Рекламу показываем только НЕзарегистрированным пользователям. Войдите или зарегистрируйтесь на Бухфоруме
    .

Оформление ценников

Путеводитель по разделу. Наличка, РРО, труд, лицензирование, подотрасли хозяйственного права (земля, цены, ЦБ, хозобщества...)

Модератор: Ol_ua

UNREAD_POST vins » 29 янв 2013, 17:01

Выделю в отельную тему. Поводом стало решение ВАСУ: предприятие было оштрафовано за то, что в ценниках не была указана валюта "грн". ВАСУ сказал невиновен.

ВИЩИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ
П О С Т А Н О В А
"12" грудня 2012 р. м. Київ К-14334/10

...
Відповідно до вимог пункту 8 статті 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг»(в редакції, чинній на момент виникнення спірних правовідносин) суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані реалізовувати товари (надавати послуги) за умови наявності цінника на товар (меню, прейскуранта, тарифу на послугу, що надається) у грошовій одиниці України.

Як убачається зі встановлених судами обставин, позивача притягнуто до відповідальності, зокрема, за статтею 23 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», якою (в редакції, чинній на момент виникнення спірних правовідносин) передбачені фінансові санкції за невиставлення цінників на товар, що продається, використання цінників, що містять ціни і тарифи в іноземній валюті або в інших одиницях, які не є гривнею.

Як встановлено судами попередніх інстанцій на час перевірки на усіх 219 позиціях товару були встановлені цінники з ціною, але був відсутній знак грошової одиниці «гривня».

Отже, при встановленні факту наявності цінників із зазначеним на них ціни, притягнення особи до зазначеної відповідальності суперечить закону.

З огляду на викладене, суди попередніх інстанцій дійшли неправомірного висновку про наявність підставі для притягнення відповідача до відповідальності, передбаченої статтею 23 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», згідно оспорюваного рішенням, у зв'язку з чим ухвалені у даній справі судами першої та апеляційної інстанції рішення підлягають скасуванню із прийняттям нового рішення про задоволення позовних вимог.
Аватар пользователя
vins
 
Сообщений: 6654
Зарегистрирован: 27 дек 2010, 12:38
Благодарил (а): 2704 раз.
Поблагодарили: 2905 раз.

Вернуться в РАЗНОЕ ЮРИДИЧЕСКОЕ

Кто сейчас на форуме

Зарегистрированные пользователи: Ads, Blumental, Gb, vikakool, Ya