фізична особа зобов'язується виплачувати працівникові заробітну плату і забезпечувати умови праці, необхідні для виконання роботи, передбачені законодавством про працю, колективним договором і угодою сторін.

Таким чином судами вірно зазначено, що позивач не є працівником чи найманою особою ПАТ КБ "ПриватБанк", заробітну плату він не отримував, а тому він не може вважатись працюючою особою банку.

Відповідно до п.1 ст.11 Закону України "Про загоальнообов'язкове державне пенсійне страхування", особи які виконують роботи на підприємствах в установах, організаціях чи у фізичних осіб за договором цивільно-правового характеру, підлягають загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню, тобто є застрахованими особами. Згідно ст.14 Закону України "Про загоальнообов'язкове державне пенсійне страхування", страхувальниками можуть бути не лише роботодавці, а і будь-які підприємства, установи, організації які використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору(контракту),або на інших умовах, передбачених законодавством.

Як вбачається з наведених норм, Банк не являється страхувальником позивача, що вірно вказано судами, тому колегія суддів погоджується з висновками судів про необґрунтованість позиції органу пенсійного фонду в спірних правовідносинах на наявність підстав для задоволення позовних вимог в частині суми 2 554,32 грн.

Отже, суди попередніх інстанцій в повному обсязі встановили обставини справи, що мають значення для її вирішення, відповідно визначили правове регулювання спірних правовідносин, постановили правосудні судові рішення.


Так-что возможно позиция ПФУ в письме и правильная.
Думаю при достаточной сноровке эту ситуацию можно использовать для оптимизации налогообложения.
Свідомість - це місце зустрічі душі з земним життям

За это сообщение автора Marlboro поблагодарил:
bur
Аватар пользователя
Marlboro
 
Сообщений: 4846
Зарегистрирован: 05 июл 2012, 19:26
Благодарил (а): 324 раз.
Поблагодарили: 1244 раз.

UNREAD_POST bur » 18 июн 2014, 21:09

чем встречное выполнение работ (услуг) не выполнение работ (услуг)?
bur
 
Сообщений: 1434
Зарегистрирован: 13 сен 2013, 16:25
Благодарил (а): 116 раз.
Поблагодарили: 425 раз.

UNREAD_POST Руся-2 » 18 июн 2014, 22:39

На винагороду за публічною обіцянкою ЄСВ не нарахують
http://golovbukh.ua/news/na_vinagorodu_ ... arakhujut/
Лист МДЗ від 19.12.2013 № 17878/6/99-99-17-03-01-16
Міндоходів повідомило, що виплата за публічною обіцянкою винагороди не відноситься до основної чи додаткової зарплати, до інших заохочувальних та компенсаційних виплат. Відповідно вона не відноситься до бази нарахування єдиного соціального внеску та не відображається у звітності з ЄСВ.
Такого ж висновку дійшли й фахівці Пенсійного фонду України. Вони також додали, що від звичайного заробітку, премій та інших аналогічних виплат винагорода, передбачена публічною обіцянкою, відрізняється тим, що вона заснована не на договірних відносинах, а встановлюється шляхом одностороннього волевиявлення. До того ж її розмір встановлюється в односторонньому порядку.
Руся-2
 
Сообщений: 557
Зарегистрирован: 21 апр 2014, 16:10
Благодарил (а): 31 раз.
Поблагодарили: 144 раз.


  • Похожие темы
    Ответов
    Просмотров
    Последнее сообщение

Вернуться в НАЛОГ С ДОХОДОВ, ЕДИНЫЙ СОЦИАЛЬНЫЙ ВЗНОС

Кто сейчас на форуме

Зарегистрированные пользователи: Ads, Gb, Ya