Рекламу показываем только НЕзарегистрированным пользователям. Войдите или зарегистрируйтесь на Бухфоруме
    .

Сдача выручки в банк через терминал

Путеводитель по разделу. Наличка, РРО, труд, лицензирование, подотрасли хозяйственного права (земля, цены, ЦБ, хозобщества...)

Модератор: Ol_ua

UNREAD_POST Елена Шелест » 26 ноя 2013, 17:13

Подскажите, пожалуйста, в постановлении НБУ № 637 изменением № 210 от 06.06.13г. в п.3.7
во втором абзаце убрано третье предложение о документе, подтверждающем сдачу торговой
выручки на расчетный счет предприятия через терминал самообслуживания.
Говорит ли это о том, что так сдавать выручку нельзя?
Елена Шелест
 
Сообщений: 9
Зарегистрирован: 26 ноя 2013, 16:57
Благодарил (а): 4 раз.
Поблагодарили: 1 раз.

UNREAD_POST Печкин » 02 дек 2013, 15:58

Елена Шелест писал(а):Подскажите, пожалуйста, в постановлении НБУ № 637 изменением № 210 от 06.06.13г. в п.3.7
во втором абзаце убрано третье предложение о документе, подтверждающем сдачу торговой
выручки на расчетный счет предприятия через терминал самообслуживания.
Говорит ли это о том, что так сдавать выручку нельзя?


Выделил тему.
Хороший вопрос. Спасибо что обратили внимание.

Стало (с 01.09.2013 г.) так:

3.7. Приймання одержаної з банку готівки в касу та видача готівки з каси для здавання її до банку оформляються відповідними касовими ордерами (прибутковим або видатковим) з відображенням такої касової операції в касовій книзі.

Документом, що свідчить про здавання виручки до банку, є відповідна квитанція до прибуткового документа банку на внесення готівки, засвідчена підписами відповідальних осіб банку та відбитком печатки (штампа) банку. Документом, що свідчить про здавання виручки до банку через інкасаторів, є копія супровідної відомості до сумки з готівковою виручкою (готівкою), засвідчена підписом та відбитком печатки інкасатора-збирача. Документом, що свідчить про приймання готівки програмно-технічним комплексом самообслуговування для подальшого її переказу, є чек банкомата та квитанція, яка містить обов'язкові реквізити документа на переказ готівки і підтверджує внесення відповідної суми готівки до цього програмно-технічного комплексу самообслуговування та здійснення ініціювання операції з переказу готівки.


Не знаю что ответить. Сказать что так сдавать нельзя пока не решаюсь. Может кто-то еще сталкивался с вопросом.
живу на Бухфоруме

За это сообщение автора Печкин поблагодарил:
Елена Шелест
Аватар пользователя
Печкин
 
Сообщений: 6649
Зарегистрирован: 18 ноя 2010, 13:03
Благодарил (а): 73 раз.
Поблагодарили: 2882 раз.

UNREAD_POST lutishka » 02 дек 2013, 16:50

Вставлю тут свое ИМХО :)
Если сдаем деньги в банк и ставим проводку в РКО Дт311, при этом
3.10. ... У касових ордерах, які оформляються на загальну суму
проведених підприємством касових операцій (видача готівки за видатковими відомостями, електронними платіжними засобами,
здавання готівки до банку, отримання готівки з банку за чеком та оприбуткування її в касі тощо), реквізит "Одержав" або "Прийнято
від" не заповнюється.

то тогда
Печкин писал(а):3.7. Приймання одержаної з банку готівки в касу та видача готівки з каси для здавання її до банку оформляються відповідними касовими ордерами (прибутковим або видатковим) з відображенням такої касової операції в касовій книзі. Документом, що свідчить про здавання виручки до банку, є відповідна квитанція до прибуткового документа банку на внесення готівки, засвідчена підписами відповідальних осіб банку та відбитком печатки (штампа) банку. Документом, що свідчить про здавання виручки до банку через інкасаторів, є копія супровідної відомості до сумки з готівковою виручкою (готівкою), засвідчена підписом та відбитком печатки інкасатора-збирача. Документом, що свідчить про приймання готівки програмно-технічним комплексом самообслуговування для подальшого її переказу, є чек банкомата та квитанція, яка містить обов'язкові реквізити документа на переказ готівки і підтверджує внесення відповідної суми готівки до цього програмно-технічного комплексу самообслуговування та здійснення ініціювання операції з переказу готівки.

Но если мы выдадем эти деньги под отчет конкретному лицу для внесения на текущий счет ч/з терминал (Дт372 вместо 311), то будет уже работать не п.3.7, а п.3.5.
3.5. У разі видачі окремим фізичним особам готівки (у тому числі працівникам підприємства) за видатковим касовим ордером або
видатковою відомістю касир вимагає пред'явити паспорт чи документ, що його замінює, записує його найменування і номер, ким і коли він
виданий. Фізична особа розписується у видатковому касовому ордері або видатковій відомості про одержання готівки із зазначенням
одержаної суми (гривень - словами, копійок - цифрами), використовуючи чорнильну або кулькову ручку з чорнилом темного
кольору. Якщо видаткова відомість складена на видачу готівки кільком особам, то одержувачі також пред'являють паспорти чи
документи, що їх замінюють, і розписуються у відповідній графі документа.
Для виведення залишку готівки в касі не приймаються видаткові касові ордери або видаткові відомості, в яких видача готівки з каси не підтверджена підписом одержувача.
а терминальная квитанция станет приложением к авансовому отчету 8-)

За это сообщение автора lutishka поблагодарил:
tomol22
Аватар пользователя
lutishka
 
Сообщений: 2249
Зарегистрирован: 24 ноя 2012, 11:47
Благодарил (а): 932 раз.
Поблагодарили: 1020 раз.

UNREAD_POST Елена Шелест » 02 дек 2013, 17:01

Спасибо Вам за внимание! :)
Но в третьем предложении - "Документом, що свідчить про приймання готівки програмно-технічним комплексом самообслуговування для подальшого її переказу, є чек банкомата та квитанція, яка містить обов'язкові реквізити документа на переказ готівки і підтверджує внесення відповідної суми готівки до цього програмно-технічного комплексу самообслуговування та здійснення ініціювання операції з переказу готівки."
меня смущает то самое "и" "...чек банкомата и квитанция..."
я в рознице недавно, с этими тонкостями не сталкивалась, но наши магазины по субботам часто сдают выручку именно через терминал самообслуживания и прилагают к РКО только чек терминала, никакой квитанции и уж тем более никакого оттиска печати/штампа банка в них нет, только зашифрованная цифровая подпись транзакции.
что-то к ним прилагать ещё нужно?
Елена Шелест
 
Сообщений: 9
Зарегистрирован: 26 ноя 2013, 16:57
Благодарил (а): 4 раз.
Поблагодарили: 1 раз.

UNREAD_POST hloya » 02 дек 2013, 17:54

Что-то мозг отказывается работать - не могу понять в чем такая важность чека из терминала и что грозит за его отсутствие :?: Когда сдаю выручку, делаю проводку РКО: Дт 311, Кт 301. Мне вообще никогда не отдавали чек терминала и я естественно ничего не подкладывала под РКО, а то что выручка зачислена видно по банковской выписке.
hloya
 
Сообщений: 31
Зарегистрирован: 06 дек 2011, 17:23
Благодарил (а): 18 раз.
Поблагодарили: 3 раз.

UNREAD_POST lutishka » 02 дек 2013, 18:20

hloya писал(а):Что-то мозг отказывается работать - не могу понять в чем такая важность чека из терминала и что грозит за его отсутствие :?: Когда сдаю выручку, делаю проводку РКО: Дт 311, Кт 301. Мне вообще никогда не отдавали чек терминала и я естественно ничего не подкладывала под РКО, а то что выручка зачислена видно по банковской выписке.

Учите матчасть :arrow: http://zakon4.rada.gov.ua/laws/show/z0040-05/page
3.5. У разі видачі окремим фізичним особам готівки (у тому числі працівникам підприємства) за видатковим касовим ордером або
видатковою відомістю касир вимагає пред'явити паспорт чи документ, що його замінює, записує його найменування і номер, ким і коли він
виданий. Фізична особа розписується у видатковому касовому ордері або видатковій відомості про одержання готівки із зазначенням
одержаної суми (гривень - словами, копійок - цифрами), використовуючи чорнильну або кулькову ручку з чорнилом темного
кольору. Якщо видаткова відомість складена на видачу готівки кільком особам, то одержувачі також пред'являють паспорти чи
документи, що їх замінюють, і розписуються у відповідній графі документа.
Для виведення залишку готівки в касі не приймаються видаткові касові ордери або видаткові відомості, в яких видача готівки з каси не підтверджена підписом одержувача.

7.24. У разі виявлення під час перевірок видаткових касових ордерів або видаткових відомостей, у яких видача готівки з каси не
підтверджена підписом одержувача (абзац другий пункту 3.5 цього Положення), сума готівки за такими видатковими документами
додається до залишку готівки в касі
виключно в день, у якому оформлено зазначені видаткові документи, і надалі зазначена сума
не береться для розрахунку понадлімітних залишків готівки.

За это сообщение автора lutishka поблагодарил:
hloya
Аватар пользователя
lutishka
 
Сообщений: 2249
Зарегистрирован: 24 ноя 2012, 11:47
Благодарил (а): 932 раз.
Поблагодарили: 1020 раз.

UNREAD_POST Елена Шелест » 02 дек 2013, 18:56

даже не знаю, что сказать. Получается так, что нужно всю сдачу выручки проводить через 372 счет, ведь управляющий каждый день берёт выручку и сам несет в кассу банка, получает квитанцию с подписью и оттиском штампа в которой написано "...выручка через Ф.И.О."
Тогда какая разница, несет он деньги в кассу банка или сдает через терминал?
Как-то нелогично разводить документооборот с авансовым отчетом за каждый день
Елена Шелест
 
Сообщений: 9
Зарегистрирован: 26 ноя 2013, 16:57
Благодарил (а): 4 раз.
Поблагодарили: 1 раз.

UNREAD_POST lutishka » 02 дек 2013, 19:06

Елена Шелест писал(а):Как-то нелогично разводить документооборот с авансовым отчетом за каждый день
Можете вот тут почитать еще http://forum.vobu.com.ua/viewtopic.php? ... 5#p1182275 увлекательный спор по поводу РКО и АО при сдаче налички в банк :)

За это сообщение автора lutishka поблагодарил:
Елена Шелест
Аватар пользователя
lutishka
 
Сообщений: 2249
Зарегистрирован: 24 ноя 2012, 11:47
Благодарил (а): 932 раз.
Поблагодарили: 1020 раз.

UNREAD_POST tomol22 » 28 авг 2014, 12:07

Підніму тему. Можливо хтось здавав виручку в каси Приватбанку, то вони печатки не ставлять, тільки підписи "Відповідальних осіб банку", от як тепер бути, адже в постанові пише:
3.7. . . .Документом, що свідчить про здавання виручки до банку, є відповідна квитанція до прибуткового документа банку на внесення готівки, засвідчена підписами відповідальних осіб банку та відбитком печатки (штампа) банку. . . .
відкривати в іншому банку рахунок ))))?
tomol22
 
Сообщений: 51
Зарегистрирован: 03 июн 2011, 07:25
Благодарил (а): 50 раз.
Поблагодарили: 11 раз.


  • Похожие темы
    Ответов
    Просмотров
    Последнее сообщение

Вернуться в РАЗНОЕ ЮРИДИЧЕСКОЕ

Кто сейчас на форуме

Зарегистрированные пользователи: Gb, Ya