Рекламу показываем только НЕзарегистрированным пользователям. Войдите или зарегистрируйтесь на Бухфоруме
    .

Оплата импортного товара нерезиденту наличными

заключение, изменение, расторжение, выполнение любых договоров

Модератор: Ol_ua

UNREAD_POST reussit » 27 апр 2012, 08:27

Добрый день!
Не нашла подходящей темы, где бы могла разместить свой вопрос, поэтому попробую задать его здесь, может кто подскажет?
Есть контракт покупки товаров. Продавец - иностранное предприятие, покупатель - украинское юрлицо. Товар ввезен и растаможен на территории Украины. Была частичная предоплата через банк.
Но, кроме этого учредителем была оплачена часть стоимости этого же товара наличными(своими, т.е. не предприятия) во время командировки. Законодательством ЭС предусмотрена оплата наличными за товар в размере определенной суммы, что и указано в контракте покупки.
Могу ли я в учете закрыть задолженность перед иностранным продавцом, и поставить задолженность перед учредителем на основании документа, который подтверждает передачу покупателю денег за товар учредителем.
Заранее спасибо за ответ!
reussit
 
Сообщений: 8
Зарегистрирован: 14 янв 2011, 09:38
Благодарил (а): 2 раз.
Поблагодарили: 0 раз.

UNREAD_POST Печкин » 27 апр 2012, 09:15

Выделил в тему

Мне видятся здесь проблемы со ст. 7 Декрета "Про систему валютного регулювання і валютного контролю"

Стаття 7. Порядок організації розрахунків у іноземній валюті

У розрахунках між резидентами і нерезидентами в межах торговельного обороту використовуються як засіб платежу іноземна валюта та грошова одиниця України - гривня. Такі розрахунки здійснюються лише через уповноважені банки в порядку, установленому Національним банком України.
живу на Бухфоруме
Аватар пользователя
Печкин
 
Сообщений: 6649
Зарегистрирован: 18 ноя 2010, 13:03
Благодарил (а): 73 раз.
Поблагодарили: 2885 раз.

UNREAD_POST налоговик » 27 апр 2012, 11:55

Минфину тоже

МІНІСТЕРСТВО ФІНАНСІВ УКРАЇНИ
ЛИСТ
від 03.08.2004 р. N 31-06230-12-21/14001


Щодо можливості придбання відрядженим працівником за кордоном товарно-матеріальних цінностей для підприємства за свій рахунок з наступним відшкодуванням витрат
Статтею 7 Декрету Кабінету Міністрів України від 19 лютого 1993 р. N 15-93 "Про систему валютного регулювання і валютного контролю" визначено, що у розрахунках між резидентами і нерезидентами в межах торговельного обороту використовується як засіб платежу іноземна валюта. Такі розрахунки здійснюються лише через уповноважені банки.
Аватар пользователя
налоговик
 
Сообщений: 5698
Зарегистрирован: 20 ноя 2010, 23:29
Благодарил (а): 806 раз.
Поблагодарили: 2594 раз.

UNREAD_POST reussit » 27 апр 2012, 12:17

Да, согласен - стремный случай.
Получается, что даже физлицо самостоятельно, за свои так сказать заработанные, не может приобрести дорогостоящий товар по договору покупки-продажи за наличку!
А законодательство Европейского Союза - Украины ни как не касается!?
Интересно, а международное право про этому поводу что-то говорит?

Вот еще ответ налоговиков:

Суб'єкт господарювання – резидент України здійснює міжнародні перевезення; його водії за межами України розраховуються за обслуговування вантажних автомобілів та за інші послуги готівковою іноземною валютою. Чи застосовується до такого суб'єкта штраф за здійснення розрахунків між резидентами та нерезидентами в межах торговельного обороту без участі уповноваженого банку?
Відповідно до ст. 7 Декрету про валютне регулювання у розрахунках між резидентами та нерезидентами в межах торговельного обороту використовується як засіб платежу іноземна валюта. Такі розрахунки здійснюються лише через уповноважені банки.
Згідно з п. 1.3 Положення № 484 розрахунки в межах торговельного обороту – це рух коштів між резидентами та нерезидентами за операціями продажу (купівлі) товарів на підставі зовнішньоекономічних договорів, які передбачають експорт або імпорт товарів.
Відповідно до ст. 1 Закону № 959 зовнішньоекономічний договір (контракт) – це матеріально оформлена угода двох або більше суб'єктів зовнішньоекономічної діяльності та їх іноземних контрагентів, спрямована на встановлення, зміну або припинення їх взаємних прав та обов'язків у зовнішньоекономічній діяльності.
Враховуючи зазначене, придбання працівниками суб'єкта господарювання, що здійснює міжнародні перевезення, за готівкову іноземну валюту у нерезидента за межами України товарів (робіт, послуг), необхідних для обслуговування вантажних автомобілів, не підпадає під режим ліцензування відповідно до ст. 5 Декрету про валютне регулювання, тому штраф, передбачений п. 2.6 Положення № 49, за здійснення таких розрахунків не застосовується.
При цьому згідно з п. 3.1 Правил № 200 юридичні особи – резиденти, що мають (орендують, фрахтують) транспортні засоби, мають право використовувати готівкову іноземну валюту з поточних рахунків для забезпечення експлуатаційних витрат, пов'язаних з обслуговуванням транспортних засобів за кордоном. Переміщення готівки та банківських металів через митний кордон України здійснюється відповідно до Інструкції № 148.
Крім того, п. 8.3 Інструкції № 492 передбачено, що кошти з поточного рахунку в іноземній валюті юридичної особи та фізичної особи – підприємця можуть бути використані за допомогою спеціального платіжного засобу виключно для одержання готівки за межами України, на оплату витрат на відрядження, на здійснення розрахунків у безготівковій формі за межами України, які пов'язані з витратами на відрядження та витратами представницького характеру, а також на оплату експлуатаційних витрат, пов'язаних з утриманням і перебуванням повітряних, морських, автотранспортних засобів за межами України, відповідно до умов Кодексу торговельного мореплавства, Повітряного кодексу, Конвенції про міжнародну цивільну авіацію, Конвенції про дорожній рух.
Тетяна Лапенко Начальник відділу контролю у сфері ЗЕД Управління
контролю за фінансовими установами та операціями у
сфері ЗЕД Департаменту податкового контролю ДПС України
Ірина Бочко Головний державний податковий інспектор відділу

«Вісник податкової служби України», листопад 2011 р., № 41 (661), с. 19 (http://www.visnuk.com.ua)
reussit
 
Сообщений: 8
Зарегистрирован: 14 янв 2011, 09:38
Благодарил (а): 2 раз.
Поблагодарили: 0 раз.

UNREAD_POST Печкин » 27 апр 2012, 12:25

reussit писал(а):Да, согласен - стремный случай.
Получается, что даже физлицо самостоятельно, за свои так сказать заработанные, не может приобрести дорогостоящий товар по договору покупки-продажи за наличку!
А законодательство Европейского Союза - Украины ни как не касается!?


1. Физлицо - может. Но вы то хотите чтобы купило предприятие. См. общую тему Подотчетные суммы (в т.ч. командировка): правовая природа.
2. Это сфера действия нашего законодательства.

Совет такой. Не показывать через авансовый отчет эти суммы. Можно их заплатить нерезу по безналу если нерезидент захочет их тихо вернуть физлицу.
Обслуживание транспортных средств это другая немножко ситуация. Там не совсем торговый оборот, да и это прямо разрешено постановой НБУ від 30 травня 2007 року N 200.
живу на Бухфоруме
Аватар пользователя
Печкин
 
Сообщений: 6649
Зарегистрирован: 18 ноя 2010, 13:03
Благодарил (а): 73 раз.
Поблагодарили: 2885 раз.


  • Похожие темы
    Ответов
    Просмотров
    Последнее сообщение

Вернуться в ДОГОВОРНОЕ ДЕЛО

Кто сейчас на форуме

Зарегистрированные пользователи: Ads, Gb, MR, Ya