Рекламу показываем только НЕзарегистрированным пользователям. Войдите или зарегистрируйтесь на Бухфоруме
    .

РРО-новации (ЗВР-1, штрафы, освобождения и пр.)

Путеводитель по разделу. Наличка, РРО, труд, лицензирование, подотрасли хозяйственного права (земля, цены, ЦБ, хозобщества...)

Модератор: Ol_ua

UNREAD_POST налоговик » 16 май 2013, 08:37

КАК ОТЧИТЫВАТЬСЯ ПО РРО, ЕСЛИ ОН ВРЕМЕННО НЕ РАБОТАЛ?

Предприятие имеет зарегистрированный регистратор расчетных операций (далее - РРО). Нужно ли представлять отчетность о его использовании на бумажном носителе? Как отчитываться, если РРО вышел из строя и расчеты проводились с применением расчетных книжек (далее - РК)?

Напомним, что с 01.01.13 г. вступила в силу новая редакция п. 7 ст. 3 Закона от 06.07.95 г. № 265/95-ВР «О применении регистраторов расчетных операций в сфере торговли, общественного питания и услуг» (далее - Закон № 265), согласно которой вместо ежемесячного представления отчетности по РРО на бумажных носителях предусмотрено представление отчетности по проводным или беспроводным каналам связи за каждый день применения РРО.
При этом субъекты хозяйствования, использующие РРО, которые создают контрольную ленту:
• в электронной форме, представляют электронные копии расчетных документов и фискальных отчетных чеков, которые содержатся на контрольной ленте в памяти РРО или в памяти присоединенных к ним модемов;
• в печатном виде, представляют информацию об объеме расчетных операций, выполненных в наличной и/или в безналичной форме.
Однако, как показывает практика, многие субъекты хозяйствования на сегодняшний день используют РРО, которые технически не обеспечивают представления отчетности в электронной форме. В таком случае они должны до 15-го числа месяца, следующего за отчетным, представлять отчетность на бумажном носителе по форме № 3ВР-1.
Субъекты хозяйствования, использующие РРО, которые обеспечивают передачу отчетности в соответствии с новыми требованиями, указанную форму не представляют. Но если такие РРО выходят из строя или не работают из-за отсутствия электроснабжения, тогда расчетные операции проводятся с использованием РК. В таком случае субъекты хозяйствования независимо от модификации их РРО должны представлять отчетность по форме № ЗВР-1 с приложением Справки об использованных расчетных книжках (далее - Справка) (п. 3 Порядка представления отчетности, связанной с применением регистраторов расчетных операций или использованием книг учета расчетных операций (расчетных книжек), утвержденного приказом ГНАУ от 01.12.2000 г. № 614).
Таким образом, субъекты хозяйствования, которые используют РРО, обеспечивающие представление отчетности по проводным или беспроводным каналам связи, вслучае применения РК должны представлять отчет по форме №ЗВР-1 и Справку, которые заполняются в общеустановленном порядке.
Пример
19.04.13 г. на предприятии было отключено электроснабжение с 09.00 до 11.00. Расчетные операции были проведены с применением РК и использованием квитанций с № 005201 серии АААА по № 005234 серии АААА. Сумма расчетов по этим квитанциям составляет 3 225 грн. После возобновления электроснабжения сумма расчетов - 3 225 грн. проведена через РРО. Общая сумма расчетов за апрель 2013 года составила 70 215 грн.
В отчете по форме №ЗВР-1 эта сумма отражается в графах 4 и 5. В Справке в графах «Период использования» («Начало» и «Конец») указывается дата - 19.04.13 г.
Владимир ОШКАЛО, главный государственный ревизор-инспектор отдела контроля за проведением расчетных операций управления налогового контроля Департамента налогового и таможенного аудита Министерства доходов и сборов Украины
Аватар пользователя
налоговик
 
Сообщений: 5602
Зарегистрирован: 20 ноя 2010, 23:29
Благодарил (а): 786 раз.
Поблагодарили: 2504 раз.

UNREAD_POST налоговик » 20 окт 2013, 00:32

МІНІСТЕРСТВО ДОХОДІВ І ЗБОРІВ УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 27.09.2013 р. № 12061/6/99-99-22-61-03-15/1187

Щодо подання звітності з використання РРО

Міністерство доходів і зборів України розглянуло лист щодо подання звітності пов’язаної із застосовуванням реєстратора розрахункових операцій і повідомляє.

Відповідно до абзаців 2, 3 п. 7, ст. 3 Закону України від 6 липня 1995 року № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» (далі – Закон № 265) суб’єкти господарювання, які використовують реєстратори розрахункових операцій, що створюють контрольну стрічку в електронній формі, або електронні контрольно-касові реєстратори, що створюють контрольну стрічку в друкованому вигляді, повинні подавати до органів державної податкової служби по дротових або бездротових каналах зв’язку електронні копії розрахункових документів і фіскальних звітних чеків, які містяться на контрольній стрічці в пам’яті реєстраторів розрахункових операцій або в пам’яті модемів, які до них приєднанні.

Суб’єкти господарювання, які використовують реєстратори розрахункових операцій, що створюють контрольну стрічку в друкованому вигляді, за виключенням електронних контрольно-касових реєстраторів, повинні подавати до органів державної податкової служби по дротових або бездротових каналах зв’язку інформацію про обсяг розрахункових операцій, виконаних в готівковій та/або в безготівковій формі, або про обсяг операцій з купівлі-продажу іноземної валюти, яка міститься в їх фіскальній пам’яті.

Згідно абзацу 1, п.7, ст. 3 Закону № 265 суб’єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосовуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов’язані, подавати до органів державної податкової служби звітність, пов’язану із застосуванням реєстратора розрахункових операцій та розрахункових книжок, не пізніше 15 числа наступного за звітним місяця у разі, якщо цим пунктом не передбачено подання інформації по дротових або бездротових каналах зв’язку.

Отже, суб’єкти господарювання, які використовують реєстратори розрахункових операцій та відповідно до абзаців 2,3 п.7, ст. 3 Закону № 265 подають до Міністерства доходів і зборів України по дротових або бездротових каналах зв’язку електронні копії розрахункових документів і фіскальних звітних чеків, паперовий звіт за формою № ЗВР-1 не подають.

Разом з тим, звіт за формою № ЗВР-1 до органів Міндоходів подають суб’єкти господарювання, які у випадках, визначених Законом № 265 не застосовують реєстратори розрахункових операцій та проводять розрахунки з використанням книги обліку розрахункових операцій та розрахункової книжки.

Заступник Міністра А.П.Ігнатов



Після переходу на електронне звітування про використання РРО припиняється подання паперової звітності

11.09.2013 - Головне управління Міндоходів в Івано-Франківській області

З 1 січня п.р. введено в дію норми Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» щодо подання електронних копій розрахункових документів і фіскальних звітних чеків реєстраторів розрахункових операцій до Міндоходів.

Згідно із зазначеними нормами суб’єкти господарювання здійснюють перехід з подання щомісячної звітності про використання реєстраторів розрахункових операцій за формою ЗВР -1 на подання контрольно-звітної інформації в електронній формі за технологією Національного банку України до Системи зберігання та збору даних РРО Міндоходів.

Звертаємо увагу, в період до переходу на електронне звітування суб’єкт господарювання подає звіт за формою ЗВР-1 до 15 числа місяця, наступного за звітним.

Після підключення до Системи зберігання та збору даних РРО припиняється подання паперової звітності і контрольно-звітна інформація передається лише в електронному вигляді.

За місяць, у якому проведено підключення суб’єкт господарювання у термін до 15 числа наступного місяця подає звіт ЗВР-1 з зазначенням обсягів розрахункових операцій за період звітного місяця до дня проведення персоналізації і відповідно початку електронного звітування.

Наприклад, якщо суб’єктом господарювання персоналізовано РРО 25 серпня, він до 15 вересня подає звіт ЗВР-1, в якому вказує обсяги розрахункових операцій, проведених до 25 серпня.

В подальшому подання звітності за формою ЗВР-1 суб’єктом господарювання припиняється.

Після підключення до Системи, тобто за період, наступний після місяця, у якому проведено персоналізацію, звітність за формою ЗВР-1 не подається і контрольно-звітна інформація передається лише в електронній формі по дротових або бездротових каналах зв’язку на базі технології, розробленої Національним банком України.

У разі допущення помилок при поданні звітності, а саме дублювання інформації, суб’єкт господарювання самостійно виправляє помилки та письмово повідомляє відповідний орган Міндоходів з метою подальшого занесення до бази коректної інформації про виторги.

Нагадаємо, суб’єкти господарювання, яким відповідно до законодавства дозволено проводити розрахункові операції без застосування РРО з використанням розрахункових книжок та книг обліку розрахункових операцій, звітність за формою ЗВР-1 подають щомісячно.

Про це зазначено в листі Міністерства доходів і зборів України від 09.09.13 № 17296/7/99-99-01-03/17/1375.
Аватар пользователя
налоговик
 
Сообщений: 5602
Зарегистрирован: 20 ноя 2010, 23:29
Благодарил (а): 786 раз.
Поблагодарили: 2504 раз.

UNREAD_POST vikakool » 29 окт 2013, 19:05

Не уверена, что это самая подходящая тема, но попробую.

Коллеги, а кто уже изучал новый Порядок применения РРО, утвержденный приказом Миндоходов от 28.08.2013г. № 417 и вступивший в силу 18.10.2013г.? тот, который пришел на смену Порядку № 614?

Я тут занялась этим на досуге и обнаружила, что теперь РРО ставить на учет по месту расположения торговой точки не нужно! только в ГНС по месту регистрации субъекта предпринимательства. Исключение - обособленные подразделения, кот-е явл-ся плательщиками налога на прибыль, но в добровольном порядке:

3. Реєстрація РРО здійснюється в органі доходів і зборів за основним місцем обліку суб'єкта господарювання як платника податків.

Суб'єкт господарювання, який є платником податку на прибуток, крім суб'єктів, які прийняли рішення про сплату та/або сплачують цей податок консолідовано, може реєструвати РРО за місцезнаходженням своїх відокремлених підрозділів, які розташовані на території іншої, ніж такий суб'єкт, територіальної громади і є платниками податку на прибуток.

15. Органом доходів і зборів за місцем реєстрації РРО до реєстраційного посвідчення вносяться записи щодо назви та адреси господарської одиниці, де використовується РРО, а також найменування органу доходів і зборів за адресою такої господарської одиниці та дати початку обліку РРО у цьому органі.


Поправьте меня, если я ошибаюсь.
vikakool
 
Сообщений: 3926
Зарегистрирован: 18 янв 2011, 10:56
Благодарил (а): 829 раз.
Поблагодарили: 561 раз.

Пред.

  • Похожие темы
    Ответов
    Просмотров
    Последнее сообщение

Вернуться в РАЗНОЕ ЮРИДИЧЕСКОЕ

Кто сейчас на форуме

Зарегистрированные пользователи: Ads, Al Shurshun, alex88, Gb, Kamillfo, lola, vikakool, Ya, Люба П