Рекламу показываем только НЕзарегистрированным пользователям. Войдите или зарегистрируйтесь на Бухфоруме
    .

Налоговые проверки

Путеводитель по разделу. Штрафы, санкции, проверки, админ-, уголовная ответственность, обжалование решений госорганов

Модератор: Ol_ua

UNREAD_POST Joz » 09 дек 2013, 02:09

Я выяснил на какой счет я принимал деньги весь год. Я принимал деньги вот на этот счет.

Изображение

Я позвонил в Приватбанк и спросил как правильно называется с точки зрения бухгалтерии этот счет, 2600 2605 или как то ещё?
Они сказали что у него "цифровых названий нет", если я хочу я могу называть его 6762. И если у карточки есть ещё карточный счет, то у этого счета нет больше ничего. Это их внутрибанковские счета, а называется он "текущий счет физ.лица".
Я книгу не заполнял. Т.е. я заполняю за 2012 год и как обычно и иду доказывать, что я имел право принимать на него деньги?
Joz

Благодарил (а): 0 раз.

UNREAD_POST Marlboro » 09 дек 2013, 09:01

Это не номер счета вообще, в любом случае не текущего счета ФЛ, так как во-первых, его нет в плане счетов, во-вторых - шестой класс это доходы банка, а не деньги.
Что-бы узнать счет надо взять в банке выписку где видно поступление денег и там посмотреть номер.
И да, идите и доказывайте что это предпринимательский доход.
Свідомість - це місце зустрічі душі з земним життям
Marlboro

Благодарил (а): 315 раз.

UNREAD_POST Joz » 09 дек 2013, 10:25

Взял выписку. Ещё раз поговорил с Приватбанком. Приватбанк продолжает наставить что кроме этих цифр у счета больше ничего нет.
В выписке кроме этих цифр ничего нет.
Изображение

Как доказать что этот доход есть доходом частного предпринимателя?
Joz

UNREAD_POST Darling » 09 дек 2013, 11:08

Виртуальный счет, еще и в долларах?
Darling

Благодарил (а): 15 раз.

UNREAD_POST Kalinda » 09 дек 2013, 11:15

Договор читали,на руки его вам дали?Каким образом инспектор узнал о вашем счете.Если только информация взята на сайте-то СРОЧНО корректируйте,я не думаю,что они сделали скрины.Вы самостоятельно давали письменные пояснения со ссылкой на этот счет?Если нет-то и не давайте.
"Все хотят добра.Не отдавайте его." С.Е.Лец
Kalinda

Благодарил (а): 153 раз.

UNREAD_POST Joz » 09 дек 2013, 15:28

1) Договор на руки не давали. Я получил виртуальный счет в долларах онлайн несколько лет назад. Не знаю как сейчас, а раньше даже в банк не надо было идти. Просто регистрируешься в Приват24 и получает виртуальные счета. Я так и поступил. Спустя пол года получил карточку в банке. Они никакой договор не давали, карточный счет появился рядом с виртуальными...
2) Я никаких пояснений не давал. Органы получили все выписки из Приватбанка со всех моих личных счетов. Оказывается и так бывает. Не буду утверждать что и виртуальные, но все карточные точно. А т.к. с виртуального я на карточный переводил то суммы одни и те-же фактически.
Что мне грозит за "такое"? Как доказать что это заработок предпринимателя? И надо ли доказывать?
Все суммы я указал в декларации и книге.

Огромное спасибо всем кто отвечает!!!
Joz

UNREAD_POST Kalinda » 09 дек 2013, 15:51

Если это не доход предпринимателя и если это не вы лично пополнили себе счет-то тогда это ваш доход как физлица.Включается обязанность ежегодно предоставлять декларацию "про майновий стан" и оплатить 15 или (в зависимости от полученного дохода)17% налога с доходов физических лиц.Вот и считайте,какая позиция вам выгодна.Думаю,вам надо заручиться адвокатской поддержкой во избежание ненужного давления.
Kalinda

UNREAD_POST Kalinda » 09 дек 2013, 15:55

Органы получили все выписки из Приватбанка со всех моих личных счетов. Оказывается и так бывает. Не буду утверждать что и виртуальные, но все карточные точно.
-Интересно,на каком основании банк предоставил данные?Решение суда?
Kalinda

UNREAD_POST Joz » 09 дек 2013, 16:10

Kalinda писал(а):Органы получили все выписки из Приватбанка со всех моих личных счетов. Оказывается и так бывает. Не буду утверждать что и виртуальные, но все карточные точно.
Да :( Сказали сейчас это просто и быстро. Без моего участия и ведома. Повод проверки - глупая жалоба от недовольного клиента. Я так понял.
Joz

UNREAD_POST Kalinda » 09 дек 2013, 18:27

Joz писал(а):
Kalinda писал(а):Органы получили все выписки из Приватбанка со всех моих личных счетов. Оказывается и так бывает. Не буду утверждать что и виртуальные, но все карточные точно.
Да :( Сказали сейчас это просто и быстро. Без моего участия и ведома. Повод проверки - глупая жалоба от недовольного клиента. Я так понял.

Тем более не экономьте.Адвоката обязательно,самому трудно выбраться.Адвоката -спеца по налоговым делам.
Kalinda

UNREAD_POST alex88 » 12 дек 2013, 09:44

11.12.2013 - Прес-служба Міндоходів

Мораторій на перевірки малого та середнього бізнесу буде подовжено у 2014 році. Про це заявив Міністр доходів і зборів України Олександр Клименко сьогодні, 11 грудня, під час зустрічі з більше ніж 400 підприємцями та експертами, присвяченій обговоренню питань спрощеної системи оподаткування.

„Мораторій на перевірки малого та середнього бізнесу буде подовжено. Ця ініціатива була висунута бізнесом, і ми її підтримали. Впевнений, що цей крок надасть підприємцям, які працюють на спрощеній системі оподаткування, стимули для зростання та розвитку, що, у свою чергу, сприятиме збільшенню відрахувань до бюджету”, – наголосив Олександр Клименко.

Міністр також підкреслив, що спрощена система оподаткування виправдала себе як з точки зору зростання підприємницької ініціативи, так і з точки зору надходжень до бюджету.

За словами Міністра, сьогодні на спрощеній системі працюють майже 1,5 млн. суб’єктів господарювання. Тільки за останній рік новими платниками єдиного податку стали більше 62 тисяч підприємців. Найбільш інтенсивно - на 23% - протягом року збільшувалася кількість підприємців третьої групи, на якій зараз працюють майже 300 тисяч платників.

„Враховуючи ті побоювання, які висловлював бізнес під час податкового майдану, вважаю це показовим результатом вірності прийнятих два роки тому рішень. І хоча податки і збори від малого і середнього бізнесу сьогодні забезпечують біля 2% від загальних надходжень до бюджету, ми високо цінуємо ваш внесок в національну економіку ”, – зазначив Олександр Клименко.

Міністр запевнив, що робота над дерегуляцією, спрощенням податкових і митних процедур для малого і середнього бізнесу продовжиться й у наступному році.

Зокрема, з 2014 року підприємці, що працюють на спрощеній системі оподаткування, отримають можливість ведення в електронному вигляді книг обліку доходів і витрат. Це дозволить автоматично, на підставі даних книги подавати податкову звітність в режимі онлайн. Окрім цього, з 1 січня підприємці - «спрощенці» першими зможуть оцінити переваги такої новації як сервіс електронних перевірок. Ця процедура дозволить проводити аудит бухгалтерської звітності дистанційно, не відволікаючи підприємця від його основної діяльності. З 2015 року цю можливість отримають всі представники малого та середнього бізнесу, а з 2016 року – й інші платники податків.
“Taxation is just a sophisticated way of demanding money with menaces.”(с)

За это сообщение автора alex88 поблагодарил:
Печкин
alex88

Благодарил (а): 387 раз.

UNREAD_POST VOA » 12 дек 2013, 16:03

А в чём выразится этот мораторий? Добавлены изменения в переходные положения НКУ или просто опять "гранитная отливка"? На какие виды проверок это распространится: на все-все-все или какие-то отдельные? А как насчёт сверок, которые не проверки, а головной боли добавляют не меньше? Я не видела пока такой нормативной инициативы, кроме вчерашнего выступления Клименко по ТВ. Может кто-то сталкивался?

10:12:2013 г.
Перевірка- це своєчасність, достовірність, повнота нарахування та сплата усіх податків та зборів, які передбачені Податковим кодексом України.
Контролюючі органи мають право проводити камеральні, документальні (планові чи позапланові; виїзні чи невиїзні) та фактичні перевірки.
Порядок, строки та інші умови проведення перевірок передбачено статтею 75 ПКУ.
Результати перевірок оформлюються у формі акта або довідок, які підписуються посадовими особами контролюючих органів та платниками податків. У разі встановлення порушень під час перевіри складається акт. Якщо такі порушення відсутні, складається довідка.
Відповідатиме на запитання учасників конференції заступник начальника ДПІ у Солом’янському районі ГУ Міндоходів у місті Києві Юрій Миколайович Стадніков.

1.Які види перевірок мають право проводити контролюючі органи?

Відповідно до п. 75.1 ПКУ контролюючі органи мають право проводити камеральні, документальні (планові чи позапланові; виїзні чи невиїзні) та фактичні перевірки.

2.Які документи посадові особи повинні пред’явити платнику податків для проведення документальних виїзних чи фактичних перевірок?

Керівник органу Міндоходів приймає рішення про документальну позапланову перевірку (із зазначенням підстав для проведення перевірки, дати її початку та тривалості), яке оформлюється наказом. Право на проведення позапланової перевірки надається контролюючим органам лише у випадку, коли платнику податку до початку перевірки вручено під підпис копію наказу про проведення документальної позапланової перевірки.

Крім того, відповідно до ст. 81 ПКУ контролюючі органи можуть бути допущені до позапланової перевірки дише за умови пред'явлення:

направлення на проведення такої перевірки;
службового посвідчення осіб, які зазначені у направленні на проведення перевірки.
Непред'явлення платнику податків цих документів або їх пред'явлення з порушенням встановлених ПКУ вимог є підставою для недопущення посадових осіб органу ДПС до проведення документальної позапланової перевірки. Відповідно до ПКУ відмовлятися від проведення перевірок з інших підстав платник податків не має права.

3.Яка періодичність проведення документальних планових перевірок?

Періодичність проведення документальних планових перевірок платників податків визначається залежно від ступеня ризику в діяльності таких платників податків, який поділяється на високий, середній та незначний.

Платники податків з незначним ступенем ризику включаються до плану-графіка не частіше, ніж раз на три календарних роки, середнім - не частіше ніж раз на два календарних роки, високим - не частіше одного разу на календарний рік.

Порядок формування та затвердження плану-графіка, перелік ризиків та їх поділ за ступенями встановлюються центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує, державну податкову і митну політику.

4.Який порядок проведення камеральної перевірки?

Камеральна перевірка проводиться посадовими особами контролюючого органу без будь-якого спеціального рішення керівника такого органу або направлення на її проведення. Перевірка проводиться в приміщенні територіального органу Міндоходів, виключно на підставі даних, зазначених в деклараціях.

Згода платника податків на перевірку та його присутність під час проведення камеральної перевірки не обов'язкова.

5.Яким чином платник податків може дізнатися про результати проведення камеральної перевірки?

У разі встановлення порушень, за результатами камеральної перевірки, складається акт у двох примірниках, який підписується посадовими особами такого органу, які проводили перевірку, і після реєстрації у контролюючому органі вручається або надсилається для підписання протягом трьох робочих днів платнику податків.

6.Який строк проведення документальних планових та позапланових перевірок?

Тривалість документальних планових перевірок, не повинна перевищувати 30 робочих днів для великих платників податків, щодо суб'єктів малого підприємництва - 10 робочих днів, інших платників податків - 20 робочих днів.

Продовження строків проведення перевірок, можливе за рішенням керівника контролюючого органу не більш як на 15 робочих днів для великих платників податків, щодо суб'єктів малого підприємництва - не більш як на 5 робочих днів, інших платників податків - не більш як на 10 робочих днів.

Тривалість документальних позапланових перевірок, не повинна перевищувати 15 робочих днів для великих платників податків, щодо суб'єктів малого підприємництва - 5 робочих днів, інших платників податків - 10 робочих днів.

Продовження строків проведення перевірок, можливе за рішенням керівника контролюючого органу не більш як на 10 робочих днів для великих платників податків, щодо суб'єктів малого підприємництва - не більш як на 2 робочих дні, інших платників податків - не більш як на 5 робочих днів.

7.Під час підписання акту платник не згоден з результатами акту, які його дії?

У разі незгоди платника податків з висновками акта такий платник зобов'язаний підписати такий акт перевірки із зауваженнями, які він має право надати разом з підписаним примірником акта або окремо у строки, передбачені Податковим Кодексом України.

8.В який термін платник податків повинен надати заперечення до акту?

У разі незгоди платника податків або його законних представників з висновками перевірки чи фактами і даними, викладеними в акті (довідці) перевірки, вони мають право подати свої заперечення до контролюючого органу за основним місцем обліку такого платника податків протягом п'яти робочих днів з дня отримання акта (довідки).

9. В який термін розглядається заперечення контролюючими органами?

Заперечення розглядаються контролюючим органом протягом п'яти робочих днів, що настають за днем їх отримання (днем завершення перевірки, проведеної у зв'язку з необхідністю з'ясування обставин, що не були досліджені під час перевірки та зазначені у зауваженнях), та платнику податків надсилається відповідь. Платник податку (його уповноважена особа та/або представник) має право брати участь у розгляді заперечень, про що такий платник податку зазначає у запереченнях.

10. Яка особливість фактичної перевірки?

Фактичною вважається перевірка, що здійснюється за місцем фактичного провадження платником податків діяльності, розташування господарських або інших об'єктів права власності такого платника. Така перевірка здійснюється контролюючим органом щодо дотримання норм законодавства з питань регулювання обігу готівки, порядку здійснення платниками податків розрахункових операцій, ведення касових операцій, наявності ліцензій, патентів, свідоцтв, у тому числі про виробництво та обіг підакцизних товарів, дотримання роботодавцем законодавства щодо укладення трудового договору, оформлення трудових відносин з працівниками (найманими особами).

11.Який порядок проведення фактичної перевірки?

Фактична перевірка здійснюється без попередження платника податків (особи).

Фактична перевірка може проводитися на підставі рішення керівника контролюючого органу, оформленого наказом, копія якого вручається платнику податків або його уповноваженому представнику, або особам, які фактично проводять розрахункові операції, під розписку до початку проведення такої перевірки.

12. Які необхідні обставини для проведення фактичної перевірки?

у разі коли за результатами перевірок інших платників податків виявлено факти, які свідчать про можливі порушення платником податків законодавства щодо виробництва та обігу підакцизних товарів, здійснення платником податків розрахункових операцій, ведення касових операцій, наявності патентів, ліцензій та інших документів, контроль за наявністю яких покладено на контролюючі органи, та виникає необхідність перевірки таких фактів;
у разі отримання в установленому законодавством порядку інформації від державних органів або органів місцевого самоврядування, яка свідчить про можливі порушення платником податків законодавства, контроль за яким покладено на контролюючі органи;
письмового звернення покупця (споживача), оформленого відповідно до закону, про порушення платником податків установленого порядку проведення розрахункових операцій, касових операцій, патентування або ліцензування;
неподання суб'єктом господарювання в установлений законом строк обов'язкової звітності про використання реєстраторів розрахункових операцій, розрахункових книжок та книг обліку розрахункових операцій, подання їх із нульовими показниками;
отримання в установленому законодавством порядку інформації про порушення вимог законодавства в частині виробництва, обліку, зберігання та транспортування спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів та цільового використання спирту платниками податків, а також здійснення функцій, визначених законодавством у сфері виробництва і обігу спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів;
у разі виявлення за результатами попередньої перевірки порушення законодавства;
у разі отримання в установленому законодавством порядку інформації про використання праці найманих осіб без належного оформлення трудових відносин та виплати роботодавцями доходів у вигляді заробітної плати без сплати податків до бюджету, а також здійснення фізичною особою підприємницької діяльності без державної реєстрації.
13. Які строки проведення фактичної перевірки?

Тривалість фактичної перевірки не повинна перевищувати 10 діб.

Продовження строку таких перевірок здійснюється за рішенням керівника контролюючого органу не більш як на 5 діб.

14 Чи мають право органи доходів і зборів проводити фактичні перевірки за період, який вже було перевірено та застосовано відповідні штрафні санкції?

При здійсненні фактичних перевірок контролюючі органи мають право перевіряти періоди, які вже були перевірені за наявності законодавчо визначених підстав для такої перевірки.

При цьому, платники податків не можуть бути притягнуті до юридичної відповідальності одного виду за одне й те саме правопорушення, яке вже було відображено в акті попередньої перевірки.

15. Чи повині посадові особи контролюючого органу проводити запис в журналі використання РРО при проведенні перевірки?

Посадові особи контролюючого органу при проведені перевірки пункту обміну валюти повині провести запис в розділі 2 Журналу використання
реєстратора розраункових операцій „Облік перевірок” та заповнити відповідні графи, а саме графи з 1 – 4 заповнюються на початку проведення перевірки, графи 5 - 6 - наприкінці перевірки, графа 7 також заповнюється наприкінці перевірки особою, у присутності якої проводилася перевірка.

16. Яка призначається перевірка у разі несвоєчасної сплати (перерахування) податків СГ?

У разі несвоєчасної сплати (перерахування) податків суб’єктом господарювання, контролюючим органом проводиться камеральна перевірка. За результатами такої перевірки складається акт у двох примірниках, який після його підписання посадовими особами органу, які проводили перевірку, і реєстрації вручається або надсилається платнику податків для підписання протягом трьох робочих днів.

17. Який порядок надання СГ документів (копій) для проведення перевірки?

Порядок надання платниками податків документів визначено ст.85 Податкового кодексу України.

Платник податків зобов’язаний надати посадовим (службовим) особам контролюючих органів у повному обсязі всі документи, що належать до предмета перевірки або пов’язані з ним. Такий обов’язок виникає у платника податків після початку перевірки.

При проведенні перевірок посадові особи контролюючих органів мають право отримувати у платників податків належним чином завірені копії первинних фінансово-господарських, бухгалтерських та інших документів, що свідчать про приховування (заниження) об’єктів оподаткування, несплату податків, зборів (обов’язкових платежів), порушення вимог іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на органи Міністерства доходів і зборів України.

ДПІ у Солом’янському районі ГУ Міндоходів у м. Києві
http://stopfake.org/ Бывают такие решения, после принятия которых тараканы в голове аплодируют стоя.
VOA

Благодарил (а): 1750 раз.

UNREAD_POST dr.evil » 17 дек 2013, 12:19

Пережил с горем пополам в середине 12 года проверку ФЛП НДСник. На сегодняшний день движений по ФЛП нет. Св-во НДС успел аннулировать.
Получил на днях с опозданием (обычно звонят, предупреждают), а тут по-тихому на почту отправили письмо с просьбой предоставить документы по контрагенту, операции по которому были в 11м, уже проверенном году. Со слов начальника отдела они могут перепроверить меня еще раз при новых выяснившихся обстоятельствах. А они с ее слов есть - контрик признан никчемой.
У меня только 2 пути - не предоставить документы и позаплан или предоставить и влететь на доначисления? можно в личкуsmile.gif
dr.evil

Благодарил (а): 1 раз.

UNREAD_POST Игорь Забута » 17 дек 2013, 13:20

Joz писал(а):1) Договор на руки не давали. Я получил виртуальный счет в долларах онлайн несколько лет назад. Не знаю как сейчас, а раньше даже в банк не надо было идти. Просто регистрируешься в Приват24 и получает виртуальные счета. Я так и поступил. Спустя пол года получил карточку в банке. Они никакой договор не давали, карточный счет появился рядом с виртуальными...
2) Я никаких пояснений не давал. Органы получили все выписки из Приватбанка со всех моих личных счетов. Оказывается и так бывает. Не буду утверждать что и виртуальные, но все карточные точно. А т.к. с виртуального я на карточный переводил то суммы одни и те-же фактически.
Что мне грозит за "такое"? Как доказать что это заработок предпринимателя? И надо ли доказывать?
Все суммы я указал в декларации и книге.

Огромное спасибо всем кто отвечает!!!

Я сталкивался со следующей логикой проверяющих: личный счет - значит доходы "личные", значит НДФЛ. И уплаченный ЕН никого не обеспокоил. Вот такая кривая логика.
По-идее, Вам придется в суде доказать, что доход связан именно с предпринимательской деятельностью. Соответствует заявленным КВЭДам. Доказывать придется документами.
Игорь Забута

Благодарил (а): 66 раз.

UNREAD_POST Игорь Забута » 17 дек 2013, 13:40

tatta писал(а):Добрый день.
Подскажите, кто сталкивался с такой ситуацией...прошла плановая проверка, в акте проверки написано:
Перевіркою встановлено, що вищезазначені податкові накладні оформлені з порушенням вимог діючого законодавства, а саме: в податкових накладних в графі «Вид цивільно-правового договору» вказаний договір від 01.01.2012 року №12, до перевірки ХХХХХ замість вищевказаного договору надано договір від 01.01.2011 № 11.
Таким чином, в порушення п. 198.2, п. 198.6 ст.198, п. 201.1, п. 201.10 ст. 201 Податкового Кодексу України підприємством безпідставно завищено податковий кредит з податку на додану вартість в сумі НННННННН грн., у тому числі по періодах

Как правильно написать возражения на акт. Договор и тот и тот есть, нарушений нет. Может кто-то из практики что-то подскажет.
буду признательна, если кто-то поделится образцом возражений на акт проверки по никчемным договорам.

А что с НН под договор №11? По ней тоже кредит тоже сняли? Или забыли?
Игорь Забута

Благодарил (а): 66 раз.

Пред.След.