Рекламу показываем только НЕзарегистрированным пользователям. Войдите или зарегистрируйтесь на Бухфоруме
    .

Плата за користування землею під нежитловим приміщ у багатоп

Путеводитель по разделу. Торговые патенты, земельный налог, спецводопользование, ресурсные платежи, единый налог для юрлиц, отчет о льготах

UNREAD_POST Контра » 28 июл 2015, 11:41

По одному договору так і було - чотири роки до визнання судом договору недійсним - декларації не подавались і орендна плата не сплачувалась. Але питання - а що далі - власник приміщення вже не ФОП - повинен сплачувати земельний податок, але земельна ділянка знята з обліку Держкомземом.
На якій підставі податківці повинні нараховувати плата за землю? По даним договорам про повернення грошей мова не йде.
Про повернення грошей - це інші випадки - там ще договора не визнані недійсними. Однак, виявилось що додаткові угоди не пройшли державну реєстрацію та рішення ОМС про НДО і коєфіцієнтам визнані судами незаконними. Внаслідок цього і були подані уточнюючі декларації - по двум договорам під різними нежитловими приміщеннями. Тепер встало питання як повернути надмірно сплачені гроші - поки ще у досудовому порядку (якщо це можливо).
Контра

Благодарил (а): 8 раз.

UNREAD_POST Marlboro » 28 июл 2015, 11:56

По першому питанню - я по своїй "фабулі", озвученій на попередній сторінці, як раз зараз суджусь з податковою (оскаржую ІПН). В мене по землі під ТОВкою закінчився договір оренди - так мені податкова на мій запит відповіла якусь повну кашу. Пише, що треба сплачувати оренду землі за умовами недійсного договору (до тих пір, доки не укладемо новий договір), при цьому також цитує статті про податок на землю. Тобто, вони там навіть не змогли відповісти маю я платити оренду чи податок. Коли отримаю рішення, то відпишусь.

Судова практика неоднозначна: одні суди говорять, що немає договору + не внесений як землекористувач - платити не повинен нічого і ні за яких умов. Інші суди пишуть, що особа яка фактично займає землю має платити плату за землю незалежно від того чи буде вона зареєстрованим землекористувачем, і чи буде оформлений договір. Тим не менше, я для себе вибрав по цьому питанню цікаві рішення судів, може що сподобається і Вам:

По другому питанні - якщо вже по факту подані уточнюючі розрахунки, то надлишкові кошти будуть обліковуватись як помилково/надміру сплачені. Відповідно, повернення в порядку статті 43 ПК
Свідомість - це місце зустрічі душі з земним життям

За это сообщение автора Marlboro поблагодарил:
Контра
Marlboro

Благодарил (а): 323 раз.

UNREAD_POST Контра » 28 июл 2015, 11:57

Marlboro писал(а):Загалом, думаю що повернути сплачену до ухвалення рішення суду плату, скоріш за все, не вийде. Хоча допускаю, що в принципі це можливо. В будь-якому разі переконливої (та і взагалі хоч якоїсь позитивної) суд.практики на рівні касації не знайшов.

В мене є посилання на позитивну практику про повернення грошей на рівні апеляційної інстанції - http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/14928579

За это сообщение автора Контра поблагодарил:
Marlboro
Контра

UNREAD_POST Marlboro » 28 июл 2015, 12:06

Контра писал(а):
Marlboro писал(а):Загалом, думаю що повернути сплачену до ухвалення рішення суду плату, скоріш за все, не вийде. Хоча допускаю, що в принципі це можливо. В будь-якому разі переконливої (та і взагалі хоч якоїсь позитивної) суд.практики на рівні касації не знайшов.

В мене є посилання на позитивну практику про повернення грошей на рівні апеляційної інстанції - http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/14928579

Дуже цікаве рішення! Дякую. В самого в голові такі думки вертілись, але тут суд їх і оформив доступно. Спробую може й собі якось так викрутити :)
Marlboro

UNREAD_POST Контра » 28 июл 2015, 12:13

Marlboro писал(а): В мене по землі під ТОВкою закінчився договір оренди - так мені податкова на мій запит відповіла якусь повну кашу. Пише, що треба сплачувати оренду землі за умовами недійсного договору (до тих пір, доки не укладемо новий договір), при цьому також цитує статті про податок на землю. Тобто, вони там навіть не змогли відповісти маю я платити оренду чи податок. Коли отримаю рішення, то відпишусь.

Я теж звертався до місцевої податкової та до Мінсдоха включно. Відповіді - повна маячня. Таке враження що вона там на ЛСД сидять.
По Вашому рішенню - відпишитесь неодмінно.
Контра

UNREAD_POST Контра » 28 июл 2015, 12:46

Marlboro писал(а):. Тим не менше, я для себе вибрав по цьому питанню цікаві рішення судів, може що сподобається і Вам:
http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/41042366

Щось в данному рішенні незрозуміло:
Отже, оскільки позивач не є власником земельної ділянки (її частини), на якій розташований багатоповерховий житловий будинок, а лише є власником спільної сумісної власності нежитлового вбудованого приміщення підвалу та першого поверху №415 загальною площею 884 кв.м., суд першої інстанції дійшов вірного висновку про те, що він не є суб'єктом плати за землю.

А як жеж ст.287.8 Податкового кодексу України в якій зазначено, що власник нежилого приміщення (його частини) у багатоквартирному жилому будинку сплачує до бюджету податок за площі під такими приміщеннями (їх частинами) з урахуванням пропорційної частки прибудинкової території з дати державної реєстрації права власності на нерухоме майно.
Контра

UNREAD_POST Marlboro » 28 июл 2015, 13:36

За моєю позицією, яку я (окрім всього іншого) збираюсь доказувати в суді - ця норма (287.8) у системному зв'язку із статтею 42 ЗКУ означає, що з означеної дати особа повинна компенсувати податок підприємству, яке здійснює управління будинком - а не виступати безпосереднім платником.
Marlboro

UNREAD_POST Контра » 28 июл 2015, 13:47

Marlboro писал(а):По другому питанні - якщо вже по факту подані уточнюючі розрахунки, то надлишкові кошти будуть обліковуватись як помилково/надміру сплачені. Відповідно, повернення в порядку статті 43 ПК

А як зрозуміти - крім ...під це виключення що за декларації підпадаюсь - щось я не зрозумів.

43.3. Обов'язковою умовою для здійснення повернення сум грошового зобов'язання є подання платником податків заяви про таке повернення (крім повернення надміру утриманих (сплачених) сум податку з доходів фізичних осіб, які розраховуються контролюючим органом на підставі поданої платником податків податкової декларації за звітний календарний рік шляхом проведення перерахунку за загальним річним оподатковуваним доходом платника податку) протягом 1095 днів від дня виникнення помилково та/або надміру сплаченої суми.
Контра

UNREAD_POST Marlboro » 28 июл 2015, 14:04

Контра писал(а):
Marlboro писал(а):По другому питанні - якщо вже по факту подані уточнюючі розрахунки, то надлишкові кошти будуть обліковуватись як помилково/надміру сплачені. Відповідно, повернення в порядку статті 43 ПК

А як зрозуміти - крім ...під це виключення що за декларації підпадаюсь - щось я не зрозумів.

43.3. Обов'язковою умовою для здійснення повернення сум грошового зобов'язання є подання платником податків заяви про таке повернення (крім повернення надміру утриманих (сплачених) сум податку з доходів фізичних осіб, які розраховуються контролюючим органом на підставі поданої платником податків податкової декларації за звітний календарний рік шляхом проведення перерахунку за загальним річним оподатковуваним доходом платника податку) протягом 1095 днів від дня виникнення помилково та/або надміру сплаченої суми.

Це тільки по ПДФО. Стосується випадків, коли особа сплачувала авансові платежі по ПДФО чи користується податковою знижкою. До них ця норма не застосовується так як про таке повернення платник заявляє в самій декларації.

Контра
Marlboro

UNREAD_POST Контра » 28 июл 2015, 18:32

Marlboro писал(а):За моєю позицією, яку я (окрім всього іншого) збираюсь доказувати в суді - ця норма (287.8) у системному зв'язку із статтею 42 ЗКУ означає, що з означеної дати особа повинна компенсувати податок підприємству, яке здійснює управління будинком - а не виступати безпосереднім платником.

Я вже десь зустрічався з такою позицією. :ya-za: Тільки не памятаю чи то було рішення суду чи на доктринальному рівні міркування. Але, точно не пленуми або розяснення судів касаційних інстанцій, інакше неодмінно скопіював у свій архів.
Контра

UNREAD_POST Marlboro » 28 июл 2015, 20:06

Контра писал(а):
Marlboro писал(а):За моєю позицією, яку я (окрім всього іншого) збираюсь доказувати в суді - ця норма (287.8) у системному зв'язку із статтею 42 ЗКУ означає, що з означеної дати особа повинна компенсувати податок підприємству, яке здійснює управління будинком - а не виступати безпосереднім платником.

Я вже десь зустрічався з такою позицією. :ya-za: Тільки не памятаю чи то було рішення суду чи на доктринальному рівні міркування. Але, точно не пленуми або розяснення судів касаційних інстанцій, інакше неодмінно скопіював у свій архів.

Знайшов таке:
http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/33311965
ВИЩИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
27 серпня 2013 року м. Київ К-41336/10

Відповідно до частин 1, 2 статті 42 Земельного кодексу України земельні ділянки, на яких розташовані багатоквартирні жилі будинки, а також належні до них будівлі, споруди та прибудинкові території державної або комунальної власності, надаються в постійне користування підприємствам, установам і організаціям, які здійснюють управління цими будинками.

У разі приватизації громадянами багатоквартирного жилого будинку відповідна земельна ділянка може передаватися безоплатно у власність або надаватись у користування об'єднанню власників.

Таким чином, платниками земельного податку за земельні ділянки під багатоквартирними житловими будинками є особи, яким такі земельні ділянки передаються у постійне користування або у власність відповідно до норм Земельного кодексу, а саме - підприємства, установи і організації, що здійснюють управління цими будинками, а також об'єднання власників будинків.

Власники квартир (приміщень) у багатоквартирних житлових будинках не належать до кола платників земельного податку за земельні ділянки під такими будинками. Фактично власники квартир (житлових приміщень) у багатоквартирних житлових будинках відшкодовують сплачені суми земельного податку підприємствам, установам і організаціям, що здійснюють управління цими будинками, а також об'єднанням власників будинків, у складі сум за утримання будинків та прибудинкової території.

Як встановлено судами, позивачем в охоплений перевіркою період придбано квартири в багатоквартирних будинках, у зв'язку з чим у відповідача були відсутні підстави для визначення Керченській філії ПАТ Банк «Морський» суми податкового зобов'язання із земельного податку.
Marlboro

UNREAD_POST Контра » 05 авг 2015, 11:48

Практика по цьому питанню-хто во що горазд. А у Вас були випадки відмови податкових органів визнавати правомірність надміру сплачених грошей після подання уточнюючої декларації? З одного боку адміністративна справа - відповідач - податкова. З іншого - гроші місцевого бюджету - відповідач - місцева рада. Є випадки коли у судовому порядку (відповідач - місцева рада) підприємці добивалися перерахунку грошей у рахунок наступних платежів за оренду землі.
Контра

UNREAD_POST Marlboro » 05 авг 2015, 12:11

Своєї практики немає.
Питання оренди землі у міськради взагалі мутне. Позов про визнання договору недійсним - до ради, а питання про сплату з податковою...
Думаю все примірно так: якщо у позові про визнання недійсним договору не була заявлена реституція (чи якщо суд її сам не застосував), то можна подавати УР до податкової і вже з податкової вимагати ці кошти (з врахуванням раніше обговореного про взагалі можливість такого повернення грошей).
Marlboro

UNREAD_POST Контра » 05 авг 2015, 14:54

Marlboro писал(а):Своєї практики немає.
Питання оренди землі у міськради взагалі мутне. Позов про визнання договору недійсним - до ради, а питання про сплату з податковою...
Думаю все примірно так: якщо у позові про визнання недійсним договору не була заявлена реституція (чи якщо суд її сам не застосував), то можна подавати УР до податкової і вже з податкової вимагати ці кошти (з врахуванням раніше обговореного про взагалі можливість такого повернення грошей).

Даного позову (про визнання договору недійсним) ще немає - це інший випадок. Тобто, це на даний час діючі договора. Є бажання повернути надмірно сплачену суму шляхом подання позову з даним предметом. І лише після отриманя коштів (або неотримання) подавати вже позов до міської ради про визнання договору недійсним. Повстало питання з відповідачем та підвідомчістю.
Контра

UNREAD_POST Marlboro » 05 авг 2015, 17:56

Так для чого Ви спішите, подайте спершу УР і слідом за ним лист з проханням повернути гроші. Подивитесь на їх реакцію - і вже зможете якось оцінювати подальші кроки

Контра
Marlboro

Пред.След.