Рекламу показываем только НЕзарегистрированным пользователям. Войдите или зарегистрируйтесь на Бухфоруме
    .

Торговые патенты: ответы на все вопросы

Путеводитель по разделу. Торговые патенты, земельный налог, спецводопользование, ресурсные платежи, единый налог для юрлиц, отчет о льготах

UNREAD_POST Vetal' » 24 янв 2012, 11:27

17.01.2012 1448/7/15-2217

Державні податкові адміністрації
в Автономній Республіці Крим,
областях, мм. Києві та Севастополі

щодо справляння збору
за провадження деяких
видів підприємницької діяльності

Державна податкова служба України у зв”язку із надходженням численних звернень щодо справляння збору за провадження деяких видів підприємницької діяльності повідомляє наступне.
Відповідно до статті 36 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) податковим обов'язком визнається обов'язок платника податку обчислити, задекларувати та/або сплатити суму податку та збору в порядку і строки, визначені цим Кодексом, законами з питань митної справи.
Згідно із статтею 31 ПКУ строком сплати податку та збору визнається період, що розпочинається з моменту виникнення податкового обов'язку платника податку із сплати конкретного виду податку і завершується останнім днем строку, протягом якого такий податок чи збір повинен бути сплачений у порядку, визначеному податковим законодавством.
Виконанням податкового обов'язку визнається сплата в повному обсязі платником відповідних сум податкових зобов'язань у встановлений податковим законодавством строк ( стаття 38 ПКУ).
Статтею 267 ПКУ встановлені строки сплати збору:
- за провадження торговельної діяльності з придбанням короткотермінового торгового патенту - не пізніш як за один календарний день до початку провадження такої діяльності;
- за провадження торговельної діяльності (крім торговельної діяльності з придбанням короткотермінового торгового патенту), діяльності з надання платних послуг, здійснення торгівлі валютними цінностями - щомісяця не пізніше 15 числа, який передує звітному місяцю;
- за здійснення діяльності у сфері розваг - щоквартально не пізніше 15 числа місяця, який передує звітному кварталу.
Під час придбання торгового патенту суб'єкт господарювання вносить суму збору за один місяць (квартал). На суму збору, сплачену під час придбання торгового патенту, зменшується сума збору, яка підлягає внесенню в останній місяць (квартал) його дії.
Ставка збору за провадження торговельної діяльності та діяльності з надання платних послуг встановлюється сільськими, селищними та міськими радами з розрахунку на календарний місяць у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати, установленої законом на 1 січня календарного року, з урахуванням місцезнаходження пункту продажу товарів та асортименту товарів, пункту з надання платних послуг та виду платних послуг.
Таким чином, зі сплатою суб’єктом господарювання до 15 грудня поточного року збору за провадження деяких видів підприємницької діяльності за січень (перший квартал) наступного року у розмірі, встановленому чинним на той момент законодавством, його обов'язок зі сплати цих платежів вважається виконаним.

Заступник директора Департаменту
оподаткування юридичних осіб Л. О. Воронцова

http://www.kyivsta.gov.ua/

За это сообщение автора Vetal' поблагодарил:
vins
Vetal'

Благодарил (а): 440 раз.

UNREAD_POST Михайло » 08 мар 2012, 10:21

В связи с изменениями в налоговом законодательстве с 1 января перешел на общую систему налогообложения. Деятельность -діяльність зв"язку- предоставление доступа к сети интернет. Приобрел кассовый аппарат, так как помимо того , что оплата идет через банк еще на едином налоге работал с наличкой. Касовым аппаратом начал пользоваться с середины января, при недавнем посещении налоговой оказалось , что необходимо было приобрести торговый патент, а я его не преобрел, то штраф в двойном размере месячной ставки платежа за патент итого 430 Грн.
Вопрос: В моем случае действительно неообходим торговый патент?
Михайло

Благодарил (а): 3 раз.

UNREAD_POST vins » 08 мар 2012, 10:58

Михайло писал(а):В связи с изменениями в налоговом законодательстве с 1 января перешел на общую систему налогообложения. Деятельность -діяльність зв"язку- предоставление доступа к сети интернет. Приобрел кассовый аппарат, так как помимо того , что оплата идет через банк еще на едином налоге работал с наличкой. Касовым аппаратом начал пользоваться с середины января, при недавнем посещении налоговой оказалось , что необходимо было приобрести торговый патент, а я его не преобрел, то штраф в двойном размере месячной ставки платежа за патент итого 430 Грн.
Вопрос: В моем случае действительно неообходим торговый патент?

Нет, не необходим.
Вы можете проверить сами:

267.1.1. Платниками збору є суб'єкти господарювання (юридичні особи та фізичні особи - підприємці), їх відокремлені підрозділи, які отримують в установленому цією статтею порядку торгові патенти та провадять такі види підприємницької діяльності:

а) торговельна діяльність у пунктах продажу товарів; - под понятие торговой деятельности не подпадаете

б) діяльність з надання платних побутових послуг за переліком, визначеним Кабінетом Міністрів України; - в перечень, утвержденный Кабмином, не попадаете

в) торгівля валютними цінностями у пунктах обміну іноземної валюти; - валютными ценностями не торгуете

г) діяльність у сфері розваг (крім проведення державних грошових лотерей). - и деятельностью в сфере развлечений не занимаетесь.

За это сообщение автора vins поблагодарил:
Михайло
vins

Благодарил (а): 2704 раз.

UNREAD_POST Михайло » 09 мар 2012, 15:55

Тоді як мені бути? В податковій я говорив, що мені не потрібно купувати патент, приводив їм роз"яснення ДПС лист від 17.01.2012 №448/7/15-227. Але це розмова глухого зі сліпим. Мені відповіли , що роблять для мене краще, тому що коли приїде зі Львова перевірка нарахують мені ще більше штрафу, якщо я не буду платити за патент. Живу я в місті Яворові Львівської області. Я в шоці і не знаю що робити .Торговий патент придбав заплатив 430Грн, штраф заплатив ще 430 Грн, попереду плата за патент щомісяця 215Грн, а в першому кварталі я в мінусах.
Михайло

UNREAD_POST vins » 09 мар 2012, 16:00

Михайло писал(а):Тоді як мені бути? В податковій я говорив, що мені не потрібно купувати патент, приводив їм роз"яснення ДПС лист від 17.01.2012 №448/7/15-227. Але це розмова глухого зі сліпим. Мені відповіли , що роблять для мене краще, тому що коли приїде зі Львова перевірка нарахують мені ще більше штрафу, якщо я не буду платити за патент. Живу я в місті Яворові Львівської області. Я в шоці і не знаю що робити .Торговий патент придбав заплатив 430Грн, штраф заплатив ще 430 Грн, попереду плата за патент щомісяця 215Грн, а в першому кварталі я в мінусах.

Треба було не платити. Вони б Вам виписали (якщо б виписали) податкове повідомлення-рішення. Його б оскражили.
Зверніться до своєї податкової за наданням Вам письмової податкової консультації. Можете у зверненні викласти свої аргументи з посиланням на ПКУ і на лист ДПСУ. Якщо вони Вам нададуть відповідь, що патант не потрібен - зможете звернутися із заявою щодо повернення Вам сплачених помилково коштів.
Якщо скажуть, що потрібен - можете оскаржити індивідуальну консультацію в суді.

Михайло
vins

UNREAD_POST Михайло » 09 мар 2012, 16:06

Те ,що я маю платити за патент , в Яворівській податковій , мотивують тим , що я працюю з касовим апаратом. Хоча я говорив , що це не грає ролі чи касовий апарат чи по перерахунку - торговий патент придбається для тих видів діяльності що є в в ст 267 і в переліку КМУ. Що мені робити?
Михайло

UNREAD_POST Михайло » 09 мар 2012, 16:13

Дякую. Звернутися зі зверненням в свою податкову чи все ж таки в вищу інстанцію - Львівську ДПС?
Михайло

UNREAD_POST vins » 09 мар 2012, 16:14

Михайло писал(а):Дякую. Звернутися зі зверненням в свою податкову чи все ж таки в вищу інстанцію - Львівську ДПС?

Ви маєте право звернутися і до своєї за наданням консультації, і до обласної, і до ДПСУ навіть.

Михайло
vins

UNREAD_POST бухгалтер2012 » 19 мар 2012, 20:26

Доброго всем вечера! Подскажите,пожалуйста,уважаемые коллеги,если фирма зарегистрирована во второй половине месяца,скажем,17-го марта,форму 4-ОПП получили,к примеру,22-го,чуть позже открыли расчетный счет,то выходит,что торговый патент на розничную торговлю мы сможем получить только с 1-го мая,поскольку срок оплаты за апрель-до 15-го марта-уже прошел?
бухгалтер2012

Благодарил (а): 87 раз.

UNREAD_POST Мыша » 20 мар 2012, 05:50

бухгалтер2012 писал(а):Доброго всем вечера! Подскажите,пожалуйста,уважаемые коллеги,если фирма зарегистрирована во второй половине месяца,скажем,17-го марта,форму 4-ОПП получили,к примеру,22-го,чуть позже открыли расчетный счет,то выходит,что торговый патент на розничную торговлю мы сможем получить только с 1-го мая,поскольку срок оплаты за апрель-до 15-го марта-уже прошел?

Интересный вообще вопрос.
Думаю, что на вновь созданных этот срок распространяться не должен. Подавайте заявку, оплачивайте патент. Выдадут патент - торгуйте.
Мыша

Благодарил (а): 288 раз.

UNREAD_POST yur » 20 мар 2012, 08:22

бухгалтер2012 писал(а):торговый патент на розничную торговлю мы сможем получить только с 1-го мая,поскольку срок оплаты за апрель-до 15-го марта-уже прошел?

Платите за март в полном объеме и получаете торговый патент сегодняшним числом.
Я сто рас так делал :)
yur

Благодарил (а): 425 раз.

UNREAD_POST Чихуа » 22 мар 2012, 14:58

Добрый день! :)
Возник вопрос: какими документами нужно оформлять продажу товара и поступление выручки на выставке, если продавец-юрлицо покупает краткосрочный торговый патент?
Нужно ли выдавать какие-то документы покупателям?
Как оприходовать выручку? Приходным кассовым ордером?
Утро... Теплая постелька... Сладкий сон...Вдруг.....удар по голове пультом - " Кучимутики!!!"
Чихуа

Благодарил (а): 467 раз.

UNREAD_POST Vetal' » 22 мар 2012, 15:11

Чихуа писал(а):Добрый день! :)
Возник вопрос: какими документами нужно оформлять продажу товара и поступление выручки на выставке, если продавец-юрлицо покупает краткосрочный торговый патент?
Нужно ли выдавать какие-то документы покупателям?
Как оприходовать выручку? Приходным кассовым ордером?

Если производитель продает собственную продукцию, то пойдет приходный кассовый ордер.
Торговцу (не попадающему под ст. 9 Закона об РРО) нужно изучить ПЕРЕЛІК окремих форм та умов проведення діяльності у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, яким дозволено проводити розрахункові операції без застосування реєстраторів розрахункових операцій з використанням розрахункових книжок та книг обліку розрахункових операцій, ЗАТВЕРДЖЕНО постановою Кабінету Міністрів України від 23 серпня 2000 р. N 1336 (под ст. 10 Закона об РРО). 
Может, получится подогнать под торговлю через передвижную торговую сеть или под ярмарки. И тогда: прощай РРО, привет РК и КОРО.

Приблизительно так. :)
Vetal'

Благодарил (а): 440 раз.

UNREAD_POST vins » 26 мар 2012, 23:08

налоговик писал(а):
АлексМ писал(а):То-есть я работаю на едином налоге, надаю услуги по бильярду. Приезжает ко мне областная налоговая проверка. И говорят : "Как вы посмели так работать -без патентов, это ведь сфера развлечений". А я им говорю :"Так мне местная налоговая разрешила". В худшем случаю даю им на бензин и все довольны?

На вопрос: "Как вы посмели так работать -без патентов, это ведь сфера развлечений" - Вам достаточно ответить: "В силу п.п. 5 первого абзаца п. 297.1 НКУ".
Не пойму, откуда Вы взяли вывод о местных налоговиках. Ну и если уж привыкли давать на бензин, то дайте, конечно. Но скажу прямо, привычка это вредная. Особенно когда делаешь все законно.

Прошу надати роз`яснення чи можу я здійснювати діяльність на спрощеній системі оподаткування (2 група) - прокат більярдних столів для населення( КВЕД 93.29-організація інших видів відпочинку та розваг)??? Чи необхідно мені придбати торговий патент на кожний більярдний стіл? Дякую за відповідь.

Підпунктом 291.5.1 пункту 291.5 статті 291 ПКУ передбачено, що не можуть бути платниками єдиного податку суб'єкти господарювання (юридичні особи та фізичні особи - підприємці), які здійснюють, зокрема діяльність з організації, проведення азартних ігор. Законом України від 15.05.09 №1334-VI «Про заборону грального бізнесу в Україні» визначено, що азартна гра - будь-яка гра, обов'язковою умовою участі в якій є сплата гравцем грошей, у тому числі через систему електронних платежів, що дає змогу учаснику як отримати виграш (приз) у будь-якому вигляді, так і не отримати його залежно від випадковості. До азартних ігор не відносяться, зокрема, гра в більярд, гра в кеглі (боулінг) та інші ігри, які проводяться без одержання гравцем призу (виграшу). Таким чином, якщо Ви здійснюєте прокат більярдних столів для населення, що не є наданням послуг ігри в більярд, яка проводиться з одержання гравцем призу (виграшу), то маєте право застосовувати спрощену систему оподаткування (2 група) на умовах сплати єдиного податку. Разом із цим, пунктом 291.2 статті 291 ПКУ передбачено, що спрощена система оподаткування, обліку та звітності - особливий механізм справляння податків і зборів, що встановлює заміну сплати окремих податків і зборів, встановлених пунктом 297.1 статті 297 ПКУ, на сплату єдиного податку в порядку та на умовах, визначених главою 1 розділу XIV ПКУ, з одночасним веденням спрощеного обліку та звітності. Зокрема, підпунктом 5 пункту 297.1 статті 297 ПКУ визначено, що платники єдиного податку звільняються від обов’язку нарахування, сплати та подання податкової звітності, зокрема, зі збору за провадження деяких видів підприємницької діяльності. Враховуючи, що платник єдиного податку не сплачує до бюджету збір за провадження деяких видів підприємницької діяльності, він не повинен придбати та використовувати торговий патент.

ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА У ЛУГАНСЬКІЙ ОБЛАСТІ
vins

UNREAD_POST lutovina » 27 мар 2012, 21:35

Добрый день, я совсем запуталась, надо ли приобретать патент, если планируется открытие кафе(летняя площадка) у предпринимателя СПД на едином налоге(2 группа)? Деятельность в сфере ресторанное хозяйство -попадает же под 2 группу единого налога, если торговать только пивом и столовым вином?
lutovina

Благодарил (а): 9 раз.

Пред.След.