Рекламу показываем только НЕзарегистрированным пользователям. Войдите или зарегистрируйтесь на Бухфоруме
    .

Сільський зелений туризм: послуги з тимчасового проживання

Путеводитель по разделу. Наличка, РРО, труд, лицензирование, подотрасли хозяйственного права (земля, цены, ЦБ, хозобщества...)

Модератор: Ol_ua

UNREAD_POST Люба П » 08 авг 2012, 12:31

Доброго дня!
Маю дуже цікаву ситуацію.
Відпочивала в Карпатах. Ночували в приватному особняку, який знайшли за вказівником "Здається кімната".
Господиня почула, що ми розмовляємо про податки і розповіла мені про наступну ситуацію:
В сусідньому селі попросилися на ночівлю декілька чоловік, замовляли харчування, навіть просили самогонку і т.д. Після всього показали "ксіву" податківців і пригрозили штрафами за незаконну підприємницьку діяльність.
Налякані люди, які не мають де працювати тільки тим і заробляють, що будують дерев'яні прибудови до хоти х окремим виходом і поселяють туди туристів за 50 грн/ніч.
Господиня мене спитала, чи реєструватися їй підприємцем і скільки їй доведеться віддавати державі і як відбиватися від перевірок?
Я їй спочатку відповіла, що їй краще стати приватним підприємцем 3-ї групи і сплачувати 5% від задекларованого. Про ЄСВ на той момент не подумала.
Але, зараз, порившись в законодавстві знайшла наступне:
Закон 742 Про особисте селянське господарство
Особисте селянське господарство - це господарська діяльність, яка проводиться без створення юридичної особи фізичною особою індивідуально ... у тому числі й у сфері сільського зеленого туризму.
Члени особистого селянського господарства здійснюють діяльність на свій розсуд і ризик у межах встановленого правового господарського порядку, дотримуючись вимог цього Закону, законів України, інших нормативно-правових актів.
Діяльність, пов'язана з веденням особистого селянського господарства, не відноситься до підприємницької діяльності.

Постанова КМУ від 15 березня 2006 р. N 297 Про затвердження Порядку надання послуг з тимчасового розміщення (проживання)
"7. Фізичні особи - власники або орендарі індивідуальних засобів розміщення (житло, в якому за плату або безоплатно надається обмежена кількість місць (менш як 30)) надають послуги з тимчасового розміщення (проживання) без державної реєстрації їх як суб'єктів підприємницької діяльності".

У мене запитання до юристів: Що в даному випадку має пріоритет: Податковий кодекс чи вищенаведені документи?
Чи можуть селяни на підставі вищенаведених цитат сміло брати на ночівлю туристів, годувати їх пресмачним баношом і, при цьому не боятися, що прийдуть податківці і вимагатимуть заплатити штраф?

Давайте допоможемо цим людям.
Щоб у нас все було, і за це нам нічого не було.

За это сообщение автора Люба П поблагодарили: 2
vins, налоговик
Люба П

Благодарил (а): 431 раз.

UNREAD_POST Люба П » 08 авг 2012, 12:41

В законопроекті Про сільський екотуризм пропонується наступне:
http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb2/webp ... 3511=12704
Діяльність з сільського екотуризму, в разі, якщо кількість ліжко-місць, що використовуються для забезпечення проживання туристів не перевищує 8, не підлягає оподаткуванню.
Люба П

UNREAD_POST Печкин » 08 авг 2012, 12:54

Люба П писал(а):Чи можуть селяни на підставі вищенаведених цитат сміло брати на ночівлю туристів, годувати їх пресмачним баношом і, при цьому не боятися, що прийдуть податківці і вимагатимуть заплатити штраф?

Могут работать без регистрации по Постановлению 297 (ее законность под вопросом, конечно, но не людям с ксивой эту тему развивать :) ).
Но есть еще одна тонкость (не налоговая). Тема сертификации. Можно глянуть в теме Временное размещение и сертификация.
живу на Бухфоруме

За это сообщение автора Печкин поблагодарили: 2
vins, Люба П
Печкин

Благодарил (а): 73 раз.

UNREAD_POST vins » 08 авг 2012, 13:08

Шановна колега, Люба П.! Вельми цікава ситуація. Я б порадив тій жіночці зателефонувати до прокуратури. Повідомити про таких старанних співробітників.

Люба П писал(а):У мене запитання до юристів: Що в даному випадку має пріоритет: Податковий кодекс чи вищенаведені документи?

Податковий кодекс взагалі не може встановлювати вимоги щодо реєстрації підприємницької діяльності. Це не сфера його правового регулювання. Тому в цих питаннях ми до ПКУ взагалі не звертаємося, а керуємося: Цивільним кодексом України, Господарським кодексом та спеціальними актами, що регулюють окремі сфери суспільних відносин, як от Закон про особисте селянське господарство.
Щодо порядку про тимчасове розміщення, то сумніви з приводу його юридичної сили вже висловлювалися на Форумі :) але ситуація така, що всім вигідно закрити на то очі.

P.S. Ув. Печкин пока я думу думал уже давно отписался :)

За это сообщение автора vins поблагодарил:
Люба П
vins

Благодарил (а): 2704 раз.

UNREAD_POST Люба П » 08 авг 2012, 14:57

Дякую, пане Vins і пане Печкин!
Як я зрозуміла, питання про реєстрацію підприємцем відпало.
А як щодо декларування доходів звичайною фізичною особою і подання річної декларації про майновий стан і доходи?
Теоретично, вони б мали її подавати.
І якщо вони цього не роблять, чим це може їм загрожувати?
Люба П

UNREAD_POST vins » 08 авг 2012, 15:06

Про загрозу тут слід говорити скоріше в теоретичному аспекті. Адже постає питання доказування фактів отримання доходу від тимчасового розміщення. І розміру цього доходу :)

За это сообщение автора vins поблагодарил:
Люба П
vins

Благодарил (а): 2704 раз.