Рекламу показываем только НЕзарегистрированным пользователям. Войдите или зарегистрируйтесь на Бухфоруме
    .

Плата за користування надрами

Путеводитель по разделу. Торговые патенты, земельный налог, спецводопользование, ресурсные платежи, единый налог для юрлиц, отчет о льготах

UNREAD_POST diesel » 10 фев 2014, 15:41

Добрый день коллеги. Вопрос: если отчет по недрам подан в налоговую по месту регистрации юридического лица, а копия по месту участка недр, то будет ли это нарушением?
diesel

Благодарил (а): 9 раз.

UNREAD_POST Redneck » 11 фев 2014, 11:39

Ребята, я явно не в тему со своим вопросом. Хорошего форума для экономистов в этой отрасли нет, вроде, так что вдруг кто из вас поможет :roll:

Никто случайно не знает еще хоть примерно, какая будет фактическая цена газа на Минэкономики за январь этого года?
268,5 * 7,993 = 2146,12грн. ?
Неужто реально фактическая цена газа будет так разительно отличаться от НКРЭ'шной в меньшую сторону? Что-то не верится...
Redneck

Благодарил (а): 17 раз.

UNREAD_POST Al Shurshun » 11 фев 2014, 19:20

Уважаемые коллеги !
Redneck писал(а):Ребята, я явно не в тему со своим вопросом. Хорошего форума для экономистов в этой отрасли нет, вроде, так что вдруг кто из вас поможет :roll:

Никто случайно не знает еще хоть примерно, какая будет фактическая цена газа на Минэкономики за январь этого года?
268,5 * 7,993 = 2146,12грн. ?
Неужто реально фактическая цена газа будет так разительно отличаться от НКРЭ'шной в меньшую сторону? Что-то не верится...

Фактична ціна реалізації для газу природного (Середня митна вартість імпортного природного газу, що склалася у процесі його митного оформлення під час ввезення на територію України)
11.02.2014 | 15:50 |

На виконання підпункту 263.6.2 пункту 263.6 статті 263 Податкового кодексу України від 02.12.2010 № 2755-VI Мінекономрозвитку у відповідності до листа Мінфіну від 05.02.2014 № 31-08320-06-5/2559 надає інформацію про фактичну ціну реалізації для газу природного за січень 2014 року, яка становить 398,14 доларів США за 1 тис.м3*.

(Курс долара США, що встановлюється Національним банком України, станом на 03.02.2014 – 7,993 грн.).

*Слід зазначити, що показники середньої митної вартості імпортного природного газу, розмитненого у січні 2014 року, розраховано з урахуванням ціни на природний газ, придбаного НАК "Нафтогаз України" у грудні 2013 року відповідно до умов Контракту.

С уважением :a_g_a:
P.S. Замечу, что что-то подобное с таможенными ценами уже было где-то 2003-2005 годах
Жизнь коротка, а глупость - безгранична

Готовое изделие в виде паровоза обработать лобзиком до формы самолета
Al Shurshun

Благодарил (а): 640 раз.

UNREAD_POST nataly290 » 14 фев 2014, 16:21

Добрый день! Прошу помощи у коллег! Окончательно запуталась, как подать уточняющий расчет. Ситуация такая: предприятие добывает и реализует пресную подземную воду. В Налоговом расчете по плате за пользование недрами за 2 квартал 2013 года была завышена цифра добытых ископаемых и, как следствие, сумма налога. Сейчас я эту ошибку обнаружила и хочу подать уточненку. В процессе формирования уточняющего расчета у меня возникли такие вопросы:
1. В стр.1 и налогового расчета и додатка 1 какой период указывать, если я подаю расчет сегодня? 1 квартал 2014 года? И надо ли вообще там что-либо указывать (но если не указать OPZ ругается)
2. Теперь по додатку 1 что указывать в стр.5? А конкретнее в стр.5.2, как я поняла из сносок (и правильно ли я это поняла)? Или вообще стр.5 оставить пустую (если оставить пустую, то OPZ тоже ругается:)?
3. А в самом налоговом расчете в стр.6.1 я должна поставить ту же цифру, что и была подана ранее в исправляемом отчете? Или уже новую цифру?
4. И если у меня уменьшается обязательство, то в стр.7 налогового расчета у меня должно стоять отрицательное число (сумма ошибки)?
Буду очень признательна за ответ. Т.к. больше спросить не у кого.
В этот момент хочется пожелать крепкого здоровья тем, кто эту форму разрабатывал. :evil:
nataly290

Благодарил (а): 1 раз.

UNREAD_POST Al Shurshun » 15 фев 2014, 10:39

Уважаемая, nataly290 !
nataly290 писал(а):Добрый день! Прошу помощи у коллег! Окончательно запуталась, как подать уточняющий расчет. Ситуация такая: предприятие добывает и реализует пресную подземную воду. В Налоговом расчете по плате за пользование недрами за 2 квартал 2013 года была завышена цифра добытых ископаемых и, как следствие, сумма налога. Сейчас я эту ошибку обнаружила и хочу подать уточненку. В процессе формирования уточняющего расчета у меня возникли такие вопросы:
1. В стр.1 и налогового расчета и додатка 1 какой период указывать, если я подаю расчет сегодня? 1 квартал 2014 года? И надо ли вообще там что-либо указывать (но если не указать OPZ ругается)
2. Теперь по додатку 1 что указывать в стр.5? А конкретнее в стр.5.2, как я поняла из сносок (и правильно ли я это поняла)? Или вообще стр.5 оставить пустую (если оставить пустую, то OPZ тоже ругается:)?
3. А в самом налоговом расчете в стр.6.1 я должна поставить ту же цифру, что и была подана ранее в исправляемом отчете? Или уже новую цифру?
4. И если у меня уменьшается обязательство, то в стр.7 налогового расчета у меня должно стоять отрицательное число (сумма ошибки)?
Буду очень признательна за ответ. Т.к. больше спросить не у кого.

В этот момент хочется пожелать крепкого здоровья тем, кто эту форму разрабатывал. :evil:

Впервые кто-то написал, что имеет проблемы с Додатком 1
В части "птичек" по периодам отчетности для деклараций разных типов вроде бы на днях что-то видел на ЕБНЗ
Но может вы распишете ситуации, когда вас OPZ обругала (какими словами)
Да и со строками 5-8 - лучше бы примерами - эмоции плохой советчик :)

Al Shurshun

UNREAD_POST Redneck » 05 мар 2014, 10:37

И снова я со своими газом и конденсатом ;) В ожидании фактических цен ударился в размышления немного))
Вот только что заметил интересную мелкую деталь по плате за недра. А точнее по фактическим ценам реализации.
Может, я что-то упустил, а может нестыковка.

Итак:
Код: выделить все
1) ИЮЛЬ 2013:
http://www.me.gov.ua/control/uk/publish/article?art_id=218155&cat_id=133291
На виконання підпункту 263.6.2 пункту 263.6 статті 263 Податкового кодексу України від 02.12.2010 № 2755-VI Мінекономрозвитку надає інформацію про фактичну ціну реалізації для газу природного за липень 2013 року, яка становить 406,56 доларів США за 1 тис. м3.

(Курс долара США, що встановлюється Національним банком України, станом на 01.07.2013 – 7,993 грн.).

Код: выделить все
2) АВГУСТ 2013:
http://www.me.gov.ua/control/uk/publish/article?art_id=219547&cat_id=133291
На виконання підпункту 263.6.2 пункту 263.6 статті 263 Податкового кодексу України від 02.12.2010 № 2755-VI Мінекономрозвитку надає інформацію про фактичну ціну реалізації для газу природного за серпень 2013 року, яка становить 393,5 доларів США за 1 тис. м3.

(Курс долара США, що встановлюється Національним банком України, станом на 02.09.2013 – 7,993 грн.).

То есть, до июля в расчете платы за недра использовался курс на первое число месяца, в котором была добыча.
Потом что-то внезапно изменилось и во всех последующих периодах стали брать курс на первое число следующего месяца.

Вот ввиду нынешних скачков доллара теперь я и не пойму, брать надо будет курс на начало или на конец периода.
Притом в Налоговом Кодексе по конденсату и нефти все ясно прописано : "...перерахована у гривні за тонну за курсом Національного банку України станом на 1 число місяця, що настає за податковим (звітним) періодом, яка склалася на момент завершення проведення торгів нафтою на Лондонській біржі протягом такого податкового (звітного) періоду."
Да и на Минэкономики сразу в гривнах и указывают.

А вот по газу в Кодексе этого не прописано, кажется.

Честно говоря, не сомневаюсь, что скоро в Минэкономики будет указан курс 9,9863, но если где-то есть прямое подтверждение, что можно платить по курсу на начало месяца (как было в первом полугодии 2013) я был бы несказанно рад ;)
Redneck

UNREAD_POST Al Shurshun » 21 мар 2014, 08:18

Уважаемый коллега, Redneck !

Применительно к нефти Кодекс установил норму:
абз.1 263.6.2. писал(а):У разі обчислення вартості видобутої корисної копалини (мінеральної сировини) за фактичними цінами реалізації вартість одиниці відповідного виду видобутої корисної копалини (мінеральної сировини) встановлюється платником за величиною суми доходу, отриманого (нарахованого) від виконаних у податковому (звітному) періоді господарських зобов'язань з реалізації відповідного обсягу (кількості) такого виду видобутої корисної копалини (мінеральної сировини). Фактична ціна реалізації для нафти, конденсату визначається центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику економічного розвитку, за податковий (звітний) період як середня ціна одного бареля нафти "Urals", перерахована у гривні за тонну за курсом Національного банку України станом на 1 число місяця, що настає за податковим (звітним) періодом, яка склалася на момент завершення проведення торгів нафтою на Лондонській біржі протягом такого податкового (звітного) періоду.

Применительно к газу
для іншого газу природного, видобутого іншими, ніж визначені статтею 10 Закону України "Про засади функціонування ринку природного газу" категорії газовидобувників, - середня митна вартість імпортного природного газу, що склалася у процесі його митного оформлення під час ввезення на територію України за податковий (звітний) період.

Кодекс содержит общую для всех полезных ископаемых норму:
абз.8 263.6.2. писал(а):Сума доходу, отримана від реалізації обсягу (кількості) відповідного виду видобутої корисної копалини (мінеральної сировини) в іноземній валюті, обраховується в національній валюті за офіційним курсом гривні до іноземних валют, встановленим Національним банком України на дату реалізації таких корисних копалин.

Как видим, в Кодексе нет упоминания о курсе гривны ни на 1 число на начало отчетного периода, ни на 1 число на начало следующего отчетного периода

Здесь уже скорее вопрос к реализации нормы "центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну фінансову політику":
Середня митна вартість імпортного природного газу, що склалася у процесі його митного оформлення під час ввезення на територію України за податковий (звітний) період, обчислюється центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну фінансову політику, за даними центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну митну політику

Al Shurshun

UNREAD_POST Asdam » 28 мар 2014, 12:48

Уважаемые коллеги,
Есть ли у кого пример "Схеми руху видобутих корисних копалин"?
Поделитесь, пожалуйста.
Asdam

Благодарил (а): 3 раз.

UNREAD_POST Al Shurshun » 30 мар 2014, 08:54

Уважаемый коллега, Asdam !
Asdam писал(а):Уважаемые коллеги,
Есть ли у кого пример "Схеми руху видобутих корисних копалин"?
Поделитесь, пожалуйста.

Ваш вопрос более чем странный.
Кодекс то пишет:
263.3. писал(а):Види видобутої корисної копалини (мінеральної сировини) визначаються платником відповідно до затверджених законодавством переліків видів корисних копалин, а також кодифікації товарів та послуг з урахуванням затверджених платником схем руху видобутої корисної копалини (мінеральної сировини) на виробничих дільницях та місцях зберігання з урахуванням складу вихідної сировини, умов конкретного виробництва, особливостей технологічного процесу та вимог до кінцевої продукції.

Очевидно, что схема руху видобутої корисної копалини (мінеральної сировини) на виробничих дільницях у каждого будет своя собственная с печатью и множеством автографов - главный: технолог, инженер, геолог ...

За это сообщение автора Al Shurshun поблагодарил:
Asdam
Al Shurshun

UNREAD_POST Al Shurshun » 08 апр 2014, 00:05

Уважаемые коллеги !
Закон "Про запобігання фінансової катастрофи та створення передумов для економічного зростання в Україні" в части платы за недра вступил в силу с 1 апреля, т.е. отчетность за 2-ой квартал будет базироваться на новых нормах статьи 263 кодекса.
Что же, собственно изменилось.
Во-первых, общим стало изменение определение объекта налогообложения.
263.2.1. писал(а):
Об’єктом оподаткування плати за користування надрами для видобування корисних копалин по кожній наданій у користування ділянці надр, що визначена у відповідному спеціальному дозволі, є обсяг товарної продукції гірничого підприємства - видобутої корисної копалини (мінеральної сировини) що є результатом, господарської діяльності з видобування корисних копалин у податковому (звітному) періоді, приведеної у відповідність із стандартом, встановленим галузевим законодавством

Для сравнения предыдущая редакция:
ех 263.2.1. писал(а):
Об'єктом оподаткування плати за користування надрами для видобування корисних копалин по кожній наданій в користування ділянці надр, що визначена у відповідному спеціальному дозволі, є обсяг видобутої у податковому (звітному) періоді корисної копалини (мінеральної сировини) або обсяг погашених у податковому (звітному) періоді запасів корисних копалин.

Базисом для которого является определение
14.1.128. писал(а):
обсяг видобутих корисних копалин (мінеральної сировини) - обсяг товарної продукції гірничодобувного підприємства, що відповідно до Положення (стандарту) бухгалтерського обліку 9 "Запаси" обліковується гірничодобувним підприємством

Во-вторых, претерпело изменение определение
абзац третій 263.6.9 писал(а):
Крмпе - коефіцієнт рентабельності гірничого підприємства, обчислений у матеріалах геолого-економічної оцінки запасів корисних копалин ділянки надр, затверджених центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері геологічного вивчення та раціонального використання надр (десятковий дріб). Гірничі підприємства, що порушили строк регулярної повторної геолого-економічної оцінки запасів корисних копалин ділянки надр, обчислюють податкові зобов’язання із застосуванням коефіцієнта рентабельності, що дорівнює трикратному розміру облікової ставки Національного банку України;

Следует заметить, что редакция соответствует доработанной, а не первичной редакции проекта „Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо плати за користування надрами” (№3902):
абзац третій 263.6.9 писал(а):
Крмпе – коефіцієнт рентабельності гірничого підприємства, обчислений у матеріалах геолого-економічної оцінки запасів корисних копалин ділянки надр, затверджених центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері геологічного вивчення та раціонального використання надр (десятковий дріб). Гірничі підприємства, що порушили строк регулярної повторної геолого-економічної оцінки запасів корисних копалин ділянки надр, обчислюють податкові зобов’язання із застосування коефіцієнта рентабельності, що дорівнює річній кредитній ставці комерційних банків для юридичних осіб, що оприлюднююється Національним банком України

Но предложенный порядок является иным чем в редакции до Закона 1166
Крмпе - коефіцієнт рентабельності гірничодобувного підприємства, обчислений у матеріалах геолого-економічної оцінки запасів корисних копалин ділянки надр, затверджених центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері геологічного вивчення та раціонального використання надр (десятковий дріб)

Таким образом, установлен порядок определения "ожидаемой нормы доходности" хозяйственной деятельности по добыче полезеых ископаемых для исчисления налоговых обязательств по плате за недра.

С уважением
P.S. однако, по многим видам ископаемых произошло упрощение не нужно "таскать" свои запасы из группы 7,5% в 5% разными методами "оценок" :a_g_a:

Al Shurshun

UNREAD_POST Al Shurshun » 16 апр 2014, 13:07

Уважаемые коллеги !

Если судить по числу просмотров – 1000 за 8 дней, то тема платы за недра интересна ... :lol:

Но, как и раньше – смотрим и молчим ... :roll:

Неужели никому нечего сказать или всё и так ясно ... :shock:

Al Shurshun

UNREAD_POST Redneck » 16 апр 2014, 16:47

Хотел бы уточнить по поводу изменений 263.2.1 (опять же на примере газа, нефти и конденсата)...
Я правильно понимаю, что теперь объем "втрат і виробничо-технологічних витрат нафти, природного газу та газового конденсату під час видобування, підготовки до транспортування та транспортування" ( http://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/z0015-05 ) уже с апреля в объект налогообложения не включается?
Redneck

UNREAD_POST Al Shurshun » 16 апр 2014, 18:11

:ga-ze-ta;
Redneck писал(а):Хотел бы уточнить по поводу изменений 263.2.1 (опять же на примере газа, нефти и конденсата)...
Я правильно понимаю, что теперь объем "втрат і виробничо-технологічних витрат нафти, природного газу та газового конденсату під час видобування, підготовки до транспортування та транспортування" ( http://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/z0015-05 ) уже с апреля в объект налогообложения не включается?

Право слово, не очень себе представляю каким образом вы до внесения указанных изменений включали в объект налогообложения ВИРТУАЛЬНЫЕ объемы потерь, которые исчисляются проектными организациями в процентах от объема товарной продукции. :roll:

Касательно же потребления продукции в операциях производственно-технологического назначения, то, собственно говоря, а какая разница, какое направление использования товарной продукции имело место быть (может вы ее всю подарили) :oops:

Al Shurshun

UNREAD_POST Redneck » 17 апр 2014, 10:23

Хмм... Наши технические сотрудники настаивали на том, что вот эти "виртуальные" объемы потерь все же относятся к общему объему добычи.
Насколько я помню, исходили они из определения товарного газа в законе "Про засади функціонування ринку природного газу", а именно:

25) товарний природний газ - видобутий природний газ, за винятком обсягів фактичних втрат і виробничо-технологічних витрат природного газу під час його видобування, підготовки до транспортування, які не мають перевищувати встановлених нормативних обсягів, а також обсягів, які використовуються для забезпечення власних потреб газодобувних підприємств, зокрема виробничих потреб об'єктів видобутку, підготовки та транспортування природного газу, нафти і газового конденсату (технологічні цехи капітального ремонту свердловин, спецавтотранспорт, ремонтні майстерні, адміністративні споруди), виробництва тепла для опалення об'єктів, що обліковуються на балансі таких підприємств, і обсягів природного газу, які використовують на об'єктах газодобувних підприємств для виробництва продуктів нафто- та газопереробки;

То есть, получается из опредения:
"Товарний газ" = "Видобутий газ" - "Виробничо-технологічні витрати", из чего следовало, по их мнению:
"Видобутий газ" = "Товарний газ" + "Виробничо-технологічні витрати"
Redneck

UNREAD_POST Al Shurshun » 17 апр 2014, 11:38

Redneck писал(а):Хмм... Наши технические сотрудники настаивали на том, что вот эти "виртуальные" объемы потерь все же относятся к общему объему добычи.
Насколько я помню, исходили они из определения товарного газа в законе "Про засади функціонування ринку природного газу", а именно:

25) товарний природний газ - видобутий природний газ, за винятком обсягів фактичних втрат і виробничо-технологічних витрат природного газу під час його видобування, підготовки до транспортування, які не мають перевищувати встановлених нормативних обсягів, а також обсягів, які використовуються для забезпечення власних потреб газодобувних підприємств, зокрема виробничих потреб об'єктів видобутку, підготовки та транспортування природного газу, нафти і газового конденсату (технологічні цехи капітального ремонту свердловин, спецавтотранспорт, ремонтні майстерні, адміністративні споруди), виробництва тепла для опалення об'єктів, що обліковуються на балансі таких підприємств, і обсягів природного газу, які використовують на об'єктах газодобувних підприємств для виробництва продуктів нафто- та газопереробки;

То есть, получается из опредения:
"Товарний газ" = "Видобутий газ" - "Виробничо-технологічні витрати", из чего следовало, по их мнению:
"Видобутий газ" = "Товарний газ" + "Виробничо-технологічні витрати"

Исходя из логики Ваших "технические сотрудники" остается выяснить у этих уважаемых коллег, что такое собственно – "Видобутий газ"

И как только будет вразумительный ответ сразу станет вопрос, а объемы, собственно, чего "обліковуються на балансі таких підприємств, і обсягів природного газу, які використовують на об'єктах газодобувних підприємств для виробництва продуктів нафто- та газопереробки"

Al Shurshun

Пред.След.