Страница 31 из 31

Налоговые проверки

UNREAD_POSTДобавлено: 23 фев 2017, 01:56
minibuh
tan писал(а):коллеги, подскажите пож срок уведомления о плановой проверке в 10 календарных дней отсчитывается от даты отправки уведомления налоговой или от даты фактического получения уведомления налогоплательщика?
спасибо.

Исходя из ст 42 ПКУ
42.2. Документи вважаються належним чином врученими, якщо вони надіслані за адресою (місцезнаходженням, податковою адресою) платника податків рекомендованим листом з повідомленням про вручення або особисто вручені платнику податків або його законному чи уповноваженому представникові.
, я предполагаю,что от дня вручения.
Вас тоже распиаренный "мораторий " мимо обошел? или у Вас в связи с закрытием?

Налоговые проверки

UNREAD_POSTДобавлено: 23 фев 2017, 09:48
tan
minibuh большое спасибо!
я тоже считаю что со дня вручения, но смущает фраза в п. 77.4 о "не пізніше ніж за 10 календарних днів до дня проведення зазначеної перевірки... надіслано рекомендованим листом з повідомленням про вручення "
"Право на проведення документальної планової перевірки платника податків надається лише у випадку, коли йому не пізніше ніж за 10 календарних днів до дня проведення зазначеної перевірки вручено під розписку або надіслано рекомендованим листом з повідомленням про вручення копію наказу про проведення документальної планової перевірки та письмове повідомлення із зазначенням дати початку проведення такої перевірки

мы больше 20 млн.((

Налоговые проверки

UNREAD_POSTДобавлено: 27 фев 2017, 15:37
vikakool
Впервые с таким столкнулись - мабуть, новая практика ГФС ;)

У нас розница. Акт камеральной проверки декл-и по НДС за декабрь. Инспектор сверила данные о продажах по Z-отчетам и по реестру НН, причем смотрела только на НН по ежедневным итогам с кодом 11.
В итоге доначислила НДС, т.к. сумма НДС в ежедневных НН меньше, чем по чекам.
Наш рассказ о том, что в рознице бывают и другие НН, которые выписывают на покупателя, она не поняла, сказала, что такого не бывает.

Ну не цирк?

Налоговые проверки

UNREAD_POSTДобавлено: 13 мар 2017, 10:58
Marlboro
Marlboro писал(а):Згідно зі змінами які передбачені Законом України від 03.11.2016 № 1726-VIII дію Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» (далі по тексту – Закон №877-V) поширено також на регулювання перевірок, які проводяться фіскальними органами щодо платників податків (раніше такі перевірки регулювались тільки Податковим кодексом).

Статтею 5 закону №877-V передбачено, що строк здійснення планового заходу суб’єктів малого підприємництва не може перевищувати п’яти робочих днів. Разом з цим стаття 82 ПКУ встановлює інший строк для проведення планової перевірки такого платника – 10 днів.
Так само статтею 6 закону №877-V передбачено, що строк здійснення ПОЗАпланового заходу суб’єктів малого підприємництва не може перевищувати двох робочих днів. Разом з цим стаття 82 ПКУ встановлює інший строк для проведення планової перевірки такого платника – 5 днів.
Тобто, обидва закони (закон №877-V і Податковий кодекс) встановлюють різні строки проведення перевірок і суперечать одне одному.

В нас є презумпція правомірності в ПКУ, а також аналогічна презумпція в законі 877.

Як думаєте - мають застосовуватись строки по ПКУ чи по закону 877?

Отримав відповідь від ДФС - трохи не те, що я очікував :)

Запит:
Скрытый текст: показать
Питання 1 – щодо кола питань які з’ясовуються податковими органами при проведенні позапланової перевірки
Ч.4 ст.12 закону №877-V передбачено, що:
«Під час проведення позапланового заходу з’ясовуються лише ті питання, необхідність перевірки яких стала підставою для здійснення цього заходу, з обов’язковим зазначенням цих питань у посвідченні (направленні) на проведення заходу державного нагляду (контролю). (з’ясування посадовими особами під час здійснення позапланового заходу державного нагляду (контролю) питань, інших ніж ті, необхідність перевірки яких стала підставою для здійснення такого заходу)»

Прошу роз’яснити чи мають право податкові органи під час проведення позапланових перевірок, призначених в згідно ПКУ, з’ясовувати питання і вимагати від платника документи, які не стосуються підстав призначення позапланової перевірки?

Питання 2 – щодо складу посадових осіб, які проводять перевірку
Ч.3 ст.7 закону №877-V передбачено, що в направленні на проведення перевірки зазначається перелік посадових осіб, які беруть участь у здійсненні заходу, із зазначенням їх посади, прізвища, ім'я та по батькові.
Прошу роз’яснити чи має право платник податків при проведенні в нього перевірки фіскальними органами відмовитись допускати до перевірки тих працівників цього чи іншого органу, які не зазначені в направленні на перевірку?

Питання 3 – щодо строку проведення перевірок
Статтею 5 закону №877-V передбачено, що строк здійснення планового заходу суб’єктів малого підприємництва не може перевищувати п’яти робочих днів. Разом з цим стаття 82 ПКУ встановлює інший строк для проведення планової перевірки такого платника – 10 днів.
Так само статтею 6 закону №877-V передбачено, що строк здійснення ПОЗАпланового заходу суб’єктів малого підприємництва не може перевищувати двох робочих днів. Разом з цим стаття 82 ПКУ встановлює інший строк для проведення планової перевірки такого платника – 5 днів.
Тобто, обидва закони (закон №877-V і Податковий кодекс) встановлюють різні строки проведення перевірок і суперечать одне одному. Статтею 4 ПКУ та статтею 3 закону №877-V передбачено презумпцію правомірності відповідно платника податків та суб’єкта господарювання. Суть презумпцію полягає в тому, що коли один чи декілька законів суперечать одне одному чи дозволяють неоднакове (множинне) трактування прав і обов’язків платника податків та контролюючуого органу, то рішення приймається на користь платника податків.
Тому прошу пояснити – які з урахуванням вказаної суперечності встановлені граничні строки проведення планових і позапланових податкових перевірок платників податків, які віднесені до суб’єктів малого підприємництва?

Питання 4 – щодо консультативної підтримки суб’єктів господарювання
Закон №877-V окрім всього іншого доповнено статтею 19, яка вводить механізм консультацій, по суті аналогічний тому, який вже встановлено статтею 52 Податкового кодексу України.
Але при цьому так само, як і в питанні 3 вище, обома нормами встановлені різні строки надання такої консультації. Закон №877-V встановлює строк надання консультації протягом 15 днів з дня надходження запиту – а стаття 52 ПКУ встановлює цей строк на рівні 25 днів (раніше передбачала 30 днів).
Прошу роз’яснити протягом якого строку мають надаватись консультації за запитами, які надсилаються органам Державної фіскальної служби України?


Відповідь:
ИзображениеИзображение
ИзображениеИзображение

Налоговые проверки

UNREAD_POSTДобавлено: 06 апр 2017, 18:19
VOA
Про встречки - с сайта ДФС:


06.04.2017
Державна фіскальна служба України повідомляє, що 31.03.2017 набрала чинності Постанова Кабінету Міністрів України від 29.03.2017 № 193, яка вносить зміни до Порядку проведення контролюючими органами зустрічних звірок, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 27.12.2010 № 1232.

Зазначені зміни внесено у зв'язку з прийняттям Верховною Радою України Закону України від 20.12.2016 № 1797-VІІ «Про внесення змін до Податкового кодексу України (щодо покращення інвестиційного клімату в Україні)», зокрема, викладенням пункту 73.5 статті 73 Кодексу щодо порядку проведення зустрічних звірок у новій редакції, внесенням змін до статті 42 Кодексу стосовно порядку листування з платниками податків, перенесенням контрольних функцій на обласний і центральний рівень та виконанням державними податковими інспекціями виключно функцій сервісного обслуговування.

Налоговые проверки

UNREAD_POSTДобавлено: 11 окт 2017, 18:02
Oleg234
Подскажите пожалуйста. Человек был ФОПом с 1998 до 2004. В 2004 году прошел аудит в налоговой, заплатил штрафы и получил справку об отсутствии задолженности, в пенсионном фонде тоже получил справку, потом отнес справки в районную администрацию и через время получил ПОВІДОМЛЕННЯ про скасування державної реєстрації суб'єкта підприємницької діяльності - фізичної особи.
Могут ли сейчас контролирующие органы ( любые не только налоговая), за тот период когда человек был ФОПом (1998-2004) предъявить претензии, на числить штрафы и т.п.?

Налоговые проверки

UNREAD_POSTДобавлено: 11 окт 2017, 19:08
lutishka
Oleg234 писал(а):Подскажите пожалуйста. Человек был ФОПом с 1998 до 2004. В 2004 году прошел аудит в налоговой, заплатил штрафы и получил справку об отсутствии задолженности, в пенсионном фонде тоже получил справку, потом отнес справки в районную администрацию и через время получил ПОВІДОМЛЕННЯ про скасування державної реєстрації суб'єкта підприємницької діяльності - фізичної особи.
Могут ли сейчас контролирующие органы ( любые не только налоговая), за тот период когда человек был ФОПом (1998-2004) предъявить претензии, на числить штрафы и т.п.?

нет, могли делать предъявы ФОПу максимум до 2008г., если он ликвидирован в 2004г. Проверьте еще, точно ли была ликвидация здесь https://usr.minjust.gov.ua/ua/freesearch и здесь https://cabinet.sfs.gov.ua/cabinet/face ... -547928374

Налоговые проверки

UNREAD_POSTДобавлено: 11 окт 2017, 19:29
Oleg234
lutishka писал(а):
Oleg234 писал(а):Подскажите пожалуйста. Человек был ФОПом с 1998 до 2004. В 2004 году прошел аудит в налоговой, заплатил штрафы и получил справку об отсутствии задолженности, в пенсионном фонде тоже получил справку, потом отнес справки в районную администрацию и через время получил ПОВІДОМЛЕННЯ про скасування державної реєстрації суб'єкта підприємницької діяльності - фізичної особи.
Могут ли сейчас контролирующие органы ( любые не только налоговая), за тот период когда человек был ФОПом (1998-2004) предъявить претензии, на числить штрафы и т.п.?

нет, могли делать предъявы ФОПу максимум до 2008г., если он ликвидирован в 2004г. Проверьте еще, точно ли была ликвидация здесь https://usr.minjust.gov.ua/ua/freesearch и здесь https://cabinet.sfs.gov.ua/cabinet/face ... -547928374


Человек повторно регистрировался ФОПом в 2013 году и закрылся в 2016. В ЕГР есть запись только последней регистрации 2013 и припинення 2016.
В налоговой Дані про взяття на облік платників податків" відсутня інформація за критеріями пошуку

Налоговые проверки

UNREAD_POSTДобавлено: 11 окт 2017, 19:53
lutishka
Oleg234 писал(а):Человек повторно регистрировался ФОПом в 2013 году и закрылся в 2016
Вот за этот период и могут предъявлять в течение 3-х лет.

Налоговые проверки

UNREAD_POSTДобавлено: 22 дек 2017, 17:20
Marlboro
Опубліковано план перевірок податковою на 2018 - http://sfs.gov.ua/diyalnist-/plani-ta-z ... 20874.html

Налоговые проверки

UNREAD_POSTДобавлено: 26 дек 2017, 19:28
АПЦ
Добрый день.
Подскажите, пожалуйста. Вместе с незарегистрированным ндс поставщика (в НК не брался), могут ли снять стоимость приобретенного и оплаченного товара.