Рекламу показываем только НЕзарегистрированным пользователям. Войдите или зарегистрируйтесь на Бухфоруме
    .

Понижающий коэффициент ЕСВ

Путеводитель по разделу. Налогообложение выплат физлицам (зарплата, подряд). Всё об ЕСВ. Индексация заработной платы.

Модератор: ФЛ7

UNREAD_POST налоговик » 13 ноя 2015, 17:13

Антон Янко писал(а):Подействует ли? Вот в чем вопрос...

Хоть что-то. Можно подсунуть ничего не понимающему судье :)
налоговик

Благодарил (а): 806 раз.

UNREAD_POST Антон Янко » 13 ноя 2015, 22:14

Тогда уж лучше надеяться, что до суда не дойдет.
Антон Янко

Благодарил (а): 0 раз.

UNREAD_POST nedila » 23 ноя 2015, 18:31

Может кто столкнулся с таким вопросом: я успешно применяла коефициент т.к. у меня выполнялись все условия перечисленные в Законе. Мне звонят из налоговой и сообщают, что я не имела права на коефицент т.к. средний платеж по ЕСВ после применение коефициента меньше чем в 2014 году, в процесе разбирательств выяснилось, что налоговая считает среднее кол-во застрахованых лиц за 2014 год так: 416/12=34. По факту 416/123= 34,66666 - и логично по правилам округления это 35 у меня. Где то есть консультации налоговой по правилам округления?
nedila

Благодарил (а): 14 раз.

UNREAD_POST lutishka » 24 ноя 2015, 11:20

nedila писал(а):По факту 416/123= 34,66666
А что это за число 123 у Вас? :roll:
Все у Вас верно по правилам округления - 416/12 = 35 :)
Последний раз редактировалось lutishka 24 ноя 2015, 11:22, всего редактировалось 1 раз.
lutishka

Благодарил (а): 958 раз.

UNREAD_POST nedila » 24 ноя 2015, 11:21

ошибка 416/12 (месяцев)
nedila

UNREAD_POST lutishka » 24 ноя 2015, 11:32

СмК(зо)2014: середньомісячна кількість застрахованих осіб платника за 2014 рік – це сумарна кількість застрахованих осіб, яким нараховані виплати у кожному місяці в 2014 році, зменшена на кількість працюючих інвалідів (за наявності), яким у кожному або окремому місяці (місяцях) 2014 року нараховані виплати / кількість звітних місяців платника в 2014 році. При цьому середньомісячна кількість застрахованих осіб платника округлюється до цілого числа.

Подробнее: Понижающий коэффициент ЕСВ

lutishka

UNREAD_POST nedila » 24 ноя 2015, 11:52

lutishka писал(а):
СмК(зо)2014: середньомісячна кількість застрахованих осіб платника за 2014 рік – це сумарна кількість застрахованих осіб, яким нараховані виплати у кожному місяці в 2014 році, зменшена на кількість працюючих інвалідів (за наявності), яким у кожному або окремому місяці (місяцях) 2014 року нараховані виплати / кількість звітних місяців платника в 2014 році. При цьому середньомісячна кількість застрахованих осіб платника округлюється до цілого числа.

Подробнее: Понижающий коэффициент ЕСВ

Вопрос в методологии округления: 34,66666 - єто 34 или 35?
nedila

UNREAD_POST lutishka » 24 ноя 2015, 12:18

nedila писал(а): в методологии округления: 34,66666 - єто 34 или 35?

Ну вот для примера округления в расчете НДС
6. Во время округления сумм налога на добавленную стоимость и стоимости единицы товара (услуги) должны использоваться правила округления чисел с точностью до 1 копейки (например, суммы до 0,499 копейки округляются до 0 копеек, а суммы от 0,5 до 0,999 копейки - до 1 копейки).http://www.profiwins.com.ua/letters-and ... -1224.html
Вот еще от "Бухгалтерии":
Правила округления: нелегкий выбор
Пожалуй, главный вопрос — это выбор правил округления. К примеру, Википедия6 дает целых девять способов округления, а международный стандарт IEEE 7547 — семь. Мы же остановимся на двух самых распространенных способах округления — математическом и банковском. Эти методы очень похожи по своей сути. Отличительной чертой является подход к округлению «пятерок». Собственно, именно эти цифры определяют так называемую «некомпенсируемую» погрешность.
Математическое округление
Самый простой, известный всем со школьной скамьи, метод округления предполагает следующие действия:
– если в числе «отбрасываемая» цифра меньше 5, то число округляется в меньшую сторону;
– если в числе стоит цифра, которая равна или более 5 — в большую.
Банковское округление
Такой метод округления представляет собой несколько «модернизированный» вариант математического округления. Все числа, у которых «отбрасываемая» цифра не равна 5, округляются по правилам математического метода. А другие по следующему правилу:
– если цифра, которая стоит перед цифрой 5, четная, то округление осуществляется в меньшую сторону;
– если цифра, которая стоит перед цифрой 5, нечетная, то округление осуществляется в большую сторону. http://www.buhgalteria.com.ua/Hit.html?id=1985
И, наконец, округления по статистике труда
Лист Держкомстат України від 27.3.2006 № 09/3-9/116

Щодо застосування Інструкції по статистиці кількості працівників

Суттєво. Заповнюючи форми держстатспостережень, результати округляють поступово справа наліво за правилами арифметичного округлення.

Департамент статистики праці на <…> запит про застосування Інструкції по статистиці кількості працівників, затвердженої наказом Держкомстату України 28.09.2005 р. №286 і зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 30.11.2005 р. за №1442/11722 (далі — Інструкція) повідомляє.

При підготовці додатка до Інструкції було допущено деякі неточності змістовного характеру, що робить неможливим використання пояснень щодо «правила парної цифри» (частина 3 додатка) безпосередньо при проведенні розрахунків і округлень.

При розрахунку результатів для заповнення у формах державних статистичних спостережень пропонуємо враховувати таке.

Округляються цифри поступово справа наліво: якщо остання значуща цифра менша або дорівнює «4», вона відкидається; якщо більша або дорівнює «6» — найближча зліва від неї значуща цифра збільшується на одиницю. Якщо остання значуща цифра «5», найближча зліва від неї цифра збільшується на одиницю, якщо вона непарна, а парна залишається без змін (правило парної цифри).

Отже, маємо такі приклади округлення:

Виявлені неточності буде виправлено при внесенні найближчим часом змін до Інструкції.

Директор департаменту статистики праці Н. ГРИГОРОВИЧ http://dtkt.com.ua/show/2cid03343.html

За это сообщение автора lutishka поблагодарили: 2
m_tetyana, nedila
lutishka

UNREAD_POST nedila » 25 ноя 2015, 11:07

lutishka ОГРОМНОЕ СПАСИБО ЗА ПОДБОРКУ!! Ситуация в том, что ДПИ считает, что 34,667 это 34. Из того, что я поняла, они берут свое письмо, в котором они писали о том, что для расчета понижающего коефициэнта среднее кол-во людей за 2014 год округляется (в нем есть пример, в котором (156 людей - 9 инвалидов) / 12 месяцев = 12,25 - округяется до 12) и из него они и делают вывод, что округлять надо методом откидывания цифр после запятой. А для моих расчетов коефициэнта, если в 2014 у меня людей 34,6667 или 35 - все 3 условия выполняются и я им воспользовалась, но вот если среднее кол-во застрахованых за 2014 34 - тогда, я не имела права на коефициент ....
nedila

UNREAD_POST lutishka » 25 ноя 2015, 11:21

nedila писал(а):lutishka ОГРОМНОЕ СПАСИБО ЗА ПОДБОРКУ!! Ситуация в том, что ДПИ считает, что 34,667 это 34. Из того, что я поняла, они берут свое письмо, в котором они писали о том, что для расчета понижающего коефициэнта среднее кол-во людей за 2014 год округляется (в нем есть пример, в котором (156 людей - 9 инвалидов) / 12 месяцев = 12,25 - округяется до 12) и из него они и делают вывод, что округлять надо методом откидывания цифр после запятой. А для моих расчетов коефициэнта, если в 2014 у меня людей 34,6667 или 35 - все 3 условия выполняются и я им воспользовалась, но вот если среднее кол-во застрахованых за 2014 34 - тогда, я не имела права на коефициент ....

Звоните на горячую линию ГФС, жалуйтесь, т.к. "округляется" - не значит "отбрасываются все цифры после запятой".
lutishka

UNREAD_POST Blumental » 25 ноя 2015, 11:26

День добрий.
Така ситуація вийшла негарна.
Працівнику в 2014 році відпускні за весь жовтень були нараховані в вересні та відображені в звіті ЕСВ за вереснь, в жовтні в нього немає жодних нарахувань, в звті за жовтень я його показав з пустою стрічкою та кал. днями в трудових відносинах. І помилково (чи можливо ні ?) включив в показник "кількість застрахованих осіб у звітному періоді яким нараховнао виплати" в табл. 1.
І зараз в мене проблеми з визначенням понижуючого коєффіцієнту в 2015 році: при розрахунку середньої кількості застраховнаих осіб яким нараховані виплати я цих людей не враховував (не має виплат, припустимо, в жовтні 2014 - не враховую при розрахунку СмК(зо)2014 - середньомісячної кількісті застрахованих осіб , що є логічним). Але ДПА для перевірки розрахунку понижуючого коефф. бере данні саме з табл. 1 Додатків 4 за 2014 рік. А там у мене помилка виходить. І виправти її механізму немає (табл. 1 - 4 Додатку 4 через скасовуючі та іншими способами не виправляються). Якщо цих людей з зарплатою 0,00 та календарн. днями включати у визначення СмК(зо)2014 то середня з/п на 1 застрах. особу за 2014 рік (СмБН(зо)2014) буде штучно занижена, що теж викривить розрахунок. Виходить податківці можуть що так доколупатись, що так. Я не знаю як це все виправити (дані табл.1 Додатку 4 за 2014 рік), як це їм це доказати. Порадьте що небудь, будь ласка.
Не бойся, не бойся. Все будет хорошо !
Blumental

Благодарил (а): 37 раз.

UNREAD_POST nedila » 25 ноя 2015, 11:40

lutishka писал(а):
nedila писал(а):lutishka ОГРОМНОЕ СПАСИБО ЗА ПОДБОРКУ!! Ситуация в том, что ДПИ считает, что 34,667 это 34. Из того, что я поняла, они берут свое письмо, в котором они писали о том, что для расчета понижающего коефициэнта среднее кол-во людей за 2014 год округляется (в нем есть пример, в котором (156 людей - 9 инвалидов) / 12 месяцев = 12,25 - округяется до 12) и из него они и делают вывод, что округлять надо методом откидывания цифр после запятой. А для моих расчетов коефициэнта, если в 2014 у меня людей 34,6667 или 35 - все 3 условия выполняются и я им воспользовалась, но вот если среднее кол-во застрахованых за 2014 34 - тогда, я не имела права на коефициент ....

Звоните на горячую линию ГФС, жалуйтесь, т.к. "округляется" - не значит "отбрасываются все цифры после запятой".

пока жду официальных действий налоговой...но ситуация очень неприятная
nedila

UNREAD_POST nedila » 25 ноя 2015, 12:16

Blumental писал(а):День добрий.
Працівнику в 2014 році відпускні за весь жовтень були нараховані в вересні та відображені в звіті ЕСВ за вереснь, в жовтні в нього немає жодних нарахувань, в звті за жовтень я його показав з пустою стрічкою та кал. днями в трудових відносинах. І помилково (чи можливо ні ?) включив в показник "кількість застрахованих осіб у звітному періоді яким нараховнао виплати" в табл. 1.
І зараз в мене проблеми з визначенням понижуючого коєффіцієнту в 2015 році: при розрахунку середньої кількості застраховнаих осіб яким нараховані виплати я цих людей не враховував (не має виплат, припустимо, в жовтні 2014 - не враховую при розрахунку СмК(зо)2014 - середньомісячної кількісті застрахованих осіб , що є логічним). Але ДПА для перевірки розрахунку понижуючого коефф. бере данні саме з табл. 1 Додатків 4 за 2014 рік. А там у мене помилка виходить. І виправти її механізму немає (табл. 1 - 4 Додатку 4 через скасовуючі та іншими способами не виправляються). Якщо цих людей з зарплатою 0,00 та календарн. днями включати у визначення СмК(зо)2014 то середня з/п на 1 застрах. особу за 2014 рік (СмБН(зо)2014) буде штучно занижена, що теж викривить розрахунок. Виходить податківці можуть що так доколупатись, що так. Я не знаю як це все виправити (дані табл.1 Додатку 4 за 2014 рік), як це їм це доказати. Порадьте що небудь, будь ласка.

В мене була подібна ситуація в 2015 році: дівчина цілий місяць на лікарняному - лікарняний приносить місяцем пізніше. Дзвонила на консультаційну лінію вони дали консультацію з своєї бази ЄБПЗ, що я маю в Таблиці 6 ту людину включити з к-тю днів без сум а в "кількість застрахованих осіб, яким нараховані виплати не включати ту людину" Тобто з цього виходить, що правильно має бути к-ть менша на 1 людину. Можна попробувати найти ті роз`яснення в ЄБПЗ зробити бух довідку і відповідні розрахунки. Ще можно написати офіційний запит в ДПІ. А у Вас при зменшенні к-ті на 1 людину в 2014 році - при розрахунку середньго внесу на 1 особу за місяць після використання коефіцієнту він буде більшим за середньомісячний внесок за попередній рік?
nedila

UNREAD_POST Blumental » 25 ноя 2015, 12:48

nedila писал(а):
Blumental писал(а):День добрий.

В мене була подібна ситуація в 2015 році: дівчина цілий місяць на лікарняному - лікарняний приносить місяцем пізніше. Дзвонила на консультаційну лінію вони дали консультацію з своєї бази ЄБПЗ, що я маю в Таблиці 6 ту людину включити з к-тю днів без сум а в "кількість застрахованих осіб, яким нараховані виплати не включати ту людину" Тобто з цього виходить, що правильно має бути к-ть менша на 1 людину. Можна попробувати найти ті роз`яснення в ЄБПЗ зробити бух довідку і відповідні розрахунки. Ще можно написати офіційний запит в ДПІ. А у Вас при зменшенні к-ті на 1 людину в 2014 році - при розрахунку середньго внесу на 1 особу за місяць після використання коефіцієнту він буде більшим за середньомісячний внесок за попередній рік?

Вони кажуть що мені не зменшувати СмК(зо)2014 (середньомісячну кількість застрахованих осіб) треба, а збільшувати, відповідно коефф. зменшиться, і тоді платіж ЄСВ на 1 застрах. особу за деякі місяці 2015 року буде менший ніж в середньому за 2014 - і я втрачаю право на пониж. коефф. Чиста математика, але вони перекручують її, і підходять до справи не з фактичних данних, а формально, кажуть - "Ви, в 2014 році, поставили "кількість застрахованих осіб у звітному періоді яким нараховано виплати" в табл. 1, нехай помилково і ця цифра не відповідає фактичним даним з табл. 6, але нас це не обходить, ми цей помилковий показник і берем для розрахунку пон. коефф."
При розрахунку понижуючого коефф. в 2015, я використовував показник "кількість застрахованих осіб яким нараховані виплати" за 2014 - без врахування людей з "нульовим" нарахуванням зарплати. Але в самій табл. 1 Додатка 4, в 2014 році ці люди враховані (а ДПА для перевірки дані саме звідти, а не з табл. 6).
Не бойся, не бойся. Все будет хорошо !
Blumental

Благодарил (а): 37 раз.

UNREAD_POST nedila » 25 ноя 2015, 13:34

Єдина порада, яка приходить до голови: написати офіційний запит в ДПІ
Але з математики: я розумію так: якщо наприклад в 2014 році ЄСВ нараховано 12000грн за рік с-ня к-ть застрах.осіб із шапки таблиці 1 (неправильна) 10, то середній ЄСВ за 2014 =1200грн., якщо с-ня к-ть застрах.осіб із таблиці 6 (правильна 9), то середній ЄСВ за 2014 =1333,33грн.-тобто значно більший і в цьому випадку це може стати умовю, яка не виконаується при застосування коеф. в 2015 році. Тобто ви собі зробіть розрахунок, якщо к-ть правильна чи у вас буде виконана умова про те, що середній ЄСВ за поточний місяць після застосування коефіц. більше за середньій ЄСВ за 2014? Може не має право на той коефіц., якщо рахувати правильно? і тоді питання втрачає актуальність.
nedila

Пред.След.