Рекламу показываем только НЕзарегистрированным пользователям. Войдите или зарегистрируйтесь на Бухфоруме
    .

Отчетность при отсутствии деятельности

Путеводитель по разделу. Наличка, РРО, труд, лицензирование, подотрасли хозяйственного права (земля, цены, ЦБ, хозобщества...)

Модератор: Ol_ua

UNREAD_POST налоговик » 23 мар 2016, 14:45

lutishka писал(а):
налоговик писал(а):Ребусы от них.
Минус - надо
ноль - надо
Плюс - надо
Вот так бы и написали: надо в любом случае без исключений :?


Закрепление материала от Насирова

ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 01.02.2016 р. N 1987/6/99-99-19-01-01-15

Державна фіскальна служба України відповідно до листа Комітету Верховної Ради України з питань податкової та митної політики від 14.01.2016 р. N 04-27/10-14 розглянула звернення ТОВ <...> щодо застосування пункту 49.2 статті 49 Податкового кодексу України (далі - Кодекс) платниками єдиного податку третьої групи та суб'єктами малого підприємництва - платниками податку на прибуток, які не отримували протягом звітного періоду доходів, що підлягають декларуванню, та у межах компетенції повідомляє:

Щодо неподання звітності платниками єдиного податку третьої групи у разі відсутності показників

Відповідно до п. 49.2 ст. 49 Кодексу платник податків зобов'язаний за кожний встановлений Кодексом звітний період, в якому виникають об'єкти оподаткування, або у разі наявності показників, які підлягають декларуванню, відповідно до вимог Кодексу подавати податкові декларації щодо кожного окремого податку, платником якого він є.

Водночас п. 40.1 ст. 40 Кодексу передбачено, що у разі якщо іншими розділами Кодексу або законами з питань митної справи визначається спеціальний порядок адміністрування окремих податків, зборів, платежів, використовуються правила, визначені в іншому розділі або законі з питань митної справи.

Правові засади застосування спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності, а також справляння єдиного податку встановлюються главою 1 розділу XIV "Спеціальні податкові режими" Кодексу.

Згідно з п. 291.2 ст. 291 Кодексу спрощена система оподаткування, обліку та звітності - особливий механізм справляння податків і зборів, що встановлює заміну сплати окремих податків і зборів, встановлених п. 297.1 ст. 297 Кодексу, на сплату єдиного податку в порядку та на умовах, визначених главою 1 розділу XIV Кодексу, з одночасним веденням спрощеного обліку та звітності.

Податковим (звітним) періодом для платників єдиного податку третьої групи є календарний квартал (п. 294.1 ст. 294 Кодексу).

Податкова декларація юридичними особами - платниками єдиного податку третьої групи подається протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу (півріччя) (п. 49.18 ст. 49 Кодексу).

Відповідно до пп. 296.5.4 п. 296.5 ст. 296 Кодексу юридичні платники єдиного податку третьої групи у податковій декларації відображають обсяг доходу, що оподаткований за відповідною ставкою.

Пунктом 292.14 ст. 292 Кодексу встановлено, що визначення доходу здійснюється для цілей оподаткування єдиним податком та для надання права суб'єкту господарювання зареєструватися платником єдиного податку та/або перебувати на спрощеній системі оподаткування.

Право на застосування спрощеної системи оподаткування в наступному календарному році мають платники єдиного податку за умови неперевищення протягом календарного року обсягу доходу, встановленого для відповідної групи платників єдиного податку (п. 292.16 ст. 292 Кодексу).

Норми глави 1 розділу XIV Кодексу не містять виключення для юридичних осіб - платників єдиного податку третьої групи щодо можливості неподання податкової звітності у разі відсутності доходу за податковий (звітний) період.

Отже, обсяг доходу для платників єдиного податку третьої групи є показником, який підлягає декларуванню.

Щодо неподання звітності платниками податку на прибуток підприємств у разі відсутності показників

Для платників податку на прибуток підприємств податкові (звітні) періоди визначено у пунктах 137.4 та 137.5 ст. 137 Кодексу, якими є:

• є календарні: квартал, півріччя, три квартали, рік. При цьому податкова декларація розраховується наростаючим підсумком. Податковий (звітний) період починається з першого календарного дня податкового (звітного) періоду і закінчується останнім календарним днем податкового (звітного) періоду;

• річний податковий (звітний) період встановлюється для платників податку, зазначених в п. 137.5 ст. 137 Кодексу, зокрема, у яких річний дохід від будь-якої діяльності (за вирахуванням непрямих податків), визначений за показниками Звіту про фінансові результати (Звіту про сукупний дохід), за попередній річний звітний (податковий) період, не перевищує 20 млн гривень.

Згідно з п. 46.2 ст. 46 Кодексу платник податку на прибуток подає разом з відповідною податковою декларацією квартальну або річну фінансову звітність (крім малих підприємств) у порядку, передбаченому для подання податкової декларації.

Платники податку на прибуток, малі підприємства, віднесені до таких відповідно до Господарського кодексу України, подають разом з річною податковою декларацією річну фінансову звітність у порядку, передбаченому для подання податкової декларації.

У відповідних клітинках відомостей про одночасне подання до Податкової декларації з податку на прибуток підприємств форм фінансової звітності передбачено проставляння позначки "+".

Таким чином, платники податку на прибуток підприємств у разі наявності будь-яких показників, які підлягають декларуванню (в тому числі показників, які мають нульове значення або підлягають декларуванню у складі фінансової звітності, що подасться разом з декларацією), зобов'язані подавати податкову декларацію та форми фінансової звітності у строки, передбачені п. 49.18 ст. 49 Кодексу.


Голова
Р. Насіров

За это сообщение автора налоговик поблагодарил:
lutishka
Аватар пользователя
налоговик
 
Сообщений: 5697
Зарегистрирован: 20 ноя 2010, 23:29
Благодарил (а): 806 раз.
Поблагодарили: 2587 раз.

UNREAD_POST lutishka » 23 мар 2016, 15:03

У кого-то в последнее время сильно проявляется словесная диарея ниочем. Это чем-то лечится? :roll:

За это сообщение автора lutishka поблагодарил:
Люба П
Аватар пользователя
lutishka
 
Сообщений: 2249
Зарегистрирован: 24 ноя 2012, 11:47
Благодарил (а): 932 раз.
Поблагодарили: 1020 раз.

UNREAD_POST Люба П » 14 июн 2016, 23:28

Добрий вечір!
Юр.особа-єдиноподатник зареєстрована в середині першого кварталу. Діяльність почали вести з початку 2-го кварталу. Декларацію з прочерками за перший квартал 2016 не подали.
Як поступити: подати з запізненням і чекати на штраф чи подати відразу за півріччя і морозитися?
Не бачу мотиву взагалі здавати ту деку за перший квартал, бо ітак ітак буде 170 грн.
Буду вдячна за будь-яку пораду.
Щоб у нас все було, і за це нам нічого не було.
Аватар пользователя
Люба П
 
Сообщений: 533
Зарегистрирован: 08 июл 2011, 13:59
Откуда: Львів
Благодарил (а): 436 раз.
Поблагодарили: 151 раз.

UNREAD_POST alex88 » 15 июн 2016, 09:08

Люба П, я бы подала за полугодие и всё (как по мне, подать с опозданием - штраф точно, а так еще не факт)))
“Taxation is just a sophisticated way of demanding money with menaces.”(с)

За это сообщение автора alex88 поблагодарил:
Люба П
Аватар пользователя
alex88
 
Сообщений: 804
Зарегистрирован: 16 дек 2011, 09:45
Благодарил (а): 398 раз.
Поблагодарили: 418 раз.

UNREAD_POST lutishka » 15 июн 2016, 11:05

alex88 писал(а):Люба П, я бы подала за полугодие и всё (как по мне, подать с опозданием - штраф точно, а так еще не факт)))

Поддерживаю :ya-za: Может и получится 3 года пропетлять без плановой проверки

За это сообщение автора lutishka поблагодарил:
Люба П
Аватар пользователя
lutishka
 
Сообщений: 2249
Зарегистрирован: 24 ноя 2012, 11:47
Благодарил (а): 932 раз.
Поблагодарили: 1020 раз.

Пред.

  • Похожие темы
    Ответов
    Просмотров
    Последнее сообщение

Вернуться в РАЗНОЕ ЮРИДИЧЕСКОЕ

Кто сейчас на форуме

Зарегистрированные пользователи: Ads, Gb, Ya