Рекламу показываем только НЕзарегистрированным пользователям. Войдите или зарегистрируйтесь на Бухфоруме
    .

Инкотермс в договорах

Путеводитель по разделу. Наличка, РРО, труд, лицензирование, подотрасли хозяйственного права (земля, цены, ЦБ, хозобщества...)

Модератор: Ol_ua

UNREAD_POST налоговик » 05 июл 2012, 11:38

Возникал на практике вопрос о том, можно ли использовать в договоре ссылки на "старую" редакцию Инкотермс.
Парламент принял Закон, согласно которому

Верховна Рада України ухвалила Закон "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо визначення умов поставок"

Законом надана суб´єктам господарської діяльності України можливість використовувати в контрактах (договорах) внутрішньої та зовнішньої торгівлі відомі міжнародні звичаї, рекомендації, правила міжнародних органів та організацій, а також визначати митну вартість товару на основі однорідних та нейтральних систем оцінювання, у тому числі з використанням правил Інкотермс будь-якої редакції.


В свое время, Минэкономики напоминало: в ВЭД-операциях использование ИНКОТЕРМС имеет обязательный характер. Во внутренних договорах ИНКОТЕРМС можно использовать по усмотрению сторон

За это сообщение автора налоговик поблагодарил:
voda.zp
Аватар пользователя
налоговик
 
Сообщений: 5776
Зарегистрирован: 20 ноя 2010, 23:29
Благодарил (а): 835 раз.
Поблагодарили: 2633 раз.

UNREAD_POST налоговик » 18 июл 2013, 15:10

Встретилось - делюсь.

В свое время ВХСУ говорил: "Документами, що застосовуються в Україні, в яких зафіксовані звичаї ділового обороту, є "Уніфіковані правила та звичаї для документарних акредитивів" у редакції 1993 р., Принципи міжнародних комерційних договорів (Принципи УНІДРУА) у редакції 1994, "Інкотермс" Офіційні правила тлумачення торговельних термінів "Міжнародної торгової палати"" (Информписьмо от 07.04.2008 г. № 01-8/211)
В одном из недавних дел ВХСУ рассматривал вопрос о возможности применения не Инкотермс, но УНИДРУА к договорным отношениям. Вывод такой:

ВИЩИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
16 квітня 2013 року Справа № 5023/4701/12

...
Відповідно до ст. 627 Цивільного кодексу України сторони є вільними в укладенні договору, виборі контрагента та визначенні умов договору з урахуванням вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, звичаїв ділового обороту, вимог розумності та справедливості. Проте, сторони вправі укласти договір, який суперечить звичаю. Водночас, частиною 2 ст. 7 Цивільного кодексу України передбачено, що звичай, який суперечить договору або актам цивільного законодавства, у цивільних відносинах не застосовується.

Документами, що застосовуються в Україні, в яких зафіксовані звичаї ділового обороту, є, як зазначено позивачем у касаційній скарзі, зокрема, Принципи міжнародних комерційних договорів (Принципи УНІДРУА) у редакції 1994 року.

Втім, касатором не враховано, що відповідно до преамбули Принципів міжнародних комерційних договорів, зазначені Принципи встановлюють загальні норми для міжнародних комерційних договорів, і вони підлягають застосуванню у разі, якщо сторони погодились, що їх договір буде регулюватись даними Принципами. Проте така умова у Договорі поставки № 10568 від 07.12.2011 відсутня, що свідчить про неможливість застосування даних Принципів до спірних правовідносин сторін.
Аватар пользователя
налоговик
 
Сообщений: 5776
Зарегистрирован: 20 ноя 2010, 23:29
Благодарил (а): 835 раз.
Поблагодарили: 2633 раз.


Вернуться в РАЗНОЕ ЮРИДИЧЕСКОЕ

Кто сейчас на форуме

Зарегистрированные пользователи: Ads, Gb, MR, Ya

cron