Рекламу показываем только НЕзарегистрированным пользователям. Войдите или зарегистрируйтесь на Бухфоруме
    .

Декларация по плате за землю (приказ № 1015)

Путеводитель по разделу. Торговые патенты, земельный налог, спецводопользование, ресурсные платежи, единый налог для юрлиц, отчет о льготах

UNREAD_POST налоговик » 16 фев 2016, 17:34

vikakool писал(а):А почему тогда только 3%?


Я вижу, например, 1 %.
Но Feodora на форуме "Все о бухгалтерском учете" (по ссылке выше) убедила всех, что 3 % ("Да, 3% для всех, кроме государственных").
Аватар пользователя
налоговик
 
Сообщений: 5698
Зарегистрирован: 20 ноя 2010, 23:29
Благодарил (а): 806 раз.
Поблагодарили: 2594 раз.

UNREAD_POST lutishka » 16 фев 2016, 17:38

vikakool писал(а):А почему тогда только 3%?
Там было сказано:
Feodora писал(а):
Janever писал(а):По Киеву налог на землю 3% на 2016г.?
Да, 3% для всех, кроме государственных.
А если точнее, то по п.5.1
vikakool писал(а):5.1. Ставка податку за земельні ділянки, нормативну грошову оцінку яких проведено та які перебувають у власності фізичних та юридичних осіб та у постійному користуванні юридичних осіб державної та комунальної форми власності, коло яких визначено статтею 92 Земельного кодексу України, встановлюється в розмірі 1 відсотка від їх нормативної грошової оцінки, за винятком земельних ділянок, зазначених у пунктах 5.3 - 5.6 цього Положення.

Вы относитесь к кому-то из этого списка?:

2. Права постійного користування земельною ділянкою із земель державної та комунальної власності набувають:

а) підприємства, установи та організації, що належать до державної та комунальної власності;

б) громадські організації інвалідів України, їх підприємства (об'єднання), установи та організації;

в) релігійні організації України, статути (положення) яких зареєстровано у встановленому законом порядку, виключно для будівництва і обслуговування культових та інших будівель, необхідних для забезпечення їх діяльності;

г) публічне акціонерне товариство залізничного транспорту загального користування, утворене відповідно до Закону України "Про особливості утворення публічного акціонерного товариства залізничного транспорту загального користування";

ґ) вищі навчальні заклади незалежно від форми власності;

д) співвласники багатоквартирного будинку для обслуговування такого будинку та забезпечення задоволення житлових, соціальних і побутових потреб власників (співвласників) та наймачів (орендарів) квартир та нежитлових приміщень, розташованих у багатоквартирному будинку.
Аватар пользователя
lutishka
 
Сообщений: 2303
Зарегистрирован: 24 ноя 2012, 11:47
Благодарил (а): 958 раз.
Поблагодарили: 1059 раз.

UNREAD_POST vikakool » 16 фев 2016, 17:42

5.1. Ставка податку за земельні ділянки, нормативну грошову оцінку яких проведено та які перебувають у власності фізичних та юридичних осіб та у постійному користуванні юридичних осіб державної та комунальної форми власності, коло яких визначено статтею 92 Земельного кодексу України, встановлюється в розмірі 1 відсотка від їх нормативної грошової оцінки, за винятком земельних ділянок, зазначених у пунктах 5.3 - 5.6 цього Положення.

Т.е. для обычных юрлиц - 1%, как я понимаю?
vikakool
 
Сообщений: 4092
Зарегистрирован: 18 янв 2011, 10:56
Благодарил (а): 883 раз.
Поблагодарили: 621 раз.

UNREAD_POST tan » 16 фев 2016, 17:46

если земля в собственности, то да - 1%
tan
 
Сообщений: 253
Зарегистрирован: 21 июн 2011, 20:21
Благодарил (а): 63 раз.
Поблагодарили: 133 раз.

UNREAD_POST налоговик » 16 фев 2016, 17:50

lutishka писал(а):
vikakool писал(а):А почему тогда только 3%?
Там было сказано:
Feodora писал(а):
Janever писал(а):По Киеву налог на землю 3% на 2016г.?
Да, 3% для всех, кроме государственных.


Сказанное там полностью ошибочно.

Для всех, в т.ч. госов - 1 %.
3 % не для госов, а как раз наоборот - для НЕгосов у которых земля на праве постоянного пользования.

Я понимаю именно так.

За это сообщение автора налоговик поблагодарили: 2
lutishka, vikakool
Аватар пользователя
налоговик
 
Сообщений: 5698
Зарегистрирован: 20 ноя 2010, 23:29
Благодарил (а): 806 раз.
Поблагодарили: 2594 раз.

UNREAD_POST tan » 16 фев 2016, 17:56

налоговик писал(а):
lutishka писал(а):
vikakool писал(а):А почему тогда только 3%?
Там было сказано:
Feodora писал(а):
Janever писал(а):По Киеву налог на землю 3% на 2016г.?
Да, 3% для всех, кроме государственных.


Сказанное там полностью ошибочно.

Для всех, в т.ч. госов - 1 %.
3 % не для госов, а как раз наоборот - для НЕгосов у которых земля на праве постоянного пользования.

Я понимаю именно так.


в постоянном пользовании или не оформлена
tan
 
Сообщений: 253
Зарегистрирован: 21 июн 2011, 20:21
Благодарил (а): 63 раз.
Поблагодарили: 133 раз.

UNREAD_POST lutishka » 16 фев 2016, 18:12

налоговик писал(а):
lutishka писал(а):
vikakool писал(а):А почему тогда только 3%?
Там было сказано:
Feodora писал(а):
Janever писал(а):По Киеву налог на землю 3% на 2016г.?
Да, 3% для всех, кроме государственных.


Сказанное там полностью ошибочно.

Для всех, в т.ч. госов - 1 %.
3 % не для госов, а как раз наоборот - для НЕгосов у которых земля на праве постоянного пользования.

Я понимаю именно так.

:ya-za:

п.с. поскольку я не киевлянка, то не вникала особо в суть вопроса, а дала ссылку, где уверенно было сказано о 3% для всех. Сейчас отпишусь туда для киевлян как правильно. СПАСИБО!!!

За это сообщение автора lutishka поблагодарил:
налоговик
Аватар пользователя
lutishka
 
Сообщений: 2303
Зарегистрирован: 24 ноя 2012, 11:47
Благодарил (а): 958 раз.
Поблагодарили: 1059 раз.

UNREAD_POST vikakool » 16 фев 2016, 18:17

Вам спасибо, что откликнулись на мой вопрос!
vikakool
 
Сообщений: 4092
Зарегистрирован: 18 янв 2011, 10:56
Благодарил (а): 883 раз.
Поблагодарили: 621 раз.

UNREAD_POST налоговик » 16 фев 2016, 18:29

lutishka писал(а):п.с. поскольку я не киевлянка, то не вникала особо в суть вопроса, а дала ссылку, где уверенно было сказано о 3% для всех. Сейчас отпишусь туда для киевлян как правильно. СПАСИБО!!!

Это не страшно. Главное разобрались (надеюсь), а не кто что сказал.
Если мы что-то не увидели - они нас там поправят.
Аватар пользователя
налоговик
 
Сообщений: 5698
Зарегистрирован: 20 ноя 2010, 23:29
Благодарил (а): 806 раз.
Поблагодарили: 2594 раз.

UNREAD_POST налоговик » 25 фев 2016, 16:32

да хоть на минуту
ГОЛОВНЕ УПРАВЛІННЯ ДФС У М. КИЄВІ

ЛИСТ

від 17.02.2016 р. N 3576/10/26-15-11-03-18

Головне управління ДФС у м. Києві розглянуло лист ПП [...] щодо плати за землю у разі оформлення погодинної оренди приміщення та в межах своїх повноважень повідомляє.

Основним законодавчим актом, що регулює земельні відносини в Україні, є Земельний кодекс України від 25.10.2001 N 2768-III (далі - Земельний кодекс), а справляння плати за землю здійснюється відповідно до Податкового кодексу України від 02.12.2010 N 2755-VI, зі змінами та доповненнями (далі - Податковий кодекс).

Відповідно до статті 206 Земельного кодексу використання землі в Україні є платним. Об'єктом плати за землю є земельна ділянка. Плата за землю справляється відповідно до закону.

Згідно із статтею 269 Податкового кодексу платниками податку є власники земельних ділянок, земельних часток (паїв) та землекористувачі.

Статтею 270 Податкового кодексу визначено, що об'єктами оподаткування є земельні ділянки, які перебувають у власності або користуванні, та земельні частки (паї), які перебувають у власності.

Ставка земельного податку за земельні ділянки, нормативну грошову оцінку яких проведено, встановлюється у розмірі не більше 3 відсотків від їх нормативної грошової оцінки (пункт 274.1 статті 274 Податкового кодексу).

Відповідно до пункту 12.3 статті 12 Податкового кодексу міські ради в межах своїх повноважень та з урахуванням граничних розмірів ставок встановлюють своїми рішеннями місцеві податки і збори, які є обов'язковими до сплати на території відповідних територіальних громад.

Київською міською радою прийнято рішення від 28.01.2015 N 58/923 "Про внесення змін до рішення Київської міської ради від 23.06.2011 N 242/5629 "Про встановлення місцевих податків і зборів у м. Києві та акцизного податку", яким затверджено Положення про плату за землю в м. Києві (далі - Положення). З врахуванням підпункту 12.3.4 пункту 12.3 статті 12 Податкового кодексу, Положення про плату за землю застосовується з 01.01.2016 року.

Поряд з цим, згідно з підпунктом 287.7 статті 287 Податкового кодексу у разі надання в оренду земельних ділянок (у межах населених пунктів), окремих будівель (споруд) або їх частин власниками та землекористувачами, податок за площі, що надаються в оренду, обчислюється з дати укладення договору оренди земельної ділянки або з дати укладення договору оренди будівель (їх частин).

Відповідно до пункту 284.3 статті 284 Податкового кодексу якщо платники податку, які користуються пільгами з цього податку, надають в оренду земельні ділянки, окремі будівлі, споруди або їх частини іншим суб'єктам господарювання, податок за такі земельні ділянки та за земельні ділянки під такими будівлями (їх частинами) сплачується на загальних підставах з урахуванням прибудинкової території.

Ставки земельного податку за площі, що надаються в оренду на неповний робочий день (кілька годин на тиждень або день), нормами чинного законодавства не передбачено.

Таким чином, суб'єкти господарювання, які надають в оренду земельні ділянки, окремі будівлі (споруди) або їх частини, приміщення на неповний робочий день, обчислюють земельний податок на загальних підставах.

Заступник начальника
Е. М. Пруднікова
Аватар пользователя
налоговик
 
Сообщений: 5698
Зарегистрирован: 20 ноя 2010, 23:29
Благодарил (а): 806 раз.
Поблагодарили: 2594 раз.

UNREAD_POST lutishka » 08 июн 2016, 12:13

Мінфін пропонує внести зміни до звітності з плати за землю
8 червня 2016 / 08:30

На офіційному порталі ДФСУ оприлюднено проект наказу Мінфіну «Про внесення змін до форми Податкової декларації з плати за землю (земельний податок та/або орендна плата за земельні ділянки державної або комунальної власності), затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 16.06.2015 р. № 560».

Відповідними змінами, зокрема:

*змінено формат унесення дати укладання та реєстрації документів, які засвідчують/підтверджують право власності й/або користування земельними ділянками;
*реквізити, зазначені в рядках 3 та 4 Податкової декларації з плати за землю (земельний податок та/або орендна плата за земельні ділянки державної або комунальної власності) (далі — Декларація), приведені у відповідність до Порядку обліку платників податків і зборів, затвердженого наказом Мінфіну від 09.12.2011 р. № 1588;
*у відповідність до п. 70.16 ПКУ приведена примітка 5 (у новій редакції Декларації — примітка 6);
до колонки 9 Декларації внесено уточнення, що нормативна грошова оцінка земельної ділянки зазначається за одиницю площі.
http://www.interbuh.com.ua/ua/documents/onenews/98450

За это сообщение автора lutishka поблагодарил:
Galla
Аватар пользователя
lutishka
 
Сообщений: 2303
Зарегистрирован: 24 ноя 2012, 11:47
Благодарил (а): 958 раз.
Поблагодарили: 1059 раз.

UNREAD_POST dmn » 05 сен 2016, 15:12

Доброго дня! Право на постійне користування землею було отримано 05.2014 року. Декларацію, а відповідно плата за землю не здійснювалася. Яку суму вказувати в уточнюючій за 2014 рік я так розумію за 7 місяців? Яку брати ставку податку за 1 м2?

277.1. Ставка податку за земельні ділянки, розташовані за межами населених пунктів, встановлюється у розмірі не більше 5 відсотків від нормативної грошової оцінки одиниці площі ріллі по Автономній Республіці Крим або по області.

але в нас в межах районного центра, де брати ставки?
Аватар пользователя
dmn
 
Сообщений: 256
Зарегистрирован: 11 авг 2015, 18:07
Благодарил (а): 101 раз.
Поблагодарили: 29 раз.

Пред.

  • Похожие темы
    Ответов
    Просмотров
    Последнее сообщение

Вернуться в ПРОЧИЕ НАЛОГИ (СБОРЫ)

Кто сейчас на форуме

Зарегистрированные пользователи: Gb, lutishka, Ya