Страница 1 из 1

Оплачувана відпустка донору

UNREAD_POSTДобавлено: 30 авг 2013, 16:02
Люба П
Відповідно до Закону «Про донорство крові та її компонентів», Особа, яка виявила бажання здати кров та (або) її компоненти, зобов’язана не пізніше ніж за 3 дні до дня медичного обстеження, що проводиться перед здачею крові та (або) її компонентів, повідомити письмовою заявою адміністрацію за місцем роботи. У такій заяві зазначена особа має визначити додатковий день відпочинку. За бажанням працівника цей день може бути приєднано до щорічної відпустки або використано в інший час протягом року після дня давання крові чи її компонентів.
Керівники підприємств зобов’язані безперешкодно відпускати з місця роботи, за їх заявами осіб, які є або виявили бажання стати донорами, у дні відповідного медичного обстеження і здачі крові, за винятком випадків, коли відсутність донора на його робочому місці у ці дні може призвести до загрози життю чи здоров’ю людей, до невиконання завдань, пов’язаних із забезпеченням оборони, безпеки держави та громадського порядку, до суттєвої матеріальної шкоди або інших тяжких наслідків.
Зазначена заява не подається у випадках, коли особа, яка виявила бажання здати кров або її компоненти, перебуває у відпустці, відрядженні, або у разі, коли її кров терміново необхідна для надання невідкладної медичної допомоги хворому.

Шановні юристи, підкажіть будь ласка, чи можна претендувати на оплачувану відпустку терміном 1 день (керівник не хоче підписати заяву) ?

Дякую.