Рекламу показываем только НЕзарегистрированным пользователям. Войдите или зарегистрируйтесь на Бухфоруме
    .

Налоговые консультации и статус писем ГНАУ (ГНСУ)

Путеводитель по разделу. Наличка, РРО, труд, лицензирование, подотрасли хозяйственного права (земля, цены, ЦБ, хозобщества...)

Модератор: Ol_ua

UNREAD_POST налоговик » 28 окт 2015, 12:45

Незаконное письмо - "уголовное правонарушение"?
Понижающий коэффициент ЕСВ
налоговик

Благодарил (а): 788 раз.

UNREAD_POST VOA » 30 окт 2015, 19:28

Но там ведь чётко указано на нарушение ст.19 Конституции? А комментировать ЕСВ ДФС не вправе, т.к. они его исключительно администрируют, в отличие от кодексных налогов. У них по ЕСВ консультаций толком не добьёшься - они кивают на совместное письмо с ПФ о том, что консультируют по заполнению отчётности и базы именно ПФ. И уж тем более у них нет права трактовать нормы Закона 2464. А на местах этим письмом уже бравируют рядовые фискалы - именно оно для них руководство к действию, а не Закон 2464. А учитывая, что по ЕСВ нет процедуры админсогласования как по НКУ, то поход сразу в суд в нынешних размерах суд.сбора из-за чьего-то превышения служебных полномочий...
И потом - уже сколько копий сломано о том, что пора бы фискалам нести ответственность за свои "дежурные" ответы.
ИМХО
http://stopfake.org/ Бывают такие решения, после принятия которых тараканы в голове аплодируют стоя.

За это сообщение автора VOA поблагодарил:
налоговик
VOA

Благодарил (а): 1772 раз.

UNREAD_POST налоговик » 11 ноя 2015, 15:12

Лист ДФС від 06.11.2015 №23771/6/99-99-10-03-02-15

Про надання відповіді

Державна фіскальна служба України розглянула лист та повідомляє таке.

Щодо чинності податкових консультацій, які надавалися ДПІ до 01.09.2015, та поширення «імунітету» на платника податків, визначеного пунктом 53.1 статті 53 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) у разі, якщо такий платник буде діяти в межах наданих раніше податкових консультацій, а також щодо необхідності повторного надсилання запитів (по яких отримані відповіді від ДПІ ) до ДФС чи ГУ ДФС

У зв’язку з прийняттям Верховною Радою України Закону України від 17 липня 2015 року № 655-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо зменшення податкового тиску на платників податків» змінено порядок надання контролюючими органами індивідуальних та узагальнюючих консультацій, вказані зміни набрали чинності з 1 вересня 2015 року.

Так, пунктом 52.1 статті 52 ПКУ передбачено, що за зверненням платників податків контролюючі органи надають їм безоплатно консультації з питань практичного використання окремих норм податкового законодавства протягом 30 календарних днів, що настають за днем отримання такого звернення даним контролюючим органом.

Відповідно до підпункту 14.1.172 пункту 14.1 статті 14 ПКУ податкова консультація - допомога контролюючого органу конкретному платнику податків стосовно практичного використання конкретної норми закону або нормативно-правового акта з питань адміністрування нарахування та сплати податків чи зборів, контроль за справлянням яких покладено на такий контролюючий орган.

Пунктом 52.2 статті 52 ПКУ визначено, що податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.

За вибором платника податків консультація надається в усній, письмовій або електронній формі. Консультація, надана в письмовій або електронній формі, обов'язково повинна містити опис питань, що порушуються платником податків, з урахуванням фактичних обставин, вказаних у зверненні платника податків, обґрунтування застосування норм законодавства та висновок з питань практичного використання окремих норм податкового законодавства (п.52.3 ст.52 ПКУ).

Пунктом 52.4 статті 52 ПКУ встановлено, що консультації, крім узагальнюючих, надаються: в усній формі - контролюючими органами; у письмовій або електронній формі - контролюючими органами в Автономній Республіці Крим, містах Києві та Севастополі, областях, міжрегіональними територіальними органами, центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну податкову і митну політику, та підлягають обов'язковому розміщенню на сайті контролюючого органу, який надав консультацію, протягом 10 календарних днів після дня їх надання без зазначення найменування (прізвища, ім'я, по батькові) платника податків та його податкової адреси.

Отже, контролюючі органи на районному рівні мають право надавати консультації виключно в усній формі.

Пунктом 53.1 статті 53 ПКУ встановлено, що не може бути притягнуто до відповідальності платника податків, який діяв відповідно до податкової консультації, наданої йому у письмовій або електронній формі, а також узагальнюючої податкової консультації, зокрема, на підставі того, що у майбутньому така податкова консультація або узагальнююча податкова консультація була змінена або скасована.

При цьому згідно з аналізом норм законодавства консультації вважаються такими, що змінені та/або скасовані: із втратою чинності норми закону або іншого акта, допомогу у практичному використанні якої надано; із набранням законної сили рішення суду, яким визнано недійсною таку консультацію; якщо така консультація відкликана та/або змінена листом контролюючого органу, яким вона надавалась.

Отже, податкові консультації мають індивідуальний характер і можуть застосовуватись виключно платником податків, якому надано таку консультацію, з дня її надання та втрачають дію, якщо у подальшому вони були змінені або скасовані.

Таким чином, податкова консультація, надана платнику податків контролюючим органом, є чинною та може бути використана, з урахуванням вимог п. 53.1 ст. 53 ПКУ, до того часу доки вона не буде змінена або скасована.

Якщо ДПІ у разі скасування за рішенням суду індивідуальної податкової консультації надасть консультацію після 01.09.2015, чи буде така консультація надавати підприємству «імунітет», визначений пунктом 53.1 статті 53 ПКУ

Відповідно до частини другої статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Згідно з пунктом 52.4 статті 52 ПКУ консультації, крім узагальнюючих, надаються: в усній формі - контролюючими органами; у письмовій або електронній формі - контролюючими органами в Автономній Республіці Крим, містах Києві та Севастополі, областях, міжрегіональними територіальними органами, центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну податкову і митну політику, та підлягають обов'язковому розміщенню на сайті контролюючого органу, який надав консультацію, протягом 10 календарних днів після дня їх надання без зазначення найменування (прізвища, ім'я, по батькові) платника податків та його податкової адреси.

Отже, контролюючі органи на районному рівні після 01.09.2015 мають право надавати консультації виключно в усній формі.

Пунктом 53.1 статті 53 ПКУ встановлено, що не може бути притягнуто до відповідальності платника податків, який діяв відповідно до податкової консультації, наданої йому у письмовій або електронній формі, а також узагальнюючої податкової консультації, зокрема, на підставі того, що у майбутньому така податкова консультація або узагальнююча податкова консультація була змінена або скасована.

Таким чином, положення щодо непритягнення платника податків до відповідальності поширюється на платника, який діяв відповідно до податкової консультації наданої йому лише у письмовій або електронній формі, а також узагальнюючої податкової консультації.

Разом з цим відповідно до пункту 53.3 статті 53 ПКУ скасування судом наказу про затвердження узагальнюючої податкової консультації або індивідуальної податкової консультації є підставою для надання нової податкової консультації з урахуванням висновків суду.

Протягом 30 календарних днів із дня набрання законної сили рішенням суду про скасування наказу про затвердження узагальнюючої податкової консультації або індивідуальної податкової консультації центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику, або контролюючий орган з урахуванням висновків суду зобов'язані опублікувати узагальнюючу податкову консультацію або надати платнику податків індивідуальну податкову консультацію.

Голова Р.М. Насіров
налоговик

UNREAD_POST Marlboro » 11 ноя 2015, 17:09

Це мій лист, отримав його десь тиждень назад.
ГУ ДФС відповіла так само - найбільш важливим було питання про обов'язок надати консультацію після рішення суду. У мене зараз два процеси проти міської ДПІ, в обох вже виграна перша інстанція і в одному вже також виграна апеляція. Податкова тепер відмовляється виконувати рішення апеляційного суду з мотивів того, що після закону Порошенка вони не мають права надавати консультації.
Що думаєте?
Свідомість - це місце зустрічі душі з земним життям
Marlboro

Благодарил (а): 316 раз.

UNREAD_POST налоговик » 11 ноя 2015, 17:54

Marlboro писал(а):Що думаєте?

Вне всяких сомнений обязаны исполнить решение суда либо искать варианты его отмены/пересмотра. Третьего не дано.

Но в реальной жизни можно и не исполнять. Исполнитель не заставит написать налоговую консультацию :)
налоговик

UNREAD_POST Marlboro » 11 ноя 2015, 18:03

налоговик писал(а):
Marlboro писал(а):Що думаєте?

Вне всяких сомнений обязаны исполнить решение суда либо искать варианты его отмены/пересмотра. Третьего не дано.

Но в реальной жизни можно и не исполнять. Исполнитель не заставит написать налоговую консультацию :)

В цьому і полягає проблема - спосіб виконання рішення суду, яким "скасовано індивідуальну податкову консультацію" на практиці виявився далеко не очевидним. Я написав вимогу так:
«1. Скасувати індивідуальну податкову консультацію Державної податкової інспекції у м. Полтаві №2348/10/16-01-11-03-58 від 23.06.2015р з зобов’язанням надати нову індивідуальну податкову консультацію.»

Суд постановив резолютивну частину отак:
Адміністративний позов задовольнити.
Визнати протиправною та скасувати індивідуальну податкову консультацію Державної податкової інспекції у м. Полтаві від 23 червня 2015 року №2348/10/16-01-11-03-58.

І все. Приходжу я такий в податкову і кажу "давайте" - а мені такі: "що давати? Ми вже не маємо права. А рішення суду виконано - консультація скасована, ми не протестуємо, всім до побачення".
Якби в рішенні суду було хоча б прямо написано "надати нову консультацію", то я б просто домагався накладення штрафів на посадових осіб ДПІ - і це було б справедливою сатисфакцією.

Я написав позовну таким чином, щоб мене не зобов'язали сплатити ще один суд.збір за окрему чітку вимогу про зобовязання вчинити дії - дійство починалось ще влітку, я ж не знав, що Порошенко мені таку подлянку влаштує :) При цьому влітку вже з'явилась правова позиція ВАСУ в тім, що зоовязувати податкову надати податкову консультацію при скасуванні не можна, тому-що типу "немає підстав вважати, що податкова не буде самостійно виконувати статтю 53 ПКУ".

Подав заяву про винесення додаткового судового рішення, щоб суд вирішив мою позовну вимогу в підкресленій частині - вчора програв суд, рішення поки-що не бачив. Виходить, що суд сам по собі виграв, але в рішення можна сміливо рибу завертати :D
Marlboro

UNREAD_POST налоговик » 11 ноя 2015, 18:11

С учетом предметной информации, снимается и Ваш первый вопрос.

Решение суда исполнено. Нечего с них больше пока требовать.

То что вы приходите "давайте" - это к решению суда отношения не имеет.
налоговик

UNREAD_POST Marlboro » 11 ноя 2015, 18:18

налоговик писал(а):Решение суда исполнено. Нечего с них больше пока требовать.

А якщо звернутись до судді з проханням роз'яснити спосіб виконання рішення? Типу, якщо скасовано, то чи повинна податкова надати автоматично нову консультацію по ст.53 ПК?
Буду подавати апеляцію на додаткове рішення.

Ну по другому процесу (вони стосуються по суті одного питання) там трошечки краще, там резолютивна частина виглядає отак:
Адміністративний позов до Державної податкової інспекції у м. Полтаві Головного управління ДФС у Полтавській області про визнання незаконним та скасування рішення, зобов'язання вчинити дії задовольнити повністю.

Визнати протиправною та скасувати індивідуальну податкову консультацію Державної податкової інспекції у м. Полтаві Головного управління ДФС у Полтавській області від 14 серпня 2015 року № 4555/10/16-01-11-03-58.

Зобов'язати Державну податкову інспекцію у м. Полтаві Головного управління ДФС у Полтавській області повторно розглянути запит від 15.07.2015 про надання податкової консультації відповідно до вимог чинного законодавства та з урахуваннями висновків суду.

Хоча я вже здогадуюсь, що вони дадуть у відповідь на "повторний розгляд" :)
Marlboro

UNREAD_POST налоговик » 11 ноя 2015, 18:24

Marlboro писал(а):
налоговик писал(а):Решение суда исполнено. Нечего с них больше пока требовать.

А якщо звернутись до судді з проханням роз'яснити спосіб виконання рішення? Типу, якщо скасовано, то чи повинна податкова надати автоматично нову консультацію по ст.53 ПК?
Буду подавати апеляцію на додаткове рішення.

Пробовать можно. Почему нет. Но фактически Вы новое решение хотите (судебное принуждение по обязательствам из ст. 53).
налоговик

UNREAD_POST Marlboro » 11 ноя 2015, 18:35

Мені примірно таке ж вчора мимоходом суддя сказав, на засіданні про додаткове судове :(
Я просто критично ставлюсь до ідеї ще одного позову з тих причин, що у новому провадженні мені можуть відмовити в позові з тієї підстави, що це питання має вирішуватись в порядку ст.267 КАСУ. А стаття 267 КАСУ для повторного звернення до суду в тому ж провадженні вимагає наявність виконавчого листа і виконавчого провадження.
В сухому залишку маю таке:
- перспективи звернутись до суду з новим позовом туманні;
- перспектив звернутись до суду в рамках старого позову немає (відсутній лист).
Все в кращих традиціях :) Буду щось думати
Marlboro

UNREAD_POST vikakool » 12 ноя 2015, 13:28

...
vikakool

Благодарил (а): 830 раз.

UNREAD_POST Selena » 20 ноя 2015, 11:53

Добрый день.
Хочу подать запрос на индивидуальную консультацию. Подскажите куда его теперь отправлять? В ДФС в г.Киев?
Selena

Благодарил (а): 69 раз.

UNREAD_POST налоговик » 20 ноя 2015, 12:06

Selena писал(а):Добрый день.
Хочу подать запрос на индивидуальную консультацию. Подскажите куда его теперь отправлять? В ДФС в г.Киев?

Несколькими сообщениями выше

Пунктом 52.4 статті 52 ПКУ встановлено, що консультації, крім узагальнюючих, надаються: в усній формі - контролюючими органами; у письмовій або електронній формі - контролюючими органами в Автономній Республіці Крим, містах Києві та Севастополі, областях, міжрегіональними територіальними органами, центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну податкову і митну політику, та підлягають обов'язковому розміщенню на сайті контролюючого органу, який надав консультацію, протягом 10 календарних днів після дня їх надання без зазначення найменування (прізвища, ім'я, по батькові) платника податків та його податкової адреси.

Отже, контролюючі органи на районному рівні мають право надавати консультації виключно в усній формі.

Подробнее: Налоговые консультации и статус писем ГНАУ (ГНСУ)
налоговик

UNREAD_POST Selena » 20 ноя 2015, 12:56

налоговик писал(а):
Selena писал(а):Добрый день.

Несколькими сообщениями выше

Подробнее: Налоговые консультации и статус писем ГНАУ (ГНСУ)

я прочитала выше, но так и не поняла куда подавать запрос? :(
я в Харькове. консультация нужна письменная, т.е. районная налоговая отпадает.
Selena

UNREAD_POST Selena » 23 ноя 2015, 12:38

Разобралась, куда подавать запит на письменную консультацию - в ГУ ДФС у Харківській обл. :D
Selena

Пред.След.