Рекламу показываем только НЕзарегистрированным пользователям. Войдите или зарегистрируйтесь на Бухфоруме
    .

Обязательное медстрахование

Путеводитель по разделу. Налогообложение выплат физлицам (зарплата, подряд). Всё об ЕСВ. Индексация заработной платы.

Модератор: ФЛ7

UNREAD_POST налоговик » 20 окт 2016, 16:43

пока только проект

Але Комітет Верховної Ради з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення рекомендував ухвалити за основу проект закону «Про загальнообов'язкове соціальне медичне страхування в Україні»
№ 4981

...2. Відповідно до цього закону особами, що зобов'язані укласти договір загальнообов’язкового соціального медичного страхування визнаються:
1) роботодавці:
підприємства, установи та організації, інші юридичні особи, утворені відповідно до законодавства України, незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання, які використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, чи за цивільно-правовими договорами (крім цивільно-правового договору, укладеного з фізичною особою - підприємцем, якщо виконувані роботи (надавані послуги) відповідають видам діяльності, відповідно до відомостей з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців), у тому числі філії, представництва, відділення та інші відокремлені підрозділи зазначених підприємств, установ і організацій, інших юридичних осіб, які мають окремий баланс і самостійно ведуть розрахунки із застрахованими особами;
фізичні особи - підприємці, які використовують працю інших осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством про працю, чи за цивільно-правовим договором (крім цивільно-правового договору, укладеного з фізичною особою - підприємцем, якщо виконувані роботи (надавані послуги) відповідають видам діяльності, відповідно до відомостей з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців);
...
2) фізичні особи – підприємці, які не використовують працю інших осіб – щодо себе;
...
Стаття 30. Страховий платіж

1. Розмір страхового платежу встановлюється Верховною Радою України за поданням Кабінету Міністрів України щороку у законі про Державний бюджет України на відповідний рік з урахуванням пропозицій Уповноваженого органу на підставі затвердженої Програми страхування або доповнень та змін до неї не пізніше першого вересня поточного року.
2. У випадку, якщо Верховною Радою України у поточному році не було ухвалено рішення про встановлення розміру страхового платежу на відповідний рік, у наступному році сплачується страховий платіж, встановлений на поточний рік.
3. Розмір страхового платежу на наступний рік розраховується актуарно на підставі статистики страхових виплат за попередні роки та має забезпечувати стійкість фінансової системи загальнообов’язкового соціального медичного страхування за рахунок еквівалентності коштів страхових резервів щорічним витратам на страхові виплати.

За это сообщение автора налоговик поблагодарили: 4
lutishka, m_tetyana, minibuh, Ленка
Аватар пользователя
налоговик
 
Сообщений: 5776
Зарегистрирован: 20 ноя 2010, 23:29
Благодарил (а): 835 раз.
Поблагодарили: 2636 раз.

UNREAD_POST VOA » 21 окт 2016, 15:01

По прикидкам комитета размер страх.платежа будет варьироваться от 290 до 350 грн./мес./работ ("привет" - сниженной до 22% ставке ЕСВ :shock: ). А как пенсионеры, безработные и т.п. будут получать медпомощь?
Что с совместителями и неполноставочниками? И причём здесь ЦПХ (а если ФЛ таких ЦПХ по 100 шт. в месяц с разными заказчиками заключает - оно вообще бессмертным станет за такие деньги)?
http://stopfake.org/ Бывают такие решения, после принятия которых тараканы в голове аплодируют стоя.
Аватар пользователя
VOA
 
Сообщений: 5355
Зарегистрирован: 07 сен 2012, 21:37
Благодарил (а): 1847 раз.
Поблагодарили: 2097 раз.

UNREAD_POST minibuh » 22 окт 2016, 20:05

У меня другой вопрос: а оно нам(стране) надо?это мед.страхование? Я в июне не могла продавца в магазин найти. Никто не хотел официально трудоустраивается:кто- то хотел продолжать пособие получать по безработице,кто-то не хотел оформляться на реальную з/п (я ж пособие матери одиночки потеряю).
Устала каждому рассказывать о + официального трудоустройства.
Лишняя нагрузка на работодателей/ФОПов-пусть тогда ЕСВ уберают до 2%
minibuh
 
Сообщений: 2337
Зарегистрирован: 28 дек 2011, 14:00
Благодарил (а): 1261 раз.
Поблагодарили: 926 раз.


Вернуться в НАЛОГ С ДОХОДОВ, ЕДИНЫЙ СОЦИАЛЬНЫЙ ВЗНОС

Кто сейчас на форуме

Зарегистрированные пользователи: Gb, MR, Ya