Рекламу показываем только НЕзарегистрированным пользователям. Войдите или зарегистрируйтесь на Бухфоруме
    .

Плата за користування надрами

Путеводитель по разделу. Торговые патенты, земельный налог, спецводопользование, ресурсные платежи, единый налог для юрлиц, отчет о льготах

UNREAD_POST Al Shurshun » 06 окт 2015, 16:02

Уважаемый коллега, БухОЯ
БухОЯ писал(а):Можливо я не розумію але я реалізую готову товарну продукцію в яку ввійшли матеріальні витрати ароматизатори то як мені їх виключити. В мене виготовляється багато видів фруктової води. Ви мені можете на прикладі показати. Я не можу зрозуміти по тому питанню якщо релізовано залишки і частина виготовленої продукції, як це все вирахувати. Якщо в тих залишках є всі витрати і з-та тих людей що на тарі і тих що на розливі і електрика і все що пішло на 23 рах. я підтримую звязок з декількома бухгалтерами, які писали листи і в Києв і області за поясненням. Податкова відстоює думку що по фактичним цінам реалізації це вся сума доходу поділена к-ть реалізованої і помножена на к-ть видобутої корисної копалини., згідно ст.252.8 де чітко пише що сума доходу зменшується на суму витрат повязаних з доставкою ( перевезенням , транспортуванням) в якій нічого не пише про тару і т.д. я вас дуже прошу допоможіті мені. дайте відповідь просто щоб було ясно. Дякую.

В отношении "сладких" напитков – вернитесь к моему первому сообщению – фактическая цена по РАСЧЕТНОМУ методу. Я же специально привел пример с ВОДКОЙ. Следуя Вашей логике у меня в случае производства ВОДКИ имеется вода и АРОМАТИЗАТОР – этиловый спирт. Технологически мы и в одном и другом случае имеем смеси

Дальше:
зменшується на суму витрат платника, пов’язаних з доставкою (перевезенням, транспортуванням) обсягу (кількості) відповідного виду товарної продукції гірничого підприємства – видобутої корисної копалини (мінеральної сировини) споживачу в розмірах, установлених у договорі купівлі-продажу згідно з умовами постачання
Ваши условия поставки (и соответствующие требования) УЖЕ определены без Вас – это требования ДСТУ для качества бутылированной воды, в Вашем договоре фиксируются лишь объемные единицы дозирования – объем Вашей бутылки. Готовая продукция на выходном фланце пункта водоподготовки могла бы отгружаться и в ЖД или автоцистерны, Ваши ли, покупателя ли или же третьего лица, которое оказывало бы перечень услуг по доставке
Ваши услуги по бутылированию – услуги доставки обеспечивающие в том числе и долгосрочность :a_g_a:

С уважением :a_g_a:
PS куда писали Ваши коллеги – не могу знать, но еще где-то в феврале-марте ГФС в своем Вестнике писала о вычитании издержек на фасование из дохода от реализации подземной воды да, кстати, и о сладкиъ напитках тоже
Жизнь коротка, а глупость - безгранична

Готовое изделие в виде паровоза обработать лобзиком до формы самолета
Al Shurshun

Благодарил (а): 640 раз.

UNREAD_POST налоговик » 06 окт 2015, 16:05

Лист ДФС від 01.10.2015 №20856/6/99-95-42-03-15

Державна фіскальна служба України розглянула лист …… щодо сплати рентної плати за спеціальне використання води (далі - Плата) виробником мінеральної води, який закуповує воду у власника свердловини (первинного водокористувача), і повідомляє таке.

Відповідно до п. 255.1 ст. 255 Податкового кодексу України (далі – Кодекс) платниками Плати є водокористувачі – суб’єкти господарювання незалежно від форми власності: юридичні особи, їх філії, відділення, представництва, інші відокремлені підрозділи без утворення юридичної особи (крім бюджетних установ), постійні представництва нерезидентів, а також фізичні особи - підприємці, які використовують воду, отриману шляхом забору води з водних об’єктів (первинні водокористувачі) та/або від первинних або інших водокористувачів (вторинні водокористувачі), та використовують воду для потреб гідроенергетики, водного транспорту і рибництва.

Пунктом 255.2 ст. 255 Кодексу визначено, що не є платниками Плати водокористувачі, які використовують воду виключно для задоволення питних і санітарно-гігієнічних потреб населення (сукупності людей, які знаходяться на даній території в той чи інший період часу, незалежно від характеру
та тривалості проживання, в межах їх житлового фонду та присадибних ділянок), у тому числі для задоволення виключно власних питних і санітарно-гігієнічних потреб юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та платників єдиного податку.

Для цілей ст. 255 Кодексу під терміном «санітарно-гігієнічні потреби» слід розуміти використання води в туалетних, душових, ванних кімнатах і умивальниках та використання для утримання приміщень у належному санітарно-гігієнічному стані.

Згідно з п.п. 255.11.2 п. 255.11 ст. 255 Кодексу Плата обчислюється виходячи з фактичних обсягів використаної води (підземної, поверхневої, отриманої від інших водокористувачів) водних об’єктів з урахуванням обсягу втрат води в їх системах водопостачання, встановлених у дозволі на спеціальне водокористування, лімітів використання води, ставок Плати та коефіцієнтів.

Ставки Плати за воду, яка входить виключно до складу напоїв, визначені у п.п. 255.5.6 п. 255.5 ст. 255 Кодексу.

Слід зазначити, що Національний класифікатор України видів економічної діяльності ДК 009:2010, затверджений наказом Державного комітету України з питань технічного регулювання та споживчої політики від 11.10.2010 № 457, містить клас 11.07 «Виробництво безалкогольних напоїв, виробництво мінеральних вод та інших вод, розлитих у пляшки» групи 11 «Виробництво напоїв», що включає, зокрема, виробництво природних мінеральних вод та інших вод із джерел і свердловин, розлитих у пляшки.

Таким чином, суб’єкт господарювання, який придбаває воду у власника свердловини на підставі договору купівлі-продажу, при використанні обсягів води для виготовлення напоїв є платником Плати в частині фактично використаних ним обсягів придбаної мінеральної води для виготовлення напоїв.

У випадку використання суб’єктом господарювання придбаної мінеральної води для задоволення виключно власних питних і санітарно-гігієнічних потреб, Плата за фактично використані для таких потреб обсяги води не справляється.

Голова Р.М. Насіров
налоговик

Благодарил (а): 835 раз.

UNREAD_POST Al Shurshun » 06 окт 2015, 16:40

Уважаемый коллега, налоговик
налоговик писал(а):
Лист ДФС від 01.10.2015 №20856/6/99-95-42-03-15

Державна фіскальна служба України розглянула лист …… щодо сплати рентної плати за спеціальне використання води (далі - Плата) виробником мінеральної води, який закуповує воду у власника свердловини (первинного водокористувача), і повідомляє таке.

Відповідно до п. 255.1 ст. 255 Податкового кодексу України (далі – Кодекс) платниками Плати є водокористувачі – суб’єкти господарювання незалежно від форми власності: юридичні особи, їх філії, відділення, представництва, інші відокремлені підрозділи без утворення юридичної особи (крім бюджетних установ), постійні представництва нерезидентів, а також фізичні особи - підприємці, які використовують воду, отриману шляхом забору води з водних об’єктів (первинні водокористувачі) та/або від первинних або інших водокористувачів (вторинні водокористувачі), та використовують воду для потреб гідроенергетики, водного транспорту і рибництва.

Пунктом 255.2 ст. 255 Кодексу визначено, що не є платниками Плати водокористувачі, які використовують воду виключно для задоволення питних і санітарно-гігієнічних потреб населення (сукупності людей, які знаходяться на даній території в той чи інший період часу, незалежно від характеру
та тривалості проживання, в межах їх житлового фонду та присадибних ділянок), у тому числі для задоволення виключно власних питних і санітарно-гігієнічних потреб юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та платників єдиного податку.

Для цілей ст. 255 Кодексу під терміном «санітарно-гігієнічні потреби» слід розуміти використання води в туалетних, душових, ванних кімнатах і умивальниках та використання для утримання приміщень у належному санітарно-гігієнічному стані.

Згідно з п.п. 255.11.2 п. 255.11 ст. 255 Кодексу Плата обчислюється виходячи з фактичних обсягів використаної води (підземної, поверхневої, отриманої від інших водокористувачів) водних об’єктів з урахуванням обсягу втрат води в їх системах водопостачання, встановлених у дозволі на спеціальне водокористування, лімітів використання води, ставок Плати та коефіцієнтів.

Ставки Плати за воду, яка входить виключно до складу напоїв, визначені у п.п. 255.5.6 п. 255.5 ст. 255 Кодексу.

Слід зазначити, що Національний класифікатор України видів економічної діяльності ДК 009:2010, затверджений наказом Державного комітету України з питань технічного регулювання та споживчої політики від 11.10.2010 № 457, містить клас 11.07 «Виробництво безалкогольних напоїв, виробництво мінеральних вод та інших вод, розлитих у пляшки» групи 11 «Виробництво напоїв», що включає, зокрема, виробництво природних мінеральних вод та інших вод із джерел і свердловин, розлитих у пляшки.

Таким чином, суб’єкт господарювання, який придбаває воду у власника свердловини на підставі договору купівлі-продажу, при використанні обсягів води для виготовлення напоїв є платником Плати в частині фактично використаних ним обсягів придбаної мінеральної води для виготовлення напоїв.

У випадку використання суб’єктом господарювання придбаної мінеральної води для задоволення виключно власних питних і санітарно-гігієнічних потреб, Плата за фактично використані для таких потреб обсяги води не справляється.

Голова Р.М. Насіров
Благодарствую

Но здесь коллегу занимает вопрос применения понятия "витрати постачання", в особенности,
Положення (стандарт) бухгалтерського обліку 16 писал(а): 19. Витрати на збут включають такі витрати, пов'язані з реалізацією (збутом) продукції (товарів, робіт, послуг):
витрати пакувальних матеріалів для затарювання готової продукції на складах готової продукції;
витрати на ремонт тари;
оплата праці та комісійні винагороди продавцям, торговим агентам та працівникам підрозділів, що забезпечують збут;
витрати на рекламу та дослідження ринку (маркетинг);
витрати на передпродажну підготовку товарів;
витрати на відрядження працівників, зайнятих збутом;
витрати на утримання основних засобів, інших матеріальних необоротних активів, пов'язаних зі збутом продукції, товарів, робіт, послуг (операційна оренда, страхування, амортизація, ремонт, опалення, освітлення, охорона);
витрати на транспортування, перевалку і страхування готової продукції (товарів), транспортно-експедиційні та інші послуги, пов'язані з транспортуванням продукції (товарів) відповідно до умов договору (базису) поставки;
витрати на гарантійний ремонт і гарантійне обслуговування;
витрати на страхування призначеної для подальшої реалізації готової продукції (товарів), що зберігається на складі підприємства;
витрати на транспортування готової продукції (товарів) між складами підрозділів (філій, представництв) підприємства;
інші витрати, пов'язані зі збутом продукції, товарів, робіт, послуг

Вопрос состоит в том, как читать выделенный абзац

Все привыкли, что склад готовой продукции – там где поддоны с бутылками стоят

А для подземных вод – склад готовой продукции это пункт учета произведенного – счетчик на выходе из пункта водоподготовки

Al Shurshun

UNREAD_POST Al Shurshun » 06 окт 2015, 17:04

Уважаемые коллеги

для тех, кто еще не успел обрадоваться приказу ПРО ЗАТВЕРДЖЕННЯ ФОРМИ ПОДАТКОВОЇ ДЕКЛАРАЦІЇ З РЕНТНОЇ ПЛАТИ и соответствующий этой ветви РОЗРАХУНОК з рентної плати за користування надрами для видобування корисних копалин в формате Word

дополнительно в формате Exel можно посмотреть на сайте Весника

С уважением :a_g_a: 168200

Al Shurshun

UNREAD_POST БухОЯ » 07 окт 2015, 10:37

Дохід від реалізації це рах. 70,1 без ПДВ , які витрати я віднімаю від цього доходу якшо реалізовано залишки і частину виготовленої в даному кварталі продукції. Ви сказали не трогати ароматизатори а як не трогати якщо вони є в доході вони є в собівартості. Я не можу зрозуміти як мені вірно зробити розрахунок за фактичними цінами реалізації. За розрахунковую вартістю ясно витрати електрика, знос ОЗ, земельний податок і все це видобуто підземну воду, а далі йде процес збагачення вулекислотою додавання матеріалів по калькуляції.Я ВАС прошу наведть мені приклад розрахунку за фактичною ціною реалізації і як ви вираховували витрати. Буду дуже вдячна.
БухОЯ

Благодарил (а): 0 раз.

UNREAD_POST БухОЯ » 07 окт 2015, 10:37

Запитання до Al Shurshun
БухОЯ

UNREAD_POST Redneck » 07 окт 2015, 11:09

Ага, все-таки судя по стенограмме заседания для части ДСД 70% сохраняют. Жаль, текста с правками вчерашними вообще нет пока.
Redneck

Благодарил (а): 17 раз.

UNREAD_POST Al Shurshun » 07 окт 2015, 12:01

Уважаемая коллега, БухОЯ !
БухОЯ писал(а):Дохід від реалізації це рах. 70,1 без ПДВ , які витрати я віднімаю від цього доходу якшо реалізовано залишки і частину виготовленої в даному кварталі продукції. Ви сказали не трогати ароматизатори а як не трогати якщо вони є в доході вони є в собівартості. Я не можу зрозуміти як мені вірно зробити розрахунок за фактичними цінами реалізації. За розрахунковую вартістю ясно витрати електрика, знос ОЗ, земельний податок і все це видобуто підземну воду, а далі йде процес збагачення вулекислотою додавання матеріалів по калькуляції.Я ВАС прошу наведть мені приклад розрахунку за фактичною ціною реалізації і як ви вираховували витрати. Буду дуже вдячна.

Первое – ароматизаторы не учитываем по той причине, что для воды, которая использована в качестве сырья для СЛАДКИХ НАПИТКОВ вычисляется РАСЧЕТНАЯ стоимость, а в качестве ФАКТИЧЕСКОЙ используется цен, которая вычисляется из дохода от НЕАРОМАТИЗИРОВАННОЙ ВОДЫ или бутылированной или не бутылированной

Фактическая цена из дохода от НЕАРОМАТИЗИРОВАННОЙ ВОДЫ или бутылированной или не бутылированной определяется путем вычитания всех издержек, которые в Вашем сообщении поименованы как "а далі йде процес збагачення вулекислотою додавання матеріалів по калькуляції"

Касательно "які витрати я віднімаю від цього доходу якшо реалізовано залишки і частину виготовленої в даному кварталі продукції", то смею надеятся, что и для предыдущих периодов и для отчетного периода Вам известно :ga-ze-ta; в каком количестве имело место быть "а далі йде процес збагачення вулекислотою додавання матеріалів по калькуляції"

Что касается примеров, думаю, что Вы самостоятельно можете предложить некоторый пример, который будет учитывать издержки от "а далі йде процес збагачення вулекислотою додавання матеріалів по калькуляції"

Его и обсудим :ya-za:

С уважением :a_g_a: 168472

Al Shurshun

UNREAD_POST БухОЯ » 07 окт 2015, 15:19

Дякую за допомогу. Знайшла в журналі податковий вісник №15 від 17.04.2015 р. що видобування підземних вод виробниками напоїв обчислюється база оподаткування за розрахунковим методом і ні слова не пише за фактичними цінами реалізації
БухОЯ

UNREAD_POST Al Shurshun » 07 окт 2015, 16:06

Уважаемая коллега, БухОЯ
БухОЯ писал(а):Дякую за допомогу. Знайшла в журналі податковий вісник №15 від 17.04.2015 р. що видобування підземних вод виробниками напоїв обчислюється база оподаткування за розрахунковим методом і ні слова не пише за фактичними цінами реалізації
Рад за Вас
В сообщении, на которое Вы ссылаетесь, речь идет о НАПИТКАХ (читай ЛИМОНАДЫ или СОКИ).
При этом ДФС для целей налогообложения никогда не относил СОБСТВЕННО СТОЛОВЫЕ или МИНЕРАЛЬНЫЕ воды

Эти последние (СОБСТВЕННО СТОЛОВЫЕ или МИНЕРАЛЬНЫЕ воды) – определяются по 2 методам

Al Shurshun

UNREAD_POST sandro » 12 окт 2015, 10:34

Здравствуйте, уважаемые коллеги.
Привожу интересное письмо ГФСУ, с правильными выводами (на мой взгляд).

Этот вопрос мы неоднократно обсуждали в этой ветке в части правильности исчисления Фактической цены реализации воды (с бутылкой или без - вот в чем вопрос).

ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 06.10.2015 р. N 21143/6/99-99-15-04-01-15

Про надання податкової консультації

Державна фіскальна служба України на запит ТДВ від 16.09.2015 N 285 щодо питань практичного використання окремих норм пп. 252.8 - 252.12 ст. 252 Податкового кодексу України (далі - Кодекс) з рентної плати за користування надрами для видобування корисних копалин (далі - Плата), керуючись нормами ст. 52 Кодексу, повідомляє.

Види товарної продукції гірничого підприємства (далі - Товарна продукція) визначаються платником відповідно до затверджених законодавством переліків видів корисних копалин, а також кодифікації товарів та послуг з урахуванням затверджених платником схем руху Товарної продукції гірничого підприємства на виробничих дільницях та місцях зберігання з урахуванням складу вихідної сировини, умов конкретного виробництва, особливостей технологічного процесу та вимог до кінцевої продукції (п. 252.5 ст. 252 Кодексу).

Товариство провадить господарську діяльність з видобування вод на підставі спеціального дозволу на користування надрами від 13.06.96 N 550. Згідно із наведеною Товариством інформацією видобута підземна вода проходить технологічну підготовку (первинну переробку). Видобута підземна вода, що пройшла первинну переробку, є Товарною продукцією, яка відповідає ДСТУ 878-93 "Води мінеральні питні. Технічні умови", та об'єктом оподаткування Платою.

Статтею 685 Цивільного кодексу України визначено, що продавець зобов'язаний передати покупцеві товар у тарі та (або) в упаковці, які відповідають вимогам, встановленим актами цивільного законодавства, якщо інше не встановлено договором купівлі-продажу або не випливає із суті зобов'язання.

Товар повинен бути переданий у тарі та (або) упакований звичайним для нього способом в упаковку, а за їх відсутності - способом, який забезпечує схоронність товару цього роду за звичайних умов зберігання і транспортування, якщо договором купівлі-продажу не встановлено вимог щодо тари та (або) упаковки.

Вказані норми поширюються, у тому числі, й на фасовані (питні, столові, мінеральні, а також мінералізовані) води тривалого зберігання та фасовані води, які є Товарною продукцією.

Базою оподаткування Платою є вартість Товарної продукції, яка обчислюється у порядку, визначеному п. 252.7 ст. 252 Кодексу, за більшою з таких її величин:

за фактичними цінами реалізації відповідного виду Товарної продукції;

за розрахунковою вартістю відповідного виду Товарної продукції.

При визначенні величини бази оподаткування Платою Товариству необхідно дотримуватися вимог пп. 252.8 - 252.15 ст. 252 Кодексу. Зокрема, при обчисленні вартості Товарної продукції за розрахунковою вартістю до витрат за податковий (звітний) період включаються витрати, визначені у пп. 252.11 - 252.12 ст. 252 Кодексу. При цьому до складу матеріальних витрат не включаються витрати Товариства, пов'язані із зберіганням, транспортуванням, пакуванням, проведенням іншого виду підготовки до реалізації відповідного виду Товарної продукції, включаючи передпродажну підготовку.

Аналогічно, керуючись нормами п. 252.8 ст. 252 Кодексу, при обчисленні вартості товарної продукції за фактичною ціною реалізації суму доходу, отриманого від реалізації відповідного виду Товарної продукції за податковий (звітний) період, Товариство зменшує на суму витрат, пов'язаних з доставкою (перевезенням, транспортуванням), з урахуванням норм п. 19 Положення (стандарту) бухгалтерського обліку 16 "Витрати" про склад витрат на збут, у частині витрат на:

пакувальні матеріали для застосування готової продукції на складах готової продукції;

утримання основних засобів, інших матеріальних необоротних активів, пов'язаних зі збутом продукції, товарів, робіт, послуг (операційні оренда, страхування, амортизація, ремонт, опалення, освітлення, охорона);

транспортування, перевалку і страхування готової продукції (товарів), транспортно-експедиційні та інші послуги, пов'язані з транспортуванням продукції (товарів) відповідно до умов договору (базису) поставки.
купить гелиевые, воздушные шары в Днепропетровске
http://sharoduv.com.ua/vozdushnye-shary ... ovsk-kiev/
sandro

Благодарил (а): 36 раз.

UNREAD_POST Al Shurshun » 12 окт 2015, 10:43

Уважаемый коллега, sandro
sandro писал(а):Здравствуйте, уважаемые коллеги.
Привожу интересное письмо ГФСУ, с правильными выводами (на мой взгляд).

Этот вопрос мы неоднократно обсуждали в этой ветке в части правильности исчисления Фактической цены реализации воды (с бутылкой или без - вот в чем вопрос).

ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 06.10.2015 р. N 21143/6/99-99-15-04-01-15

Про надання податкової консультації

Державна фіскальна служба України на запит ТДВ від 16.09.2015 N 285 щодо питань практичного використання окремих норм пп. 252.8 - 252.12 ст. 252 Податкового кодексу України (далі - Кодекс) з рентної плати за користування надрами для видобування корисних копалин (далі - Плата), керуючись нормами ст. 52 Кодексу, повідомляє.

Види товарної продукції гірничого підприємства (далі - Товарна продукція) визначаються платником відповідно до затверджених законодавством переліків видів корисних копалин, а також кодифікації товарів та послуг з урахуванням затверджених платником схем руху Товарної продукції гірничого підприємства на виробничих дільницях та місцях зберігання з урахуванням складу вихідної сировини, умов конкретного виробництва, особливостей технологічного процесу та вимог до кінцевої продукції (п. 252.5 ст. 252 Кодексу).

Товариство провадить господарську діяльність з видобування вод на підставі спеціального дозволу на користування надрами від 13.06.96 N 550. Згідно із наведеною Товариством інформацією видобута підземна вода проходить технологічну підготовку (первинну переробку). Видобута підземна вода, що пройшла первинну переробку, є Товарною продукцією, яка відповідає ДСТУ 878-93 "Води мінеральні питні. Технічні умови", та об'єктом оподаткування Платою.

Статтею 685 Цивільного кодексу України визначено, що продавець зобов'язаний передати покупцеві товар у тарі та (або) в упаковці, які відповідають вимогам, встановленим актами цивільного законодавства, якщо інше не встановлено договором купівлі-продажу або не випливає із суті зобов'язання.

Товар повинен бути переданий у тарі та (або) упакований звичайним для нього способом в упаковку, а за їх відсутності - способом, який забезпечує схоронність товару цього роду за звичайних умов зберігання і транспортування, якщо договором купівлі-продажу не встановлено вимог щодо тари та (або) упаковки.

Вказані норми поширюються, у тому числі, й на фасовані (питні, столові, мінеральні, а також мінералізовані) води тривалого зберігання та фасовані води, які є Товарною продукцією.

Базою оподаткування Платою є вартість Товарної продукції, яка обчислюється у порядку, визначеному п. 252.7 ст. 252 Кодексу, за більшою з таких її величин:

за фактичними цінами реалізації відповідного виду Товарної продукції;

за розрахунковою вартістю відповідного виду Товарної продукції.

При визначенні величини бази оподаткування Платою Товариству необхідно дотримуватися вимог пп. 252.8 - 252.15 ст. 252 Кодексу. Зокрема, при обчисленні вартості Товарної продукції за розрахунковою вартістю до витрат за податковий (звітний) період включаються витрати, визначені у пп. 252.11 - 252.12 ст. 252 Кодексу. При цьому до складу матеріальних витрат не включаються витрати Товариства, пов'язані із зберіганням, транспортуванням, пакуванням, проведенням іншого виду підготовки до реалізації відповідного виду Товарної продукції, включаючи передпродажну підготовку.

Аналогічно, керуючись нормами п. 252.8 ст. 252 Кодексу, при обчисленні вартості товарної продукції за фактичною ціною реалізації суму доходу, отриманого від реалізації відповідного виду Товарної продукції за податковий (звітний) період, Товариство зменшує на суму витрат, пов'язаних з доставкою (перевезенням, транспортуванням), з урахуванням норм п. 19 Положення (стандарту) бухгалтерського обліку 16 "Витрати" про склад витрат на збут, у частині витрат на:

пакувальні матеріали для застосування готової продукції на складах готової продукції;

утримання основних засобів, інших матеріальних необоротних активів, пов'язаних зі збутом продукції, товарів, робіт, послуг (операційні оренда, страхування, амортизація, ремонт, опалення, освітлення, охорона);

транспортування, перевалку і страхування готової продукції (товарів), транспортно-експедиційні та інші послуги, пов'язані з транспортуванням продукції (товарів) відповідно до умов договору (базису) поставки.
Оно и понятно - кругом не все дураки :lol:
Любопытно, если бы :ga-ze-ta; комментарий письма не совпадал с Вашей точкой зрения - опубликовали бы или написали "вот козлы" ? :( :lol:

С уважением :a_g_a: 169986

Al Shurshun

UNREAD_POST sandro » 12 окт 2015, 10:48

Предлагаю разобрать два предпоследних абзаца:
"утримання основних засобів, інших матеріальних необоротних активів, пов'язаних зі збутом продукції, товарів, робіт, послуг (операційні оренда, страхування, амортизація, ремонт, опалення, освітлення, охорона);

Мое мнение. Думаю, что тут и так все понятно. Эти расходы "сидят" в расходах на сбыт, т. е. в счете 93. Уменьшить на их сумму доход не возможно и не логично. Эти затраты покрываются рентабельностью продаж, т. к. в 26 счете "Готовая продукция" они не "сидят".

Тут немного интереснее. Очень многое будет зависеть от условия договора.
Вариант №1.
Стоимость Минеральной воды на условиях EXW г. Киев - 1грн./литр;
Стоимость Минеральной воды на условиях DDP (из г. Киев в г. Львов) - 2грн./литр.
При этом в договоре ничего не указано относительно того, сколько стоит услуга транспортировки (ни в договоре, ни в Спецификации).

Вариант №2.
Стоимость Минеральной воды на условиях DDP (из г. Киев в г. Львов) - 2грн./литр.
При этом в договоре отдельно строкой указано, что стоимость Готовой продуции (минеральной воды) на условиях DDP содержит 30 000грн. на перевозку ТМЦ до г. Львов

абзац 8 ст. 252.8НКУ "Сума доходу, отриманого (нарахованого) від реалізації відповідного виду товарної продукції гірничого підприємства - видобутої корисної копалини (мінеральної сировини) за податковий (звітний) період, зменшується на суму витрат платника, пов'язаних з доставкою (перевезенням, транспортуванням) обсягу (кількості) відповідного виду товарної продукції гірничого підприємства - видобутої корисної копалини (мінеральної сировини) споживачу в розмірах, установлених у договорі купівлі-продажу згідно з умовами постачання."

транспортування, перевалку і страхування готової продукції (товарів), транспортно-експедиційні та інші послуги, пов'язані з транспортуванням продукції (товарів) відповідно до умов договору (базису) поставки
"
sandro

UNREAD_POST sandro » 12 окт 2015, 11:05

Al Shurshun писал(а):

Любопытно, если бы :ga-ze-ta; комментарий письма не совпадал с Вашей точкой зрения - опубликовали бы или написали "вот козлы" ? :( :lol:

С уважением :a_g_a: 169986

Письмо привел бы обязательно. На мой взгляд тема важная, поскольку у Водников себестоимость упаковки в 26 счете составляет значительную часть.

Из общения с коллегами - все боятся уменьшать на затраты по упаковке, т. к. прямой нормы в НКУ нет (тут я коллег понимаю). А писать запрос в ГНИ - нет времени (тут я не согласен). А если кто-то и нашел время написать запрос, то у него нет времени выложить ответ на форум, чтобы поделиться с коллегами. Мне такой подход не нравится.

Козлы или нет :), ну, уверен в том, что кто ерунду пишет и так в курсе, кто он.
sandro

UNREAD_POST Al Shurshun » 12 окт 2015, 11:06

sandro писал(а):Предлагаю разобрать два предпоследних абзаца:
"утримання основних засобів, інших матеріальних необоротних активів, пов'язаних зі збутом продукції, товарів, робіт, послуг (операційні оренда, страхування, амортизація, ремонт, опалення, освітлення, охорона);

Мое мнение. Думаю, что тут и так все понятно. Эти расходы "сидят" в расходах на сбыт, т. е. в счете 93. Уменьшить на их сумму доход не возможно и не логично. Эти затраты покрываются рентабельностью продаж, т. к. в 26 счете "Готовая продукция" они не "сидят".

Тут немного интереснее. Очень многое будет зависеть от условия договора.
Вариант №1.
При этом в договоре ничего не указано относительно того, сколько стоит услуга транспортировки (ни в договоре, ни в Спецификации).

Вариант №2.
При этом в договоре отдельно строкой указано, что стоимость Готовой продуции (минеральной воды) на условиях DDP содержит 30 000грн. на перевозку ТМЦ до г. Львов

абзац 8 ст. 252.8НКУ "Сума доходу, отриманого (нарахованого) від реалізації відповідного виду товарної продукції гірничого підприємства - видобутої корисної копалини (мінеральної сировини) за податковий (звітний) період, зменшується на суму витрат платника, пов'язаних з доставкою (перевезенням, транспортуванням) обсягу (кількості) відповідного виду товарної продукції гірничого підприємства - видобутої корисної копалини (мінеральної сировини) споживачу в розмірах, установлених у договорі купівлі-продажу згідно з умовами постачання."

транспортування, перевалку і страхування готової продукції (товарів), транспортно-експедиційні та інші послуги, пов'язані з транспортуванням продукції (товарів) відповідно до умов договору (базису) поставки
"
База определяется на условиях ExW (без погрузки, но для бутылированной воды расфасованой по тем видам тары, которые предусмотрен договором)
DDP или DDU – тип стандартизованный Правилами

Думаю, что ежели Вы "забудете" выписать издержки между DDP-поставкой и ExW-поставкой, то ДФСы воспользуються указанной нормой для "увеличения" Вашего дохода –
"ленивых и нерадивых наказывают за лень и нерадивость..." :oops: :lol:

Al Shurshun

Пред.След.