Рекламу показываем только НЕзарегистрированным пользователям. Войдите или зарегистрируйтесь на Бухфоруме
    .

Штраф за неуплату налогового долга: срок давности

Путеводитель по разделу. Штрафы, санкции, проверки, админ-, уголовная ответственность, обжалование решений госорганов

Модератор: Ol_ua

UNREAD_POST Ol_ua » 13 фев 2011, 11:24

Стаття 126. Порушення правил сплати (перерахування) податків

126.1. У разі якщо платник податків не сплачує суми самостійно визначеного грошового зобов'язання протягом строків, визначених цим Кодексом, такий платник податків притягується до відповідальності у вигляді штрафу у таких розмірах:

при затримці до 30 календарних днів включно, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов'язання, - у розмірі 10 відсотків погашеної суми податкового боргу;

при затримці більше 30 календарних днів, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов'язання, - у розмірі 20 відсотків погашеної суми податкового боргу.


Аналогичная норма была в Законе № 2181

17.1.7. У разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання протягом граничних строків, визначених цим Законом, такий платник податку зобов'язаний сплатити штраф у таких розмірах:

при затримці до 30 календарних днів, наступних за останнім днем граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання, - у розмірі десяти відсотків погашеної суми податкового боргу;

при затримці від 31 до 90 календарних днів включно, наступних за останнім днем граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання, - у розмірі двадцяти відсотків погашеної суми податкового боргу;

при затримці, що є більшою 90 календарних днів, наступних за останнім днем граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання, - у розмірі п'ятдесяти відсотків погашеної суми податкового боргу.


Так вот по ней ВАСУ указывал, что применить данный штраф налоговый орган может только после того, как налоговый долг будет уплачен, а потому срок давности в 1095 дней отсчитываться должен не с момента окончания предельных сроков уплаты налогового обязательства, а с момента, когда долг будет уплачен (постановление ВАСУ от 07.12.2010 г. № К-20077/08).
Аватар пользователя
Ol_ua
 
Сообщений: 585
Зарегистрирован: 04 дек 2010, 22:20
Благодарил (а): 80 раз.
Поблагодарили: 78 раз.

UNREAD_POST vins » 13 авг 2011, 14:21

За несвоевременную подачу налоговой отчетности либо несвоевременную уплату налоговых обязательств суды готовы не применять к должностным лицам админштрафы, если задержка была небольшой.

КОМПАНІЇВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД КІРОВОГРАДСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Справа № 3-397/2011 06 липня 2011 року
П О С Т А Н О В А


Згідно з протоколом про адміністративне правопорушення серії КР № 276280 від 03 червня 2011 року, складеним податковим інспектором сектору оподаткування юридичних осіб Компаніївського відділення Долинської МДПІ у Кіровоградській області, стосовно ОСОБА_1, яка працює керівником Компаніївської районної державної насіневої інспекції, при перевірці зазначеного підприємства, було виявлено порушення термінів сплати екологічного податку. При встановленому строкові сплати 20.05.2011 року сплата проведена 26.05.2011 року, чим порушено п. 57.1 ст.57 "Податкового кодексу України" від 02.12.2010 року № 2755-VI. За таке порушення діючого законодавства передбачена адміністративна відповідальність відповідно до ч. 1 ст. 163-2 КУпАП.
В судовому засіданні ОСОБА_1 вину не визнала.
Суду пояснила, що сплатила вчасно на ті рахунки, що надала податкова інспекція. 25.05.2011 року податкова інспекція повідомила, що це не той рахунок і потім самі перерахували з одного рахунку на другий. Про зміну рахунку в квітні податкова інспекція не повідомляла.
Просила звільнити від адміністративної відповідальності за малозначністю правопорушення.
Дослідивши матеріали справи, приходжу до висновку про наявність в діях ОСОБА_1 складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 163-2 КУпАП, оскільки остання дійсно порушила терміни сплати збору за спеціальне використання води на 6 днів, що підтверджується, актом перевірки, протоколом про адміністративне правопорушення.
Разом з тим, враховуючи характер вчиненого правопорушення, від якого будь-яких негативних наслідків не наступило, нетривалий проміжок затримки сплати податку (6 днів), особу правопорушниці, яка раніше до адміністративної відповідальності не притягувалася, визнала вину у скоєному, щиро розкаялася, що слід визнати як обставину, яка пом’якшує адміністративну відповідальність, вважаю за можливе, застосувавши ст. 22 КУпАП, звільнити ОСОБА_1 від адміністративної відповідальності за малозначністю правопорушення, обмежившись усним зауваженням.
На підставі вищевикладеного, керуючись ст.ст. 22, 33, ч. 1 ст. 163-2, ст.ст. 283, 284 КУпАП, -
ПОСТАНОВИЛА:
Провадження по адміністративній справі про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 163-2 КУпАП закрити.
ОСОБА_1 звільнити від адміністративної відповідальності, оголосивши їй усне зауваження.
Аватар пользователя
vins
 
Сообщений: 6654
Зарегистрирован: 27 дек 2010, 12:38
Благодарил (а): 2704 раз.
Поблагодарили: 2906 раз.

UNREAD_POST vins » 19 авг 2011, 22:14

Не подать декларацию и не заплатить налог выгоднее чем подать декларацию и не заплатить налог.
По мнению ЕБНЗ, если налогоплательщик не подал декларацию и не заплатил налог, а потом подает такую декларацию с опозданием и одновременно с этим платит налог, то к нему ни штрафные санкции, ни пеня, ни админштрафы по КоАП как за несвоевременную уплату налогового обязательства не применяются.

Скрытый текст: показать
Чи застосовуються штрафні санкції, пеня та адміністративна відповідальність до платника податків за несвоєчасну сплату грошового зобов’язання у випадку несвоєчасного подання звітності та за умови, що сплата зобов’язань відбулась до (в день) подання такої звітності?
Відповідно до п.38.1 ст.38 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року №2275-VI із змінами та доповненнями (далі - ПКУ) виконанням податкового обов'язку визнається сплата в повному обсязі платником відповідних сум податкових зобов'язань у встановлений податковим законодавством строк. Згідно з ст.50 ПКУ платник податків, який самостійно виявляє факт заниження податкового зобов'язання минулих податкових періодів, ( за винятком випадків, установлених п.50.2 ст.50 ПКУ) зобов'язаний: а) або надіслати уточнюючий розрахунок і сплатити суму недоплати та штраф у розмірі трьох відсотків від такої суми до подання такого уточнюючого розрахунку; б) або відобразити суму недоплати у складі декларації з цього податку, що подається за податковий період, наступний за періодом, у якому виявлено факт заниження податкового зобов'язання, збільшену на суму штрафу у розмірі п'яти відсотків від такої суми, з відповідним збільшенням загальної суми грошового зобов'язання з цього податку. Підпунктом 126.1 ст.126 ПКУ визначено, що у разі якщо платник податків не сплачує узгоджену суму грошового зобов'язання протягом строків, визначених цим Кодексом, такий платник податків притягується до відповідальності у вигляді штрафу у таких розмірах: при затримці до 30 календарних днів включно, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов'язання, - у розмірі 10 відсотків погашеної суми податкового боргу; при затримці більше 30 календарних днів, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов'язання, - у розмірі 20 відсотків погашеної суми податкового боргу. Відповідно до пп.129.1.2 п.129.1 ст.129 ПКУ пеня нараховується у день настання строку погашення податкового зобов'язання, нарахованого контролюючим органом або платником податків у разі виявлення його заниження на суму такого заниження та за весь період заниження (в тому числі за період адміністративного та/або судового оскарження).
Статтею 255 Кодексу України про адміністративні правопорушення від 7 грудня 1984 року №8073-Х із змінами та доповненнями (далі – КУпАПП) передбачено, що органи державної податкової служби мають право складати протоколи про адміністративні правопорушення у таких випадках: - за порушення прав на об'єкт права інтелектуальної власності (ст. 51 прим.2 КУпАПП); - за порушення порядку проведення розрахунків (ст. 155 прим.1 КУпАПП); - за порушення порядку ведення податкового обліку, надання аудиторських висновків (ст.163 прим.1 Кодексу); - за неподання або несвоєчасне подання платіжних доручень на перерахування належних до сплати податків та зборів (обов'язкових платежів) (ст.163 прим.2 КУпАПП); - за невиконання законних вимог посадових осіб органів державної податкової служби (ст. 163 прим.3 КУпАПП); - за порушення порядку утримання та перерахування податку на доходи фізичних осіб і подання відомостей про виплачені доходи (ст. 163 прим.4 КУпАПП); - за порушення умов видачі векселів (ст. 163 прим.12 КУпАПП); - за порушення порядку провадження господарської діяльності (ст. 164 КУпАПП); - за зберігання або транспортування алкогольних напоїв чи тютюнових виробів, на яких немає марок акцизного збору встановленого зразка (ст. 164 прим.5 КУпАПП); - за порушення обмежень щодо використання службового становища (ст. 172 прим.2 КУпАПП); - за пропозиція або надання неправомірної вигоди (ст. 172 прим.3 КУпАПП); - за порушення обмежень щодо сумісництва та суміщення з іншими видами діяльності (ст. 172 прим.4 КУпАПП); - за порушення встановлених законом обмежень щодо одержання дарунка (пожертви) (ст. 172 прим.5 КУпАПП); - за порушення вимог фінансового контролю (ст. 172 прим.6 КУпАПП). - за порушення вимог щодо повідомлення про конфлікт інтересів (ст. 172 прим.7 КУпАПП); - за незаконне використання інформації, що стала відома особі у зв'язку з виконанням службових повноважень (ст. 172 прим.8 КУпАПП); - за невжиття заходів щодо протидії корупції (ст. 172 прим.9 КУпАПП); - за виготовлення, придбання, зберігання або реалізацію фальсифікованих алкогольних напоїв або тютюнових виробів (ст.177 прим.2 КУпАПП). Отже, штрафні санкції, пеня та адміністративна відповідальність до платника податків за несвоєчасну сплату грошового зобов’язання, у випадку несвоєчасного подання звітності та за умови, що сплата зобов’язань відбулась до (в день) подання такої звітності, не застосовуються.
Аватар пользователя
vins
 
Сообщений: 6654
Зарегистрирован: 27 дек 2010, 12:38
Благодарил (а): 2704 раз.
Поблагодарили: 2906 раз.

UNREAD_POST vins » 21 сен 2011, 07:37

ВАСУ говорит о том, что налоговое обязательство / налоговій долг считаются уплаченными с момента подачи платежного поручения в банк, а не с момента зачисления уплаченных средств в бюджет
ВИЩИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ
У Х В А Л А
11 серпня 2011 року м. Київ К-30592/10
...
саме з поданням платником податків платіжного доручення до банку ( а не з датою фактичного зарахування суми до бюджету) названий Закон пов'язує настання певних правових наслідків, зокрема, погашення (сплату) податкового зобов’язання (боргу) платником податків.

З урахуванням викладеного слід погодитися з наданою судами правовою оцінкою, відповідно до якої з поданням позивачем до установи банку платіжних доручень на перерахування суми податкового зобов’язання з податку на додану вартість обов’язок Товариства щодо сплати податкового зобов’язання у цій сумі припинився, а тому у ДПІ були відсутні підстави для надсилання позивачеві оспорюваних податкових вимог.
Аватар пользователя
vins
 
Сообщений: 6654
Зарегистрирован: 27 дек 2010, 12:38
Благодарил (а): 2704 раз.
Поблагодарили: 2906 раз.

UNREAD_POST vins » 03 окт 2011, 16:10

Несколько странная логика, не находите?

Наше підприємство має заборгованість зі сплати до бюджету ПДФО. Чи застосовується до цієї заборгованості строк давності?

Ні, термін давності не застосовується, оскільки даний податок отримується із заробітної плати працівників і не є коштами підприємства.

Чат-конференція з заступником голови ДПА у Львівській області Кравчуком Іваном Володимировичем на тему: «Податок на доходи фізичних осіб у 2011 році. Особливості обчислення та сплати. Законодавчі гарантії виплати заробітної плати не нижче мінімальної».
Аватар пользователя
vins
 
Сообщений: 6654
Зарегистрирован: 27 дек 2010, 12:38
Благодарил (а): 2704 раз.
Поблагодарили: 2906 раз.

UNREAD_POST vins » 07 окт 2011, 07:40

Вопрос, обсуждавшийся и в бытность Закона № 2181 - может ли директор (учредитель) заплатить за счет собственных средств налоговый долг предприятия?
Мнение налоговиков - не может.
ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА АДМІНІСТРАЦІЯ УКРАЇНИ
ЄДИНА БАЗА ПОДАТКОВИХ ЗНАНЬ

Чи може інша ЮО, ФОП або ФО (директор, засновник тощо) сплатити грошове зобов'язання або податковий борг за СГ, у якого відсутні кошти на розрахунковому рахунку тощо?
Відповідно до п. 3.1 розділу 3 Інструкції про порядок ведення органами ДПС оперативного обліку платежів до бюджету, контроль за справлянням яких здійснюється органами ДПС України, затвердженої наказом ДПА України від 18.07.2005 р. N 276 (далі - Інструкція N 276), з метою обліку нарахованих і сплачених сум платежів до бюджету органами ДПС на кожний поточний рік відкриваються особові рахунки за кожним платником та кожним видом платежу, які повинні сплачуватися такими платниками. Порядок формування реєстрів платників податків у розрізі платежів (далі - реєстри платників) визначається відповідними нормативно-правовими актами ДПА України. Згідно із п. 3.3 Інструкції N 276 номери карток особових рахунків:

• юридичних осіб - суб'єктів господарювання відповідають ідентифікаційним кодам, які присвоюються платникам згідно з Положенням про Єдиний державний реєстр підприємств та організацій України, затвердженим постановою КМУ від 22.01.96 N 118, із змінами та доповненнями;

• фізичних осіб - суб'єктів господарювання та фізичних осіб, не зареєстрованих як суб'єкти господарювання, відповідають ідентифікаційним номерам, які присвоюються платникам згідно із Законом України від 22.12.94 р. N 320/94-ВР "Про Державний реєстр фізичних осіб - платників податків та інших обов'язкових платежів", із змінами та доповненнями (за наявності);

• підприємств, що проводять спільну підприємницьку діяльність, відповідають реєстраційним (обліковим) номерам Тимчасового реєстру ДПА України відповідно до Порядку присвоєння реєстраційних (облікових) номерів платників податків, затвердженого наказом ДПА України від 03.08.98 р. N 380, із змінами та доповненнями.

 Згідно із п. 16.1.4 ст. 16 "Обов'язки платника податків" Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року N 2755-VI, із змінами та доповненнями (далі - ПКУ), платник податків зокрема зобов'язаний сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених ПКУ та законами з питань митної справи.

Крім цього ПКУ введено поняття податкового обов'язку. Відповідно до ст. 36 ПКУ податковим обов'язком визнається обов'язок платника податку обчислити, задекларувати та/або сплатити суму податку та збору в порядку і строки, визначені ПКУ. Податковий обов'язок виникає у платника за кожним податком та збором

Відповідальність за невиконання або неналежне виконання податкового обов'язку несе платник податків, крім випадків, визначених ПКУ. Згідно із п. 37.3 ст. 37 ПКУ підставами для припинення податкового обов'язку, крім його виконання, є:

ліквідація юридичної особи; смерть фізичної особи, визнання її недієздатною або безвісно відсутньою;

 втрата особою ознак платника податку, які визначені ПКУ;

скасування податкового обов'язку у передбачений законодавством спосіб.

Виконанням податкового обов'язку визнається сплата в повному обсязі платником відповідних сум податкових зобов'язань у встановлений податковим законодавством строк (п. 38.1 ст. 38 ПКУ). Сплата податку та збору здійснюється платником податку безпосередньо, а у випадках, передбачених податковим законодавством, - податковим агентом або представником платника податку (п. 38.2 ст. 38 ПКУ). Спосіб, порядок та строки виконання податкового обов'язку встановлюються цим Кодексом та законами з питань митної справи (п. 38.3 ст. 38 ПКУ).

 Відповідно до ст. 19 ПКУ платник податків веде справи, пов'язані зі сплатою податків, особисто або через свого представника. Особиста участь платника податків в податкових відносинах не позбавляє його права мати свого представника, як і участь податкового представника не позбавляє платника податків права на особисту участь у таких відносинах. Представниками платника податків визнаються особи, які можуть здійснювати представництво його законних інтересів та ведення справ, пов'язаних із сплатою податків, на підставі закону або довіреності. Довіреність, видана платником податків - фізичною особою на представництво його інтересів та ведення справ, пов'язаних із сплатою податків, має бути засвідчена відповідно до чинного законодавства. Представник платника податків користується правами, встановленими цим Кодексом для платників податків.

Крім цього, відповідно до п. 87.7 ст. 87 ПКУ забороняється будь-яка уступка грошового зобов'язання або податкового боргу платника податків третім особам. Положення цього пункту не поширюються на випадки, коли гарантами повного та своєчасного погашення грошових зобов'язань платника податків є інші особи, якщо таке право передбачено ПКУ.

Враховуюче вищезазначене, сплата податку або збору здійснюється тільки платником податку безпосередньо, а у випадках, передбачених податковим законодавством, - податковим агентом або представником платника податку. Грошове зобов'язання або податковий борг платника податків по податках та зборах не може погасити інший платник податків або фізична особа (в тому числі директор, засновник тощо) за власні кошти.
Аватар пользователя
vins
 
Сообщений: 6654
Зарегистрирован: 27 дек 2010, 12:38
Благодарил (а): 2704 раз.
Поблагодарили: 2906 раз.

UNREAD_POST vins » 10 ноя 2011, 11:55

ЕДИНАЯ БАЗА НАЛОГОВЫХ ЗНАНИЙ

Чи може ФОП підприємець сплатити грошове зобов’язання або податковий борг не через поточний рахунок, а власними коштами як ФО, наприклад через Ощадбанк?
Відповідно до п.15.1 ст.15 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року №2755-VI із змінами та доповненнями (далі – ПКУ) платниками податків визнаються фізичні особи (резиденти і нерезиденти України), юридичні особи (резиденти і нерезиденти України) та їх відокремлені підрозділи, які мають, одержують (передають) об’єкти оподаткування або провадять діяльність (операції), що є об’єктом оподаткування згідно з цим Кодексом або податковими законами, і на яких покладено обов’язок із сплати податків та зборів згідно з цим Кодексом. Згідно із п.36.1 ст.36 податковим обов'язком визнається обов'язок платника податку обчислити, задекларувати та/або сплатити суму податку та збору в порядку і строки, визначені цим Кодексом, законами з питань митної справи. Пунктом 87.1 ст. 87 ПКУ передбачено, що джерелами самостійної сплати грошових зобов'язань або погашення податкового боргу платника податків є будь-які власні кошти, у тому числі ті, що отримані від продажу товарів (робіт, послуг), майна, випуску цінних паперів, зокрема корпоративних прав, отримані як позика (кредит), та з інших джерел, з урахуванням особливостей, визначених цією статтею, а також суми надміру сплачених платежів до відповідних бюджетів. Отже, джерелами сплати грошових зобов'язань або податкового боргу платника податків фізичної особи-приватного підприємця є будь-які власні кошти.
Аватар пользователя
vins
 
Сообщений: 6654
Зарегистрирован: 27 дек 2010, 12:38
Благодарил (а): 2704 раз.
Поблагодарили: 2906 раз.

UNREAD_POST vasilisa » 10 ноя 2011, 14:16

Может! И сразу авансовый отчет - Дт "налог" Кт 372. А потом, когда-нибудь, ему вернуть, или списать.
Аватар пользователя
vasilisa
 
Сообщений: 333
Зарегистрирован: 14 июл 2011, 13:21
Благодарил (а): 154 раз.
Поблагодарили: 238 раз.

UNREAD_POST vins » 10 ноя 2011, 15:36

vasilisa писал(а):Может! И сразу авансовый отчет - Дт "налог" Кт 372. А потом, когда-нибудь, ему вернуть, или списать.


???
Поясните свою мысль. Честно говоря, не понял. Вопрос ведь был о том, может ли ФЛП за себя уплатить налоги не со своего текущего счета, а за счет своих собственных средств как физлица.
Аватар пользователя
vins
 
Сообщений: 6654
Зарегистрирован: 27 дек 2010, 12:38
Благодарил (а): 2704 раз.
Поблагодарили: 2906 раз.

UNREAD_POST vasilisa » 10 ноя 2011, 15:45

Перепутала, извините, говорила о юрлице

За это сообщение автора vasilisa поблагодарил:
vins
Аватар пользователя
vasilisa
 
Сообщений: 333
Зарегистрирован: 14 июл 2011, 13:21
Благодарил (а): 154 раз.
Поблагодарили: 238 раз.

UNREAD_POST Вотруба » 11 ноя 2011, 00:02

vins писал(а):Несколько странная логика, не находите?

Наше підприємство має заборгованість зі сплати до бюджету ПДФО. Чи застосовується до цієї заборгованості строк давності?

Ні, термін давності не застосовується, оскільки даний податок отримується із заробітної плати працівників і не є коштами підприємства.

Чат-конференція з заступником голови ДПА у Львівській області Кравчуком Іваном Володимировичем на тему: «Податок на доходи фізичних осіб у 2011 році. Особливості обчислення та сплати. Законодавчі гарантії виплати заробітної плати не нижче мінімальної».

Есть люди, которые думают по другому.
Який термін позовної давності при ненарахуванні (несплаті) податковим агентом сум податку на доходи фізичних осіб?
Відповідно до пункту 114.1 статті 114 розділу II Податкового кодексу України від 02.12.2010р. № 2755-VI (далі - Кодекс) граничні строки застосування штрафних санкцій (фінансових) санкцій (штрафів) до платників податків відповідають строкам давності для нарахуванні податкових зобов’язань, визначеним статтею 102 Кодексу.
Згідно з пунктом 102.1 статті 102 Кодексу контролюючий орган, крім випадків, визначених пунктом 102.2 статті 102 Кодексу, має право самостійно визначити суму грошових зобов’язань платника податків у випадках, визначених Кодексу, не пізніше закінчення 1095-го дня, що настає за останнім днем граничного строку подання податкової декларації та/або граничного строку сплати грошових зобов’язань, нарахованих контролюючим органом.
При цьому, пунктом 102.2 статті 102 Кодексу грошове зобов’язання може бути нараховане або провадження у справі про стягнення такого податку може бути розпочате без дотримання строку давності, визначеного в абзаці першому пункту 102.1 цієї статті, якщо:
податкову декларацію за період, протягом якого виникло податкове зобов’язання, не було подано;
посадову особу платника податків (фізичну особу – платника податків) засуджено за ухилення від сплати зазначеного грошового зобов’язання або у кримінальній справі винесено рішення про її закриття з нереабілітуючих підстав, яке набрало законної сили.

Державна податкова інспекція
в м. Лисичанську.
http://dpa.lg.ua/kodeks/1/081111.2.htm

А насчет того, что даний податок отримується із заробітної плати працівників і не є коштами підприємства, то, как мне смутно вспоминается, что-то такое есть в Бюджетном, кажется, кодексе. Наверное и Кравчук Іван Володимирович что-то смутно об этом помнит. :) Отсюда и такая логика.
Если мы с Вами думаем одинаково, то мы вообще не думаем.

За это сообщение автора Вотруба поблагодарил:
vins
Аватар пользователя
Вотруба
 
Сообщений: 1996
Зарегистрирован: 30 мар 2011, 19:35
Благодарил (а): 604 раз.
Поблагодарили: 2016 раз.

UNREAD_POST налоговик » 22 окт 2012, 10:11

Налоговики не против, чтобы налогоплательщики начисляли себе штрафы сами, даже когда речь не идет о самоисправлении.

ЕБНЗ
Чи має право СГ самостійно нарахувати та сплатити штрафні санкції за несвоєчасну сплату податкових (грошових) зобов’язань, у зв’язку із змінами ПКУ, внесеними ЗУ від 25.05.12 №4834 (ст.126)?
Відповідно до п.86.8 ст.86 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року №2755-VІ зі змінами і доповненнями (далі – ПКУ) податкове повідомлення-рішення приймається керівником податкового органу (його заступником) протягом десяти робочих днів з дня, наступного за днем вручення платнику податків акта перевірки у порядку, передбаченому ст.58 ПКУ, для надсилання (вручення) податкових повідомлень-рішень (за результатами фактичної перевірки - з дня реєстрації (надходження) акта такої перевірки до органу державної податкової служби за основним місцем обліку платника податків), а за наявності заперечень посадових осіб платника податків до акта перевірки приймається з урахуванням висновку про результати розгляду заперечень до акта перевірки - протягом трьох робочих днів, наступних за днем розгляду заперечень і надання (надсилання) письмової відповіді платнику податків.
Згідно з п.126.1 ст.126 ПКУ у разі якщо платник податків не сплачує узгоджену суму грошового зобов’язання та/або авансових внесків з податку на прибуток підприємств протягом строків, визначених ПКУ, такий платник податків притягується до відповідальності у вигляді штрафу у таких розмірах:
при затримці до 30 календарних днів включно, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов’язання, - у розмірі 10 відсотків погашеної суми податкового боргу;
при затримці більше 30 календарних днів, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов’язання, - у розмірі 20 відсотків погашеної суми податкового боргу.
Враховуючи вищевикладене, нарахування штрафних санкцій у разі порушення суб’єктом господарювання термінів сплати грошових зобов’язань здійснюється органами ДПС в порядку та розмірах, передбачених ПКУ.
Водночас, самостійне нарахування та сплата штрафних санкцій за затримку термінів сплати грошових зобов’язань платником податків ПКУ не передбачено.
Аватар пользователя
налоговик
 
Сообщений: 5778
Зарегистрирован: 20 ноя 2010, 23:29
Благодарил (а): 835 раз.
Поблагодарили: 2640 раз.

UNREAD_POST VOA » 22 окт 2012, 11:57

Почему не против? Я так поняла последний выделенный абзац, что самоштрафование в данном случае "ПКУ не передбачено".
http://stopfake.org/ Бывают такие решения, после принятия которых тараканы в голове аплодируют стоя.
Аватар пользователя
VOA
 
Сообщений: 5456
Зарегистрирован: 07 сен 2012, 21:37
Благодарил (а): 1860 раз.
Поблагодарили: 2152 раз.

UNREAD_POST налоговик » 22 окт 2012, 12:04

VOA писал(а):Почему не против? Я так поняла последний выделенный абзац, что самоштрафование в данном случае "ПКУ не передбачено".


Да, согласен.
Сбило с толку ожидание услышать: СГ не повинен самостійно нараховувати і сплачувати...
А не просто "не передбачено", что читается как: "не передбачено, но если очень будут настаивать, мы, в целом, не против".

За это сообщение автора налоговик поблагодарил:
VOA
Аватар пользователя
налоговик
 
Сообщений: 5778
Зарегистрирован: 20 ноя 2010, 23:29
Благодарил (а): 835 раз.
Поблагодарили: 2640 раз.

UNREAD_POST Радистка Кэт » 16 июн 2015, 21:44

Добрый день. Спрошу в этой теме все, чтобы не делить вопрос.

Будьте добры, подскажите, очень давно отошла от этих вопросов и чтение Кодекса дается непросто.

Налог 5% от дарения не был уплачен очень давно, 2 года. Отчет был подан нотариусом.

Какие санкции: налог+50%+пеня?

Или 20%

И какой срок давности по этому нарушению - 3 года?

Спасибо.
Аватар пользователя
Радистка Кэт
 
Сообщений: 169
Зарегистрирован: 19 авг 2012, 16:42
Благодарил (а): 79 раз.
Поблагодарили: 20 раз.


  • Похожие темы
    Ответов
    Просмотров
    Последнее сообщение

Вернуться в ПРЕСТУПЛЕНИЕ И НАКАЗАНИЕ

Кто сейчас на форуме

Зарегистрированные пользователи: Gb, Ya