Одноразовая помощь при выходе на пенсию

Путеводитель по разделу. Налогообложение выплат физлицам (зарплата, подряд). Всё об ЕСВ. Индексация заработной платы.

Модератор: ФЛ7

Аватара пользователя
налоговик
Сообщения: 5778
Зарегистрирован: 20 ноя 2010, 22:29
Контактная информация:

Одноразовая помощь при выходе на пенсию

Непрочитанное сообщение налоговик »

перенесено
Артем Кизилов писал(а):Подскажите пожалуйста, как начисляется налог на одноразовую денежную помощь при выходе на пенсию. Например помощь равна 32211.91 грн, а налог — 1784.01 грн. Спасибо
Исходим из этого
3. Інші виплати, що не належать до фонду оплати праці

3.6. Одноразова допомога працівникам, які виходять на пенсію згідно з діючим законодавством та колективними договорами (включаючи грошову допомогу державним службовцям та науковим (науково-педагогічним) працівникам).
Поэтому данная выплата - не заработная плата работника.

ЕСВ не начисляем

Бухучет одноразовой помощи при выходе на пенсию

Дт 92 или 949 (не принципиально) Кт 663
Дт 663 Кт 641/НДФЛ


Но гляньте также это письмо
ГОЛОВНЕ УПРАВЛІННЯ КОМУНАЛЬНОЇ ВЛАСНОСТІ М. КИЄВА

ЛИСТ

від 16.04.2004 р. N 042/6/1-2082

Начальнику КП "Київський метрополітен"
Шавловському М. М. 

Шановний Миколо Миколайовичу!

Головне управління комунальної власності м. Києва виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) розглянуло звернення КП "Київський метрополітен" щодо порядку відображення в бухгалтерському обліку та фінансовій звітності деяких категорій виплат працівникам і роз'яснює:

Відповідно до Інструкції зі статистики заробітної плати, затвердженої наказом Держкомстату України від 13.01.2004 N 5, витрати на оплату перших п'яти днів тимчасової непрацездатності за рахунок коштів підприємства, соціальні допомоги та виплати за рахунок коштів підприємства, установлені колективним договором, одноразова допомога працівникам, які виходять на пенсію, згідно з чинним законодавством та колективними договорами, суми вихідної допомоги при припиненні трудового договору та деякі інші категорії виплат не включаються до фонду оплати праці.

Однак, відповідно до Закону України "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні", одним із основних принципів ведення бухгалтерського обліку та складання фінансової звітності є принцип превалювання сутності над формою, відповідно до якого операції обліковуються відповідно до їх економічної сутності, а не лише виходячи з їх юридичної форми.

Відповідно до пункту 21 Положення (стандарту) бухгалтерського обліку 16 "Витрати", затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 19.01.2000 N 601, витрати операційної діяльності групуються за такими економічними елементами:

• матеріальні затрати;

• витрати на оплату праці;

• відрахування на соціальні заходи;

• амортизація;

• інші операційні витрати.

Згідно з пунктом 23 П(с)БО 16, до складу елемента "Витрати на оплату праці" включаються заробітна плата за окладами й тарифами, премії та заохочення, матеріальна допомога, компенсаційні виплати, оплата відпусток та іншого невідпрацьованого часу, інші витрати на оплату праці.

Відповідно до пункту 5 Положення (стандарту) бухгалтерського обліку 26 "Виплати працівникам", затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 28.10.2003 N 601, заробітна плата за окладами та тарифами, інші нарахування з оплати праці, виплати за невідпрацьований час (щорічні відпустки та інший оплачуваний невідпрацьований час), премії та інші заохочувальні виплати, що підлягають сплаті протягом дванадцяти місяців по закінченні періоду, у якому працівники виконують відповідну роботу, визнаються поточними виплатами працівникам.

Враховуючи зазначене, Головне управління вважає, що вищезазначені витрати, в т. ч. вказані у підпунктах 3.6, 3.8 пункту 3 Інструкції зі статистики заробітної плати, включаються до складу витрат за економічним елементом "Витрати на оплату праці". Обов'язкові внески на соціальні заходи, пов'язані зі вказаними виплатами, включаються до складу витрат за економічним елементом "Відрахування на соціальні заходи".

Сума зазначених витрат, за місцем їх виникнення, включається до складу відповідної статті витрат Звіту про фінансові результати (собівартість, адміністративні витрати, витрати на збут, інші операційні витрати, інші витрати).

Заступник голови Київської
міської державної адміністрації -
начальник Головного управління 
 
 
І. Лисов 

Аватара пользователя
Cchal
Сообщения: 8
Зарегистрирован: 09 мар 2016, 09:35
Контактная информация:

Одноразовая помощь при выходе на пенсию

Непрочитанное сообщение Cchal »

о, как раз у меня был похожий вопрос! Спасибо за полный ответ!!!

Ответить

Кто сейчас на конференции

Сейчас этот форум просматривают: нет зарегистрированных пользователей и 29 гостей