Рекламу показываем только НЕзарегистрированным пользователям. Войдите или зарегистрируйтесь на Бухфоруме
    .

Нова звітність з ЄСВ та ПДФО з 2021 року

Путеводитель по разделу. Налогообложение выплат физлицам (зарплата, подряд). Всё об ЕСВ. Индексация заработной платы.

Модератор: ФЛ7

UNREAD_POST VOA » 19 сен 2019, 18:34

Верховна Рада запровадила з 1 січня 2021 року єдину звітність з ЄСВ та ПДФО

Скрытый текст: показать
19 вересня Верховна Рада розглянула у другому читанні та підтримала в цілому законопроєкт №1057 «Про внесення змін до Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» щодо подання єдиної звітності з єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування і податку на доходи фізичних осіб» та законопроєкт №1072 «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо подання єдиної звітності з єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування і податку на доходи фізичних осіб».

Законопроєкти №1057 і №1072 запроваджують з 1 січня 2021 року нову об’єднану звітність з єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (ЄСВ) та податку на доходи фізічних осіб (ПДФО), яка є більш уніфікованою з єдиним встановленим терміном подання.

У чому суть?

Законопроєкти розроблені для забезпечення подальшої реалізації податкової реформи, одним із завдань якої є спрощення та уніфікація процедур заповнення та подання платниками податків звітності до контролюючих органів.

У більшості випадків база нарахування ЄСВ співпадає з базою нарахування ПДФО у вигляді заробітної плати та винагороди за виконання робіт (надання послуг) за цивільно-правовими договорами. Тому законопроєкти запроваджують єдиний уніфікований документ шляхом об’єднання окремих форм податкової звітності, що на сьогодні подаються суб’єктами господарювання – податковими агентами та страхувальниками (підприємства та самозайняті особи, які використовують працю найманих працівників) у різні строки (звіт з ЄСВ подається щомісячно, а форма №1ДФ – щоквартально).

Об’єднання звітності з ЄСВ і ПДФО дозволить скоротити кількість звітів для платників податків – страхувальників та зменшить витрати часу бізнесу на складання самої звітності.

Крім того, законопроєктами передбачено спрощення подання звітності з єдиного внеску:

• для фізичних осіб – підприємців та фізичних осіб, які провадять незалежну професійну діяльність, зокрема передбачено, що відомості про нарахування, обчислення і сплату єдиного внеску з доходів від підприємницької діяльності або провадження незалежної професійної діяльності подаються у складі річної декларації про майновий стан і доходи (податкової декларації);
• для фізичних осіб – платників єдиного податку передбачено подання звітності з єдиного внеску у складі податкової декларації платника єдиного податку.

Для страхувальників (підприємств та самозайнятих осіб, які використовують працю найманих працівників) запроваджується квартальна звітність з податку на доходи фізичних осіб та єдиного соціального внеску з розбивкою по місяцях звітного кварталу.

Чому важлива уніфікація звітності?

Реалізація законів сприятиме спрощенню умов для ведення бізнесу, спрощенню адміністрування податку з доходів фізичних осіб та єдиного соціального внеску, зменшенню кількості та обсягу податкової звітності.


Коротко:
- дод.4 и 1ДФ - совместный квартальный отчёт;
- дод.5 и деки (майновая и ЕН) - совместный годовой отчёт (что при смене системы внутри года - видимо, два отчёта годовых).
http://stopfake.org/ Бывают такие решения, после принятия которых тараканы в голове аплодируют стоя.
Аватар пользователя
VOA
 
Сообщений: 5476
Зарегистрирован: 07 сен 2012, 21:37
Благодарил (а): 1864 раз.
Поблагодарили: 2165 раз.

UNREAD_POST minibuh » 20 сен 2019, 10:09

Ждали,ждали и дождались. Все хорошо, но ошибаться все равно нельзя штраф как с 1 ДФ. Только теперь он еще и вырастет. И надо дождаться формы,что б понять насколько действительно упростили жизнь ))
minibuh
 
Сообщений: 2395
Зарегистрирован: 28 дек 2011, 14:00
Благодарил (а): 1278 раз.
Поблагодарили: 951 раз.

UNREAD_POST lutishka » 24 сен 2019, 16:12

Интересно, куда там ВС еще впихнут? Или собираются отменить к тому времени? :roll:
Аватар пользователя
lutishka
 
Сообщений: 2405
Зарегистрирован: 24 ноя 2012, 11:47
Благодарил (а): 1060 раз.
Поблагодарили: 1089 раз.

UNREAD_POST lutishka » 25 сен 2019, 11:42

Увага! Опубліковані закони про єдину звітність з ЄСВ і ПДФО

Закони щодо запровадження єдиної звітності з ЄСВ та ПДФО опубліковані та наберуть чинності з 1 січня 2021 року

На сайті Верховної Ради з'явилися тексти законів щодо запровадження єдиної звітності з ЄСВ та ПДФО:

від 19.09.2019 р. №115-IX «Про внесення змін до Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» щодо подання єдиної звітності з єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування і податку на доходи фізичних осіб»;
від 19.09.2019 р. №116-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо подання єдиної звітності з єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування і податку на доходи фізичних осіб».
Обидва закони опубліковані в "Голосі України" №183 за 25.09.2019 р. і наберуть чинності з 1 січня 2021 року. Отже, нову єдину звітність з ПДФО та ЄСВ вперше потрібно буде подавати за І квартал 2021 року.


Звітування роботодавцями

Згідно з оновленим п. 51.1 ПКУ, платники податків, у тому числі податкові агенти, платники ЄСВ, зобов’язані подавати ДПС у строки, встановлені ПКУ для податкового кварталу, податковий розрахунок сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків - фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, а також сум нарахованого ЄСВ, з розбивкою по місяцях звітного кварталу. Це стосується всіх роботодавців.

У пп. 176.2 ПКУ також уточнено, що такий розрахунок подається лише у разі нарахування сум зазначених доходів платнику податку - фізичній особі податковим агентом, платником єдиного внеску протягом звітного періоду.

У разі якщо відокремлений підрозділ юридичної особи не уповноважений нараховувати, утримувати і сплачувати (перераховувати) податок до бюджету, податковий розрахунок за такий підрозділ подає юридична особа до контролюючого органу за основним місцем обліку.

Зауважимо, що в норми ПКУ про військовий збір зміни не вносяться. Але наразі за п. 1.6 підрозд. 10 розд. ХХ ПКУ платники збору зобов’язані забезпечувати виконання податкових зобов’язань у формі та спосіб, визначені ст. 176 ПКУ. А за ст. 176 ПКУ обов'язком є й подання звітності. Тож скоріш за все рядки про військовий збір з'являться й у новій звітності.Якою буде форма звіту?

Склад і форму самої звітності Мінфіну ще слід буде розробити.

Вона поєднуватиме інформацію про ПДФО, ВЗ та ЄСВ і матиме статус податкової декларації.


Звітування ФОПів

Фізособи-"єдинники" 1 та 2 групи у річній декларації з єдиного податку будуть відображати також відомості про суми ЄСВ, нарахованого, обчисленого і сплаченого за себе в порядку, визначеному законом для даної категорії платників. А от фізособи-"єдинники" 3 групи будуть відображати суми нарахованого та сплаченого ЄСВ у делкарації з єдиного податку за IV квартал.

Фізособи-"загальники" суми ЄСВ будуть відображати в декларації про майновий стан при звітуванні за рік.Накладання штрафів

Штрафи у розмірі 510 та 1020 грн будуть накладатися за неподання, подання з порушенням установлених строків, подання не у повному обсязі, з недостовірними відомостями або з помилками нової звітності, а також суми отриманої оплати від фізичних осіб за товари (роботи, послуги), якщо такі недостовірні відомості або помилки призвели до зменшення податкових зобов’язань платника податку, зменшення сум єдиного внеску та/або до зміни платника податку (застрахованої особи).

Раніше ці штрафи застосовувалися при уточненні ф. №1ДФ у випадках, коли вони призводили до збільшення податкових зобов’язань з ПДФО.
https://news.dtkt.ua/accounting/reposts ... EnkNGMCh4c
Аватар пользователя
lutishka
 
Сообщений: 2405
Зарегистрирован: 24 ноя 2012, 11:47
Благодарил (а): 1060 раз.
Поблагодарили: 1089 раз.


  • Похожие темы
    Ответов
    Просмотров
    Последнее сообщение

Вернуться в НАЛОГ С ДОХОДОВ, ЕДИНЫЙ СОЦИАЛЬНЫЙ ВЗНОС

Кто сейчас на форуме

Зарегистрированные пользователи: Gb, Ya