Рекламу показываем только НЕзарегистрированным пользователям. Войдите или зарегистрируйтесь на Бухфоруме
    .

Отчетность по алкоголю и табаку

Путеводитель по разделу. Наличка, РРО, труд, лицензирование, подотрасли хозяйственного права (земля, цены, ЦБ, хозобщества...)

Модератор: Ol_ua

UNREAD_POST налоговик » 10 авг 2012, 10:45

Вступили в силу внесенные изменения в Закон Украины «О государственном регулировании производства и обращения спирта этилового, коньячного и плодового, алкогольных напитков и табачных изделий» относительно представления отчетности
Регіональне управління Департаменту САТ ДПС України у Запорізькій області у зв’язку із набранням чинності Законом України від 04.07.2012 р. №5039-VI «Про внесення змін до Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв і тютюнових виробів» повідомляє, що до приведення нормативно-правових актів у відповідність до цього Закону звіти за формами :
№1-РС «Звіт про обсяги виробництва та реалізації спирту»;
№2-РС «Звіт про обсяги виробництва та реалізації алкогольних напоїв»;
№3-РС «Звіти про обсяги виробництва та реалізації тютюнових виробів», затверджені наказом ДПА України від 13.10.2005 р. №449;
№1-ОА «Звіт про обсяги придбання та реалізації алкогольних напоїв»;
№1-ОТ «Звіт про обсяги придбання та реалізації тютюнових виробів», затверджені наказом ДПА України від 27.04.2006 р. №228, подаються до регіонального управління Департаменту САТ ДПС України у Запорізькій області на паперових носіях та в електронному вигляді щомісяця до 10 числа наступного місяця. Датою отримання звіту вважається дата його реєстрації у регіональному управлінні.
Відповідальність за неподання чи несвоєчасного подання звіту або подання звіту з недостовірними відомостями про обсяги виробництва та/або обігу (в тому числі імпорту та експорту) спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів до органу виконавчої влади, уповноваженого Кабінетом Міністрів України видавати відповідні ліцензії, передбачена ст. 17 вищезазначеного закону та тягне за собою застосування фінансових санкцій у розмірі 1700 гривень.
Також зазначаємо, що виконання норми Закону щодо порядку подання, форми звітності та відповідності суб’єктів господарювання, які здійснюють діяльність у сфері роздрібної торгівлі, можливе після приведення чинних нормативно-правових актів у відповідність до вимог Закону.

ДПС у Запорізькій області
Аватар пользователя
налоговик
 
Сообщений: 5776
Зарегистрирован: 20 ноя 2010, 23:29
Благодарил (а): 835 раз.
Поблагодарили: 2633 раз.

UNREAD_POST Люба П » 05 сен 2012, 17:19

Аналогічна відповідь є в ЄБПЗ.
Отже, з цієї відповіді випливає, що виконати закон не можливо.
То роздрібним торговцям не здавати?
Щоб у нас все було, і за це нам нічого не було.
Аватар пользователя
Люба П
 
Сообщений: 544
Зарегистрирован: 08 июл 2011, 13:59
Откуда: Львів
Благодарил (а): 453 раз.
Поблагодарили: 165 раз.

UNREAD_POST Vetal' » 06 сен 2012, 00:31

Яку звітність про обсяги роздрібної торгівлі подають СГ, які отримали ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями, тютюновими виробами, та чи застосовуються фінансові (штрафні) санкції за неподання (несвоєчасне подання) такої звітності?
Відповідь:
Коротка:
Суб’єкти господарювання, які отримали ліцензії на виробництво та оптову торгівлю спиртом, алкогольними напоями та тютюновими виробами, подають до органу виконавчої влади, уповноваженого Кабінетом Міністрів України видавати такі ліцензії, щомісяця до 10 числа наступного місяця звіт про обсяги обігу (в тому числі імпорту та експорту) спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів за формою, встановленою цим органом.
За неподання чи несвоєчасне подання звіту або подання звіту з недостовірними відомостями про обсяги виробництва та/або обігу (в тому числі імпорту та експорту) спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів до органу виконавчої влади, уповноваженого Кабінетом Міністрів України видавати відповідні ліцензії, до суб’єктів господарювання застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафів у розмірі 1700 гривень.
Виконання норми Закону щодо порядку подання, форми звітності та відповідальності суб’єктів господарювання, які здійснюють діяльність у сфері роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами можливе після приведення чинних нормативно-правових актів у відповідність до вимог Закону. Відповідно до ст.16 Закону України від 19 грудня 1995 року № 481/95-ВР «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» із змінами і доповненнями (далі – Закон) Суб’єкти господарювання, які отримали передбачені цим Законом ліцензії, подають до органу виконавчої влади, уповноваженого Кабінетом Міністрів України видавати такі ліцензії, щомісяця до 10 числа наступного місяця звіт про обсяги виробництва та/або обігу (в тому числі імпорту та експорту) спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів за формою, встановленою цим органом.
У зв’язку із набранням чинності Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» від 04.07. 2012 № 5039-VI до приведення нормативно-правових актів у відповідність із цим Законом, звіти за формами:
№ 1-РС «Звіт про обсяги виробництва та реалізації спирту»,
№ 2-РС «Звіт про обсяги виробництва та реалізації алкогольних напоїв»,
№ 3-РС «Звіти про обсяги виробництва та реалізації тютюнових виробів», затверджені наказом ДПА України від 13.10.2005 № 449;
№ 1-ОА «Звіт про обсяги придбання та реалізації алкогольних напоїв»,
№ 1-ОТ «Звіт про обсяги придбання та реалізації тютюнових виробів», затверджені наказом ДПА України від 27.04.2006 № 228 – подаються до регіональних управлінь Департаменту САТ ДПС України в АР Крим, областях, містах Києві та Севастополі, як до структурних підрозділів органу виконавчої влади, уповноваженого видавати ліцензії.
Звіти надаються на паперових носіях та в електронному вигляді щомісяця до 10 числа наступного місяця.
Датою отримання звіту вважається дата його реєстрації у регіональному управлінні.
За неподання чи несвоєчасне подання звіту або подання звіту з недостовірними відомостями про обсяги виробництва та/або обігу (в тому числі імпорту та експорту) спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів до органу виконавчої влади, уповноваженого Кабінетом Міністрів України видавати відповідні ліцензії, до суб’єктів господарювання застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафів у розмірі 1700 гривень (ст.17 Закону).
Виконання норми Закону щодо порядку подання, форми звітності та відповідальності суб’єктів господарювання, які здійснюють діяльність у сфері роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами можливе після приведення чинних нормативно-правових актів у відповідність до вимог Закону.

Люба П писал(а):Аналогічна відповідь є в ЄБПЗ.
Отже, з цієї відповіді випливає, що виконати закон не можливо.
То роздрібним торговцям не здавати?


Похоже на то, если объективно. Но, честно говоря, как обычно, по-молдавски написано (до приведения в соответствие нормативки подают старые отчеты без конкретики, а выше в предложении упомянуто о всех пролицензированных). Нужно дополнительно у "своих" выяснять. 1700 грн не хухры-мухры.
Vetal'
 
Сообщений: 2852
Зарегистрирован: 27 янв 2011, 11:57
Благодарил (а): 440 раз.
Поблагодарили: 1152 раз.

UNREAD_POST Люба П » 18 янв 2013, 13:54

Щось ми пропустили цю інформацію:
Подання звітності про обсяги придбання та реалізації алкогольних напоїв

Основні засади державної політики щодо регулювання виробництва, експорту, імпорту, оптової і роздрібної торгівлі, зокрема, алкогольними напоями та тютюновими виробами визначені Законом України від 19 грудня 1995 року № 481/95-ВР «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» із змінами та доповненнями (далі – Закон № 481).

Статтею 16 Закону № 481 встановлено, що суб'єкти господарювання, які одержали передбачені цим Законом ліцензії на виробництво або на право імпорту, експорту і оптової торгівлі (крім ліцензій на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами), подають органу, який видає ліцензії, щомісячно, до 10 числа місяця, що настає за звітним, звіт про обсяги виробництва (імпорту) та/або реалізації продукції.

Форми звітів № 1-ОА «Звіт про обсяги придбання та реалізації алкогольних напоїв» та № 1-ОТ «Звіт про обсяги придбання та реалізації тютюнових виробів» затверджені наказом Державної податкової адміністрації України від 27.04.2006 року № 228 «Про затвердження Форм звітів щодо придбання та реалізації алкогольних напоїв і тютюнових виробів та інструкцій щодо їх заповнення» (із змінами та доповненнями).

Відповідно до зазначених форм та інструкцій Звіти складаються суб’єктами господарювання окремо за кожний місяць та до 10 числа місяця, що настає за звітним, надається в електронному вигляді та на паперових носіях до регіонального управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів ДПС України за місцем реєстрації суб'єкта господарювання.

Таким чином, звіти про обсяги реалізації алкогольних напоїв і тютюнових виробів подаються суб’єктами господарювання, які одержали ліцензії на виробництво або на право імпорту, експорту і оптової торгівлі (крім ліцензій на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами).

19.09.2012 Департамент взаємодії із засобами масової інформації та громадськістю

http://sts.gov.ua/nove-pro-podatki--novini-/70184.html

Як я зрозуміла роздрібні торговці звітності до 10-го числа не подають і не треба моніторити чи вийшли нові форми, чи не так?
Щоб у нас все було, і за це нам нічого не було.
Аватар пользователя
Люба П
 
Сообщений: 544
Зарегистрирован: 08 июл 2011, 13:59
Откуда: Львів
Благодарил (а): 453 раз.
Поблагодарили: 165 раз.

UNREAD_POST Kirova » 10 янв 2014, 10:26

Проект наказу Міністерства доходів і зборів України „Про затвердження форм звітів щодо виробництва й обігу спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів та інструкцій щодо їх заповнення”
31.12.2013

Повідомлення про оприлюднення проекту наказу Міністерства доходів і зборів України

„Про затвердження форм звітів щодо виробництва й обігу спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів та інструкцій щодо їх заповнення”Міністерство доходів і зборів України повідомляє про розроблення проекту наказу „Про затвердження форм звітів щодо виробництва й обігу спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів та інструкцій щодо їх заповнення” (далі – проект наказу).

Проектом наказу передбачено затвердження форм звітів щодо виробництва й обігу спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів, а саме форм звітів: № 1-РС „Звіт про обсяги виробництва та реалізації спирту”, № 2-РС „Звіт про обсяги виробництва та реалізації алкогольних напоїв”, № 3-РС „Звіт про обсяги виробництва та реалізації тютюнових виробів”, № 1-ОА „Звіт про обсяги придбання та реалізації алкогольних напоїв у оптовій мережі”, № 1-ОТ „Звіт про обсяги придбання та реалізації тютюнових виробів у оптовій мережі”, № 1-РА „Звіт про обсяги придбання та реалізації алкогольних напоїв у роздрібній мережі”, № 1-РТ „Звіт про обсяги придбання та реалізації тютюнових виробів у роздрібній мережі”, та інструкцій щодо заповнення цих форм звітів.

Проект наказу та аналіз впливу регуляторного акта буде розміщено на офіційному веб-порталі Міністерства доходів і зборів України (www.minrd.gov.ua) у підрозділі „Проекти нормативно-правових актів” розділу „Регуляторна політика”.

Зауваження та пропозиції до проекту наказу можна надіслати листом на поштову адресу Міністерства: 04655, МПС, м. Київ – 53, Львівська площа, 8 Міністерство доходів і зборів України, Департамент контролю за виробництвом та оподаткуванням підакцизних товарів, або на електронну скриньку dep.sat21@gmail.com.

Зауваження та пропозиції приймаються упродовж одного місяця з дати оприлюднення проекту наказу.

Обговорення проекту наказу проводиться у рубриці „Консультації з громадськістю” на урядовому веб-сайті „Громадянське суспільство і влада” (http://civic.kmu.gov.ua/consult_mvc_kmu ... l/projects).
Kirova
 
Сообщений: 43
Зарегистрирован: 11 дек 2013, 13:38
Благодарил (а): 25 раз.
Поблагодарили: 1 раз.

UNREAD_POST Kirova » 10 янв 2014, 10:28

Я так поняла, что теперь и розница должна будет подавать эти отчеты!!! Ладно еще- юрлица, где налажен нормальный бухучет по складам и номенклатуре, а как быть ФОПам??!! Я вот, не веду учет товарных запасов, да еще и в декалитрах!

За это сообщение автора Kirova поблагодарил:
Jane-Ole
Kirova
 
Сообщений: 43
Зарегистрирован: 11 дек 2013, 13:38
Благодарил (а): 25 раз.
Поблагодарили: 1 раз.

UNREAD_POST Kirova » 10 янв 2014, 16:10

Не кажется ли вам, что и оптовые поставщики теперь будут обязаны указывать в накладных кодировку товара согласно Дод.15 этого нового Наказа? И соответствие одной единицы товара (бутылки) кол-ву декалитров? Иначе, откуда мы будем брать данные для учета?
Kirova
 
Сообщений: 43
Зарегистрирован: 11 дек 2013, 13:38
Благодарил (а): 25 раз.
Поблагодарили: 1 раз.

UNREAD_POST bratasho80 » 10 янв 2014, 17:20

вибачайте, але я так і не зрозуміла, що звіт по виноградарству і хмелярству ФОп (продуковий магазин, роздрібна торгівля) не здає, а здає якісь інші звіти?
bratasho80
 
Сообщений: 125
Зарегистрирован: 18 май 2012, 13:33
Благодарил (а): 341 раз.
Поблагодарили: 49 раз.

UNREAD_POST Jane-Ole » 10 янв 2014, 22:39

Kirova писал(а):Не кажется ли вам, что и оптовые поставщики теперь будут обязаны указывать в накладных кодировку товара согласно Дод.15 этого нового Наказа? И соответствие одной единицы товара (бутылки) кол-ву декалитров? Иначе, откуда мы будем брать данные для учета?

У бутылки же есть литраж :D
Надо только поллитра переводить в декалитры -это будет 0.05дал :?
Украина- страна победившей криминальной демократии(с)
Аватар пользователя
Jane-Ole
 
Сообщений: 1309
Зарегистрирован: 20 ноя 2012, 14:38
Благодарил (а): 310 раз.
Поблагодарили: 54 раз.

UNREAD_POST Jane-Ole » 10 янв 2014, 22:40

bratasho80 писал(а):вибачайте, але я так і не зрозуміла, що звіт по виноградарству і хмелярству ФОп (продуковий магазин, роздрібна торгівля) не здає, а здає якісь інші звіти?

Здає, інші додадуться до цього...
Украина- страна победившей криминальной демократии(с)
Аватар пользователя
Jane-Ole
 
Сообщений: 1309
Зарегистрирован: 20 ноя 2012, 14:38
Благодарил (а): 310 раз.
Поблагодарили: 54 раз.

UNREAD_POST bur » 24 мар 2014, 23:11

МИНИСТЕРСТВО ДОХОДОВ И СБОРОВ УКРАИНЫ

ПИСЬМО

от 05.03.2014 г. N 4313/6/99-99-21-02-15

Относительно исправления ошибок в отчете о производстве и/или обращении алкогольных напитков

Министерством доходов и сборов Украины рассмотрено письмо о предоставлении разъяснения относительно порядка исправления ошибок в уже поданном Отчете и сообщает следующее.

В соответствии со ст. 16 Закона Украины от 19 декабря 1995 года N 481/95-ВР "О государственном регулировании производства и обращения спирта этилового, коньячного и плодового, алкогольных напитков и табачных изделий", с изменениями и дополнениями (далее - Закон), субъекты хозяйствования, получившие предусмотренные этим Законом лицензии, представляют в орган исполнительной власти, уполномоченный Кабинетом Министров Украины выдавать такие лицензии, ежемесячно до 10 числа следующего месяца отчет об объемах производства и/или обращения (в том числе импорта и экспорта) спирта, алкогольных напитков и табачных изделий по форме, установленной этим органом.

Отчеты по формам:

N 1-РС "Отчет об объемах производства и реализации спирта",

N 2-РС "Отчет об объемах производства и реализации алкогольных напитков",

N 3-PC "Отчеты об объемах производства и реализации табачных изделий", утвержденные приказом ГНА Украины от 13.10.2005 г. N 449;

N 1-ОА "Отчет об объемах приобретения и реализации алкогольных напитков",

N 1-ОТ "Отчет об объемах приобретения и реализации табачных изделий", утвержденные приказом ГНА Украины от 27.04.2006 г. N 228, - подаются в главные управления Министерства доходов и сборов Украины в АР Крым, областей, городов Киева и Севастополя, как в структурные подразделения органа исполнительной власти, уполномоченного выдавать лицензии. Отчеты предоставляются на бумажных носителях и в электронном виде ежемесячно до 10 числа следующего месяца. Датой получения отчета считается дата его регистрации в соответствующем главном управлении Миндоходов Украины. Действующим законодательством не предусмотрен порядок самостоятельного исправления ошибок, допущенных в отчетах. Установление недостоверности данных в отчетах осуществляется путем проведения проверки органами доходов и сборов Украины.

За неподачу или несвоевременное представление отчета или представления отчета с недостоверными сведениями об объемах производства и/или обращения (в том числе импорта и экспорта) спирта, алкогольных напитков и табачных изделий в орган исполнительной власти, уполномоченный Кабинетом Министров Украины выдавать соответствующие лицензии, к субъекту хозяйствования применяются финансовые санкции в виде штрафов в размере 1700 гривен (ст. 17 Закона).

И. о. директора департамента
контроля за оборотом и
налогообложением подакцизных товаров

И. М. Мриглод
bur
 
Сообщений: 1434
Зарегистрирован: 13 сен 2013, 16:25
Благодарил (а): 116 раз.
Поблагодарили: 425 раз.

UNREAD_POST Beldirector » 26 апр 2016, 13:32

Народ! Вот нестор молодчина! Это самый верный был бы ответ на этот беспредел по отношению к предпринимателям. Всем бы нам дружно отказаться от поставок алкоголя,пусть народ трезво проведет пасхапьные и майские праздники.От пива правда можно пока не отказываться. А алкогольным пойлом пусть заливаются оптовики,производители-они все под крышей а большинство сами депутаты и они придумали этот закон по отчетности за алкоголь и табак. Пусть розницу деруть чтоб перья лители и наполняли бюджет,а они,волкодавы все под защитой,им законы по барабану.Так что все в наших руках -отказываемся от пойла и они мигом отменят этот закон иначе им крах.Предприниматели-розничники дружно бездействуем и все будет ладно!
Beldirector
 
Сообщений: 1
Зарегистрирован: 26 апр 2016, 12:30
Благодарил (а): 0 раз.
Поблагодарили: 0 раз.

UNREAD_POST налоговик » 24 май 2016, 10:22

Ввели отчетность, теперь все желают ее отменить.
Даже Минфин очень хочет, но сам не может :(

Изображение
Изображение

следим за проектом закона (2498а)
Аватар пользователя
налоговик
 
Сообщений: 5776
Зарегистрирован: 20 ноя 2010, 23:29
Благодарил (а): 835 раз.
Поблагодарили: 2633 раз.

UNREAD_POST налоговик » 27 май 2016, 12:00

краткое содержание
"Исправлять алкогольную отчетность нельзя. Иначе как мы сможем штрафовать"

До уваги виробників та підприємств оптової та роздрібної торгівлі спиртом, алкогольними напоями та тютюновими виробами!

26.05.2016 - Прес-служба Державної фіскальної служби України

У зв’язку із численними зверненнями, повідомляємо, що відповідно до Закону України від 19 грудня 1995 року № 481 «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» всі суб’єкти господарювання, які мають ліцензії, а це виробники, підприємства оптової та роздрібної торгівлі, подають до органів ДФС за основним місцем обліку суб’єкта господарювання, щомісяця до 10 числа наступного місяця звіти про обсяги виробництва та/або обігу (в тому числі імпорту та експорту) спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів.

Форми таких звітів затверджені наказом Міністерства фінансів України від 11.02.2016 № 49 «Про затвердження форм звітів щодо виробництва й обігу спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів та порядків їх заповнення», зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 03 березня 2016 року за № 340/28470, який розроблено на виконання частини третьої статті 16 Закону №481.

Отже, підставою для скасування вимоги подання звітів про обсяги виробництва та/або обігу (в тому числі імпорту та експорту) спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів може бути лише внесення відповідних змін у Закон № 481.

Першим звітним періодом для подання звітів за формами, затвердженими Наказом №49, був квітень 2016 року. В зв’язку із тим, що останній день строку для подання звіту за квітень 2016 припадав на святковий день – 9 травня, подання звіту переносилося на 10 травня 2016 року.

Звертаємо увагу суб’єктів господарювання, що граничний строк (останній день) подання звітів за травень 2016 року – 9 червня 2016 року!

Відповідно до порядків подання та заповнення звітів, затверджених Наказом №49, суб’єкти господарювання незалежно від форм власності подають звіт за основним місцем обліку в електронній формі.

Для забезпечення подання звітів в електронній формі з використанням ЕЦП, що надаються безкоштовно суб’єктам господарювання АЦСК Інформаційно-довідкового департаменту ДФС, на офіційному веб-порталі ДФС розміщено безкоштовне спеціалізоване клієнтське програмне забезпечення для формування та подання звітності до «Єдиного вікна подання електронної звітності» (http://sfs.gov.ua/elektronna-zvitnist/s ... e-program/).

Також, звертаємо увагу, що подання після граничного строку уточнюючих звітів не передбачено, оскільки звітність розроблена з метою державного контролю за регулюванням виробництва, експорту, імпорту, оптової і роздрібної торгівлі спиртом, алкогольними напоями та тютюновими виробами, а також посилення боротьби з незаконним виробництвом та обігом алкогольних напоїв і тютюнових виробів на території України і не відноситься до податкової. Відповідно, на подання зазначеної звітності не розповсюджуються норми п. 50.1 ст. 50 Податкового кодексу України щодо надсилання уточнюючого розрахунку до податкової звітності.

Разом з тим, у разі виявлення суб’єктом господарювання помилки у звітній інформації і направленні нових звітів з уточненими даними у граничні строки подання звітності, інформаційні системи приймання звітності ДФС забезпечать обробку таких нових звітів.
Аватар пользователя
налоговик
 
Сообщений: 5776
Зарегистрирован: 20 ноя 2010, 23:29
Благодарил (а): 835 раз.
Поблагодарили: 2633 раз.

UNREAD_POST OldWildMen » 01 июн 2016, 14:52

Вопрос: До какого возраста нельзя покупать - до 18 или до 21? (в смысле "нельзя продавать"):
- пиво?
- табак?
- алкогольные напитки?
Подскажите, пжста, где эти строки в законодательстве?
Аватар пользователя
OldWildMen
 
Сообщений: 271
Зарегистрирован: 30 янв 2011, 15:29
Благодарил (а): 127 раз.
Поблагодарили: 109 раз.

След.

  • Похожие темы
    Ответов
    Просмотров
    Последнее сообщение

Вернуться в РАЗНОЕ ЮРИДИЧЕСКОЕ

Кто сейчас на форуме

Зарегистрированные пользователи: Ads, Al Shurshun, Galla, Gb, Roomrocks, Ya