Рекламу показываем только НЕзарегистрированным пользователям. Войдите или зарегистрируйтесь на Бухфоруме
    .

Невыполнение требований налоговиков теперь без админштрафа!

Путеводитель по разделу. Штрафы, санкции, проверки, админ-, уголовная ответственность, обжалование решений госорганов

Модератор: Ol_ua

UNREAD_POST Ol_ua » 25 фев 2011, 11:28

Нашлось вот такое решение :)
Справа № 3-712/11
П О С Т А Н О В А
"16" лютого 2011 р. м. Київ

Суддя Печерського районного суду м. Києва Батрин О. В. розглянувши матеріали, які надійшли Держаної податкової інспекції у Дарницькому районі м. Києва про притягнення до адміністративної відповідальності

При проведені перевірки за дотриманням суб’єктами господарювання порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій Держаною податковою інспекцією у Дарницькому районі м. Києва 3 листопада 2010 року о 13 год. 45 хв. ТОВ «Кароб Сід», що знаходиться за адресою: м. Київ, вул. Мазепи, 10, директором якого є ОСОБА_1, не були виконані законні вимоги посадових осіб органів державної податкової служби України (не допущено працівників державної податкової служби до проведення перевірки з метою здійснення контролю за додержанням СГ порядку проведення розрахунків за товари (послуги), про що складено акт від 3.11.2010 року, що є порушенням ст. 11 Закону України «Про державну податкову службу в Україні».

Враховуючи наведене, суд дійшов до висновку, що провадження по даній справі підлягає закриттю на підставі п. 6 ч. 1 ст. 247 КУпАП - скасування акта, який встановлює адміністративну відповідальність.

До такого висновку суд дійшов, виходячи з наступного.

Відповідно до ч. 1 ст. 163 КУпАП адміністративна відповідальність наступає за невиконання керівниками та іншими посадовими особами підприємств, установ, організацій, включаючи установи Національного банку України, комерційні банки та інші фінансово-кредитні установи, законних вимог посадових осіб органів державної податкової служби, перелічених у пунктах 5-8 частини першої статті 11 Закону України "Про державну податкову службу в Україні".

Проте, ст. 11 Закону України "Про державну податкову службу в Україні" виключена на підставі Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у зв'язку з прийняттям Податкового кодексу України» від 2 грудня 2010 року, який набрав чинності з 1 січня 2011 року.

На підставі викладеного та керуючись ст. ст. 163-3 ч. 1, 221, 275- 280, 283-287 КУпАП, -

ПОСТАНОВИВ :

Провадження по справі про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ст. ч. 1 ст. 163-3 КУпАП – закрити в зв’язку з скасуванням акта, який встановлює адміністративну відповідальність.


Т.е. логика рассуждений такая - изменения в КоАП внесены не были, там по-прежнему в статье, которая предусматривает ответственность должностных лиц за невыполнение требований налоговых органов, размещена ссылка на Закон о ГНС, а не Налоговый кодекс. Поскольку в этой части Закон о ГНС отменен - админответственности для должностных лиц за невыполнение требований налоговиков, в том числе о допуске к проверке, на данный момент нет.
Аватар пользователя
Ol_ua
 
Сообщений: 585
Зарегистрирован: 04 дек 2010, 22:20
Благодарил (а): 80 раз.
Поблагодарили: 78 раз.

UNREAD_POST konsult » 25 фев 2011, 12:09

Действительно, получается, что не могут админштраф наложить.
Но все равно напакостить могут. Тот же админарест активов применить.
94.2. Арешт майна може бути застосовано, якщо з'ясовується одна з таких обставин:
...
94.2.3. платник податків відмовляється від проведення документальної перевірки за наявності законних підстав для її проведення або від допуску посадових осіб органу державної податкової служби;
Аватар пользователя
konsult
 
Сообщений: 694
Зарегистрирован: 25 ноя 2010, 14:51
Благодарил (а): 197 раз.
Поблагодарили: 271 раз.


Вернуться в ПРЕСТУПЛЕНИЕ И НАКАЗАНИЕ

Кто сейчас на форуме

Зарегистрированные пользователи: Gb, Ya