Рекламу показываем только НЕзарегистрированным пользователям. Войдите или зарегистрируйтесь на Бухфоруме
    .

Лимит наличных расчетов (150 000 грн.)

Путеводитель по разделу. Наличка, РРО, труд, лицензирование, подотрасли хозяйственного права (земля, цены, ЦБ, хозобщества...)

Модератор: Ol_ua

UNREAD_POST Hamster » 23 мар 2017, 12:51

vikakool писал(а):Коллеги, у кого розница, а как вы выкручиваетесь с ограничением в 50 000грн.?

Платить картой. 109.13 ЗІР
Питання
Чи поширюється обмеження щодо граничної суми розрахунків на розрахунки, які проводяться із застосуванням електронних платіжних засобів (платіжних карток)?
Відповідь
Коротка:
Обмеження щодо граничної суми розрахунків не поширюється на розрахунки, які проводяться із застосуванням електронних платіжних засобів (платіжних карток).
Повна:
Відповідно до п. 2.3 Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні, затвердженого постановою Правління Національного банку України від 15 грудня 2004 року № 637 (далі – Положення) підприємства (підприємці) мають право здійснювати розрахунки готівкою між собою та/або з фізичними особами протягом одного дня за одним або кількома платіжними документами в межах граничних сум розрахунків готівкою, установлених відповідною постановою Правління Національного банку України. Платежі понад установлені граничні суми проводяться через банки або небанківські фінансові установи, які в установленому законодавством порядку отримали ліцензію на переказ коштів без відкриття рахунку, шляхом перерахування коштів з поточного рахунку на поточний рахунок або внесення коштів до банку для подальшого їх перерахування на поточні рахунки. Кількість підприємств (підприємців) та фізичних осіб, з якими здійснюються розрахунки, протягом дня не обмежується.
Обмеження, установлене в абзаці першому п. 2.3 Положення, стосується також розрахунків під час оплати за товари, що придбані на виробничі (господарські) потреби за рахунок готівкових коштів, одержаних за допомогою електронного платіжного засобу.
Пунктом 1 постанови Правління Національного банку України від 06 червня 2013 року № 210 «Про встановлення граничної суми розрахунків готівкою» із змінами і доповненнями встановлено граничну суму розрахунків готівкою:
підприємств (підприємців) між собою протягом одного дня в розмірі 10000 (десяти тисяч) гривень;
між фізичною особою та підприємством (підприємцем) протягом одного дня в розмірі 50000 (п’ятдесяти тисяч) гривень;
фізичних осіб між собою за договорами купівлі-продажу, які підлягають нотаріальному посвідченню, у розмірі 50000 (п’ятдесяти тисяч) гривень.
Згідно з п. 1.14 ст. 1 Закону України від 05 квітня 2001 року № 2346-III «Про платіжні системи та переказ коштів в Україні» (далі - Закон) електронний платіжний засіб - платіжний інструмент, який надає його держателю можливість за допомогою платіжного пристрою отримати інформацію про належні держателю кошти та ініціювати їх переказ;
платіжна картка - електронний платіжний засіб у вигляді емітованої в установленому законодавством порядку пластикової чи іншого виду картки, що використовується, зокрема, для ініціювання переказу коштів з рахунка платника або з відповідного рахунка банку з метою оплати вартості товарів і послуг, перерахування коштів зі своїх рахунків на рахунки інших осіб (п. 1.27 ст. 1 Закону).
Враховуючи викладене вище, обмеження щодо граничної суми розрахунків не поширюється на розрахунки, які проводяться із застосуванням електронних платіжних засобів (платіжних карток).
Нет нерешаемых проблем, есть не принятые решения.
Аватар пользователя
Hamster
 
Сообщений: 28
Зарегистрирован: 21 янв 2016, 17:51
Благодарил (а): 4 раз.
Поблагодарили: 13 раз.

UNREAD_POST vikakool » 23 мар 2017, 13:11

Не в каждом магазине есть терминал, в который можно засунуть имеющиеся наличные, чтоб потом заплатить карточкой.
А смешанные формы оплаты иногда запрещает банк-эквайер.
vikakool
 
Сообщений: 4081
Зарегистрирован: 18 янв 2011, 10:56
Благодарил (а): 879 раз.
Поблагодарили: 618 раз.

UNREAD_POST Hamster » 23 мар 2017, 13:27

vikakool писал(а):Не в каждом магазине есть терминал, в который можно засунуть имеющиеся наличные, чтоб потом заплатить карточкой.
А смешанные формы оплаты иногда запрещает банк-эквайер.

Тогда не вижу выхода. Только 1. платим в кассу банка и приходим в магазин платежкой. 2. делим оплату на несколько дней
Нет нерешаемых проблем, есть не принятые решения.

За это сообщение автора Hamster поблагодарил:
vikakool
Аватар пользователя
Hamster
 
Сообщений: 28
Зарегистрирован: 21 янв 2016, 17:51
Благодарил (а): 4 раз.
Поблагодарили: 13 раз.

UNREAD_POST minibuh » 23 мар 2017, 13:52

vikakool, у Привата когда-то была услуга Виртуальное отделение - ваш сотрудник на четверть ставки устраивается в Приват и работает кассиром Привата , и когда Вам надо принять "сверхнормативную" наличку, ее принимает не кассир магазина Иванова, а кассир Приватбанка Иванова и в мгновение ее руки покупатель отдает Вам квитанцию банка об оплате .
minibuh
 
Сообщений: 2270
Зарегистрирован: 28 дек 2011, 14:00
Благодарил (а): 1250 раз.
Поблагодарили: 904 раз.

UNREAD_POST vikakool » 10 июл 2017, 14:38

Коллеги, еще один вопрос в связи с этим ограничением.

Как еще можно вернуть деньги покупателю при возврате товара в магазине? Сумма 200 000грн. На карту не хочет. Почтовый перевод? банковский перевод? не хочет. А через РРО частями по 50тыс. я провести не могу :(
vikakool
 
Сообщений: 4081
Зарегистрирован: 18 янв 2011, 10:56
Благодарил (а): 879 раз.
Поблагодарили: 618 раз.

Пред.

  • Похожие темы
    Ответов
    Просмотров
    Последнее сообщение

Вернуться в РАЗНОЕ ЮРИДИЧЕСКОЕ

Кто сейчас на форуме

Зарегистрированные пользователи: Gb, Ya