Рекламу показываем только НЕзарегистрированным пользователям. Войдите или зарегистрируйтесь на Бухфоруме
    .

Ревізійна комісія ТОВ

Путеводитель по разделу. Наличка, РРО, труд, лицензирование, подотрасли хозяйственного права (земля, цены, ЦБ, хозобщества...)

Модератор: Ol_ua

UNREAD_POST Teren » 11 ноя 2015, 20:30

Доброго дня. Ситуація наступна:
ТОВ з трьома учасниками, один з них - директор.
1. Як створити ревізійну комісію (адже згідно закону, в складі ревізійної комісії повинно бути не менше 3-х осіб з числа учасників, які не входять до виконавчого органу)?
2. Яку відповідальність несе ТОВ (директор) за відсутність протоколу "Загальних річних зборів учасників" та протоколу "Ревізійної комісії"? Це взагалі обов'язкові документи?
Teren
 
Сообщений: 22
Зарегистрирован: 24 янв 2013, 21:45
Благодарил (а): 11 раз.
Поблагодарили: 0 раз.

UNREAD_POST Teren » 11 ноя 2015, 21:11

Доброго дня. В ТОВ "Зоря" є 3 учасники (дві фізичні особи та одна юридична особа ТОВ "Хмара"). Потрібно створити ревізійну комісію з трьох осіб, які є учасниками ТОВ "Зоря".
Питання: хто саме виступає учасником ТОВ "Зоря" від юридичної особи ТОВ "Хмара"? Це генеральний директор юридичної особи ТОВ "Хмара" чи всі учасники юридичної особи ТОВ "Хмара"? (ім'я кого від ТОВ "Хмара" записувати до складу ревізійної комісії?)
Teren
 
Сообщений: 22
Зарегистрирован: 24 янв 2013, 21:45
Благодарил (а): 11 раз.
Поблагодарили: 0 раз.

UNREAD_POST bur » 12 ноя 2015, 11:31

Teren писал(а):Доброго дня. В ТОВ "Зоря" є 3 учасники (дві фізичні особи та одна юридична особа ТОВ "Хмара"). Потрібно створити ревізійну комісію з трьох осіб, які є учасниками ТОВ "Зоря".
Питання: хто саме виступає учасником ТОВ "Зоря" від юридичної особи ТОВ "Хмара"? Це генеральний директор юридичної особи ТОВ "Хмара" чи всі учасники юридичної особи ТОВ "Хмара"? (ім'я кого від ТОВ "Хмара" записувати до складу ревізійної комісії?)


ТОВ "Хмара"
Юрлицо как член ревизионной комиссии. Кого они пришлют - тот и будет (директор, не директор - это не важно)

За это сообщение автора bur поблагодарил:
Teren
bur
 
Сообщений: 1434
Зарегистрирован: 13 сен 2013, 16:25
Благодарил (а): 116 раз.
Поблагодарили: 425 раз.

UNREAD_POST налоговик » 12 ноя 2015, 11:47

Teren писал(а):Доброго дня. Ситуація наступна:
ТОВ з трьома учасниками, один з них - директор.
1. Як створити ревізійну комісію (адже згідно закону, в складі ревізійної комісії повинно бути не менше 3-х осіб з числа учасників, які не входять до виконавчого органу)?


Добрый день!
Вечный вопрос. С соблюдением закона - никак.

Я понимаю, что это ничем не поможет, но

ДЕРЖАВНИЙ КОМІТЕТ УКРАЇНИ З ПИТАНЬ РЕГУЛЯТОРНОЇ ПОЛІТИКИ ТА ПІДПРИЄМНИЦТВА

ЛИСТ

від 10.01.2003 р. N 2-222/126

Про розгляд листа

Державний комітет України з питань регуляторної політики та підприємництва розглянув Ваш лист від 25.06.2002 року N 670-01-3 та повідомляє.

Стосовно кількісного складу товариства з обмеженою відповідальністю повідомляємо наступне.

Чинним законодавством України не визначений чіткий кількісний склад учасників товариства з обмеженою відповідальністю.

Згідно з частиною 1 статті 58 Закону України від 19.09.91 р. N 1576-XII "Про господарські товариства" (далі - Закон N 1576-XII) вищим органом товариства з обмеженою відповідальністю є збори учасників. У частині 2 та частині 3 статті 59 Закону N 1576-XII зазначено, що з питань, зазначених у пунктах "а", "б" статті 41 цього Закону, а також при вирішенні питання про виключення учасника з товариства необхідна одностайність у вищому органі. З решти питань рішення приймається простою більшістю голосів.

Мінімальна кількість учасників, засновників товариства з обмеженою відповідальністю прямо не визначена чинним законодавством, але виходячи з аналізу практики застосування норм права, Держпідприємництво України дійшло висновку, що доцільним є наявність мінімум трьох засновників (учасників). Адже, відповідно до статті 23 Закону N 1576-XII управління товариством здійснюють його органи, склад і порядок обрання (призначення) яких здійснюється відповідно до виду товариства.

Посадовими особами органів управління товариством визнаються голова та члени виконавчого органу, голова ревізійної комісії.

Таким чином, у товаристві у будь-якому випадку, принаймні, повинна бути ревізійна комісія. Так як у статті 63 Закону N 1576-XII визначено, що контроль за діяльністю дирекції (директора) товариства з обмеженою відповідальністю здійснюється ревізійною комісією, що утворюється зборами учасників товариства з їх числа, в кількості, передбаченій установчими документами, але не менше трьох осіб. Члени дирекції (директор) не можуть бути членами ревізійної комісії.

Крім того, наявність мінімум трьох учасників дозволить уникнути непорозумінь, які можуть виникнути під час здійснення діяльності товариства. Оскільки у випадку наявності лише двох засновників, учасників голосування формально здійснюватиметься більшістю голосів (учасники мають кількість голосів, пропорційну розміру їх часток у статутному фонді), в разі, якщо частка одного учасника становить, наприклад, 52 %, а другого - 48 %, то по суті прийняття кінцевого рішення відбуватиметься одноособово, що суперечить природі товариства як такого, адже, сутність товариства полягає саме в об'єднанні майна для досягнення спільної мети та колегіальному прийнятті рішень з основних напрямків діяльності, на відміну, наприклад, від приватного підприємства. Інші складності виникатимуть і у разі, якщо частки учасників у статутному фонді пропорційні.

На підставі вищезазначеного та з метою запобігання виникнення спірних питань, наприклад, при створенні ревізійної комісії, Державний комітет України з питань регуляторної політики та підприємництва рекомендує створювати товариство з обмеженою відповідальністю у складі не менш як трьох учасників, або чотирьох, у разі коли директор не наймана особа, а засновник.


Варианты такие:
1. или не создавать рев комиссию.
2. или создавать, с директором (пусть выдаст доверенность)
3. отдать часть доли 0,01 % жене директора :)
4. отдать часть доли в управление
...

За это сообщение автора налоговик поблагодарил:
Teren
Аватар пользователя
налоговик
 
Сообщений: 5776
Зарегистрирован: 20 ноя 2010, 23:29
Благодарил (а): 835 раз.
Поблагодарили: 2639 раз.


  • Похожие темы
    Ответов
    Просмотров
    Последнее сообщение

Вернуться в РАЗНОЕ ЮРИДИЧЕСКОЕ

Кто сейчас на форуме

Зарегистрированные пользователи: Ads, Gb, MR, Ya