Рекламу показываем только НЕзарегистрированным пользователям. Войдите или зарегистрируйтесь на Бухфоруме
    .

Доплата / отпуск бухгалтеру за работу за компьютером

Путеводитель по разделу. Наличка, РРО, труд, лицензирование, подотрасли хозяйственного права (земля, цены, ЦБ, хозобщества...)

Модератор: Ol_ua

UNREAD_POST vins » 29 ноя 2011, 12:57

Наткнулся на ответ в "Праця і зарплата" № 43 за 2011, с. 10

Чи встановлюється доплата вчителю (викладачу) інформатики за шкідливі умови праці - за роботу за дисплеями комп'ютерів?

Відповідь. Доплата за несприятливі умови праці в установах й організаціях системи освіти, зокрема за роботу за дисплеями електронно-обчислювальних машин, учителю не встановлюється з огляду на наступне.
Згідно з Інструкцією про порядок обчислення заробітної плати працівників освіти (наказ Міністерства освіти України від 15.04.93 р. № 102) доплати за несприятливі умови праці встановлюються за результатами атестації робочих місць або оцінки умов праці особам, безпосередньо зайнятим на роботах із шкідливими умовами, і нараховуються за час фактичної зайнятості працівників на таких робочих місцях або в таких умовах праці.
Нині згідно з чинними нормативно-правовими актами Кабінету Міністрів України робота за дисплеями електронно-обчислювальних машин не вважається шкідливою.
Про це також свідчить й те, що постановою Кабінету Міністрів України від 17.11.97 р. № 1290, якою затверджено перелік виробництв, робіт, цехів, професій і посад, зайнятість працівників у яких дає право на щорічні додаткові відпустки за роботу із шкідливими і важкими умовами праці та за особливий характер праці, також не зазначено роботу, пов'язану з використанням дисплеїв та електронно-обчислювальної техніки.
Крім того, вчитель інформатики тривалий час не працює за дисплеєм електронно-обчислювальної машини. До його обов'язків входить викладання основ інформатики та обчислювальної техніки.


Словом, ответ - учитель информатики не имеет права на доплату либо на дополнительный отпуск в связи с работой за компьютером.
А вот, думаю, бухгалтер, рабочее место которого непосредственно за компьютером, на дополнительный отпуск мог бы рассчитывать.
Аватар пользователя
vins
 
Сообщений: 6654
Зарегистрирован: 27 дек 2010, 12:38
Благодарил (а): 2704 раз.
Поблагодарили: 2899 раз.

UNREAD_POST Жулико » 29 ноя 2011, 13:18

Конечно, бухгалтер может рассчитывать на этот отпуск (4 дня), только кто ему даст :)

ст. 7 Закона об отпусках:
Конкретна тривалість відпустки, зазначеної в частині першій цієї статті, встановлюється колективним чи трудовим договором залежно від результатів атестації робочих місць за умовами праці та часу зайнятості працівника в цих умовах.

а вот за ненормированный рабочий день 7 дополнительных дней нужно предоставлять обязательно.
Аватар пользователя
Жулико
 
Сообщений: 131
Зарегистрирован: 16 апр 2011, 14:40
Благодарил (а): 16 раз.
Поблагодарили: 27 раз.


  • Похожие темы
    Ответов
    Просмотров
    Последнее сообщение

Вернуться в РАЗНОЕ ЮРИДИЧЕСКОЕ

Кто сейчас на форуме

Зарегистрированные пользователи: Ads, Gb, MR, Ya

cron