Рекламу показываем только НЕзарегистрированным пользователям. Войдите или зарегистрируйтесь на Бухфоруме
    .

Продажа возвратных отходов - нужна лицензия?

Путеводитель по разделу. Наличка, РРО, труд, лицензирование, подотрасли хозяйственного права (земля, цены, ЦБ, хозобщества...)

Модератор: Ol_ua

UNREAD_POST Chiffi » 14 ноя 2011, 19:40

В процессе переработки катанки алюминиевой в проволоку заданных диаметров возникают возвратные отходы (обрезки ал.катанки). Данные возвратные отходы приходуются на баланс как активы и в дальнейшем продаются. Нужна ли лицензия для осуществления данной операции?
Аватар пользователя
Chiffi
 
Сообщений: 57
Зарегистрирован: 25 фев 2011, 23:40
Благодарил (а): 42 раз.
Поблагодарили: 8 раз.

UNREAD_POST налоговик » 14 ноя 2011, 22:09

По логике нет.
В лицусловиях на драгметаллы есть такая норма:
1.4. Ліцензуванню не підлягає господарська діяльність, пов'язана зі збиранням брухту і відходів дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння власного виробництва.

По цветнім прямой нормы не нашел.
Аватар пользователя
налоговик
 
Сообщений: 5776
Зарегистрирован: 20 ноя 2010, 23:29
Благодарил (а): 835 раз.
Поблагодарили: 2633 раз.

UNREAD_POST Chiffi » 16 ноя 2011, 12:11

Лицензия не нужна. Выкладываю нормативку - вдруг кому-нибудь пригодится
МІНІСТЕРСТВО ПРОМИСЛОВОЇ ПОЛІТИКИ УКРА
ЇНИ
ЛИСТ
06.04.07 N 01/7-1-879[center/center]
Міністерство промислової політики розглянуло запит Державної податкової адміністрації України від 21.03.07 р. N 2962/5/24-0516 щодо законодавчих норм з ліцензування підприємницької діяльності з металобрухтом і повідомляє наступне.
Згідно з п. 36 статті 9 Закону України “Про ліцензування певних видів господарської діяльності” діяльність суб’єктів господарської діяльності, пов’язана з заготівлею, переробкою та металургійною переробкою металобрухту чорних і кольорових металів повинна ліцензуватися.
Операції з металобрухтом, що відносяться до заготівлі, переробки чи до його металургійної переробки, вказані у статті 1 Закону України “Про металобрухт”, а саме :
- заготівля металобрухту — діяльність, пов’язана із збиранням, купівлею, зберіганням та реалізацією металобрухту юридичними або фізичними особами — суб’єктами підприємницької діяльності, які здійснюють операції з металобрухтом;
- переробка металобрухту — діяльність, пов’язана із доведенням металобрухту шляхом сортування або, в разі потреби, пресування, пакетування, дрібнення, різання до стану, який відповідає встановленим стандартам, нормам і правилам; вилучення металевої складової із шлаків металургійної переробки чорних та кольорових металів і їх сплавів;
Зважаючи на викладене, підприємству необхідно мати ліцензію, якщо воно здійснює хоча б одну із вищезазначених операцій з сировиною, що являється металобрухтом згідно державних стандартів ДСТУ 4121-2002 та ДСТУ 3211-95.
Разом з тим зазначені законодавчі норми не поширюються на діяльність, що здійснюється без використання металобрухту, а також для випадків, передбачених ст. 4 Закону України “Про металобрухт" — “Ліцензуванню не підлягає діяльність фізичних осіб, пов’язана із збиранням та реалізацією побутового брухту чорних та кольорових металів, а також діяльність фізичних осіб — суб’єктів підприємницької діяльності і юридичних осіб, пов’язана із збиранням та реалізацією промислового брухту чорних та кольорових металів, який утворився в результаті їх діяльності”.
Що стосується безхазяйного металобрухту, то він може бути побутовим або промисловим, і для його реалізації чи здійснення інших операцій, які згідно з статтею 1 Закону України “Про металобрухт” є заготівлею чи переробкою металобрухту, за винятком вищевказаних випадків необхідно мати ліцензію.
Начальник управління кольорової
металургії та вторинних металів В.Кошкін


ЗАКОН УКРАЇНИ
Про металобрухт
м. Київ, 5 травня 1999 року N 619-XIV
Стаття 4. Порядок здійснення операцій з металобрухтом
Операції з металобрухтом здійснюються лише спеціалізованими або спеціалізованими металургійними переробними підприємствами, а також їх приймальними пунктами.
Діяльність, пов’язана із заготівлею, переробкою брухту чорних та кольорових металів і його металургійною переробкою, провадиться на підставі ліцензії, що видається в порядку, встановленому законодавством. (Статтю 4 доповнено частиною згідно із Законом N 3370-IV (3370-15) від 19.01.2006)
……
Ліцензуванню не підлягає діяльність фізичних осіб, пов’язана із збиранням та реалізацією побутового брухту чорних та кольорових металів, а також діяльність фізичних осіб — суб’єктів підприємницької діяльності і юридичних осіб, пов’язана із збиранням та реалізацією промислового брухту чорних та кольорових металів, який утворився в результаті їх діяльності.
Приймання побутового металобрухту від фізичних осіб дозволяється лише при пред’явленні ними документа, який засвідчує особу, та обов’язково оформляється актом приймання. В акті приймання побутового металобрухту від фізичних осіб зазначаються дані документа, який засвідчує особу, та опис металобрухту. Фізичні особи можуть здійснювати операції лише з побутовим металобрухтом.
….

За это сообщение автора Chiffi поблагодарил:
налоговик
Аватар пользователя
Chiffi
 
Сообщений: 57
Зарегистрирован: 25 фев 2011, 23:40
Благодарил (а): 42 раз.
Поблагодарили: 8 раз.


  • Похожие темы
    Ответов
    Просмотров
    Последнее сообщение

Вернуться в РАЗНОЕ ЮРИДИЧЕСКОЕ

Кто сейчас на форуме

Зарегистрированные пользователи: Ads, Gb, Ya