Рекламу показываем только НЕзарегистрированным пользователям. Войдите или зарегистрируйтесь на Бухфоруме
    .

Подотчетные суммы: новые сроки возврата

Путеводитель по разделу. Налогообложение выплат физлицам (зарплата, подряд). Всё об ЕСВ. Индексация заработной платы.

Модератор: ФЛ7

UNREAD_POST Татьяна » 25 янв 2011, 08:59

Помогите разобраться со сроками составления отчетов и возврата подотчетных сумм.
Согласно Налоговому кодексу

170.9.2. Звіт про використання коштів, виданих на відрядження або під звіт, подається за формою, встановленою центральним органом державної податкової служби, до закінчення п'ятого банківського дня, що настає за днем, у якому платник податку:

а) завершує таке відрядження;

б) завершує виконання окремої цивільно-правової дії за дорученням та за рахунок особи, що видала кошти під звіт.

За наявності надміру витрачених коштів їх сума повертається платником податку в касу або зараховується на банківський рахунок особи, що їх видала, до або під час подання зазначеного звіту.

170.9.3. Дія цього пункту поширюється також на витрати, пов'язані з відрядженням чи виконанням деяких цивільно-правових дій, що були оплачені з використанням корпоративних платіжних карток, дорожніх, банківських або іменних чеків, інших платіжних документів, з урахуванням таких особливостей:

а) у разі якщо під час службових відряджень відряджена особа - платник податку отримав готівку з застосуванням платіжних карток, він подає звіт про використання виданих на відрядження коштів і повертає суму надміру витрачених коштів до закінчення третього банківського дня після завершення відрядження;

б) у разі якщо під час службових відряджень відряджена особа - платник податку застосував платіжні картки для проведення розрахунків у безготівковій формі, а строк подання платником податку звіту про використання виданих на відрядження коштів не перевищує 10 банківських днів, за наявності поважних причин роботодавець (самозайнята особа) може його продовжити до 20 банківських днів (до з'ясування питання в разі виявлення розбіжностей між відповідними звітними документами).


Вопросы такие:
1. Правильно ли я понимаю, теперь вместо трех дней, деньги под отчет можно выдавать на пять рабочих дней?
2. Как приведенные сроки соотносятся со сроками из Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні, в соответствии с которым:

2.11. Видача готівкових коштів під звіт або на відрядження (далі - під звіт) здійснюється відповідно до законодавства України.

Видача готівкових коштів під звіт на закупівлю сільськогосподарської продукції та заготівлю вторинної сировини, крім металобрухту, дозволяється на строк не більше 10 робочих днів від дня видачі готівкових коштів під звіт, а на всі інші виробничі (господарські) потреби на строк не більше двох робочих днів, уключаючи день отримання готівкових коштів під звіт.

Якщо підзвітній особі одночасно видана готівка як на відрядження, так і для вирішення в цьому відрядженні виробничих (господарських) питань (у тому числі для закупівлі сільськогосподарської продукції у населення та заготівлі вторинної сировини), то строк, на який видана готівка під звіт на ці завдання, може бути продовжено до завершення терміну відрядження.


3. Оговорена специфика, если работник использовал карточку в командировке - все равно, какую - личную или корпоративную? А если он использует карточку для приобретения товара для предприятия не в командировке, как считать сроки? Когда он должен отчитаться?
Татьяна
 
Сообщений: 54
Зарегистрирован: 21 дек 2010, 17:09
Благодарил (а): 12 раз.
Поблагодарили: 2 раз.

UNREAD_POST юрист » 25 янв 2011, 10:22

Татьяна писал(а):Правильно ли я понимаю, теперь вместо трех дней, деньги под отчет можно выдавать на пять рабочих дней?


Вообще то я и раньше иначе понимал. Это сроки для подачи отчета, и как видим, отсчитываются они от момента завершения командировки либо от момента завершения гражданско-правового действия, на которое выдавались средства, а не от момента их выдачи.

Татьяна писал(а):Как приведенные сроки соотносятся со сроками из Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні


А вот в Положении как раз установлены сроки на совершение гражданско-правового действия. Т.е. как я понимаю, считать нужно так: от даты выдачи средств отсчитываем два рабочих дня (считая день выдачи) - в этот срок работник должен совершить покупку, и потом уже от этой даты отсчитываем 5 рабочих дней для составления отчета.

Вопрос - какой срок составления отчета, если покупка не была совершена.
Аватар пользователя
юрист
 
Сообщений: 455
Зарегистрирован: 25 ноя 2010, 10:51
Благодарил (а): 70 раз.
Поблагодарили: 120 раз.

UNREAD_POST юрист » 25 янв 2011, 10:24

Тут вот кстати как раз Печкин выложил новую форму авансового отчета.
http://www.buhforum.com/viewtopic.php?f=12&p=2548#p2548
На первый взгляд, не отличается от прежней.
Аватар пользователя
юрист
 
Сообщений: 455
Зарегистрирован: 25 ноя 2010, 10:51
Благодарил (а): 70 раз.
Поблагодарили: 120 раз.


  • Похожие темы
    Ответов
    Просмотров
    Последнее сообщение

Вернуться в НАЛОГ С ДОХОДОВ, ЕДИНЫЙ СОЦИАЛЬНЫЙ ВЗНОС

Кто сейчас на форуме

Зарегистрированные пользователи: Ads, Gb, Ya