Рекламу показываем только НЕзарегистрированным пользователям. Войдите или зарегистрируйтесь на Бухфоруме
    .

Исковая давность

заключение, изменение, расторжение, выполнение любых договоров

Модератор: Ol_ua

UNREAD_POST Marlboro » 17 окт 2014, 23:18

То, что есть норма - не означает, что ее никто никогда не нарушал. А значит должна быть судебная практика.
Вы пишите, что зарплату работник не получит никак - значит должно быть много прецедентов, когда работники обращались бы в суд за взысканием зарплаты (на которую не было финансирования о чем они не знали при трудоустройстве).
Свідомість - це місце зустрічі душі з земним життям
Аватар пользователя
Marlboro
 
Сообщений: 4846
Зарегистрирован: 05 июл 2012, 19:26
Благодарил (а): 324 раз.
Поблагодарили: 1244 раз.

UNREAD_POST Aleksii » 17 окт 2014, 23:43

Marlboro писал(а):То, что есть норма - не означает, что ее никто никогда не нарушал. А значит должна быть судебная практика.
Вы пишите, что зарплату работник не получит никак - значит должно быть много прецедентов, когда работники обращались бы в суд за взысканием зарплаты (на которую не было финансирования о чем они не знали при трудоустройстве).

..у меня в Лиге 65 ссылок привязаны к ст.48, при этом к пункту 4 не привязано ни одного. С практики проверок КРУ и ПВА проблема решается через фальсификацию как я писал ранее.
Біда України у тому, що нею керують ті, кому вона не потрібна М. Грушевский
Aleksii
 
Сообщений: 1008
Зарегистрирован: 02 янв 2014, 16:55
Благодарил (а): 124 раз.
Поблагодарили: 173 раз.

UNREAD_POST bur » 20 мар 2015, 11:13

Правова позиція ВСУ у справі №6-16цс15

Позовна давність, встановлена законом, може бути збільшена за домовленістю сторін. Договір про збільшення позовної давності укладається у письмовій формі (частина перша статті 259 ЦК України).
Згідно із частинами першою, другою статті 207 ЦК України правочин вважається таким, що вчинений у письмовій формі, якщо його зміст зафіксований в одному або кількох документах, у листах, телеграмах, якими обмінялися сторони. Правочин вважається таким, що вчинений у письмовій формі, якщо він підписаний його стороною (сторонами).
Виходячи з правового аналізу вказаних норм Умови надання споживчого кредиту фізичним особам (“Розстрочка”) (Стандарт), пунктом 5.5 яких установлено позовну давність тривалістю в п’ять років, не можна вважати складовою частиною укладеного між сторонами кредитного договору, якщо такі Умови не містять підпису позичальника; не встановлено наявність належних і допустимих доказів, які б підтверджували, що саме ці Умови розумів позичальник, підписуючи заяву позичальника, а також те, що Умови містили збільшений строк позовної давності в момент підписання заяви позичальника, або в подальшому такі Умови, зокрема щодо збільшення строку позовної давності, не змінювались. Адже у цій справі зміст пункту 4.2 Умов надання споживчого кредиту фізичним особам, що зазначений у цих Умовах і в заяві позичальника, містить розбіжності.
Крім того, у заяві позичальника домовленості сторін щодо збільшення строку позовної давності немає.
У зв’язку із цим доводи позичальника про неознайомлення його з Умовами надання споживчого кредиту фізичним особам (“Розстрочка”) (Стандарт) не можна визнавати необґрунтованими.
Відсутність позову про визнання кредитного договору недійсним як оспорюваного правочину не може бути перешкодою для неврахування інтересів позичальника при вирішенні справи за позовом банку до позичальника про стягнення заборгованості за кредитним договором.
bur
 
Сообщений: 1434
Зарегистрирован: 13 сен 2013, 16:25
Благодарил (а): 116 раз.
Поблагодарили: 425 раз.

UNREAD_POST bur » 20 мар 2015, 11:45

Еще одно по исковой давности.

ПРАВОВА ПОЗИЦІЯ
у справі за № 6-246цс14


За змістом частини третьої статті 267 ЦК України позовна давність застосовується судом лише за заявою сторони у спорі, зробленою до винесення ним рішення.
Рішення по суті спору ухвалюється судом першої інстанції, а на стадії апеляційного провадження здійснюється лише перевірка законності й обґрунтованості рішення суду (стаття 303 ЦПК України), тому заява про застосування позовної давності може бути розглянута, якщо вона подана під час розгляду справи в суді першої інстанції.
Апеляційним судом на стадії апеляційного провадження правомірно та у межах наданих повноважень застосовується позовна давність за заявою, зробленою стороною у спорі під час розгляду справи в суді першої інстанції, до ухвалення рішення по суті спору.

За это сообщение автора bur поблагодарил:
Мыша
bur
 
Сообщений: 1434
Зарегистрирован: 13 сен 2013, 16:25
Благодарил (а): 116 раз.
Поблагодарили: 425 раз.

UNREAD_POST налоговик » 08 дек 2016, 12:44

Интересное

Нужно внимательно читать "условия та правила" банков (которые никто не читает)

В Приватбанке по кредитам срок давности 50 лет.

В обґрунтування позовних вимог позивач посилається на Умови та правила про надання банківських послуг, копія яких долучена до матеріалів справи.
На підставі вказаних вище Умов та правил про надання банківських послуг позивачем розраховані штрафні санкції. Крім того, відповідно до Умов та правил про надання банківських послуг строк позовної давності щодо вимог повернення кредиту, оплати процентів за користування кредитом, винагороди, неустойки пені, штрафів, витрат банку становить 50 років.

За это сообщение автора налоговик поблагодарил:
minibuh
Аватар пользователя
налоговик
 
Сообщений: 5778
Зарегистрирован: 20 ноя 2010, 23:29
Благодарил (а): 835 раз.
Поблагодарили: 2642 раз.

Пред.

Вернуться в ДОГОВОРНОЕ ДЕЛО

Кто сейчас на форуме

Зарегистрированные пользователи: Ads, Al, Gb, Ya