Рекламу показываем только НЕзарегистрированным пользователям. Войдите или зарегистрируйтесь на Бухфоруме
    .

Преимущественное право покупки

Путеводитель по разделу. Наличка, РРО, труд, лицензирование, подотрасли хозяйственного права (земля, цены, ЦБ, хозобщества...)

Модератор: Ol_ua

UNREAD_POST Печкин » 15 окт 2012, 17:06

ПРАВОВИЙ ВИСНОВОК
Верховного Суду України
у спорі про визнання договору купівлі-продажу жилого будинку недійсним з підстав порушення переважного права купівлі

Верховний Суд України на засіданні Судової палати у цивільних справах 10 жовтня 2012 року розглянув справу № 6-106 цс 12, предметом якої був спір про визнання договору купівлі-продажу жилого будинку недійсним з підстав порушення переважного права купівлі.

При розгляді цієї справи Верховний Суд України зробив правовий висновок про те, що переважним правом купівлі частки у праві спільної власності користується лише власник частки у праві спільної часткової власності. Норми закону, які встановлюють таке право співвласника спільної часткової власності, не поширюються на правовідносини, що виникли з права спільної сумісної власності.

Також Верховний Суд України зазначив, що порушення переважного права купівлі частки у праві спільної часткової власності не є підставою для визнання договору недійсним. У такому випадку співвласник у межах установленого законом строку може вимагати в судовому порядку переведення на нього прав і обов’язків покупця за укладеним договором.
живу на Бухфоруме
Аватар пользователя
Печкин
 
Сообщений: 6649
Зарегистрирован: 18 ноя 2010, 13:03
Благодарил (а): 73 раз.
Поблагодарили: 2891 раз.

  • Похожие темы
    Ответов
    Просмотров
    Последнее сообщение

Вернуться в РАЗНОЕ ЮРИДИЧЕСКОЕ

Кто сейчас на форуме

Зарегистрированные пользователи: Gb, MR, Ya