Рекламу показываем только НЕзарегистрированным пользователям. Войдите или зарегистрируйтесь на Бухфоруме
    .

Единый налог для ЮРлиц

Путеводитель по разделу. Торговые патенты, земельный налог, спецводопользование, ресурсные платежи, единый налог для юрлиц, отчет о льготах

UNREAD_POST Galla » 13 окт 2015, 12:46

vikakool, теоретично так)) - Ви самі в курсі:)

За это сообщение автора Galla поблагодарил:
vikakool
Galla

Благодарил (а): 592 раз.

UNREAD_POST minibuh » 13 окт 2015, 14:43

vikakool писал(а):Коллеги, а подскажите, плиз!

Юрлицо отгрузило товар, будучи на ЕН. Оплата не поступила. С 1.10.2015г. юрлицо перешло на общую с-му налогообложения. Оплата за товар не поступит в принципе.

Что с доходами - только как безнадежная кредиторка по истечении срока ИД?

почему кредиторская :shock: ? это безнадежная дебиторская задолженность! Юр.лицо же отгрузило товар (продажа дт361 кт702), а не приняло товар(приобретение дт281 кт631) :? .Доходов не будет. А вот по расходам надо будет посмотреть :ga-ze-ta;
minibuh

Благодарил (а): 1247 раз.

UNREAD_POST vikakool » 13 окт 2015, 15:47

:oops: ну да, дебиторская, описалась. Сори)
vikakool

Благодарил (а): 879 раз.

UNREAD_POST налоговик » 02 июн 2016, 14:10

Люба П писал(а):Добрий вечір!
Може хтось в темі і знає відповідь на питання: чи є юрик-єдиноподатник податковим агентом щодо таких доходів нерезидента, як роялті?
Прочитала статті 160 та 297 ПКУ і схиляюсь до думки, що Юрєн таки повинен утримати і сплатити в наш бюджет податок на репатріацію.
Хотілося б знати Вашу думку.
Дякую.

Продолжение старой темы

Юрлицо на едином должно удержать налог на репатриацию и подать декларацию по прибыли

Чи сплачують резиденти юридичні особи - платники єдиного податку при виплаті нерезиденту - юридичній особі доходів із джерелом їх походження з України податок з таких доходів та яку звітність подають такі особи у разі виплати таких доходів?

Відповідно до пп. 141.4.1 п. 141.4 ст. 141 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року N 2755-VI, зі змінами та доповненнями (далі - ПКУ), доходи, отримані нерезидентом із джерелом їх походження з України, оподатковуються в порядку і за ставками, визначеними цією статтею.

Підпунктом 141.4.2 п. 141.4 ст. 141 ПКУ визначено, що резидент або постійне представництво нерезидента, що здійснюють на користь нерезидента або уповноваженої ним особи (крім постійного представництва нерезидента на території України) будь-яку виплату з доходу з джерелом його походження з України, отриманого таким нерезидентом від провадження господарської діяльності (у тому числі на рахунки нерезидента, що ведуться в національній валюті), утримують податок з таких доходів, зазначених у пп. 141.4.1 п. 141.4 ст. 141 ПКУ, за ставкою в розмірі 15 відсотків (крім доходів, зазначених у пп. 141.4.3 - 141.4.6 п. 141.4 ст. 141 ПКУ) їх суми та за їх рахунок, який сплачується до бюджету під час такої виплати, якщо інше не передбачено положеннями міжнародних договорів України з країнами резиденції осіб, на користь яких здійснюються виплати, що набрали чинності.

З урахуванням положень пп. 14.1.213 п. 14.1 ст. 14 ПКУ резидентами є, зокрема, юридичні особи, які утворені та провадять свою діяльність відповідно до законодавства України з місцезнаходженням як на її території, так і за її межами.

Поряд з цим положеннями міжнародних договорів України про уникнення подвійного оподаткування щодо повного або часткового звільнення від оподаткування доходів нерезидентів із джерелом їх походження з України, які згідно з п. 3.1 ст. 3 ПКУ є складовою податкового законодавства України, не передбачено виключень щодо порядку звільнення від оподаткування зазначених вище доходів для суб'єктів господарювання - резидентів України, які сплачують єдиний податок.

Підпунктом 141.4.3 п. 141.4 ст. 141 ПКУ встановлено, що центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику, встановлює порядок надання резидентами або постійними представництвами нерезидента розрахунку податкових зобов'язань нерезидентів та звітів про справляння та внесення до відповідного бюджету податків, встановлених пунктом 141.4 ст. 141 ПКУ.

Податкова декларація подається за звітний період в установлені ПКУ строки контролюючому органу, в якому перебуває на обліку платник податків. Платник податків зобов'язаний за кожний встановлений ПКУ звітний період, в якому виникають об'єкти оподаткування, або в разі наявності показників, які підлягають декларуванню, відповідно до вимог ПКУ подавати податкові декларації щодо кожного окремого податку, платником якого він є (п. 49.1, 49.2 ст. 49 ПКУ).

Розрахунок (звіт) податкових зобов'язань нерезидентів, якими отримано доходи із джерелом їх походження з України, є додатком ПН до Податкової декларації з податку на прибуток підприємств, затвердженої наказом Міністерства фінансів України від 20.10.2015 N 897 (далі - Декларація), та її невід'ємною частиною.

Податковими (звітними) періодами для податку на прибуток підприємств, крім випадків, передбачених п. 137.5 ст. 137 ПКУ, є календарні: квартал, півріччя, три квартали, рік (п. 137.4 ст. 137 ПКУ).

Згідно з п. 137.5 ст. 137 ПКУ річний податковий (звітний) період встановлюється, зокрема, для платників податку, у яких річний дохід від будь-якої діяльності (за вирахуванням непрямих податків), визначений за показниками Звіту про фінансові результати (Звіту про сукупний дохід), за попередній річний звітний (податковий) період не перевищує 20 мільйонів гривень.

Отже, у разі виплати на користь нерезидента або уповноваженої ним особи (крім постійного представництва нерезидента на території України) будь-якого доходу з джерелом походження з України юридичні особи - платники єдиного податку повинні утримувати та перераховувати до відповідного бюджету податок з доходів нерезидента, а також за підсумками податкового (звітного) року, в якому здійснені такі виплати, подавати до контролюючого органу за своїм місцезнаходженням Декларацію та Розрахунок (звіт) податкових зобов'язань нерезидентів, якими отримано доходи із джерелом їх походження з України, як додаток до неї.

За это сообщение автора налоговик поблагодарил:
Люба П
налоговик

Благодарил (а): 806 раз.

UNREAD_POST Тори » 01 авг 2016, 17:12

Коллеги, подскажите, пожалуйста, не изменилась ли позиция налоговиков по вопросу включения положительной курсовой разницы в доход юр.лица-единоналожника?
Ситуация такая: у юр.лица - плательщика единого налога есть непросроченная кредиторская задолженность за товары, полученные по импорту (задолженность в валюте). На дату баланса эта задолженность пересчитывается. И что мы имеем по курсовым разницам: положительную включаем в доход юр.лица-единщика, а отрицательная не влияет на объект налогообложения, так? А что считать датой баланса: фин.отчетность мы подаем один раз в год, а декларацию по единому налогу - ежеквартально. Считать курсовые разницы на конец каждого квартала?
В ЗІРе на эту тему на сегодняшний день консультаций никаких нет.
Тори

Благодарил (а): 154 раз.

UNREAD_POST p_o_d_a_t_k_u » 04 авг 2016, 15:24

Тори писал(а):Коллеги, подскажите, пожалуйста, не изменилась ли позиция налоговиков по вопросу включения положительной курсовой разницы в доход юр.лица-единоналожника?
Ситуация такая: у юр.лица - плательщика единого налога есть непросроченная кредиторская задолженность за товары, полученные по импорту (задолженность в валюте). На дату баланса эта задолженность пересчитывается. И что мы имеем по курсовым разницам: положительную включаем в доход юр.лица-единщика, а отрицательная не влияет на объект налогообложения, так? А что считать датой баланса: фин.отчетность мы подаем один раз в год, а декларацию по единому налогу - ежеквартально. Считать курсовые разницы на конец каждого квартала?
В ЗІРе на эту тему на сегодняшний день консультаций никаких нет.

как нету....
а єто что
108.01.02
Питання: «Чи здійснюється перерахунок іноземної валюти, яка на дату закінчення звітного періоду обліковується на поточному рахунку ЮО - платника ЄП та чи включається курсова різниця від такого перерахунку до доходу?»
Питання: «Чи включаються до доходу ЮО – платника ЄП суми курсових різниць від перерахунку операцій, виражених в іноземній валюті, заборгованості та іноземної валюти?»

За это сообщение автора p_o_d_a_t_k_u поблагодарил:
Тори
p_o_d_a_t_k_u

Благодарил (а): 30 раз.

UNREAD_POST p_o_d_a_t_k_u » 04 авг 2016, 15:32

Кто стыкался с ситуацией определения доспустимого дохода единщика.

292.16. Право на застосування спрощеної системи оподаткування в наступному календарному році мають платники єдиного податку за умови неперевищення протягом календарного року обсягу доходу, встановленого для відповідної групи платників єдиного податку.

как этот доход считать, планируем перейти на ен с 4 квартала... если брать только 4 квартал, то понятно там не насобирается более 5 млн, а вот если брать доходы с 1 квартала 2016 года.. то будет... так что если я перейду на ен в 4 квартале, то уже с 1 квар 2017 годжа должна вернутся на общую???? где почитать????? может письма есть.

Юрособа з 3 кварталу 2016р. перейшла з загальної системи з ПДВ на 3 групу єдиного податку без ПДВ. Як визначити суму доходу за весь 2016 рік, яка дає можливість перебувати на спрощеній системі? Яка методика розрахунку до переходу і після переходу?
p_o_d_a_t_k_u

UNREAD_POST Hamster » 04 авг 2016, 17:16

p_o_d_a_t_k_u писал(а):Кто стыкался с ситуацией определения доспустимого дохода единщика.

292.16. Право на застосування спрощеної системи оподаткування в наступному календарному році мають платники єдиного податку за умови неперевищення протягом календарного року обсягу доходу, встановленого для відповідної групи платників єдиного податку.

как этот доход считать, планируем перейти на ен с 4 квартала... если брать только 4 квартал, то понятно там не насобирается более 5 млн, а вот если брать доходы с 1 квартала 2016 года.. то будет... так что если я перейду на ен в 4 квартале, то уже с 1 квар 2017 годжа должна вернутся на общую???? где почитать????? может письма есть.

Юрособа з 3 кварталу 2016р. перейшла з загальної системи з ПДВ на 3 групу єдиного податку без ПДВ. Як визначити суму доходу за весь 2016 рік, яка дає можливість перебувати на спрощеній системі? Яка методика розрахунку до переходу і після переходу?

Если вы с общей переходите на единый, то считать будете "обсяг доходу за попередній календарний рік" т.е. при переходе на ЕН в 2016 году считать доход за весь 2015 (1-4 кварталы). Считать по единоналожным правилам.
Нет нерешаемых проблем, есть не принятые решения.
Hamster

Благодарил (а): 4 раз.

UNREAD_POST p_o_d_a_t_k_u » 05 авг 2016, 09:14

Hamster писал(а):Если вы с общей переходите на единый, то считать будете "обсяг доходу за попередній календарний рік" т.е. при переходе на ЕН в 2016 году считать доход за весь 2015 (1-4 кварталы). Считать по единоналожным правилам.

Это понятно, если в 4 квартале перейду на ЕН, то доходы за 2015 будут считатся... меня интерисует возможность пребывания на ен и в 2017 году.
как считать доходы, чтобы понять могу я дальше оставатся на ЕН или нет.
например, доход за 2015 год - 4 млн, поэтому на ен с 4 я перейду.
но доход на общей за 1-3 квартал 2016 г. 4 млн грн, доход за 4 квартал пускай 2 млн. - если чтобы быть и дальше на ЕН в 2017 году, то я должна иметь доход не превышающий 5 млн.. если взять ВСЕ доходы за 2016 - то выходит, что я в 2017 г должна вернутся на общую., если считать только 4 квартад, т.е. доход именно на ЕН то все хорошо. я остаюсь.
как видите разница существенная... че делать?? :(
p_o_d_a_t_k_u

UNREAD_POST minibuh » 05 авг 2016, 09:57

p_o_d_a_t_k_u писал(а):
Hamster писал(а):Если вы с общей переходите на единый, то считать будете "обсяг доходу за попередній календарний рік" т.е. при переходе на ЕН в 2016 году считать доход за весь 2015 (1-4 кварталы). Считать по единоналожным правилам.

Это понятно, если в 4 квартале перейду на ЕН, то доходы за 2015 будут считатся... меня интерисует возможность пребывания на ен и в 2017 году.
как считать доходы, чтобы понять могу я дальше оставатся на ЕН или нет.
например, доход за 2015 год - 4 млн, поэтому на ен с 4 я перейду.
но доход на общей за 1-3 квартал 2016 г. 4 млн грн, доход за 4 квартал пускай 2 млн. - если чтобы быть и дальше на ЕН в 2017 году, то я должна иметь доход не превышающий 5 млн.. если взять ВСЕ доходы за 2016 - то выходит, что я в 2017 г должна вернутся на общую., если считать только 4 квартад, т.е. доход именно на ЕН то все хорошо. я остаюсь.
как видите разница существенная... че делать?? :(

1.Учитывая, что до перехода на ЕН у Вас есть куча времени- подать запрос в ДФС(свою областную или в Киев) и озадачить их на данный момент вопросом.
2. Для расчета права пребывания на ЕН в 2017 году на учитывать весть доход за 2016 год, а не только 4 квартал (период пребывания на ЕН) .
п.291.4:3) третя група - фізичні особи - підприємці, які не використовують працю найманих осіб або кількість осіб, які перебувають з ними у трудових відносинах, не обмежена та юридичні особи - суб'єкти господарювання будь-якої організаційно-правової форми, у яких протягом календарного року обсяг доходу не перевищує 5000000 гривень;
minibuh

Благодарил (а): 1247 раз.

UNREAD_POST p_o_d_a_t_k_u » 05 авг 2016, 10:38

ех.... это я видела.... просто не нашла никаких разьяснений по этому поводу.. неужели до меня никто не спрашивал...
p_o_d_a_t_k_u

UNREAD_POST Hamster » 05 авг 2016, 13:23

p_o_d_a_t_k_u писал(а):ех.... это я видела.... просто не нашла никаких разьяснений по этому поводу.. неужели до меня никто не спрашивал...

Кажется мне, что при таких условиях переходить на упрощенку вам не стоит.
"292.16. Право на застосування спрощеної системи оподаткування в наступному календарному році мають платники єдиного податку за умови неперевищення протягом календарного року обсягу доходу, встановленого для відповідної групи платників єдиного податку".
Если в 4 квартале будете деятельность умеренно вести, чтобы в 1 млн вписаться, только тогда. Но то что в доходы всчитываем только полученное на упрощенке нигде не упоминается. Значит как уже выше только налоговая консультация или не превышать доход в 4 квартале.
Нет нерешаемых проблем, есть не принятые решения.
Hamster

Благодарил (а): 4 раз.

UNREAD_POST Люба П » 07 авг 2016, 13:18

Доброї неділі!
Час піджимає, а я все ніяк не можу впевнитися, що роблю правильно, коли обкладаю єдиним податком:
- валютні надходження на розподільчий валютний рахунок 2603 у перерахунку по курсу НБУ;
- різниці при продажі валюти по курсу вище ніж курс надходження;
- відсотки банку на залишок.

і все, курсові різниці на залишок валюти на кінець кварталу до бази оподаткування не включаю (хоча податківці вимагають).

Що мені за це буде?
Щоб у нас все було, і за це нам нічого не було.
Люба П

Благодарил (а): 440 раз.

UNREAD_POST p_o_d_a_t_k_u » 08 авг 2016, 10:51

Люба П писал(а):Доброї неділі!
Час піджимає, а я все ніяк не можу впевнитися, що роблю правильно, коли обкладаю єдиним податком:
- валютні надходження на розподільчий валютний рахунок 2603 у перерахунку по курсу НБУ;

і все, курсові різниці на залишок валюти на кінець кварталу до бази оподаткування не включаю (хоча податківці вимагають).

Що мені за це буде?

штраф 25% від суми доходу, який ви не показали (якщо виникли позитивні курсові різниці) і пеня
p_o_d_a_t_k_u

UNREAD_POST Люба П » 08 авг 2016, 19:12

p_o_d_a_t_k_u писал(а):
Люба П писал(а):Доброї неділі!

Що мені за це буде?

штраф 25% від суми доходу, який ви не показали (якщо виникли позитивні курсові різниці) і пеня

На Вашу думку, позитивні курсові різниці є надходженням коштів у грошовій формі?
А як бути з негативними?
Щоб у нас все було, і за це нам нічого не було.
Люба П

Благодарил (а): 440 раз.

Пред.След.