Рекламу показываем только НЕзарегистрированным пользователям. Войдите или зарегистрируйтесь на Бухфоруме
    .

Cбор за спецводопользование (водосбор)

Путеводитель по разделу. Торговые патенты, земельный налог, спецводопользование, ресурсные платежи, единый налог для юрлиц, отчет о льготах

UNREAD_POST Al Shurshun » 22 фев 2012, 22:45

Уважаемые коллеги !
Иринаffata писал(а):
Мыша писал(а):
Иринаffata писал(а):Помогите разобраться, совсем запуталась(
Если договор с Водоконалом оформлен на человека (не предприниматель), то он не является плательщиком водосбора
в договоре 2 разных адреса юр.место проживания и фактический - адрес нахождения помещения (объект)
но объект (где находятся счетчики) - это помещение где ведется госп.деятельность (розничная торговля) с февраля месяца этого года это помещение сдается в аренду и деятельность этот человек не ведет, как быть? если в налоговой говорят что как хотите, но в этом помещении госп.деятельность ведут воду значит используют платите, как поступить правильно?

Спасибо за помощь!

Казнить нельзя помиловать.

Водосбор платит тот субъект хозяйствования, у которого есть договор с водоканалом.

# Чи є платником збору за спеціальне використання води СГ, у разі оренди приміщення (в т.ч. квартири), яка належить ФО(громадянину) для здійснення господарської діяльності (в тому числі перукарських або стоматологічних послуг)?
# Коротка відповідь : Суб’єкт господарювання, у разі здійснення використання води в орендованому приміщенні (в т.ч. квартирі), яка належить фізичній особі (громадянину) для здійснення господарської діяльності (в тому числі перукарських або стоматологічних послуг), є платником збору за спеціальне використання води у разі укладання договору на поставку води із постачальником води.

Нет договора - нет сбора.

Все теперь понял) спасибо
физ лицо не предприниматель не платит, и арендатор не платит
спасибо)

Однако, при этом необходимо учитывать, что арендодатель (физическое лицо) оплачивает комунальныеплатежи из арендной платы уменьшенной на НДФЛ. Таким образом, имеем тариф на (водоснабжение+водоотведение)*(1+НДФЛ). Что больше, а что меньше (водоснабжение+водоотведение)*НДФЛ или сбор за спецводопользование - :oops: не знаю не считал

С уважением
Жизнь коротка, а глупость - безгранична

Готовое изделие в виде паровоза обработать лобзиком до формы самолета
Al Shurshun

Благодарил (а): 640 раз.

UNREAD_POST vins » 23 фев 2012, 08:34

Доброе утро!
Уважаемый коллега, Al Shurshun!

Al Shurshun писал(а):Однако, при этом необходимо учитывать, что арендодатель (физическое лицо) оплачивает комунальныеплатежи из арендной платы уменьшенной на НДФЛ. Таким образом, имеем тариф на (водоснабжение+водоотведение)*(1+НДФЛ). Что больше, а что меньше (водоснабжение+водоотведение)*НДФЛ или сбор за спецводопользование - не знаю не считал

Хочу уточнить, а разе заключив договор с водоканалом, субъект хозяйствования не будет платить кроме спецводосбора в бюджет, плату за водоснабжение и водоотведение по договору водоканалу?
vins

Благодарил (а): 2704 раз.

UNREAD_POST Чихуа » 23 фев 2012, 12:15

Плата за водоснабжение+водоотведение и водосбор - это разные вещи.
Первое - это плата товарищу за товар и за услуги, а второе - плата народу Украины за использование его национального богатства, каковыми являются водные ресурсы - источник жизни на нашей планете :)
Утро... Теплая постелька... Сладкий сон...Вдруг.....удар по голове пультом - " Кучимутики!!!"
Чихуа

Благодарил (а): 467 раз.

UNREAD_POST vins » 23 фев 2012, 12:24

Чихуа писал(а):Плата за водоснабжение+водоотведение и водосбор - это разные вещи.
Первое - это плата товарищу за товар и за услуги, а второе - плата народу Украины за использование его национального богатства, каковыми являются водные ресурсы - источник жизни на нашей планете :)

Так и я ж о том же. Поэтому и не понял
Al Shurshun писал(а):арендодатель (физическое лицо) оплачивает комунальныеплатежи из арендной платы уменьшенной на НДФЛ. Таким образом, имеем тариф на (водоснабжение+водоотведение)*(1+НДФЛ). Что больше, а что меньше (водоснабжение+водоотведение)*НДФЛ или сбор за спецводопользование

почему сравниваем "(водоснабжение+водоотведение)*(1+НДФЛ)" и сбор за спецводопользование. А не сбор за спецводопользование + водоснабжение и водоотведение.
vins

UNREAD_POST Al Shurshun » 23 фев 2012, 22:42

Уважаемые коллеги, vins и Чихуа !
vins писал(а):
Чихуа писал(а):Плата за водоснабжение+водоотведение и водосбор - это разные вещи.

Так и я ж о том же. Поэтому и не понял
Al Shurshun писал(а):арендодатель (физическое лицо) оплачивает комунальныеплатежи из арендной платы уменьшенной на НДФЛ. Таким образом, имеем тариф на (водоснабжение+водоотведение)*(1+НДФЛ). Что больше, а что меньше (водоснабжение+водоотведение)*НДФЛ или сбор за спецводопользование

почему сравниваем "(водоснабжение+водоотведение)*(1+НДФЛ)" и сбор за спецводопользование. А не сбор за спецводопользование + водоснабжение и водоотведение.
Я, как мне кажется, ничего крамольного не предлагал.
Рассмотрим простой пример, может Вы поможете мне найти ошибку в логических построениях.
Вариант 1 :a_g_a:
Я арендодатель, который хочет за свои 100 кв.м. имет "чистыми" 1000 зеленых денег.
При этом, за комунальные платежи я обязан заплатить 100 денег, а за "(водоснабжение+водоотведение)" я обязан заплатить 25 денег.
Как результат, арендатор должен будет перечислить мне:
(1000 + 100 + 25) * (1 + 0,15) = 1293,75 денег

Вариант 2 :a_g_a:
Я арендодатель, который хочет за свои 100 кв.м. имет "чистыми" 1000 зеленых денег.
При этом, за комунальные платежи я обязан заплатить 100 денег (но арендатор саплатит их самостоятельно), а за "(водоснабжение+водоотведение)" я обязан заплатить 25 денег (но арендатор саплатит их самостоятельно перезаключив договор с водоканалом и приплюсует 2 денег сбора за спецводопользование).
Как результат, издержки арендатора составят:
1000 * (1 + 0,15) + 100 + 25 + 2 = 1277,00 денег

Такие вот рассуждения были пложены в основу той фразы
Может я :oops: :roll: не прав ...

С уважением

За это сообщение автора Al Shurshun поблагодарили: 2
vins, Чихуа
Al Shurshun

UNREAD_POST Иринаffata » 24 фев 2012, 12:36

Таки хотелось что бы было так, но наша налоговая настаивает на том, что, если помещение сдается и в нем ведется деятельность, то платит налог по воде обязан физ.лицо (как было сказано, перезаключить договор с физ.лица, на физ.лицо предприниматель) и опять таки нюанс, зачем? если он помещение сдает как физ. лицо не предприниматель. Аргументы они приводят такие: "мне кажется что он(арендодатель) должен платить этот налог, пусть читает законы" Мои аргументы не учитывают. Так конечно им надо что бы им платили, вообще зажимают со всех сторон =(
Иринаffata

Благодарил (а): 34 раз.

UNREAD_POST налоговик » 24 фев 2012, 12:57

Иринаffata писал(а):"мне кажется что он(арендодатель) должен платить этот налог, пусть читает законы"

Раз кажется, пускай налоговое уведомление - решение выписывают.
Но перед этим пускай все-таки почитают НКУ. Или хотя бы ЕБНЗ.

За это сообщение автора налоговик поблагодарил:
Иринаffata
налоговик

Благодарил (а): 835 раз.

UNREAD_POST Иринаffata » 24 фев 2012, 13:09

налоговик писал(а):
Иринаffata писал(а):"мне кажется что он(арендодатель) должен платить этот налог, пусть читает законы"

Раз кажется, пускай налоговое уведомление - решение выписывают.
Но перед этим пускай все-таки почитают НКУ. Или хотя бы ЕБНЗ.

Спасибо!
Иринаffata

Благодарил (а): 34 раз.

UNREAD_POST налоговик » 01 мар 2012, 12:08

Чи є платником збору за спеціальне використання води юридична особа, яка отримала право власності на частину будівлі та нежилі приміщення у багатоквартирному жилому будинку?

- Згідно із п. 323.1 ст. 323 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року №2755-VI із змінами та доповненнями (далі — ПКУ) платниками збору є водокористувачі — суб’єкти господарювання незалежно від форми власності: юридичні особи, їх філії, відділення, представництва, інші відокремлені підрозділи без утворення юридичної особи (крім бюджетних установ), постійні представництва нерезидентів, а також фізичні особи — підприємці, які використовують воду, отриману шляхом забору води з водних об’єктів (первинні водокористувачі) та/або від первинних або інших водокористувачів (вторинні водокористувачі), та використовують воду для потреб гідроенергетики, водного транспорту і рибництва.

Відповідно до п. 326.2 ст. 326 ПКУ збір обчислюється виходячи з фактичних обсягів використаної води (підземної, поверхневої, отриманої від інших водокористувачів) водних об’єктів з урахуванням обсягу втрат води в їх системах водопостачання, встановлених у дозволі на спеціальне водокористування, лімітів використання води, ставок збору та коефіцієнтів.

За обсяги води, переданої водокористувачем-постачальником іншим водокористувачам без укладення з останніми договору на поставку води, збір обчислюється і сплачується таким водокористувачем-постачальником.

Таким чином, юридична особа, яка отримала право власності на частину будівлі і нежилі приміщення у багатоквартирному жилому будинку та безпосередньо використовує обсяги води є платником збору за спеціальне використання води у разі укладання договору на поставку води із постачальником води.

У разі якщо юридична особа, яка отримала право власності на частину будівлі і нежилі приміщення у багатоквартирному жилому будинку не має договору на поставку води, але використовує обсяги води для господарської діяльності, то платником збору за спеціальне використання води безпосередньо є постачальник води для такої юридичної особи за обсяги води, використані такою юридичною особою (п. 326.2 ст. 326 ПКУ).

Сектор взаємодії із ЗМІ та громадськістю
ДПС у Волинській області
налоговик

UNREAD_POST Al Shurshun » 01 мар 2012, 23:01

Уважаемый коллега, налоговик !
налоговик писал(а):
Чи є платником збору за спеціальне використання води юридична особа, яка отримала право власності на частину будівлі та нежилі приміщення у багатоквартирному жилому будинку?
- Згідно із п. 323.1 ст. 323 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року №2755-VI із змінами та доповненнями (далі — ПКУ) платниками збору є водокористувачі — суб’єкти господарювання незалежно від форми власності: юридичні особи, їх філії, відділення, представництва, інші відокремлені підрозділи без утворення юридичної особи (крім бюджетних установ), постійні представництва нерезидентів, а також фізичні особи — підприємці, які використовують воду, отриману шляхом забору води з водних об’єктів (первинні водокористувачі) та/або від первинних або інших водокористувачів (вторинні водокористувачі), та використовують воду для потреб гідроенергетики, водного транспорту і рибництва.
Відповідно до п. 326.2 ст. 326 ПКУ збір обчислюється виходячи з фактичних обсягів використаної води (підземної, поверхневої, отриманої від інших водокористувачів) водних об’єктів з урахуванням обсягу втрат води в їх системах водопостачання, встановлених у дозволі на спеціальне водокористування, лімітів використання води, ставок збору та коефіцієнтів.

За обсяги води, переданої водокористувачем-постачальником іншим водокористувачам без укладення з останніми договору на поставку води, збір обчислюється і сплачується таким водокористувачем-постачальником.

Таким чином, юридична особа, яка отримала право власності на частину будівлі і нежилі приміщення у багатоквартирному жилому будинку та безпосередньо використовує обсяги води є платником збору за спеціальне використання води у разі укладання договору на поставку води із постачальником води.

У разі якщо юридична особа, яка отримала право власності на частину будівлі і нежилі приміщення у багатоквартирному жилому будинку не має договору на поставку води, але використовує обсяги води для господарської діяльності, то платником збору за спеціальне використання води безпосередньо є постачальник води для такої юридичної особи за обсяги води, використані такою юридичною особою (п. 326.2 ст. 326 ПКУ).

Сектор взаємодії із ЗМІ та громадськістю
ДПС у Волинській області

В этом комментарии наиболее интересным представляется то, что у законодателя абсолютно не смутило обстоятельство того, что "кто-то там, незаконно", а отсутствие договора поставки воды - прямое подтверджением незаконного пользования моим имуществом. Наоборот, меня, как собственника, у которого украли имущество, не обеспечили защитой, а наоборот, - наказывают вменяя в обязанность уплатить налог.
Да здравстуют передовые методы администрирования налогов

С уважением

Al Shurshun

UNREAD_POST vins » 02 мар 2012, 06:51

Al Shurshun писал(а):В этом комментарии наиболее интересным представляется то, что у законодателя абсолютно не смутило обстоятельство того, что "кто-то там, незаконно", а отсутствие договора поставки воды - прямое подтверджением незаконного пользования моим имуществом. Наоборот, меня, как собственника, у которого украли имущество, не обеспечили защитой, а наоборот, - наказывают вменяя в обязанность уплатить налог.

Уважаемый коллега, Al Shurshun! Доброе утро :)

Вот снова Вы хотите, чтобы налоги выполняли не свойственную им функцию защиты прав и законных интересов, а также установления мира во всем мире.
Поставка воды в условиях отсутствия договора на ее поставку означает, что поставщик добровольно поставляет воду, не принуждая пользователя к заключению договора и не предпринимая мер к такому принуждению.
У него есть предусмотренные законом средства реагирования на такие действия потребителя, способы защиты своего права, вплоть до принуждения к заключению договора через суд и заявлению искового требования о возмещении ущерба, нанесенного пользованием имуществом без достаточных правовых оснований. Кстати говоря, уплаченный поставщиком воды спецводосбор тоже можно попытаться взыскать через суд.
vins

UNREAD_POST Al Shurshun » 02 мар 2012, 07:42

Уважаемый коллега, vins !
Доброе утро, Вам по-весне .
vins писал(а):
Al Shurshun писал(а):В этом комментарии наиболее интересным представляется то, что у законодателя абсолютно не смутило обстоятельство того, что "кто-то там, незаконно", а отсутствие договора поставки воды - прямое подтверджением незаконного пользования моим имуществом. Наоборот, меня, как собственника, у которого украли имущество, не обеспечили защитой, а наоборот, - наказывают вменяя в обязанность уплатить налог.

Уважаемый коллега, Al Shurshun! Доброе утро :)

Вот снова Вы хотите, чтобы налоги выполняли не свойственную им функцию защиты прав и законных интересов, а также установления мира во всем мире.
Поставка воды в условиях отсутствия договора на ее поставку означает, что поставщик добровольно поставляет воду, не принуждая пользователя к заключению договора и не предпринимая мер к такому принуждению.
У него есть предусмотренные законом средства реагирования на такие действия потребителя, способы защиты своего права, вплоть до принуждения к заключению договора через суд и заявлению искового требования о возмещении ущерба, нанесенного пользованием имуществом без достаточных правовых оснований. Кстати говоря, уплаченный поставщиком воды спецводосбор тоже можно попытаться взыскать через суд.

А вот здесь я ничего не предлагаю возлагать на налоговые органы.
Кроме того, я говорю, что "снизу" принуждение к действию в нашей стране - пустой звук. Суд прав, там, где больше прав...
Я утверджаю лишь, что собственно специальное водопользование в базовом понимании этого понятия закона ою охране окружающей среды (получение дохода от ресурса, а не услуг и не потребление) осуществляют лишь ервичные водопользователи.
Таким образом, это в НКУ на хозяйствующего субъекта покладывается ОБЯЗАННОСТЬ к принуждению других пользователей к "добровольной" оплате сбора (налога)

С уважением

Al Shurshun

UNREAD_POST vins » 02 мар 2012, 08:03

Al Shurshun писал(а): это в НКУ на хозяйствующего субъекта покладывается ОБЯЗАННОСТЬ к принуждению других пользователей к "добровольной" оплате сбора (налога)

Уважаемый коллега, просто из этого Вашего сообщения

я для себя заключил, что Вы напротив - не согласны с несправедливым возложением на первичного водопользователя обязанности уплатить спецводосбор. И призываете к защите его прав, нарушаемых недобросовестными вторичными водопользователями.
vins

UNREAD_POST налоговик » 02 мар 2012, 15:07

ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ

від 28.02.2012 р. N 5847/15-2117

Державні податкові служби
в Автономній Республіці Крим,
областях, мм. Києві та Севастополі

СДПІ по роботі з ВПП

Про особливості справляння у 2012 році збору за спеціальне використання води

Порядок справляння збору за спеціальне використання води у 2012 році регламентується розділом XVI Податкового кодексу України (далі – Податковий кодекс).
Платниками збору за спеціальне використання води визначені водокористувачі - суб'єкти господарювання незалежно від форми власності: юридичні особи, їх філії, відділення, представництва, інші відокремлені підрозділи без утворення юридичної особи (крім бюджетних установ), постійні представництва нерезидентів, а також фізичні особи - підприємці, які використовують воду, отриману шляхом забору води з водних об'єктів (первинні водокористувачі) та/або від первинних або інших водокористувачів (вторинні водокористувачі), та використовують воду для потреб гідроенергетики, водного транспорту і рибництва (ст. 323 Податкового кодексу).
Разом з тим, відповідно до п. 297.1 ст. 297 Закону України від 4 листопада 2011 року №4014-VІ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності» до переліку податків і зборів, за які не здійснюється нарахування, сплата та подання податкової звітності, не включено збір за спеціальне використання води.
Отже, починаючи з 1 січня 2012 року, збір за спеціальне використання води сплачують також і платники єдиного податку.
Не є платниками збору за спеціальне використання води бюджетні установи, які повністю утримуються за рахунок коштів державного та місцевих бюджетів, якщо вони не використовують обсяги води для господарської діяльності, направленої на отримання доходу в грошовій, матеріальній або нематеріальній формах (п.п. 323.1 ст. 323, 326.13 ст. 326 Податкового кодексу), платники фіксованого сільськогосподарського податку (пп. «в» п. 307.1 ст. 307 глави 2 р. XIV Податкового кодексу).
Збір за спеціальне використання води не справляється згідно з переліком видів використання води, визначеним п.п. 324.4 – 324.6 ст. 324 Податкового кодексу.
Об'єкти оподаткування збором залишилися незмінними і визначені ст. 324 Податкового кодексу.
Ставки збору за спеціальне використання води визначені пунктами 325.1 - 325.7 ст. 325 Податкового кодексу.
У порівнянні з 2011 роком, у 2012 році ставки збору збільшено в 1,113 раза (згідно із Законом України від 22 грудня 2011 року № 4235-VI «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо перегляду ставок деяких податків і зборів» (далі – Закон № 4235), який набрав чинності з 13 січня 2012 року).
Отже, при обчисленні податкових зобов’язань за період з 01.01.12 по 12.01.12 включно платники збору застосовують ставки збору, що діяли у 2011 році, а починаючи з 13.01.12 – нові, відповідно до Закону № 4235.
Порядок обчислення збору за спеціальне використання води визначено статтею 326 Податкового кодексу, особливості обчислення збору при встановленні лімітів використання води – статтею 327 Податкового кодексу.
Платники збору обчислюють суму збору наростаючим підсумком з початку року та складають податкові декларації за формою, затвердженою наказом ДПА України від 24.12.10 № 1009. Податкова декларація за спеціальне використання води для потреб водного транспорту за перший квартал не подається.
У зв’язку зі зміною ставок протягом звітного періоду в податковій декларації збору: за спеціальне використання поверхневих та підземних вод; за спеціальне використання поверхневої води теплоелектростанціями з прямоточною системою водопостачання; за спеціальне використання поверхневих і підземних вод житлово-комунальними підприємствами; за спеціальне використання води, яка входить виключно до складу напоїв; за спеціальне використання поверхневих і підземних вод для потреб рибництва; за спеціальне використання кар'єрної, шахтної, дренажної води за І квартал 2012 року рекомендуємо відображати дані двома окремими рядками, з відповідною приміткою у цих рядках: «з 01.01.12 по 12.01.12 включно» та «з 13.01.12 по 31.03.12 включно».
Щодо порядку подання податкової декларації збору за спеціальне використання води для потреб гідроенергетики за І квартал 2012 року, вважаємо за доцільне рекомендувати подавати дві звітні податкові декларації по цьому збору: за період «з 01.01.12 по 12.01.12 включно» та за період «з 13.01.12 по 31.03.12 включно».
При цьому в заголовку податкової декларації збору за спеціальне використання води для потреб гідроенергетики, за який здійснюється розрахунок за новою ставкою, слід зазначити «з 13.01.12 ».
Обидві декларації приймаються органами ДПС для проведення нарахувань збору по картці особового рахунку платника податків.
Порядок сплати збору визначено статтею 328 Податкового кодексу.
У разі несплати збору або сплати його в неповному обсязі платниками збору протягом шести місяців органи державної податкової служби подають інформацію про таких платників збору до органів, що видають дозволи на спеціальне водокористування, для вжиття стосовно них заходів згідно із законом, а саме скасування дозволу (п. 328.6 ст. 328 Податкового кодексу).

Заступник Голови А.П. Ігнатов

За это сообщение автора налоговик поблагодарили: 3
alex88, Demerji, Забава
налоговик

UNREAD_POST Ulia1 » 05 мар 2012, 20:02

Подскажите если Частный предприниматель на едином налоге имеет стоматол.кабинет в другом районе нежели регистрация в ГНИ ( по прописке) Сбор за спецводопользование ему нужно платить в ту налоговую, где находися стомат.кабинет? Т.е необходимо стать еще на учет в другой налоговой? Спасибо.
Ulia1

Благодарил (а): 0 раз.

Пред.След.

Вернуться в ПРОЧИЕ НАЛОГИ (СБОРЫ)