Рекламу показываем только НЕзарегистрированным пользователям. Войдите или зарегистрируйтесь на Бухфоруме
    .

Эконалог ("грязный" сбор): порядок уплаты

Путеводитель по разделу. Торговые патенты, земельный налог, спецводопользование, ресурсные платежи, единый налог для юрлиц, отчет о льготах

UNREAD_POST syber » 05 авг 2011, 13:57

flower писал(а):При сдаче отчета в статистику тн=0,8*м.куб. Думаю, коєффициент един для всех отчетов

Получается 1,25 тонны в м3 ? Для бытового мусора в России 0,3 тонны на м3 http://www.waste.ru/modules/section/item.php?itemid=87 , у нас он не плотнее :) Заходил в мусороприемную организацию к бухгалтерам, они считают с коэффициентом 0,3
syber

Благодарил (а): 18 раз.

UNREAD_POST natalias-65 » 05 авг 2011, 14:01

flower писал(а):При сдаче отчета в статистику тн=0,8*м.куб. Думаю, коєффициент един для всех отчетов

Ребята, а вам всем не кажется, что всех нас уже косит маразм? Тонны чего? Сотрудник съел яблоко (свое), остался огрызок (его собственность), выпил коньяк (свой) осталась бутылка (его собственность). КАК Я ЭТО УЧТУ, ЕСЛИ ЭТО НЕ МОЕ??? Столовой у меня нет, ликерки также. Каким образом мне предлагается вести бухгалтерский учет? Чтобы учитывать отходы, их надо откуда-то поиметь! От кого приход то будет? А взвешивание... Смакота!!!
- Ставьте перед собой большие цели - по ним тяжелее промазать!
natalias-65

Благодарил (а): 94 раз.

UNREAD_POST Печкин » 05 авг 2011, 14:08

natalias-65 писал(а):

Ребята, а вам всем не кажется, что всех нас уже косит маразм? Тонны чего? Сотрудник съел яблоко (свое), остался огрызок (его собственность), выпил коньяк (свой) осталась бутылка (его собственность). КАК Я ЭТО УЧТУ, ЕСЛИ ЭТО НЕ МОЕ??? Столовой у меня нет, ликерки также. Каким образом мне предлагается вести бухгалтерский учет? Чтобы учитывать отходы, их надо откуда-то поиметь! От кого приход то будет? А взвешивание... Смакота!!!

Прихода в бухучете не будет.
Это не актив :)
живу на Бухфоруме
Печкин

Благодарил (а): 73 раз.

UNREAD_POST flower » 05 авг 2011, 14:11

Сорри, опечатка. Коєффициент 0,3. Пора на выходные. В моей налоговой сказали обязательно рассчитать эконалог на отходы. У меня выходит меньше 10 грн. Заплачу и буду спать спокойно.
flower

Благодарил (а): 31 раз.

UNREAD_POST Печкин » 05 авг 2011, 14:21

Присоединюсь к совету подать и заплатить немного. Чтобы потом не отбиваться от штафов за неподачу. Пока еще можно.

Но в то же время с нетерпением ждем развитие истории убеждения ГНАУ :)
живу на Бухфоруме
Печкин

Благодарил (а): 73 раз.

UNREAD_POST natalias-65 » 05 авг 2011, 14:48

vins писал(а):
ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА АДМІНІСТРАЦІЯ УКРАЇНИ
ЄДИНА БАЗА ПОДАТКОВИХ ЗНАНЬ

Відповідно до п. "г" ст. 17 Закону України "Про відходи" від 5 березня 1998 року N 187/98-ВР, із змінами та доповненнями, суб'єкти господарської діяльності у сфері поводження з відходами зобов'язані на основі матеріально-сировинних балансів виробництва виявляти і вести первинний поточний облік кількості, типу і складу відходів, що утворюються, збираються, перевозяться, зберігаються, обробляються, утилізуються, знешкоджуються та видаляються, і подавати щодо них статистичну звітність у встановленому порядку.

Я про это. Я понимаю, что первинний та поточний - это до сдачи специализированному предприятию. Взвешивать как? Объем урны умножать на константу средней плотности бытовых отходов? А если это урна одна на несколько офисов? По количеству работников? Тогда, извините, причем тут количественный первичный учет кількості, типу і складу відходів? Умножаешь коэфициент на кол-во работников - вот тебе и база для налгообложения. Разве что количественный учет работников.
А как ГОСНи будет определять достоверность предоставленных данных?
natalias-65

UNREAD_POST natalias-65 » 05 авг 2011, 14:55

А я подам с прочерками. И штрафа за неподачу не будет, и уточниться всегда можно. Не хочется показывать даже 10 грн. - смешно!
natalias-65

UNREAD_POST syber » 05 авг 2011, 18:53

natalias-65 писал(а):А я подам с прочерками. И штрафа за неподачу не будет, и уточниться всегда можно. Не хочется показывать даже 10 грн. - смешно!

Тоже так планирую, нет у меня разрешения на объект, где могут размещаться отходы, и 4 додаток оснований заполнять нет, а если заполню, то получается без разрешения (самовольно) создал такое место.
syber

Благодарил (а): 18 раз.

UNREAD_POST Al Shurshun » 05 авг 2011, 23:22

Доброй ночи, коллеги !!!
или
Доброго утра коллеги !!!
Лучше поздно, чем никогда.
Добавляю тексты писем Минприроды и Минрегион, окоторых говорил вчера:
Скрытый текст: показать
04.08.2011 № 14364/07/10-11
На № 7/12-8274 від 28.07.2011
Щодо надання роз’яснень Державна податкова служба України

Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України
Міністерство екології та природних ресурсів розглянуло лист Мінрегіону від 28.07.2011 № 7/12-8274 стосовно спеціально відведених місць чи об’єктів для розміщення відходів та, в межах компетенції, повідомляє.
Відповідно до пункту 240.1 статті 240 Податкового кодексу України платниками екологічного податку є, зокрема, суб’єкти господарювання, під час провадження діяльності яких на території України і в межах її континентального шельфу та виключної (морської) економічної зони здійснюється розміщення відходів у спеціально відведених для цього місцях чи на об’єктах.
Згідно з підпунктом 14.1.223 пункту 14.1 статті 14 Податкового кодексу України розміщення відходів - це зберігання (тимчасове розміщення до утилізації чи видалення) та захоронення відходів у спеціально відведених для цього місцях чи об’єктах (місцях розміщення відходів, сховищах, полігонах, комплексах, спорудах, ділянках надр тощо), на використання яких отримано дозвіл спеціально уповноваженого центрального органу виконавчої влади у сфері поводження з відходами.
Стаття 5 Податкового кодексу України визначає, що у разі якщо поняття, терміни, правила та положення інших актів суперечать поняттям, термінам, правилам та положенням цього Кодексу, для регулювання відносин оподаткування застосовуються поняття, терміни, правила та положення вказаного Кодексу.
Відповідно до статті 1 Закону України «Про відходи»:
розміщення відходів - зберігання та захоронення відходів у спеціально відведених для цього місцях чи об’єктах;
спеціально відведені місця чи об’єкти - місця чи об’єкти (місця розміщення відходів, сховища, полігони, комплекси, споруди, ділянки надр тощо), на використання яких отримано дозвіл спеціально уповноважених органів на видалення відходів чи здійснення інших операцій з відходами.
Статтею 23 Закону України «Про відходи» до компетенції спеціально уповноваженого центрального органу виконавчої влади з питань охорони навколишнього природного середовища не віднесено питання надання вказаних дозволів. Таким чином, на цей час законодавством не передбачено отримання дозволу центрального органу виконавчої влади у сфері поводження з відходами на зберігання побутових відходів у контейнерах чи на контейнерних майданчиках для побутових відходів.
Крім того, відповідно до Закону України від 19.05.2011 № 3392-VI «Про Перелік документів дозвільного характеру у сфері господарської діяльності» такий документ не включено до переліку документів дозвільного характеру.
Пунктом 3 Правил надання послуг з вивезення побутових відходів, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 10.12.2008 № 1070, встановлено, що власники або балансоутримувачі житлових будинків, земельних ділянок укладають договори з особою, яка визначена виконавцем послуг з вивезення побутових відходів, та забезпечують роздільне збирання побутових відходів. Тобто фактичного розміщення відходів власники та балансоутримувачі не здійснюють.
Основне призначення спеціально відведених місць чи об’єктів - видалення відходів шляхом захоронення або знешкодження.
Зазначені у листі місця тимчасового зберігання відходів, а саме контейнери (контейнерні майданчики) для побутових відходів не є місцями їх остаточного видалення і не відносяться до спеціально відведених місць чи об’єктів.
Перший заступник Міністра

04.08.2011 № 7/12-8463 Державна податкова служба України
За результатами засідання Робочої групи з питань розроблення роз'яснень «Про деякі питання оподаткування діяльності об'єднань співвласників багатоквартирного будинку, управлінців та управлінських компаній у сфері житлово-комунального господарства» з питання обґрунтованості стягнення екологічного податку з балансоутримувачів житлових будинків, об'єднань співвласників багатоквартирних будинків тощо, яка відбулася у Міністерстві регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства 27.07.2011 за участю, зокрема, представників Міністерства фінансів та Державної податкової адміністрації, Мінрегіон опрацював з Мінприроди питання стягнення екологічного податку та повідомляє.
Відповідно до пункту 240.1 статті 240 Податкового кодексу України платниками екологічного податку є, зокрема, суб'єкти господарювання, під час провадження діяльності яких на території України і в межах її континентального шельфу та виключної (морської) економічної зони здійснюється розміщення відходів у спеціально відведених для цього місцях чи на об'єктах.
Згідно з підпунктом 14.1.223 пункту 14.1 статті 14 Податкового кодексу України розміщення відходів - це зберігання (тимчасове розміщення до утилізації чи видалення) та захоронення відходів у спеціально відведених для цього місцях чи об’єктах (місцях розміщення відходів, сховищах, полігонах, комплексах, спорудах, ділянках надр тощо), на використання яких отримано дозвіл спеціально уповноваженого центрального органу виконавчої влади у фері поводження з відходами.
Відповідно до статті 1 Закону України «Про відходи»:
розміщення відходів - зберігання та захоронення відходів у спеціально відведених для цього місцях чи об’єктах;
спеціально відведені місця чи об’єкти – місця чи об’єкти (місця розміщення відходів, сховища, полігони, комплекси, споруди, ділянки надр тощо), на використання яких отримано дозвіл спеціально уповноважених органів на видалення відходів чи здійснення інших операцій з відходами.
На цей час законодавством не передбачено отримання дозволу центрального органу виконавчої влади у сфері поводження з відходами на зберігання побутових відходів у контейнерах чи на контейнерних майданчиках для побутових відходів.
Пунктом 3 Правил надання послуг з вивезення побутових відходів, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 10.12.2008 № 1070, встановлено, що житлові масиви і внутрішньо дворові території, дороги загального користування та інші об'єкти благоустрою населених пунктів обладнуються контейнерними майданчиками, урнами для побутових відходів; власники або балансоутримувачі житлових будинків, земельних ділянок укладають договори з особою, яка визначена виконавцем послуг з вивезення побутових відходів, та забезпечують роздільне збирання побутових відходів.
Контейнери та контейнерні майданчики для побутових відходів, що належать споживачам (фізичним чи юридичним особам) або виконавцям послуг з вивезення побутових відходів, не є спеціально відведеними місцями чи об'єктами для розміщення відходів, на використання яких необхідно отримувати дозвіл спеціально уповноваженого центрального органу виконавчої влади у сфері поводження з відходами.
Ні власники чи балансоутримувачі, ні виконавці послуг з вивезення побутових відходів, які здійснюють лише збирання та/або перевезення побутових відходів, не здійснюють їх розміщення.
Разом із цим направляємо копію листа Мінприроди від 04.08.2011 №14364/07/10-11 та просимо терміново направити територіальним органам Державної податкової адміністрації роз’яснення щодо нарахування екологічного податку.
Перший заступник Міністра

Однако, учитывая мнения санитарных органов, которые, как полномочный уполномоченный орган, сообщили о том, чо ними составляется экспертное заключение на соответствие санитарным нормам экологической безопасности для всех типов объектов ""обращеният с отходами, а не только на те, на которые утверждаются лимиты и предоставляются разрешения соответствующие разрешения Минприроды - позиция ДПС Украины скорее всего будет состоять в необходимости внесения изменений в НКУ.
Вопрос следует скорее отнести к конъюктурным вопросам - там только штрафов пара десятков миллионов ...
И хочется и колется ...
Жизнь коротка, а глупость - безгранична

Готовое изделие в виде паровоза обработать лобзиком до формы самолета

За это сообщение автора Al Shurshun поблагодарили: 5
natalias-65, syber, vins, Зоряна К., налоговик
Al Shurshun

Благодарил (а): 607 раз.

UNREAD_POST Зоряна К. » 06 авг 2011, 01:09

Al Shurshun писал(а):04.08.2011 № 14364/07/10-11
...Таким чином, на цей час законодавством не передбачено отримання дозволу центрального органу виконавчої влади у сфері поводження з відходами на зберігання побутових відходів у контейнерах чи на контейнерних майданчиках для побутових відходів.
Крім того, відповідно до Закону України від 19.05.2011 № 3392-VI «Про Перелік документів дозвільного характеру у сфері господарської діяльності» такий документ не включено до переліку документів дозвільного характеру.
Пунктом 3 Правил надання послуг з вивезення побутових відходів, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 10.12.2008 № 1070, встановлено, що власники або балансоутримувачі житлових будинків, земельних ділянок укладають договори з особою, яка визначена виконавцем послуг з вивезення побутових відходів, та забезпечують роздільне збирання побутових відходів. Тобто фактичного розміщення відходів власники та балансоутримувачі не здійснюють.
Основне призначення спеціально відведених місць чи об’єктів - видалення відходів шляхом захоронення або знешкодження.
Зазначені у листі місця тимчасового зберігання відходів, а саме контейнери (контейнерні майданчики) для побутових відходів не є місцями їх остаточного видалення і не відносяться до спеціально відведених місць чи об’єктів.

04.08.2011 № 7/12-8463
...На цей час законодавством не передбачено отримання дозволу центрального органу виконавчої влади у сфері поводження з відходами на зберігання побутових відходів у контейнерах чи на контейнерних майданчиках для побутових відходів.
...Контейнери та контейнерні майданчики для побутових відходів, що належать споживачам (фізичним чи юридичним особам) або виконавцям послуг з вивезення побутових відходів, не є спеціально відведеними місцями чи об'єктами для розміщення відходів, на використання яких необхідно отримувати дозвіл спеціально уповноваженого центрального органу виконавчої влади у сфері поводження з відходами.
Ні власники чи балансоутримувачі, ні виконавці послуг з вивезення побутових відходів, які здійснюють лише збирання та/або перевезення побутових відходів, не здійснюють їх розміщення.

Ну але... як не крути, щодо побутових відходів відповідь чітка, однозначна та зрозуміла.
Мабуть, на таку відповідь ніхто особливо не сподівався... Хоч вона якраз логічна... в світлі вимог діючого законодавства про відходи.
І станом на сьогодні: листи ДПАУ та нові листи профільних органів - це як земля і небо.

Дякую за текст листів.

З повагою.
Зоряна К.

Благодарил (а): 130 раз.

UNREAD_POST vins » 06 авг 2011, 07:30

Доброе утро, уважаемый Al Shurshun!

Al Shurshun писал(а):Зазначені у листі місця тимчасового зберігання відходів, а саме контейнери (контейнерні майданчики) для побутових відходів не є місцями їх остаточного видалення і не відносяться до спеціально відведених місць чи об’єктів.

Ну что ж - отлично :)
Что и требовалось доказать..
Спасибо! Вы вселили надежду, что все же разум победит в этой неравной схватке :)
vins

Благодарил (а): 2704 раз.

UNREAD_POST Al Shurshun » 06 авг 2011, 08:16

Доброе утро, уважаемый коллега vins !

Ждем подхода разума. А пока - в отпуск

С уважением
Жизнь коротка, а глупость - безгранична

Готовое изделие в виде паровоза обработать лобзиком до формы самолета
Al Shurshun

Благодарил (а): 607 раз.

UNREAD_POST vins » 06 авг 2011, 08:48

Al Shurshun писал(а):А пока - в отпуск

Хорошего отдыха!
Ждём с новыми силами! :)
vins

UNREAD_POST flower » 07 авг 2011, 15:50

Я звонила юристу коммунальщикам, которые вывозят мусор. Она подтвердила, что отчитываться должны и мы, хотя есть договор на вывоз. Возмущались сней долго- выходит двойной налог. Они платят за за размещение на свалке, а я должна платить за временное хранение на своей территории. Ее разговор с налоговиками ни к чему не привел.
flower

Благодарил (а): 31 раз.

UNREAD_POST vins » 08 авг 2011, 09:29

Печкин писал(а):
natalias-65 писал(а):

Прихода в бухучете не будет.
Это не актив :)

В качестве дополнительного подтверждения :)

МИНИСТЕРСТВО ФИНАНСОВ УКРАИНЫ
ПИСЬМО
от 04.07.2011 г. N 31-08410-07-10/16785

Скрытый текст: показать
Департамент налоговой, таможенной политики, доходов, администрирования платежей и методологии бухгалтерского учета Министерства финансов Украины рассмотрел полученный от Комитета Верховной Рады Украины по вопросам финансов, банковской деятельности, налоговой и таможенной политики запрос <...> относительно применения отдельных норм Налогового кодекса Украины и в соответствии со статьей 52 Налогового кодекса Украины направляет его по назначению для рассмотрения и предоставления ответа заявителю.

В то же время сообщается, что согласно подпункту 14.1.2 статьи 14 Налогового кодекса Украины понятие "активы" употребляется в значении, приведенном в Законе Украины "О бухгалтерском учете и финансовой отчетности в Украине".

В соответствии с указанным Законом активы - это ресурсы, контролируемые предприятием в результате прошлых событий, использование которых, как ожидается, приведет к получению экономических выгод в будущем. Контролируемым предприятием считается ресурс, выгоды от использования которого, как ожидается, будут поступать на предприятие, и предприятие имеет возможность ограничить доступ другим к этим выгодам.

Согласно пункту 10 Положения (стандарта) бухгалтерского учета 2 "Баланс", утвержденного приказом Министерства финансов Украины от 31.03.99 г. N 87, актив отражается в балансе при условии, что оценка его может быть достоверно определена и ожидается получение в будущем экономических выгод, связанных с его использованием. Поэтому при отсутствии одного из указанных признаков актив в бухгалтерском учете не признается.

Директор Департамента налоговой,
таможенной политики, доходов,
администрирования платежей
и методологии бухгалтерского учета
Н. Чмерук
vins

Пред.След.