Рекламу показываем только НЕзарегистрированным пользователям. Войдите или зарегистрируйтесь на Бухфоруме
    .

Адвокатская компания "Партнеры" VS ГНИ:право на единый налог

Путеводитель по разделу. Торговые патенты, земельный налог, спецводопользование, ресурсные платежи, единый налог для юрлиц, отчет о льготах

UNREAD_POST налоговик » 26 фев 2011, 00:12

Вот такая история.

АДВОКАТСКОЕ ОБЪЕДИНЕНИЕ - ЮР. ЛИЦО, НО НЕ ЮРЛИЦО-СУБЪЕКТ ПРЕДПРИНИМАТЕЛЬСКОЙ ДЕЯТЕЛЬНОСТИ. ПОЭТОМУ ЕДИНОГО ЕМУ НЕ ВИДАТЬ


Адвокатське об'єднання "Адвокатська компанія "Партнери" в грудні 2006 року звернулось до Державної податкової інспекції у Шевченківському районі м. Києва з заявою про переведення його на спрощену систему оподаткування за ставкою 10% та видачею свідоцтва про право сплати єдиного податку за ставкою 10% згідно з Указом Президента України "Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб'єктів малого підприємництва" на 2007 рік.

Рішенням Державної податкової інспекції у Шевченківському районі м. Києва позивачу було відмовлено у задоволенні вказаної заяви на підставі того, що згідно зі Свідоцтвом про державну реєстрацію юридичної особи, Адвокатське об'єднання "Адвокатська компанія "Партнери", зареєстровано як юридичну особу, а не як юридичну особу – суб'єкт підприємницької діяльності, крім того згідно зі Статутом позивача його метою не є одержання прибутку.

Суди попередніх інстанцій, з посиланням на положення Господарського кодексу України та Правил адвокатської етики, схвалених Вищою кваліфікаційною комісією адвокатури при Кабінеті Міністрів України 01.10.99, дійшли висновку, що адвокатська діяльність, яку здійснюють адвокатські об'єднання, має ознаки підприємництва, а адвокатські об'єднання – суб'єктів підприємницької діяльності, а тому на них поширюється дія Указу Президента України "Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб'єктів малого підприємництва".

Однак, зазначені висновки судів першої та апеляційної інстанції не є такими, що ґрунтуються на правильному застосуванні норм матеріального права.

Законом України "Про адвокатуру", ст. 1, визначено, що адвокатура України є добровільним професійним громадським об'єднанням, покликаним згідно з Конституцією України сприяти захисту прав, свобод та представляти законні інтереси громадян України, іноземних громадян, осіб без громадянства, юридичних осіб, подавати їм іншу юридичну допомогу.

Адвокатські об'єднання діють на засадах добровільності, самоврядування, колегіальності та гласності. Реєстрація адвокатських об'єднань провадиться у Міністерстві юстиції України в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України. Адвокатські об'єднання письмово повідомляють місцеві органи влади про свою реєстрацію, а адвокати – про одержання свідоцтва на право займатися адвокатською діяльністю.

Порядок утворення, діяльності, реорганізації та ліквідації адвокатських об'єднань, структура, штати, функції, порядок витрачання коштів, права та обов'язки керівних органів, порядок їх обрання та інші питання, що належать до їх діяльності, регулюються статутом відповідного об'єднання.

Положенням про порядок реєстрації адвокатських об'єднань, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 27.04.93 № 302, визначено, що зареєстрованому адвокатському об'єднанню присвоюється відповідний номер, що вноситься до Реєстру адвокатських об'єднань.

Згідно зі статтею 42 Господарського кодексу України підприємництво – це самостійна, ініціативна, систематична, на власний ризик господарська діяльність, що здійснюється суб'єктами господарювання (підприємцями) з метою досягнення економічних і соціальних результатів та одержання прибутку.

Відповідно до статті 52 Господарського кодексу України некомерційне господарювання – це самостійна систематична господарська діяльність, що здійснюється суб'єктами господарювання, спрямована на досягнення економічних, соціальних та інших результатів без мети одержання прибутку. Некомерційна господарська діяльність здійснюється суб'єктами господарювання державного або комунального секторів економіки в галузях (видах діяльності), в яких відповідно до статті 12 цього Кодексу забороняється підприємництво, на основі рішення відповідного органу державної влади чи органу місцевого самоврядування. Некомерційна господарська діяльність може здійснюватися також іншими суб'єктами господарювання, яким здійснення господарської діяльності у формі підприємництва забороняється законом. Не можуть здійснювати некомерційну господарську діяльність органи державної влади, органи місцевого самоврядування, їх посадові особи.

Пунктом 1.1 Статуту позивача передбачено, що він є добровільним професійним об'єднанням адвокатів, метою якого є захист прав, свобод та представлення законних інтересів громадян України, іноземних громадян, осіб без громадянства, юридичних осіб, надання їм іншої юридичної допомоги.

При цьому Статут позивача не містить положень, які б вказували на те, що діяльність позивача спрямована на одержання прибутку, або визначали метою створення адвокатського об'єднання – отримання прибутку. Відсутні в Статуті позивача і положення щодо меж його відповідальності за господарськими зобов'язаннями.

Виходячи з вищенаведеного, суд касаційної інстанції доходить висновку, що позивач не є суб'єктом підприємницької діяльності, а, отже, не підпадає під дію Указу Президента України "Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб'єктів малого підприємництва", у зв'язку з чим в позові має бути відмовлено.

Слід зазначити, що згідно з наданим Вищою кваліфікаційною комісією адвокатури при Кабінеті Міністрів України від 21.03.2008 роз'ясненням "Про суміщення адвокатської та підприємницької діяльності", затвердженим рішенням Вищої кваліфікаційної комісії адвокатури від 21.03.2008 № V/3-71, адвокатська діяльність не є господарською і, зокрема, підприємницькою у сенсі ст. 3 Господарського кодексу України, а адвокат не є суб'єктом господарювання, який здійснює підприємницьку діяльність.

Таким чином, Вищий адміністративний суд України підтримавши позицію ДПІ, скасував рішення судів попередніх інстанцій.

ДПА у м. Києві
Аватар пользователя
налоговик
 
Сообщений: 5778
Зарегистрирован: 20 ноя 2010, 23:29
Благодарил (а): 835 раз.
Поблагодарили: 2644 раз.

  • Похожие темы
    Ответов
    Просмотров
    Последнее сообщение

Вернуться в ПРОЧИЕ НАЛОГИ (СБОРЫ)

Кто сейчас на форуме

Зарегистрированные пользователи: Ads, Gb, Ya