Рекламу показываем только НЕзарегистрированным пользователям. Войдите или зарегистрируйтесь на Бухфоруме
    .

Ошибка при регистрации юр.лица единоналожником и последствия

Путеводитель по разделу. Штрафы, санкции, проверки, админ-, уголовная ответственность, обжалование решений госорганов

Модератор: Ol_ua

UNREAD_POST Blumental » 30 ноя 2013, 21:57

Добрый вечер. Дикая ситуация:
1.Юридическое лицо, плательщик единого налога 4 група 5 %.
2.Подал заявление на выдачу свидетельства в мае 2012 в связи со сменой КВЕД стал 61.10 "Діяльність у сфері проводового електрозв’язку" . Но ! Ведь фактически это запрещенный вид деятельности: "діяльність з надання послуг пошти та зв'язку". (п.8 ст. 291.5.1 НКУ). Все бы ничего, но он указал этот вид деятельности в единственном числе (больше никакой другой деятельности). И ГНА выдала свидетельство ! Он "балгополучно" работал по этому свидетельству до сегодняшнего дня. Но это еще не все - фактически все время он предоставлял услуги по другому КВЕДу - дозволеному. Больше ни каких видов деятельности за это время кроме дозволеного не осуществлял.
3. Сейчас пришел и просит помочь урегулировать вопрос и узнать что за это будет.
По моему: доначесление налога на прибыль с мая 2012 по сегодня + НДС + штрафы + пеня...Или возможно как то выскользнуть ?
У кого какие мнения ? Может ссылочкой киньте на консультацию по этому поводу.
Последний раз редактировалось Blumental 30 ноя 2013, 22:04, всего редактировалось 1 раз.
Не бойся, не бойся. Все будет хорошо !
Blumental
 
Сообщений: 77
Зарегистрирован: 30 янв 2012, 00:57
Откуда: Киев
Благодарил (а): 32 раз.
Поблагодарили: 8 раз.

UNREAD_POST Blumental » 30 ноя 2013, 22:02

Знаю что с 12.08.2012 п.8 ст. 291.5.1 НКУ отредактировали "діяльність з надання послуг пошти та зв'язку (крім діяльності, що не підлягає ліцензуванню)". Вдвойне обидно.
Не бойся, не бойся. Все будет хорошо !
Blumental
 
Сообщений: 77
Зарегистрирован: 30 янв 2012, 00:57
Откуда: Киев
Благодарил (а): 32 раз.
Поблагодарили: 8 раз.

UNREAD_POST vins » 01 дек 2013, 01:10

Blumental писал(а):1.Юридическое лицо, плательщик единого налога 4 група 5 %.
2.Подал заявление на выдачу свидетельства в мае 2012 в связи со сменой КВЕД стал 61.10 "Діяльність у сфері проводового електрозв’язку" . Но ! Ведь фактически это запрещенный вид деятельности: "діяльність з надання послуг пошти та зв'язку". (п.8 ст. 291.5.1 НКУ). Все бы ничего, но он указал этот вид деятельности в единственном числе (больше никакой другой деятельности). И ГНА выдала свидетельство ! Он "балгополучно" работал по этому свидетельству до сегодняшнего дня. Но это еще не все - фактически все время он предоставлял услуги по другому КВЕДу - дозволеному. Больше ни каких видов деятельности за это время кроме дозволеного не осуществлял.
3. Сейчас пришел и просит помочь урегулировать вопрос и узнать что за это будет.
По моему: доначесление налога на прибыль с мая 2012 по сегодня + НДС + штрафы + пеня...Или возможно как то выскользнуть ?


Я бы рассуждал так.
Ни под одно из этих оснований ситуация не подпадает:
298.2.3. Платники єдиного податку зобов'язані перейти на сплату інших податків і зборів, визначених цим Кодексом, у таких випадках та в строки:

1) у разі перевищення протягом календарного року встановленого обсягу доходу платниками єдиного податку першої і другої груп та нездійснення такими платниками переходу на застосування іншої ставки - з першого числа місяця, наступного за податковим (звітним) кварталом, у якому відбулося таке перевищення;

2) у разі перевищення протягом календарного року обсягу доходу, встановленого підпунктом 3 пункту 291.4 статті 291, платниками єдиного податку першої і другої груп, які використали право на застосування інших ставок, встановлених для третьої групи, - з першого числа місяця, наступного за податковим (звітним) кварталом, у якому відбулося таке перевищення;

3) у разі перевищення протягом календарного року встановленого обсягу доходу платниками єдиного податку третьої і четвертої груп - з першого числа місяця, наступного за податковим (звітним) кварталом, у якому відбулося таке перевищення;

4) у разі застосування платником єдиного податку іншого способу розрахунків, ніж зазначені у пункті 291.7 статті 291 цього Кодексу, - з першого числа місяця, наступного за податковим (звітним) періодом, у якому допущено такий спосіб розрахунків;

5) у разі здійснення видів діяльності, які не дають права застосовувати спрощену систему оподаткування, або невідповідності вимогам організаційно-правових форм господарювання - з першого числа місяця, наступного за податковим (звітним) періодом, у якому здійснювалися такі види діяльності або відбулася зміна організаційно-правової форми;

6) у разі перевищення чисельності фізичних осіб, які перебувають у трудових відносинах з платником єдиного податку, - з першого числа місяця, наступного за податковим (звітним) періодом, у якому допущено таке перевищення;

7) у разі здійснення видів діяльності, не зазначених у свідоцтві платника єдиного податку - фізичної особи - підприємця, - з першого числа місяця, наступного за податковим (звітним) періодом, у якому здійснювалися такі види діяльності;

8) у разі сплати до закінчення граничного строку погашення податкового боргу, що виник у платника єдиного податку протягом двох послідовних кварталів, - з першого числа місяця, наступного за податковим (звітним) періодом, у якому погашено такий податковий борг.


Теоретически можно было бы говорить о применении
Пунктом 293.5 ст.293 ПКУ визначено, що ставки єдиного податку для платників четвертої та шостої груп встановлюються у подвійному розмірі ставок, визначених п.293.3 ст.293 ПКУ:
...
до доходу, отриманого від здійснення видів діяльності, які не дають права застосовувати спрощену систему оподаткування.

но запрещенная деятельность не осуществлялась. А тот факт, что в свидетельстве указана запрещенная, не является доказательством того, что она осуществлялась.

За это сообщение автора vins поблагодарил:
Blumental
Аватар пользователя
vins
 
Сообщений: 6654
Зарегистрирован: 27 дек 2010, 12:38
Благодарил (а): 2704 раз.
Поблагодарили: 2891 раз.

UNREAD_POST Darling » 01 дек 2013, 01:55

Для 3-6 групп ЕН вид деятельности в свидетельстве не имеет и никогда не имел ровно никакого значения.

293.2. Фіксовані ставки єдиного податку встановлюються сільськими, селищними та міськими радами для фізичних осіб - підприємців, які здійснюють господарську діяльність, залежно від виду господарської діяльності

293.3. Відсоткова ставка єдиного податку встановлюється у розмірі:
293.3.1. Для третьої і четвертої груп платників єдиного податку:
1) 3 відсотки доходу - у разі сплати податку на додану вартість згідно з цим Кодексом;
2) 5 відсотків доходу - у разі включення податку на додану вартість до складу єдиного податку.
293.3.2. Для п'ятої і шостої груп платників єдиного податку:
1) 5 відсотків доходу - у разі сплати податку на додану вартість згідно з цим Кодексом;
2) 7 відсотків доходу - у разі включення податку на додану вартість до складу єдиного податку.

Процентная ставка зависит только от суммы дохода. Разумеется, разрешенного на ЕН. От вида деятельности ничего не зависит.
Далее:
299.11. У свідоцтві платника єдиного податку зазначаються такі відомості:

5) обрані фізичною особою - підприємцем першої та другої груп види господарської діяльності згідно з КВЕД ДК 009:2010;


Для отстальных групп этот реквизит не заполняется. Так что у вас нет повода для беспокойства.

За это сообщение автора Darling поблагодарил:
Blumental
Darling
 
Сообщений: 78
Зарегистрирован: 12 ноя 2013, 01:23
Благодарил (а): 15 раз.
Поблагодарили: 14 раз.

UNREAD_POST Blumental » 01 дек 2013, 11:31

Я в своих предположениях брал за основу:
1. "299.9. Підставами для прийняття контролюючим органом рішення про відмову у видачі суб'єкту господарювання свідоцтва платника єдиного податку є виключно:
1) невідповідність такого суб'єкта господарювання вимогам статті 291 цієї глави;"
2. "291.5. Не можуть бути платниками єдиного податку:
291.5.1. суб'єкти господарювання (юридичні особи та фізичні особи - підприємці), які здійснюють:
8) діяльність з надання послуг пошти та зв'язку;"
Тоесть формально он не имел права получать свидетельство. Способность налоговиков анулировать различные свидетельства задним числом общеизвестна.
Они действуют по принципу: любая задержка со стороны Налоговой в реализации своих прав, определенных в НКУ, не означает отказ от таких прав или их прикращение, и не лишает Налоговую возможности реализовать эти права в дальнейшем.
Ситуация такая что при желаниии прицепиться у них есть к чему, другое дело что законных оснований на это, судя по сообщениям опубликованым здесь, у налоговиков нету.
Вы меня преободрили и теперь я вижу приличные шансы, в случае чего, удачно посудиться с ГПА.
Спасибо большое за ответы. Если еще будут мысли по этому поводу - пожалуйста, пишите.
Не бойся, не бойся. Все будет хорошо !
Blumental
 
Сообщений: 77
Зарегистрирован: 30 янв 2012, 00:57
Откуда: Киев
Благодарил (а): 32 раз.
Поблагодарили: 8 раз.

UNREAD_POST Darling » 01 дек 2013, 16:52

По моему мнению, вам неправильно выписали свидетельство, включив в него КВЭД (вообще любой, а не только запрещенный). А куда они тогда смотрели - сейчас уже не имеет значения. Если судить строго по закону, то надо заменить ваше свидетельство на такое, в котором не будет указан КВЭД. Это можно сделать сейчас по заявлению.

291.5.1. суб'єкти господарювання (юридичні особи та фізичні особи - підприємці), які здійснюють:


т.е. уже "здійснюють", а не "планують здійснювати".
На момент получения свидетельства вы не могли еще ничего "здійснювати". И откуда тогда бsло известно, по какому КВЭДу у вас пойдут доходы? Вам ведь разрешены любые, а не только те, что указаны в свидетельстве (кроме общезапрещенных для всего ЕН).

Подробнее: Ошибка при регистрации юр.лица единоналожником и последствия



И потом, с 01.01.2014 свидетельства будут отменены:
http://news.dtkt.ua/labor/social-protection/26589
Де-факто вы все это время работали по разрешенной деятельности.
Darling
 
Сообщений: 78
Зарегистрирован: 12 ноя 2013, 01:23
Благодарил (а): 15 раз.
Поблагодарили: 14 раз.


  • Похожие темы
    Ответов
    Просмотров
    Последнее сообщение

Вернуться в ПРЕСТУПЛЕНИЕ И НАКАЗАНИЕ

Кто сейчас на форуме

Зарегистрированные пользователи: Gb, Ya, налоговик

cron