Страница 1 из 2

НДФЛ: продажа движимого имущества при посредничестве юрлица

UNREAD_POSTДобавлено: 01 фев 2011, 21:59
Оксана
Есть такая норма:
Стаття 173. Порядок оподаткування операцій з продажу або обміну об'єктів рухомого майна
...
173.3. У разі якщо стороною договору купівлі-продажу об'єкта рухомого майна є юридична особа чи фізична особа - підприємець, така особа вважається податковим агентом платника податку та зобов'язана виконати всі визначені цим розділом функції податкового агента.
У разі якщо об'єкт рухомого майна продається (обмінюється) за посередництвом юридичної особи (її філії, відділення, іншого відокремленого підрозділу) або представництва нерезидента чи фізичної особи - підприємця, такий посередник виконує функції податкового агента стосовно подання до органу державної податкової служби інформації про суму доходу та суму сплаченого до бюджету податку в порядку та строки, встановлені для податкового розрахунку, а платник податку під час укладення договору зобов'язаний самостійно сплатити до бюджету податок з доходу від операцій з продажу (обміну) об'єктів рухомого майна. "


Кто как считает: второй абзац можно рассматривать как указание на исключение из первого?
Или иначе: как платить налог, в ситуации, когда по договору поручения физлицо-доверитель через юрлицо-поверенного продает имущество (авто) другому юрлицу?
Какой абзац п. 173.3 здесь работает?

Мне вот кажется, что если покупателем будет юрлицо, второй абзац можно не читать - работает первый.

Re: НДФЛ, движимое имущество, покупатель юрлицо

UNREAD_POSTДобавлено: 01 фев 2011, 22:31
Ol_ua
Оксана писал(а):если покупателем будет юрлицо, второй абзац можно не читать - работает первый


Не факт. Тут вообще три возможных прочтения :)
Может, наоборот, как исключение из абзаца первого. И в случае если и покупатель и продавец простые физические лица, то п. 173.3 не работает. Это я как вариант.

Re: НДФЛ, движимое имущество, покупатель юрлицо

UNREAD_POSTДобавлено: 01 фев 2011, 22:45
Оксана
Ol_ua писал(а):Может, наоборот, как исключение из абзаца первого. И в случае если и покупатель и продавец простые физические лица, то п. 173.3 не работает.


если как трактовать как ИСКЛЮЧЕНИЕ, то я бы говорила, что если есть посредник-юрик, то покупатель-юрик уже не налоговый агент

а вот утверждать, что второй абзац 173.3 не работает, когда продавец и покупатель физики, думаю. нельзя.
Более того,я бы говорила, что в этом случае он однозначно работает. Сложно допустить, что умышленно хотели потерять контроль над такими доходами(ведь при такой вариант трактовки налоговики о сделке узнают только если физик-продавец будет очень сознательным). Ведь по НКУ, в сравнении с ЗУ 889 прослеживается как раз противоположная тенденция: по максимуму переложили ответственность на юрлиц и ЧП

Re: НДФЛ, движимое имущество, покупатель юрлицо

UNREAD_POSTДобавлено: 01 фев 2011, 22:48
Ol_ua
Я согласна. Говорю просто о том, что норма так прописана, что допускает три разных варианта толкования.

Вот что в базе пишут

Яким чином оподатковується дохід, отриманий від продажу рухомого майна (вживаних речей) за посередництвом ЮО - комісіонера з 01.01.2011 року?
Коротка відповідь : Діє з 01.01.2011 Якщо фізична особа здійснює продаж рухомого майна через юридичну особу-комісіонера, то такий комісіонер вважається податковим агентом платника податку стосовно оподаткування доходів, отриманих таким платником від такого продажу.
Повна відповідь : Діє з 01.01.2011 Відповідно до пп. 14.1.54 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року № 2755-IV (далі – ПКУ), доходом з джерелом його походження з України, тобто об’єктом оподаткування є, зокрема, дохід від продажу рухомого майна. Згідно із п. 173.1 ст. 173 ПКУ дохід платника податку від продажу (обміну) об’єкта рухомого майна протягом звітного податкового року оподатковується за ставкою, визначеною в п. 167.2 ст. 167 ПКУ. Дохід від продажу об’єкта рухомого майна визначається виходячи з ціни, зазначеної в договорі купівлі-продажу, але не нижче оціночної вартості такого об’єкта. Згідно із п. 173.2 ст. 173 ПКУ як виняток з положень пункту 173.1 цієї статті, під час продажу одного з об’єктів рухомого майна у вигляді легкового автомобіля, мотоцикла, моторолера не частіше одного разу протягом звітного податкового року доходи продавця від зазначених операцій оподатковуються за ставкою 1 відсоток. Дохід, отриманий платником податку від продажу протягом звітного податкового року другого та наступних об’єктів рухомого майна у вигляді легкового автомобіля, мотоцикла, моторолера, підлягає оподаткуванню за ставкою, визначеною у п. 167.2 ст. 167 ПКУ. Дохід від продажу об’єкта рухомого майна у вигляді легкового автомобіля, мотоцикла, моторолера визначається виходячи з ціни, зазначеної в договорі купівлі-продажу, але не нижче оціночної вартості такого об’єкта та не нижче 25 відсотків вартості такого самого нового об’єкта рухомого майна. Відповідно до п. 173.3 ст. 173 ПКУ у разі якщо об’єкт рухомого майна продається (обмінюється) за посередництвом юридичної особи (її філії, відділення, іншого відокремленого підрозділу) або представництва нерезидента чи фізичної особи ? підприємця, такий посередник виконує функції податкового агента стосовно подання до органу державної податкової служби інформації про суму доходу та суму сплаченого до бюджету податку в порядку та строки, встановлені для податкового розрахунку, а платник податку під час укладення договору зобов’язаний самостійно сплатити до бюджету податок з доходу від операцій з продажу (обміну) об’єктів рухомого майна. Однак, якщо об'єкт рухомого майна продається за посередництвом юридичної особи - комісіонера, то така особа вважається податковим агентом платника податку стосовно оподаткування доходів, отриманих таким платником податку від такого продажу. Враховуючи вищевикладене, якщо фізична особа здійснює продаж рухомого майна за посередництвом юридичної особи-комісіонера, то такий комісіонер вважається податковим агентом платника податку стосовно оподаткування доходів, отриманих таким платником від такого продажу.


Из логики изложения, мне показалось, что если есть факт посредничества, то уже не смотрят, кому осуществляется продажа.

Re: НДФЛ, движимое имущество, покупатель юрлицо

UNREAD_POSTДобавлено: 01 фев 2011, 22:50
налоговик
Оксана писал(а):Мне вот кажется, что если покупателем будет юрлицо, второй абзац можно не читать - работает первый.


Т.е. даже если мы (юрлицо) покупаем через поверенного (СПД) у физика?

Не исключено, что так и есть. А второй абзац написан лишь для ситуации: фл-СПД(посредник)-фл.

Кстати, в ситуации с комиссией когда физик сдает товар на комиссию СПД и СПД продает следующему СПД, получается налог уплачивает сам все-таки комиссионер?

ps
пока писал - всё уже разрешилось :)

Re: НДФЛ, движимое имущество, покупатель юрлицо

UNREAD_POSTДобавлено: 02 фев 2011, 01:30
Оксана
Ol_ua писал(а):Вот что в базе пишут

Відповідно до п. 173.3 ст. 173 ПКУ у разі якщо об’єкт рухомого майна продається (обмінюється) за посередництвом юридичної особи (її філії, відділення, іншого відокремленого підрозділу) або представництва нерезидента чи фізичної особи ? підприємця, такий посередник виконує функції податкового агента стосовно подання до органу державної податкової служби інформації про суму доходу та суму сплаченого до бюджету податку в порядку та строки, встановлені для податкового розрахунку, а платник податку під час укладення договору зобов’язаний самостійно сплатити до бюджету податок з доходу від операцій з продажу (обміну) об’єктів рухомого майна. Однак, якщо об'єкт рухомого майна продається за посередництвом юридичної особи - комісіонера, то така особа вважається податковим агентом платника податку стосовно оподаткування доходів, отриманих таким платником податку від такого продажу. Враховуючи вищевикладене, якщо фізична особа здійснює продаж рухомого майна за посередництвом юридичної особи-комісіонера, то такий комісіонер вважається податковим агентом платника податку стосовно оподаткування доходів, отриманих таким платником від такого продажу.


итак, что имеем.


1. Налоговики разделяют посредников на комиссионеров и прочих. Первые являются полноценными налоговыми агентами. Вторые – выполняют только часть функции налогового агента. Замечу, что второй абзац 173.3 так посредников не разделяет.

2.Чего выделяют комиссионеров в отдельную группу? Вижу две возможные причины: (а) комиссионер выступает от своего имени и (б) в классическом договоре комиссии через комиссионера проходят деньги (то есть именно он выплачивает деньги физлицу-продавцу). Мне представляется, что причина того, что комиссионеры- посредники удостоились высокого статуса полноценного налогового агента скорее всего в том, что они «прогоняют» через себя деньги.
Иными словами: как только юрлицо прогнало чрез себя деньги физлица продавца движимого имущества, оно превратилось в налогового агента.

3. Из этого всего прихожу к заключению, что в случае, если в посреднических операциях покупателем является юрлицо:
- налоговым агентом будет посредник, ели это договор комиссии и деньги проходят через комиссионера;
- налоговым агентом будет покупатель-юрик в остальных случаях. И он при этом полноценный налоговый агент.

Re: НДФЛ, движимое имущество, покупатель юрлицо

UNREAD_POSTДобавлено: 02 фев 2011, 02:14
nikki
Оксана писал(а):3. Из этого всего прихожу к заключению, что в случае, если в посреднических операциях покупателем является юрлицо:
- налоговым агентом будет посредник, ели это договор комиссии и деньги проходят через комиссионера;
- налоговым агентом будет покупатель-юрик в остальных случаях. И он при этом полноценный налоговый агент.


Да комиссионер будет налоговым агентов в полном смысле слова. Но не по второму абзацу и даже не по первому, а просто т.к. выплачивает доход.

Re: НДФЛ, движимое имущество, покупатель юрлицо

UNREAD_POSTДобавлено: 02 фев 2011, 02:17
nikki
+
Оксана писал(а): Мне представляется, что причина того, что комиссионеры- посредники удостоились высокого статуса полноценного налогового агента скорее всего в том, что они «прогоняют» через себя деньги.
Иными словами: как только юрлицо прогнало чрез себя деньги физлица продавца движимого имущества, оно превратилось в налогового агента.


Если поручение, то покупатель - агент по первому абзацу.

Re: НДФЛ, движимое имущество, покупатель юрлицо

UNREAD_POSTДобавлено: 04 фев 2011, 14:04
vikakool
т.е. если я-юрлицо покупаю товар у обычного физика через торгующую посредническую фирму (которая дает мне справку-счет), то НДФЛ должна удерживать я? при этом деньги я плачу лично покупателю

Re: НДФЛ, движимое имущество, покупатель юрлицо

UNREAD_POSTДобавлено: 04 фев 2011, 15:23
юрист
vikakool писал(а):сли я-юрлицо покупаю товар у обычного физика через торгующую посредническую фирму (которая дает мне справку-счет), то НДФЛ должна удерживать я?


Да

Re: НДФЛ, движимое имущество, покупатель юрлицо

UNREAD_POSTДобавлено: 05 мар 2011, 15:14
capital
В какой бюджет платить НДФЛ юрлицу посреднику

ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА АДМІНІСТРАЦІЯ УКРАЇНИ

До якого бюджету потрібно перераховувати ПДФО при продажу рухомого майна за посередництвом ЮО-комісіонера згідно з ПКУ?

Діє з 01.01.2011. Відповідно до п. 173.3 ст. 173 ПКУ у разі якщо об'єкт рухомого майна продається (обмінюється) за посередництвом юридичної особи (її філії, відділення, іншого відокремленого підрозділу) або представництва нерезидента чи фізичної особи - підприємця, такий посередник виконує функції податкового агента стосовно подання до органу державної податкової служби інформації про суму доходу та суму сплаченого до бюджету податку в порядку та строки, встановлені для податкового розрахунку, а платник податку під час укладення договору зобов'язаний самостійно сплатити до бюджету податок з доходу від операцій з продажу (обміну) об'єктів рухомого майна. Однак, якщо об'єкт рухомого майна продається за посередництвом юридичної особи - комісіонера, то така особа вважається податковим агентом платника податку стосовно оподаткування доходів, отриманих таким платником податку від такого продажу. Таким чином, якщо фізична особа здійснює продаж рухомого майна за посередництвом юридичної особи-комісіонера, то такий комісіонер вважається податковим агентом платника податку стосовно оподаткування доходів, отриманих таким платником від такого продажу та повинен до або під час виплати доходу фізичній особі утримати та сплатити податок на доходи фізичних осіб за рахунок такої фізичної особи до бюджету за місцезнаходженням юридичної особи - комісіонера. 

Re: НДФЛ: продажа движимого имущества при посредничестве юрл

UNREAD_POSTДобавлено: 11 май 2011, 13:05
наталка
Всем, добрый день! помогите. пожайлуста, розобраться в часности с понятием "рухомого майна". Является ли "продажей рухомого майна", продажа коомиссионного непродовольственного товара, принятого от физического лица в обычном магазине? Сколько удерживать с дохода-15 или 5%?

Re: НДФЛ: продажа движимого имущества при посредничестве юрл

UNREAD_POSTДобавлено: 19 май 2011, 18:43
Печкин
наталка писал(а):Всем, добрый день! помогите. пожайлуста, розобраться в часности с понятием "рухомого майна". Является ли "продажей рухомого майна", продажа коомиссионного непродовольственного товара, принятого от физического лица в обычном магазине? Сколько удерживать с дохода-15 или 5%?


Движимое - это все то, что не является недвижимым.

Вот думаю поможет, в т.ч. и в отношении ставки:

Скрытый текст: показать
ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА АДМІНІСТРАЦІЯ УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 19.04.2011 р. N 7435/6/17-0715

Державна податкова служба України, керуючись статтею 52 Податкового кодексу України від 02.12.2010 р. N 2755-VI (далі - Кодекс), розглянула лист від 16.03.2011 р. N 263 щодо оподаткування операцій з продажу або обміну об'єктів рухомого майна і повідомляє.

Згідно з підпунктом 163.1.1 пункту 163.1 розділу IV "Податок на доходи фізичних осіб" Кодексу об'єктом оподаткування резидента є загальний місячний оподатковуваний дохід.

Відповідно до підпункту 164.2.4 пункту 164.2 статті 164 Кодексу до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку включається, зокрема, частина доходів від операцій з майном, розмір якої визначається згідно з положеннями статті 173 цього Кодексу.

Порядок оподаткування операцій з продажу або обміну об'єктів рухомого майна регламентується статтею 173 Кодексу, пунктом 173.1 якої встановлено, що дохід платника податку від продажу (обміну) об'єкта рухомого майна протягом звітного податкового року оподатковується за ставкою, визначеною в пункті 167.2 статті 167 цього Кодексу, тобто 5 %.

Як виняток з положень пункту 173.1 цієї статті, під час продажу одного з об'єктів рухомого майна у вигляді легкового автомобіля, мотоцикла, моторолера не частіше одного разу протягом звітного податкового року доходи продавця від зазначених операцій оподатковуються за ставкою 1 % (абзац перший пункту 173.2 статті 173 Кодексу).

Абзацом другим пункту 173.2 статті 173 Кодексу встановлено, що дохід, отриманий платником податку від продажу протягом звітного податкового року другого та наступних об'єктів рухомого майна у вигляді легкового автомобіля, мотоцикла, моторолера, підлягає оподаткуванню за ставкою, визначеною у пункті 167.2 статті 167 цього Кодексу - 5 %.

Частиною першою статті 1011 Цивільного кодексу України від 16.01.2003 р. N 435-IV встановлено, що за договором комісії одна сторона (комісіонер) зобов'язується за дорученням другої сторони (комітента) за плату вчинити один або кілька правочинів від свого імені, але за рахунок комітента.

Оскільки, у випадку коли фізична особа - комітент продає своє майно за посередництвом юридичної особи - комісіонера, комісіонер здійснює продаж майна від свого імені, з подальшим нарахуванням і виплатою доходу комітенту - фізичній особі, то такий комісіонер є податковим агентом платника податку стосовно доходів від продажу автотранспортного засобу, і повинен виконати всі обов'язки, передбачені пунктом 176.2 статті 176 Кодексу.

Заступник Голови Комісії з проведення
реорганізації ДПА України,
заступник Голови ДПС України 
С. Лекарь 

Re: НДФЛ: продажа движимого имущества при посредничестве юрл

UNREAD_POSTДобавлено: 17 июл 2011, 10:38
Masha_250
Очень нужна помощь!!! Предприниматель на фиксированном патенте с 2006 года. Декларации подавал вовремя, но только с данными, касающимися торговли на рынке. В 2009 году продал свой легковой автомобиль, которым пользовался много лет, ЧЕРЕЗ БИРЖУ и не отобразил продажу в декларации и соответственно не платил НДФЛ. Документов с указанием суммы продажи нет. Вся эта ситуация выплыла в этом году. В налоговой "грузят", что будут большие проблемы и штрафы, за то что не отобразили продажу в свое время в декларации + 200 % штрафа от суммы неуплаты НДФЛ. Как выйти из этой ситуации с наименьшими потерями???? Правомерна ли ГНИ? и как будет определяться сумма НДФЛ в этой операции??

Re: НДФЛ: продажа движимого имущества при посредничестве юрл

UNREAD_POSTДобавлено: 17 июл 2011, 12:24
vins
Masha_250 писал(а):Очень нужна помощь!!! Предприниматель на фиксированном патенте с 2006 года. Декларации подавал вовремя, но только с данными, касающимися торговли на рынке. В 2009 году продал свой легковой автомобиль, которым пользовался много лет, ЧЕРЕЗ БИРЖУ и не отобразил продажу в декларации и соответственно не платил НДФЛ. Документов с указанием суммы продажи нет. Вся эта ситуация выплыла в этом году. В налоговой "грузят", что будут большие проблемы и штрафы, за то что не отобразили продажу в свое время в декларации + 200 % штрафа от суммы неуплаты НДФЛ. Как выйти из этой ситуации с наименьшими потерями???? Правомерна ли ГНИ? и как будет определяться сумма НДФЛ в этой операции??


По идее, Вы и не должны были отражать в декларации. Налоговым агентом выступала биржа, она должна была начислить, удержать и уплатить в бюджет НДФЛ по этой операции.