Рекламу показываем только НЕзарегистрированным пользователям. Войдите или зарегистрируйтесь на Бухфоруме
  .

Штрафы от "нетрудоспособного" фонда

Путеводитель по разделу. Штрафы, санкции, проверки, админ-, уголовная ответственность, обжалование решений госорганов

Модератор: Ol_ua

UNREAD_POST vins » 11 фев 2011, 08:59

ВИКОНАВЧА ДИРЕКЦІЯ ФОНДУ СОЦІАЛЬНОГО СТРАХУВАННЯ З ТИМЧАСОВОЇ ВТРАТИ ПРАЦЕЗДАТНОСТІ

ЛИСТ

від 08.02.2011 р. N 01-16-211

Щодо застосування фінансових (штрафних) санкцій та накладення адміністративних стягнень

Скрытый текст: показать
Виконавча дирекція Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, враховуючи численні звернення відділень Фонду щодо застосування фінансових (штрафних) санкцій та накладення адміністративних стягнень у зв'язку з набранням чинності з 1 січня 2010 року Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» від 08.07.2010 № 2464 (далі - Закон № 2464), повідомляє.

Частиною 7 розділу VIII Прикінцевих та перехідних положень Закону № 2464 визначено, що суми внесків, нарахованих на загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням, строк сплати яких не настав на 1 січня 2011 року, не сплачені станом на 1 січня 2011 року, підлягають сплаті в порядку, що діяв до 1 січня 2011 року.

Стягнення заборгованості із сплати страхових внесків за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням та сум штрафних санкцій, нарахованих та/або не сплачених у період до 1 січня 2011 року, в тому числі страхових внесків, строк сплати яких на 1 січня 2011 року не настав, здійснюється Фондом соціального страхування з тимчасової втрати працездатності (далі - Фонд) відповідно до законодавства, що діяло на момент виникнення такої заборгованості або застосування штрафних санкцій.

На період до повного стягнення заборгованості із сплати страхових внесків за Фондом та сум штрафних санкцій, нарахованих та /або не сплачених у період до 1 січня 2011 року, в тому числі нарахованих внесків, строк сплати яких на 1 січня 2011 року не настав, та відповідних штрафних санкцій за Фондом зберігаються повноваження щодо контролю за правильністю нарахування, своєчасністю сплати страхових внесків, застосування фінансових санкцій, якими він був наділений до набрання чинності Законом № 2464.

Щодо прийняття рішень про застосування фінансових (штрафних) санкцій при виявленні порушень, вчинених до 1 січня 2011 року, слід зазначити, що фінансові (штрафні) санкції застосовуються відповідно до законодавства, що діяло до 1 січня 2011 року. Рішення про застосування фінансових (штрафних) санкцій оформляються за формою, встановленою згідно з постановою правління Фонду від 19.01.2001 № 38 «Про затвердження інструкції про порядок проведення ревізій та перевірок по коштах Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності» із зазначенням про необхідність сплати коштів у десятиденний термін відповідно до частини 3 статті 22 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням» від 18.01.2001 р. № 2240 (далі - Закон № 2240).

Слід зазначити, що в актах ревізій страхувальників, у яких встановлені порушення за період до 01.01.2011 обов'язково зазначати про відповідальність страхувальників згідно зі статтею 30 Закону № 2240 в редакції до 01.01.2011, що передбачено абз. 6 п. 7 розділу VIII «Прикінцеві та перехідні положення» Закону № 2464.

Статтею 165-5 Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі -Кодекс) в редакції, яка набрала чинності з 1 січня 2011 року, передбачено, що за порушення посадовими особами підприємств, установ, організацій, фізичними особами, які використовують найману працю, порядку використання коштів загальнообов'язкового державного соціального страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням, несвоєчасне або неповне їх повернення, несвоєчасне подання або неподання встановленої звітності, подання недостовірної звітності щодо використання страхових коштів накладаються адміністративні стягнення.

Крім того, статтею 188-23 Кодексу передбачено накладення штрафу на посадових осіб за вчинення дій, що перешкоджають уповноваженим особам Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності у проведенні перевірок щодо використання страхових коштів у випадках, передбачених законом.

Адміністративні стягнення накладаються згідно зі статтями 165-5 та 188-23 Кодексу із змінами та доповненнями, що набрали чинності з 1 січня 2011 року. У разі виявлення під час ревізії у страхувальника порушень, пов'язаних із ухиленням посадових осіб страхувальника від реєстрації як платника страхових внесків до Фонду, несвоєчасною, або неповною сплатою страхових внесків, адміністративні стягнення на посадових осіб страхувальника з 01 січня 2011 року не накладаються.

Враховуючи, що Кодексом не визначено форм, за якими необхідно оформляти протоколи про адміністративне правопорушення, постанови про накладення адміністративного стягнення, закриття адміністративної справи, рекомендуємо керуватися вимогами Кодексу, зокрема 256, 283 Кодексу, що регулюють ці питання.

Виконавчою дирекцією Фонду розроблено проект Порядку розгляду та оформлення матеріалів про адміністративні правопорушення, нову редакцію якого на даний час не прийнято правлінням Фонду, тому пропонуємо застосовувати діючий Порядок про накладання адміністративних штрафів органами Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, затверджений постановою правління Фонду від 25.12.2003 р. № 119 з урахуванням змін, прийнятих до Кодексу та Закону № 2464 у частині, що не суперечить діючому Кодексу.

в.о. директора
Е. Д. Ушаков

За это сообщение автора vins поблагодарил:
minibuh
Аватар пользователя
vins
 
Сообщений: 6654
Зарегистрирован: 27 дек 2010, 12:38
Благодарил (а): 2704 раз.
Поблагодарили: 2906 раз.

UNREAD_POST vins » 11 фев 2011, 09:09

Добавлю, что штрафы по КоАП за "порушення порядку використання коштів загальнообов'язкового державного соціального страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням, несвоєчасне або неповне їх повернення, несвоєчасне подання або неподання встановленої звітності, подання недостовірної звітності щодо використання страхових коштів" налагает сам Фонд (не суд). Поэтому срок давности для применения штрафов к должностным лицам - 2 месяца с момента совершения или с момента выявления (если нарушение длящееся - к примеру, неподача отчетности, если она так и не подана, или неполной возврат средств Фонда).

Штрафы для предприятия по Закону № 2240

Скрытый текст: показать
Стаття 30. Відповідальність страхувальника

1. Страхувальник-роботодавець несе відповідальність за несвоєчасність сплати та неповну сплату страхових внесків, у тому числі страхових внесків, що сплачують застраховані особи через рахунки роботодавців, а також за порушення порядку використання страхових коштів. Фізична особа, яка не має статусу підприємця та використовує найману працю, додатково несе відповідальність за ухилення від взяття на облік як платника страхових внесків.

(абзац перший частини першої статті 30 у редакції
 Закону України від 22.02.2006 р. N 3456-IV)

У разі несвоєчасної сплати страхових внесків страхувальником (у тому числі фізичною особою, яка не має статусу підприємця та використовує найману працю, через ухилення від подання заяви про взяття на облік як платника страхових внесків) або неповної їх сплати страхувальник сплачує суму донарахованих контролюючим органом страхових внесків (недоїмки), штраф та пеню.

(абзац другий частини першої статті 30 у редакції
 Закону України від 22.02.2006 р. N 3456-IV)

За несвоєчасність сплати страхувальником страхових внесків на нього накладається штраф у розмірі 50 відсотків суми належних до сплати страхових внесків за весь період, який минув з дня, коли страхувальника було взято на облік.

(абзац третій частини першої статті 30 у редакції
 Закону України від 22.02.2006 р. N 3456-IV)

За неповну сплату страхових внесків на страхувальника накладається штраф у розмірі прихованої (заниженої) суми заробітної плати, на яку відповідно до цього Закону нараховуються страхові внески, а в разі повторного порушення - у трикратному розмірі зазначеної суми.

За порушення порядку витрачання страхових коштів накладається штраф у розмірі 50 відсотків належної до сплати суми страхових внесків.

Пеня обчислюється виходячи з 120 відсотків облікової ставки Національного банку України, що діяла на момент сплати, нарахованої на повну суму недоїмки (без урахування штрафів) за весь її строк.

2. Не сплачені в строк страхові внески, пеня і штраф стягуються в доход Фонду із страхувальника у безспірному порядку.

Строк давності в разі стягнення страхових внесків, пені та фінансових санкцій, передбачених цією статтею, не застосовується.

3. Суми коштів, безпідставно стягнені із страхувальника, підлягають поверненню у триденний строк з дня винесення рішення про безпідставність стягнення цих виплат з відшкодуванням судових витрат.

4. Право застосовування фінансових санкцій, передбачених цією статтею, мають керівники виконавчої дирекції Фонду та його відділень, їх заступники.
Аватар пользователя
vins
 
Сообщений: 6654
Зарегистрирован: 27 дек 2010, 12:38
Благодарил (а): 2704 раз.
Поблагодарили: 2906 раз.

UNREAD_POST юрист » 11 фев 2011, 09:34

Интересно, что некоторые информсайты уже сделали из этого письма вывод - админштрафы Фондом по нетрудоспособности не налагаются. Вывод неправильный.

В письме речь идет лишь о том, что в связи с принятием Закона о ЕСВ были внесены изменения в КоАП, в результате которых сократился перечень тех нарушений, за которые к ответственности могут привлекаться должностные лица предприятия. В нем уже нет таких нарушений как "ухилення посадових осіб страхувальника від реєстрації як платника страхових внесків до Фонду, несвоєчасна, або неповна сплата страхових внесків", но остались штрафы за "порушення порядку використання коштів загальнообов'язкового державного соціального страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням, несвоєчасне або неповне їх повернення, несвоєчасне подання або неподання встановленої звітності, подання недостовірної звітності щодо використання страхових коштів". Плюс остался штраф за недопуск проверяющих из Фонда к проверке. А приходить на проверки его представители пока еще могут, поскольку Закон о ЕСВ предусматривает:

На період до повного стягнення заборгованості із сплати страхових внесків за діючими видами загальнообов'язкового державного соціального страхування та сум штрафних санкцій, нарахованих та/або не сплачених у період до 1 січня 2011 року, в тому числі нарахованих внесків, строк сплати яких на 1 січня 2011 року не настав, та відповідних штрафних санкцій за фондами загальнообов'язкового державного соціального страхування зберігаються повноваження щодо контролю за правильністю нарахування, своєчасністю сплати страхових внесків, застосування фінансових санкцій, якими вони були наділені до набрання чинності цим Законом.
Аватар пользователя
юрист
 
Сообщений: 455
Зарегистрирован: 25 ноя 2010, 10:51
Благодарил (а): 70 раз.
Поблагодарили: 120 раз.

UNREAD_POST vins » 04 апр 2012, 07:15

Узагальнений перелік типових порушень страхувальником при проведенні перевірок по коштаx ФСС з ТВП


 1. Не створено Комісію із соціального страхування установи (при чисельності застрахованих осіб понад 15 працюючих за наймом).
 2. До середньої заробітної плати включено заробітну плату в повному розмірі без урахування обмеження граничною сумою, з якої сплачується ЄСВ.
 3. Виплати, що мають разовий характер, включено повністю замість пропорційно відпрацьованому часу (особа частину місяця в розрахунковому періоді не працювала з поважних причин).
 4. Допомога по вагітності і пологах розрахована шляхом множення середньоденної допомоги, визначеної за робочі дні, на календарні дні відпустки по вагітності і пологах.
 5. Допомога видавалась після встановлення групи інвалідності медико-соціальною експертною комісією.
 6. Допомога надавалась:
  • у разі тимчасової непрацездатності у зв'язку із захворюванням або травмою, що сталися внаслідок алкогольного, наркотичного, токсичного сп'яніння або дій, пов'язаних з таким сп'янінням;
  • за період перебування застрахованої особи у відпустці без збереження заробітної плати, творчій відпустці, додатковій відпустці у зв'язку з навчанням.
 7. Невірно заповнено лицьовий бік листка непрацездатності (відсутність усіх необхідних підписів, штампів і печаток; є виправлення, які не завірені відповідним підписом і печаткою лікувального закладу; назва установи не відповідає дійсній назві установи, не зазначено причину непрацездатності, період тимчасової непрацездатності, наявність відміток про порушення режиму і про алкогольне сп'яніння).
 8. Невірно заповнено зворотний бік листка непрацездатності (не завірено підписом відповідальних осіб і печаткою установи; не вірно заповнені
  дані про робочі дні в період непрацездатності, відомості про страховий стаж і розмір допомоги залежно від страхового стажу).
 9. Відсутність ведення обліку путівок на позабалансовому рахунку страхувальника.
 10. Відсутність ведення журналу обліку путівок до СКЗ за формою Ф 13-ФСС з ТВП.
 11. Журнал обліку путівок до СКЗ оформлено неналежним чином (не пронумерований, не прошнурований, не підписаний відповідальною особою за видачу путівок та не скріплений печаткою підприємства).
 12. Відсутні зворотні талони про факт перебування в СКЗ.
 13. Видача путівок особам, які не надали медичну довідку форми № 070/о.
 14. Видача путівок особам, які не являються працівниками страхувальника.
 15. Видача путівок без надання відпусток застрахованим особам.
 16. Видача путівок особам без надання довідки з місця основної роботи (навчання) про те, що вони не користувалися цією соціальною послугою протягом календарного року.
 17. Неправомірний поділ путівок з незастрахованою особою.
 18. Несвоєчасне внесення до каси підприємства часткової плати за путівки і несвоєчасне перерахування коштів до органу ФСС з ТВП.
 19. Путівка оформлена не належним чином (не зазначено прізвища, імені та по батькові застрахованої особи або члена їі сім 'і, місця роботи, установи, що видала путівку).
 20. Неправомірний поділ путівок без проведення доплати за три календарні дні з метою додержання терміну лікування по 12 діб для кожної особи.
Ольга САРАЖИНСЬКА, завідувач фінансовим відділом - головний бухгалтер Лівобережної міжрайонної виконавчої дирекції Київського міського відділення Фонду соціальною страхування з тимчасової втрати працездатності

За это сообщение автора vins поблагодарил:
minibuh
Аватар пользователя
vins
 
Сообщений: 6654
Зарегистрирован: 27 дек 2010, 12:38
Благодарил (а): 2704 раз.
Поблагодарили: 2906 раз.

UNREAD_POST lala555 » 21 июл 2014, 16:48

привет, кто в курсе. если при проверке выявлены не правильно оформленные больничные, их не зачтут? т.е. по ним нужно будет вернуть деньги, эти деньги будут удерживать из зп бухгалтера по зарплате?
lala555
 
Сообщений: 409
Зарегистрирован: 03 июн 2013, 14:34
Благодарил (а): 221 раз.
Поблагодарили: 12 раз.

UNREAD_POST bur » 21 июл 2014, 17:17

lala555 писал(а):привет, кто в курсе. если при проверке выявлены не правильно оформленные больничные, их не зачтут? т.е. по ним нужно будет вернуть деньги, эти деньги будут удерживать из зп бухгалтера по зарплате?


Возмещение денег соцстраху
А по поводу ответственности бухгалтера, то по идее на общих основаниях к ограниченной материальной ответственности - то есть не больше среднего заработка с ежемесячным отчислением из зарплаты не более 20 %
Переложить штраф на бухгалтера: можно ли?
bur
 
Сообщений: 1434
Зарегистрирован: 13 сен 2013, 16:25
Благодарил (а): 116 раз.
Поблагодарили: 425 раз.

UNREAD_POST lala555 » 21 июл 2014, 17:18

спасибо, а если этот бухгалтер уже не работает или в декрете?
lala555
 
Сообщений: 409
Зарегистрирован: 03 июн 2013, 14:34
Благодарил (а): 221 раз.
Поблагодарили: 12 раз.

UNREAD_POST bur » 21 июл 2014, 21:50

lala555 писал(а):спасибо, а если этот бухгалтер уже не работает или в декрете?


Интересный вопрос.. Сходу даже не скажу. Подумаю.
Предварительно: если не работает, то взыскать можно все равно ущерб только в размере его среднего заработка (ухудшить его положение и взыскать в полном размере было бы неправильно). Но возникает вопрос: как определить средний заработок (ведь он у нас уже не работает)? Видимо, определять на дату увольнения. И в каком порядке взыскивать, ведь опять же приказ в отношении него уже не издашь? Видимо, в общем - либо сразу иск в суд, либо вначале ему претензию (если удастся найти), а потом в суд.
Если в декрете, то, если мне не изменяет память, КЗоТ никаких отсрочек в этом отношении не делает. Работодатель издает приказ о привлечении к материальной ответственности.. Работнице направляется для ознакомления (желательно с описью вложения). Если от работницы возражений не поступает, можно взыскивать с зарплатных выплат, когда они появятся. Когда-то ведь появятся. В моем понимании так. Но, повторюсь, надо подумать.
bur
 
Сообщений: 1434
Зарегистрирован: 13 сен 2013, 16:25
Благодарил (а): 116 раз.
Поблагодарили: 425 раз.

UNREAD_POST lala555 » 22 июл 2014, 10:26

а если через суд, суд признает что она должна выплатить, но опять же, у нее нет доходов, тогда через исполнительную и опись имущества :?
lala555
 
Сообщений: 409
Зарегистрирован: 03 июн 2013, 14:34
Благодарил (а): 221 раз.
Поблагодарили: 12 раз.

UNREAD_POST bur » 22 июл 2014, 13:06

lala555 писал(а):а если через суд, суд признает что она должна выплатить, но опять же, у нее нет доходов, тогда через исполнительную и опись имущества :?


Да, в общем порядке.
bur
 
Сообщений: 1434
Зарегистрирован: 13 сен 2013, 16:25
Благодарил (а): 116 раз.
Поблагодарили: 425 раз.

UNREAD_POST Morskaya » 22 июл 2014, 13:48

lala555 писал(а):привет, кто в курсе. если при проверке выявлены не правильно оформленные больничные, их не зачтут? т.е. по ним нужно будет вернуть деньги, эти деньги будут удерживать из зп бухгалтера по зарплате?


Не путайте неправильно оформленные и не правильно начисленные больничные. Если больничный неправильно оформлен, то ответственность несёт комиссия (уполномоченный) по социальному страхованию, которая принимает такой больничный к оплате и подписывает протокол.
Morskaya
 
Сообщений: 3
Зарегистрирован: 14 июл 2014, 23:55
Благодарил (а): 0 раз.
Поблагодарили: 1 раз.

UNREAD_POST lala555 » 22 июл 2014, 15:03

комиссия только числилась и подписывала, а на самом деле все проверял и считал бухгалтер , так что....
lala555
 
Сообщений: 409
Зарегистрирован: 03 июн 2013, 14:34
Благодарил (а): 221 раз.
Поблагодарили: 12 раз.

UNREAD_POST elenamo » 30 июл 2014, 13:54

Доброго времени суток! Подскажите, пожалуйста, если в феврале текущего года были начислены больничные по беременности и родам. Расчет:
Август 13 г. - 1401,18 грн. 30 дн.
Сентябрь 13 г. - 1052,86 грн. 16 дн.
Октябрь 13 г. - 1960,02 грн. 9 дн. (больничные с 01 по 22.10, сума больн. - 1487,00 грн.)
Ноябрь 13 г. - 1650,82 грн. 30 дн.
Декабрь 13 г. - 2101,83 грн. 31 дн.
Январь 14 г. - 1268,78 грн. 31 дн.
В октябре правильно включены фактически отработанные дни, но в сумму заработка входят и больничные. Как теперь исправить эту ошибку, если человек уже ушел в декрет? Вернуть фонду соц. страха лишнее?
elenamo
 
Сообщений: 20
Зарегистрирован: 29 июл 2014, 15:44
Благодарил (а): 6 раз.
Поблагодарили: 0 раз.


 • Похожие темы
  Ответов
  Просмотров
  Последнее сообщение

Вернуться в ПРЕСТУПЛЕНИЕ И НАКАЗАНИЕ

Кто сейчас на форуме

Зарегистрированные пользователи: Gb, MR, Ya