Рекламу показываем только НЕзарегистрированным пользователям. Войдите или зарегистрируйтесь на Бухфоруме
    .

Кворум в ООО

Путеводитель по разделу. Наличка, РРО, труд, лицензирование, подотрасли хозяйственного права (земля, цены, ЦБ, хозобщества...)

Модератор: Ol_ua

UNREAD_POST vins » 13 ноя 2012, 22:13

Закон требует присутствия более 60 % участников ООО, чтобы был кворум. ВСУ против того, чтобы уставом этот процент был увеличен.

Верховний Суд України
П О С Т А Н О В А 16 жовтня 2012 року

...
Предметом розгляду у цій справі є вимоги позивача про визнання недійсними положень зазначеного пункту статуту, який, на думку позивача, встановлює інші правила щодо визначення кворуму, ніж ті, що встановлено частиною першою статті 60 Закону України «Про господарські товариства».

Статтєю 60 Закону України «Про господарські товариства» передбачено порядок прийняття рішень загальними зборами учасників товариства з обмеженою відповідальністю. Частиною першою вказаної статті встановлено, що загальні збори учасників вважаються повноважними, якщо на них присутні учасники (представники учасників), що володіють у сукупності більш як 60 % голосів.

У цій нормі закону відсутнє посилання на можливість передбачити у статуті інший кворум.

А відповідно до статті 4 Закону «Про господарські товариства», що визначає зміст установчих документів господарського товариства (яким для товариства з обмеженою відповідальністю є статут), установчі документи не повинні містити положень, які суперечать законодавству України.

Таким чином, передбачене Законом України «Про господарські товариства» правило встановлення кворуму на загальних зборах учасників товариства повинно дублюватися і в статуті.

Положення статуту товариства, яке встановлює інше правило щодо визначення кворуму, є таким, що суперечить закону.

Передбачивши оскаржуваним пунктом 17.11 статуту ТОВ «Агроком» інший розмір відсотків голосів учасників товариства, необхідний для правомочності загальних зборів, учасники товариства фактично змінили вимоги щодо встановлення кворуму для проведення загальних зборів, що є порушенням зазначених вище правових норм.

Залишаючи без змін постанову Київського апеляційного господарського суду від 2 лютого 2012 року, якою відмовлено у задоволенні позову, Вищий господарський суд України в постанові від 25 квітня 2012 року погодився з висновками суду апеляційної інстанції про те, що оспорюваний пункт 17.11 статуту ТОВ «Агроком» не суперечить приписам частини першої статті 60 Закону України «Про господарські товариства», оскільки вказаною нормою закону встановлено лише мінімальну кількість учасників товариства, присутність яких на загальних зборах є необхідною для того, щоб ці збори вважались повноважними (присутні учасники товариства у сукупності мають володіти більше як 60 % голосів), та не встановлено обмежень щодо можливості визначення у статуті товариства іншої (більшої) кількості присутніх учасників товариства, необхідної для наявності на загальних зборах учасників товариства кворуму.

На думку Верховного Суду України, такий висновок Вищого господарського суду України ґрунтується на неправильному застосуванні норм матеріального права та суперечить позиції цього ж касаційного суду у справі № 5024/1730/2011.
Аватар пользователя
vins
 
Сообщений: 6654
Зарегистрирован: 27 дек 2010, 12:38
Благодарил (а): 2704 раз.
Поблагодарили: 2905 раз.

UNREAD_POST Антон Павлович » 25 ноя 2015, 11:01

Коллеги, обратите внимание на закон

Закон України
Про внесення змін до статті 60 Закону України «Про господарські товариства» щодо зменшення кворуму загальних зборів учасників товариства з обмеженою відповідальністю

Верховна Рада України п о с т а н о в л я є:
І. Внести до статті 60 Закону України «Про господарські товариства» (Відомості Верховної Ради України, 1991р., N 49, ст. 682) такі зміни:
частину першу викласти в такій редакції:
«Загальні збори учасників вважаються повноважними, якщо на них присутні учасники (представники учасників), що володіють у сукупності більш як 50 відсотками голосів»;
після частини першої доповнити новою частиною такого змісту:
«Установчими документами товариств, у статутному капіталі яких відсутня державна частка, може бути встановлений інший відсоток голосів учасників (представників учасників), за умови присутності яких загальні збори учасників вважаються повноважними».
У зв’язку з цим частини другу – п’яту вважати відповідно частинами третьою – шостою.
II. Прикінцеві положення
1. Цей Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування.
2. Установити, що статути товариств з обмеженою відповідальністю до приведення їх у відповідність із цим Законом застосовуються в частині, що не суперечить цьому Закону.
Голова
Верховної Ради УкраїниПоэтому кворум в ООО - 50 %

За это сообщение автора Антон Павлович поблагодарили: 2
Galla, налоговик
Антон Павлович
 
Сообщений: 4
Зарегистрирован: 05 окт 2011, 11:37
Благодарил (а): 0 раз.
Поблагодарили: 12 раз.

UNREAD_POST налоговик » 25 ноя 2015, 11:27

Антон Павлович, спасибо за информацию

У нас тут серьезный фкворум. Поэтому давайте не уподобляться "экспертам" из Дебета-кредита и всяких Форбсов. 50 % это не кворум :) Для распространенной ситуации 50/50 ничего не поменялось (особенно с их уставами).

Заголовок Дебета-кредита

Рада снизила кворум общего собрания участников ООО до 50%


От Форбса

Депутаты сократили кворум общего собрания участников ООО
Верховная Рада уменьшила кворум общего собрания участников общества с ограниченной ответственностью с 60% до 50%.

Документом уменьшается количество присутствующих участников общества с ограниченной ответственностью для признания общего собрания этих обществ действительными с 60% до 50%.


Кворум - это число голосов, достаточное для признания собрания правомерным. 50 % НЕ ДОСТАТОЧНО

За это сообщение автора налоговик поблагодарил:
Galla
Аватар пользователя
налоговик
 
Сообщений: 5776
Зарегистрирован: 20 ноя 2010, 23:29
Благодарил (а): 835 раз.
Поблагодарили: 2633 раз.


  • Похожие темы
    Ответов
    Просмотров
    Последнее сообщение

Вернуться в РАЗНОЕ ЮРИДИЧЕСКОЕ

Кто сейчас на форуме

Зарегистрированные пользователи: Gb, MR, Ya