Страница 19 из 19

Дополнительное благо (НДФЛ)

UNREAD_POSTДобавлено: 04 авг 2017, 09:43
sini4ka
За физ.лицо - за жену

Дополнительное благо (НДФЛ)

UNREAD_POSTДобавлено: 04 авг 2017, 10:13
sini4ka
Спасибо, выяснила - везде с натуральным коэффициентом

Дополнительное благо (НДФЛ)

UNREAD_POSTДобавлено: 04 авг 2017, 16:32
minibuh
Не забудьте,что жена обязана возместить ему НДФЛ и ВЗ с доп.блага( она должна внести в кассу или удержать с з/п,если она его сотрудница) иначе опять надо будет удерживать НДФЛ.

Дополнительное благо (НДФЛ)

UNREAD_POSTДобавлено: 04 авг 2017, 20:43
sini4ka
Спасибо, я об этом не подумала. А каким образом нужно оформить возмещение НДФЛ и ВЗ? Предприниматель - единоналожник, 3-я група. С наличкой он не работает. На р/сч? В книгу тоже не записываем. Это же не доход.

Дополнительное благо (НДФЛ)

UNREAD_POSTДобавлено: 04 авг 2017, 20:44
sini4ka
она не сотрудница

Дополнительное благо (НДФЛ)

UNREAD_POSTДобавлено: 07 авг 2017, 10:02
minibuh
sini4ka писал(а):Спасибо, я об этом не подумала. А каким образом нужно оформить возмещение НДФЛ и ВЗ? Предприниматель - единоналожник, 3-я група. С наличкой он не работает. На р/сч? В книгу тоже не записываем. Это же не доход.

ИМХО, это -не доход. Точка зрения ДФС - все,что не фин. помощь и поступило в кассу или на р/с доход.
Он пишет ей уведомление,что так и так -вами получено доп.благо , начислено столько -то налогов, компенсируйте нам налог- столько-то гривен . Можно в кассу ( это не выручка), можно на р/с .

Дополнительное благо (НДФЛ)

UNREAD_POSTДобавлено: 27 окт 2017, 09:30
sini4ka
Добрый день всем.
minibuh писал(а):Не забудьте,что жена обязана возместить ему НДФЛ и ВЗ с доп.блага( она должна внести в кассу или удержать с з/п,если она его сотрудница) иначе опять надо будет удерживать НДФЛ.

НДФЛ и ВЗ жена вернула, в 1ДФ это уже никак не отражается?

Дополнительное благо (НДФЛ)

UNREAD_POSTДобавлено: 15 ноя 2017, 11:34
lily27
добрый день, подскажите пож. директор на выходных был за границей (не командировка), и наговорил роуминга, я так понимаю что это будет для него доп благо, т.е. я считаю есв, ндфл, вз , но вот вопрос, в отчете по есв это не показываю а в 1-ДФ показываю? надо ли доначислять на эту сумму налоговые обязательства ? и в учете я списываю сумму роуминга на 949?

Дополнительное благо (НДФЛ)

UNREAD_POSTДобавлено: 27 янв 2018, 14:56
Marlboro
http://reyestr.court.gov.ua/Review/71789986#
ВЕРХОВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
23.01.2018 Київ К/9901/2246/17
810/4072/16


Також правильними є висновки судів про те, що оплата телекомунікаційних послуг, які використовував директор Товариства, та оплата його відряджень, здійснювалась у зв'язку з виконанням останнім своїх трудових обов'язків під час господарської діяльності Товариства.

Натомість, в порушення приписів частини 2 статті 71 КАС України (в редакції, що діяла до 15.12.2017), відповідач не довів належними, достатніми та беззаперечними доказами протилежне, тобто те, що відображені в акті перевірки витрати було здійснено не в зв'язку з господарською діяльністю Товариства, а зазначені суми є додатковим благом, отриманим директором Товариства.


В апеляції з цього приводу писали:
На підтвердження користування послугами мобільного зв'язку саме під час вказаних відряджень ТОВ "Полар Сіфуд Україна" надало деталізовану роздруківку вартості послуг, наданих у роумінгу, ПрАт "МТМ Україна" позивачу з зазначенням номерів абонентів і часу їх розмов.

Також матеріали справи містять рахунки за телекомунікаційні послуги ПрАт "МТС Україна" за періоди відрядження.

Судом встановлено, що ПрАт "МТС Україна" надавало позивачу послуги міжнародного роумінгу, SMS за межі України, вхідні-вихідні дзвінки з України за кордон, тощо.

З урахуванням наведеного, колегія суддів погоджується з висновком суду першої інстанції, що надані позивачем докази в сукупності підтверджують зв'язок наданих послуг мобільного зв'язку з господарською діяльністю підприємства, а тому не є додатковим благом.

Дополнительное благо (НДФЛ)

UNREAD_POSTДобавлено: 03 май 2018, 17:01
Marlboro
Як відомо недавно ДФС пустила в народ черговий циркуляр від 23.02.2018 р. N 765/6/99-99-12-02-03-15/ІПК в якому серед іншого вказала:
Разом з тим оскільки фізичною особою (працівником) придбання товарів для потреб юридичної особи здійснено за рахунок власних коштів, тобто юридичною особою (працедавцем) попередньо не видавалися кошти під звіт, то сума коштів, виплачених такій фізичній особі за вказані товари, включається до її загального місячного (річного) оподатковуваного доходу як інші доходи та оподатковується на загальних підставах. При цьому зазначена сума коштів не є базою нарахування єдиного внеску.

Тобто якщо працівник не отримував авансу і витратив власні кошти для підприємства, то компенсація - дохід.

Циркуляр було скасовано в суді за моїм позовом, сьогодні отримав текст рішення. Суд пише:
ПОЛТАВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
02 травня 2018 року м. Полтава
Справа № 816/909/18


Як зазначалося судом, у третьому питанні позивач просив роз’яснити випадок, коли підприємство виплачує працівнику суму витрат здійснених ним при здійсненні трудових обов’язків на користь підприємства (зокрема, купівля канцелярії, палива чи конвертів) – чи оподатковують ці суми ПДФО, військовим збором і єдиним соціальним внеском.

Підставою для висновку ДФС про необхідність оподаткування зазначених витрат на загальних підставах стало те, що пунктом 170.9 статті 170 Податкового кодексу України передбачено, що до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку не включаються кошти, отримані платником податку від роботодавця під звіт за умови дотримання усіх встановлених вимог. Оскільки юридичною особою кошти під звіт не видавалися, то сума коштів, на думку відповідача, включається до загального оподатковуваного доходу.

Разом з тим суд не може погодитися із таким висновком контролюючого органу з наступних причин.

Справляння податку на доходи фізичних осіб врегульовано главою 4 Податкового кодексу України.

Так статтею 163 Податкового кодексу України визначено об'єкт оподаткування.

Пункт 163.1. Об'єктом оподаткування резидента є:

- 163.1.1. загальний місячний (річний) оподатковуваний дохід;

- 163.1.2. доходи з джерела їх походження в Україні, які остаточно оподатковуються під час їх нарахування (виплати, надання);

Статтею 164 Податкового кодексу України визначено, що базою оподаткування є загальний оподатковуваний дохід, з урахуванням особливостей, визначених цим розділом.

При цьому загальний оподатковуваний дохід - будь-який дохід, який підлягає оподаткуванню, нарахований (виплачений, наданий) на користь платника податку протягом звітного податкового періоду.

Наказом Міністерства Фінансів № 290 від 29.11.99, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 14 грудня 1999 р. за № 860/4153 затверджено Положення (стандарт) бухгалтерського обліку 15 дохід, яке визначає методологічні засади формування в бухгалтерському обліку інформації про доходи підприємства та її розкриття у фінансовій звітності.

Пунктом 5 зазначеного Положення визначено, що дохід визнається під час збільшення активу або зменшення зобов'язання, що зумовлює зростання власного капіталу (за винятком зростання капіталу за рахунок внесків учасників підприємства), за умови, що оцінка доходу може бути достовірно визначена.

Тобто, визначальною ознакою доходу платника податку, як об'єкта та бази оподаткування податком з доходу фізичних осіб, в тому числі у вигляді додаткового блага, є приріст показників фінансового та/або майнового стану платника податку.

Аналогічний висновок викладений у постанові Верховного суду від 13.03.2018 по справі № 826/2226/15.

Підсумовуючи викладене, суд зазначає, що при виплаті працівнику суми витрат здійснених ним при виконанні трудових обов’язків на підприємстві (зокрема, купівля канцелярії, палива чи конвертів) такий працівник не отримує доходу, а, відтак, об'єкт оподаткування з податку на доходи фізичних осіб відсутній.

Дополнительное благо (НДФЛ)

UNREAD_POSTДобавлено: 03 май 2018, 17:14
vikakool
Вау! Супер!

И огромное спасибо за текст и ссылку!

Дополнительное благо (НДФЛ)

UNREAD_POSTДобавлено: 10 сен 2018, 16:52
vikakool
И наконец прекрасное завершение этой истории!!

НДФЛ с компенсации работнику за приобретенные товары за собственные средства: Верховный суд отказал ГФС

Верховный Суд (Кассационный административный суд) отказал в открытии кассационного производства по кассационной жалобе ГФС на решение Полтавского окружного административного суда от 02.05.2018 г. и постановление Харьковского апелляционного административного суда от 12.07.2018 г. . В своем постановлении от 08.08.2018 г. по делу № 816/909/18 Верховный суд приходит к выводу о наличии законных оснований считать данное дело таким, которое является незначительной сложности. Поэтому считает, что решения судов предыдущих инстанций не подлежат кассационному обжалованию.

Отметим, что Харьковский апелляционный административный суд в постановлении от 12.07.2018 г. по делу № 816/909/18 поддержал решение суда первой инстанции и фактически тоже встал на сторону налогоплательщика.

Коллегия судей согласилась с выводом суда первой инстанции, что при выплате работнику суммы расходов осуществленных им при исполнении трудовых обязанностей на предприятии (в частности, покупка канцелярии, топлива или конвертов) такой работник не получает дохода, а следовательно, объект налогообложения по НДФЛ отсутствует.


https://buhgalter911.com/news/news-1038929.html

Дополнительное благо (НДФЛ)

UNREAD_POSTДобавлено: 17 сен 2018, 12:53
lutishka
А налоговики против: компенсация потраченных работником средств облагается НДФЛ
17.09.18
Письмо ГФС от 31.08.2018 г. № 3796/ІПК/08-01-13-02-10.

Налоговики держатся своего мнения - если работник приобрел товары не за средства, которые предварительно выдало предприятие, компенсацию таких средств облагают НДФЛ. Ведь это будет доход, который выплатило предприятие такому физлицу за реализованные (проданные) товары.

Не облагают НДФЛ средства, которые налогоплательщик получил от работодателя под отчет при условии соблюдения всех требований пункта 170.9 НКУ. Напомним, что ранее ВСУ опроверг аналогичный вывод налоговиков (см. постановление ВСУ от 08.08.2018 г. по делу № 816/909/18).
https://buhgalter911.com/news/news-1039 ... 17-09-2018